Yurt Dışında Takı (e-ticaret ) Satmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurt Dışında Takı (e-ticaret ) Satmak İstiyorum

amazonxxxx
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
23/08/2016 :  14:30:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

mrb yurt dışına yönelik ingilizce e-ticaret sitesi kurmak ve takı satmak istiyorum.bu konuda olumlu olumsuz fikri olanların yorumlarına ihtiyacım var.hangi zorluklarla karşılaşırım.tahsilat için yalnızca westernunion kullanmak nasıl bir fikirdir.kredi kartı kullanmak istemiyorum.şimdiden tesekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
23/08/2016 :  17:49:30  Alıntı
kargolama maliyeti sizi kurtaracakmı?

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
amazonxxxx
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
23/08/2016 :  21:59:29  Alıntı
muratbakal tesekkur ederim uyarınız uzerine kargo firmalarından fiyat aldım..sorun çıkmayacak gibi..sadece tüm dünyada izlenen bir e ticaret sitesi olması için ...uzantısı ne olmalı...com ....... olması uygunmu...
Durun bende varım....

erkantekin
Üye

Toplam 567 yazı
23/08/2016 :  22:50:39  Alıntı

westernunion takı için pahalı bir ödeme şekli olur. birde kargo bedeli var alıcı için cazip olmayabilir.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
24/08/2016 :  10:08:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
.com uygun olacaktir.
Yurtdisinda rahatlikla satabileceginiz taki harici dekoratif urunler de var elimizde.
Yurtdisina surekli satis yapan musterilerimiz var ve gunluk 6-7 adett ortalama siparis aliyorlar (Urun fiyatlari yuksek oldugundan 6-7 adet ciddi ciro yapiyor)
İlgilenirseniz bu konuda da size yardimci olmaya calisiriz.
Biz yogunluktan oturu direkt kendimiz yurtdışı satış kanalı oluşturmadık 4 farklı bayi üzerinden satıyoruz.
ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya başlıca satış lokomotifleridir.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
lewiss
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
24/08/2016 :  20:53:20  Alıntı
bünyenizde 100% hand made ürün arıyorsanız size bir kaç adres tavsiye edebilirim. Malum el yapımı diyince özellikle Alman ve Ruslar ilk müşterileriniz olur. Zaten onlar da sizden alıp toplayıp başkasına satarlar. Bu konuda en baş müşteriniz Almancı denilen topluluk olacaktır. Onlar da tanıdık otel, dükkan, sağ sola satışı gerçekleştirirler her hakukarda cebinize kar bırakabilecek bir iştir.
aşağıdaki linke bakmanızı tavsiye ederim
Kolay gelsin
http://gunestaki.blogspot.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
galerisami
Üye

Toplam 232 yazı
24/08/2016 :  22:31:19  Alıntı
Ödeme yöntemi için paypal daha iyi değil mi? Tekrar faaliyete geçiyormuş Türkiye'de de...
A.Sami Cansu
543 595 34 80

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Satış / Pazarlama
amazonxxxx
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
24/08/2016 :  22:35:24  Alıntı
galerisami paypal herkes kullanmıyor diye düşünüyorum.ben bilmiyorum mesela nasıl hesap açıldığını nasıl ödeme alındığını..ama buda bir fikirdir...düşünülebilir tabiiki.
Durun bende varım....

ERDEMYAPICILAR
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
25/08/2016 :  11:08:58  Alıntı
Herhangi bir urun katalogunuz var mi? ve urunler tamamen yerli mali mi ? Meksika'ya ithal etmeyi ve burada pazarlamayi dusunebilirim. +52 55 43 63 98 57 whatsapp yazarsaniz sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Ciudad De Mexico  |  Meslek : İthalat / İhracat
muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
26/08/2016 :  00:58:28  Alıntı
hocam paypalla iş yapamassınız çünki paypal türkiye kapandı ödemenizi western union veya başka şekilde almanız gerekir com uzantısı her zaman tercih edilir SEO işini nasıl yapacaksınız onuda merak ettim

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
amazonxxxx
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
26/08/2016 :  14:04:05  Alıntı
ceo işini ne yapıcam bilmiyorum...bir fikri olan varmı..
Durun bende varım....

shaltaytr
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
26/08/2016 :  14:39:35  Alıntı
Sorduğunuz sorulara bakılırsa web aleminden biraz uzaksınız diye anlıyorum. Hazır e-ticaret sistemi satınalmanızı tavsiye edeceğim. Ceo vb konuları bu sistemler genelde kendileri çözer. Paypal'ı bilmediğinizi yazmışsınız. Paypalı bilmeyip nasıl Yurtdışına satış yapacaksınız çok hayal edemiyorum. Biraz araştırıp bu işe girerseniz siin için daha faydalı olur.

Yurtdışı satışta paypal dışında çok başarılı olamazsınız. Kimse size ürün karşılığı para gönderip kargosunu beklemez. Yani güvenmez. Paypal'ın çalışma sistemi en basit tabir ile parayı muhafaza edip ürün ulaştığında size komisyonunu alıp para aktarımı şeklindedir. Genelde müşterinizin yanındadır. Bu yüzden güvenlidir ve tüm Dünya bu sistemi bu yüzden tercih eder. Hem kolaydır, hem de çok güvenlidir. Satınalan müşteri için bulunmaz nimettir. İnşallah Türkiye'ye döner de mağdur olan bir sürü kişi tekrar iş yapmaya başlar.

Kolaylıklar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
saktur
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
26/08/2016 :  15:14:40  Alıntı
E-ticaret siteleri genellikle önceden kullanılmış olup ikinci el ürün satışı yapılan sitelerde mevcut lakin sizin satışınıza uygun bir isim bulmanız zor olabilir. 0 dan yaptırmak istersenizde 7 8 bin liraya mal olur. A dan z ye herşeyide olur. 0 dan yaptırmanız bence daha mantıklı.

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Turizm
limanos
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
31/08/2016 :  21:46:32  Alıntı
katolog var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Çevirmen
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
22/09/2016 :  23:45:59  Alıntı
Kibris'tan bir hesap açın gitmeden açılıyor mu bilmiyorum..
Paypal parasını oraya havale edersiniz. Oradan da Turkiyeye.. Kibris'tan şirket açarsanız vergi muafiyeti vardı hala var mı arastirin
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
amazonxxxx
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
23/09/2016 :  21:11:25  Alıntı
peki yurt içinde takı sitesi açmak ile ilgili fikirleri öğrenebilirmiyim.çünkü şu an yurtdışı ödeme konusunda paypalda sıkıntı var...öyleyse yurt içinde açsam neler yapmam gerekli,karşıma neler çıkar...
Durun bende varım....

Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
23/09/2016 :  23:01:52  Alıntı
Ürünleri siz üretiyorsaniz el emeğiniz ise belirli bir tutara kadar vergiden muaf olursunuz vergi dairesine basvurabilirsiniz.
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
hakankaya2020
Üye

Toplam 345 yazı
02/10/2016 :  19:06:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yurt dışı satış hedefli bir site için .com domain idealdir. Ama bir ülke hedefli ise, örneğin ingiltere için .co.uk verimli olur.
Yurt dışından ödeme almak için paypal kullanmanız gerekli zira özellikle batı ülkelerinde son kullanıcıya satışlarda en yaygın ödeme yöntemi paypal dır. Yani son kullanıcı paypal, webmoney vb bildiği kanallar dışında ödemeye yanaşmayacaktır. western union ile parayı gönderdiğinde ve ürün gelmediğinde yapabileceği bir şey yoktur zira.

burada yurt dışına satılan ürünlerin kargo maliyeti işi biraz zorluyor. Kar marjı çok yüksek ürünler satmanız lazım ki, küçük ve ara sıra gönderiler için uygun olan PTT ile gönderim maliyetinizi de içine eklediğiniz de fiyat şişmesin.

e-tcaret sitesi kurmak, içerik üretmek, çapraz satış, seo, sem ve internet reklamları gibi konuları uzman dijital ajanslar veya freelancerlardan alabilirsiniz. Her şeyi kendim yapayım yerine kendinizi hangi ürünü alır satarıma odakla**** doğru bir strateji izlemiş olursunuz.

Eğer yurt içinde satmak istiyorsanız, henüz yeni başlayan bir e-ticaret girişimcisi olarak belirlediğiniz ürünleri instagram butiği açarak ve gittigidiyor gibi pazaryerlerinde listeleyerek satışa başlamanız doğru olacaktır. Burada ürün listeleme, fotoğraflama, kargo, paketleme, online müşteri ile iletişim vb. gibi işin dinamiği olan konuları tecrübe edindikten sonra kendi e-ticaret sitenize geçmeniz daha kolay olacaktır.
Kabaklar çarpışır çekirdekler çıkar, fikirler çarpışır hakikatler çıkar.
https://www.mrhakankaya.com https://www.youtube.com/@hakankaya/

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.02 saniye.
15:20:26, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım