Pet Sektörü - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pet Sektörü

pasha1988
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/08/2016 :  06:01:08 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaşlar ;
İnternet üzerinden pet ürünleri satmayı düşünüyorum ek iş olarak başlayıp eğer verim alırsam ana iş olarak dönmeyi düşünüyorum .
Ama kafamda bazı karışıklıklar var
öncelikle hukuki olarak usulüne uygun olsun istiyorum .
Yapmam gerekenler nelerdir tavsiyeleriniz ne olur bu iş için dükkan tutmam gerekir mi ? yoksa evimin bir odasını ofis ve depo olarak kullansam maliyeden bir sıkıntı çıkarırlar mı ? Pet sektörü olacağından ekstra bir evrak gerekir mi ? Canlı satışı olmayacak sadece malzeme ve yem ? Home ofis şahıs şirketi olarak yaparsam açılış ücretlerim ne kadar tutar ?
Ali BİLGİÇ

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
atasoyhk
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
16/08/2016 :  10:41:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba e ticaret sitesi kurulumlarında en önemli sorun fatura kesmektir. artık bir çok kargo firması belli bir gönderi sayısını aştığınızda sizden zorunlu olarak fatura veya irsaliye ibraz etmenizi istemektedir. kapıda ödeme isterseniz ya vergi muafiyet belgesi alamnız gerekli ki bu sadece evde üretim yapan bayanlara verilmekte onun dışında fatura kesmeniz ve bunu kargo firmasına ibraz etmeniz gerekmektedir.

şahıs firması kurarak internetten satış yaptığınızı beyan ederseniz. evinizin bir odasını ofis olarak göstere bilirsiniz. sorun olmaz. ortalam şahıs firması kurulumu fatura sı filan derken 500 +600 tl bulmaktadır. tabi esnaf odası kaydı filanda yaptırısanız biraz daha artacaktır.

size önerim faturasız satış yapmaktan kaçının banka hesapları ve ptt çekleri vergi daireleri tarafından detaylı incelenmektedir. sürekli para akışı olduğundan şimdi sorun olmasa sonra kesin olacaktır ve cezaları ile astarı yüzünden palıya gelecektir. ayrıca şirket kurduğunuzda bankalardan sanal post alıp web sitenizdende satış yapabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
pasha1988
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/08/2016 :  22:15:08  Alıntı
Teşekkür ederim vergi ye tabi olmayı düşünüyorum zaten hem başım ağrımasın hemde satışlarım artsın diye güzel bilgilendirme yaptığınız için saolun
Ali BİLGİÇ

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
hakankaya2020
Üye

Toplam 345 yazı
13/11/2016 :  05:46:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

satışı bir e-tiaret sitesi üzerinden yapmayı düşünüyorsanız öncelikle ziyaretçi çeken, ziyaretçileri müşteriye dönüştürerek satış yapan bir yapıya ulaşmaya odaklanmanızda fayda var. Zira fatura kesmek satış yaptıktan sonra ihtiyaç duyacağınız bir ihtiyaç. Ve kurduğunuz işletme her ay muhasebeci, damga pulu, stopaj vs. birçok masraf yapmak demek. O nedenle satış yaptığınız anda düşünün bence. Hatta ilk küçük siparişleriniz için malzeme temin ettiğiniz bir firmadan bile fatura kesebilirsiniz.
Hedef satış yapan bir internet girişimi olmalı, site, içerik, seo, sosyal medya ve tanıtım gibi konularda bir strateji geliştirmelisiniz. gerisini zaten muhasebeciye parayı verin aynı gün şaıs işletmesi, ertesi güne fatura hazır.
Kabaklar çarpışır çekirdekler çıkar, fikirler çarpışır hakikatler çıkar.
https://www.mrhakankaya.com https://www.youtube.com/@hakankaya/

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis
4Simsek
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
22/11/2016 :  21:29:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hakan bey hukuksal yönünü açıklamış ancak bir e-ticaret sitesi kurmanın hukuksal kısmının yanı sıra operasyon kısmı da önemlidir.

Örneğin stoklarınız sürekli güncel olmalı.
Bayilik verebilir misiniz?
Müşterinizin güvenilirliğini kazanmanız gerekiyor bunu nasıl yapmalısınız?
Reklam kampanyaları düzenlemelisiniz.
Site içerisinde seo açısından ürün tanıtımlarının tamamı özgün olmalı.
Backlink, ping, tanıtım yazısı vs. gibi çalışmalar yapılmalı.
Site için kullandığınız alt yapı oldukça önemlidir.
Siteniz için tercih edeceğiniz hosting oldukça önemlidir. ,
Sitenin teması seo uyumlu, responsive ve hızlı bir tema olmalı.
Müşteriyle kesintisiz iletişim halinde olmanız gerekir.

Pos konusuna gelecek olursak bankayla uğraşmanıza gerek yok. Yıllık belirli bir ücret karşılığı sanal pos kiralayabilirsiniz.
İnstagram butik ve e-ticaret danışmanılığı.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Reklam

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.03 saniye.
15:21:59, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım