2. El Otomotiv Sektörü. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

2. El Otomotiv Sektörü.

bantun11
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
27/06/2016 :  04:16:21 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Mrb Sayın Forum Halkı ;
Ben 21 Yaşında Ticarette bundan önce kazıklanmış dolandırılmış olarak hala bıkmadım ve tekrar edindiğim tecrübelerle bu yola çıktık çok dolandırıldım bilmiyorum Hayatımın en iyi tecrübesini kazandım-
Bu'da İlk başta
İnsanlara Güvenmemeyi Soğuk Kanlı Olmayı Öğreneceksin.
2.El-Oto Ve 2.el Yamaha Honda 99cc- 125 cc Motorları Alıp Satmayı kafama 2 yıl önce koymuştum şimdide vakit geldi boş bir ofis büromu tamamladım 2 bölüm olarak diğer bölümünü araba aksesuarlarını koyacam aldığım araçlara aksesuarlamak için yyani satılık diğil tamamen kendime.Neyse Arkdaşlar reklamlar için herşeyi hazırladım afişlerimi çevrem için Şapkalarım büyük afiş ve yanında şapka+ 1 Kutu Afyon Pişmaniyesi ni Dağıtıma Yollamak Üzereyim-Kahvelere Kasabalara İlçe Yakınlarına Reklam Çok Önemli Tanınmam Ve Dürüst Olmak Çok önemli Benim İçin yani Neyse. Bundan önce 2-3 Defa Tofaş Üzerine Alıp Sattım ayriyetten Vergiye Kayıtlıyım 3 Aydır O Yüzden İşimi Dürüst Ve Severek Yapmak İstiyoruz Babam Ben 1 De Kuzenimiz çalışacak o'da Reklam İşlerine Araç Yıkama Vb. Bakacak Böyle Yani..
Aksesulardan 10'ar tane alıcam hepsinden ne kadar varsa ofisimin diğer bölümüne koyacağım.
İlk olarak arabadan Anlıyorum Piyasası Pazarı Ve Araba işini Seviyorum Seyahat Engelimiz yok Nereye Gidersek Araba Almaya Babam Ben 1 Kişi Daha gelirse gidiyoruz gideceğiz.
Ben Passat Bakıyorum Linea Bakıyorum Temiz Sahibinden.com'da Ve Diğer Siteler'ede bakıyorum Herkez Gideri Fiyatına Koymuş 63 e Koymuş Zaten Satarı o Fiyatı ben 60 a Almam Lazım ki satayım Bu Araçları Nerden Bulabiliriz ?
Ucuz araçları araba pazarı bizim ilçede yok ve uzak- Anca Tofaş Renault Toros Gibi araçlarla alıp satış yapabiliyoruz ..
Yani Başka yerlerden Almak İçin ucuz araç bulamıyoruz tek sıkıntı bu Şuan çevremizle idare edicez fakat ben istiyorum ki mercedes audi bmw üzerinde satış yapmak istiyorum daha çok kazanç daha iyi satış bence Sahibinden.com Tüm Paralı İlanları Reklamları Kullanacaz. Facebook Sitelerinde 70 Tane Facebook Grubunda 10 Ayrı Hesab İle Güncel 2 Kişimiz Reklamlara bakacaz Ofiste bunlar anahtar parası yeme içme Sİ Bİz karışıyoruz başkada yok-
Trafik Şubeden tanıdıklarım var Sıkıntı yok Çok Sigortacı tanıyorum arkadaşım dostum kardeşim yakınım biraz çevrem iyi sayılır--
Nasıl geliştirebilirim Arkadaşlar Yardımcı Olabilirmsiniz Sermayem şuanlı 100 Bin TL - Ama 150 Bin Yapasıya kadar Küçük kaarlı araçlar İle satış yapacaz Sonrasında Bmw Audi Mercedez Gibi-Arabalara yönelmek istiyoruz Sizce En önemli konu olan ? Çevre Reklamlarım nasıl olmalı afişlerim ve ek bişey söylemek istermisiniz? Detaylı yazabilirsiniz
asillar şımarmaz

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Diğer
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
27/06/2016 :  13:14:16  Alıntı
win 7 , 8.1 , 10 pro keyleri 10 $ dolar gittigidiyordan sahıbındende sanalpazarda n11 10 dolara alıp 70 tlden baslayıp 250 tlye kadar satanlar var hepsi calısma garantilidir microsoftu arayıp teyıt alanabılır % 100 orjınal lısanslardır sadece 10 $ fiyat

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
oğuzhan38
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
27/06/2016 :  14:47:00  Alıntı
abicim iyi günler bu işler birazcık kısmet işi aynı zamanda anlamanız lazım arabanın niteliğinden arabaları tam olarak bilmeniz lazım şöyle söyleyim internette bazı araçlar bazı şehirlerde çok ucuz olabiliyor birazcık bakmıştım mesela gaziantep seat toledo marka gerçekten emsaline göre çok ucuz en az 3 4bin bırakacak cinsten ama araçların çarpığı devriği varmı bunları expetiz edip almakta fayda var birde sahibinden i iyi takip edin bence gerçekten çok iyi fiyata bulabilirsiniz son olarak şunuda söyleyim resmi kurumlar araç değiştirirken bunları toplu olarak satışa koyuyor ihalesini yapıyor tabiki çok büyük talep görüyor biraz kilometre yüksek ve pilaka ve muaynesiz olarak satılıyor ihaleyi alan kişi üstüne karını koyup öylece satıyor tamirden felan anlarsan belki bi tanıdığın varsa yaptırabilirsin ankara ve istanbul da oluyor genellikle mesela 2005 2006 model connectler 12 binlerde fiyatlarla gidiyor ama bence sana tavsiyem 20 ve 40 bin arasındaki araçlarla ilgilenmen şuanda piyasa yüksek passat toledo octavia caddy connect vs bunlar daha çok tutulup satmanda kolay olur diye düşünüyorum iyi günler

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Öğrenci
bantun11
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
27/06/2016 :  16:28:51  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - oğuzhan38
abicim iyi günler bu işler birazcık kısmet işi aynı zamanda anlamanız lazım arabanın niteliğinden arabaları tam olarak bilmeniz lazım şöyle söyleyim internette bazı araçlar bazı şehirlerde çok ucuz olabiliyor birazcık bakmıştım mesela gaziantep seat toledo marka gerçekten emsaline göre çok ucuz en az 3 4bin bırakacak cinsten ama araçların çarpığı devriği varmı bunları expetiz edip almakta fayda var birde sahibinden i iyi takip edin bence gerçekten çok iyi fiyata bulabilirsiniz son olarak şunuda söyleyim resmi kurumlar araç değiştirirken bunları toplu olarak satışa koyuyor ihalesini yapıyor tabiki çok büyük talep görüyor biraz kilometre yüksek ve pilaka ve muaynesiz olarak satılıyor ihaleyi alan kişi üstüne karını koyup öylece satıyor tamirden felan anlarsan belki bi tanıdığın varsa yaptırabilirsin ankara ve istanbul da oluyor genellikle mesela 2005 2006 model connectler 12 binlerde fiyatlarla gidiyor ama bence sana tavsiyem 20 ve 40 bin arasındaki araçlarla ilgilenmen şuanda piyasa yüksek passat toledo octavia caddy connect vs bunlar daha çok tutulup satmanda kolay olur diye düşünüyorum iyi günler

Yani Düşüncemiz passat Ama 2010 Model Ve Üstleri 2012 Den Sonrada Dizelleri Dsg ler Tutuluyor Çok Farklı Çalışmalar yapmaya devam ediyoruz Expertimizde Var Tanıdığımız Bayi Olarak İşler tam Otursun Rayına Şuan farklı çalışmalar yapacağız Araçlardan Anlıyoruz evet yeni olduğumuz için temkinli davranmak lazım-
Kesinlikle İhale İşlerine bulaşmayız yani bize gelmez;,
Yıllık Vergilerimizi Verriz Vergi kaçımadan Ofis Zaten Belgeleri İzinleri Var Vergiyede Tabiyiz.
Hasar kaydı olmayan Ter temiz araçlarda çok denk geliyor bazen şuan otursun bakalım yani saol fikrin için -
asillar şımarmaz

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
27/06/2016 :  23:28:02  Alıntı
sayın bantun11;
ortalama bir araç satışından ne kazanıyorsunuz, mesela aracın markası modeli, satış şekli, vadeli yada peşin, sizin için sakıncası yoksa bilgi verebilir misiniz?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
bantun11
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
28/06/2016 :  00:46:03  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ankara2929
sayın bantun11;
ortalama bir araç satışından ne kazanıyorsunuz, mesela aracın markası modeli, satış şekli, vadeli yada peşin, sizin için sakıncası yoksa bilgi verebilir misiniz?

Bu siteye daha tecrübeli abiler varsa onların bildiği deneyimlerden bana bahsetmelerini bekliyorum konunun amacı o.
Ben genede bahsedeyim size kendi tecrübelerimi.

İlk olarak para için bakmayacaksin yoksa batarsin işten anlaman lazım Örnek vermek gerekirse Arabanin tamponu nedir motor nedir ne işe yarar ömrü ne kadardir dizel benzinli gazlı motorların avantaj ve dezavantaji ne tramer kaydi nedir ekspertiz raporu nasıl kimden alinmali ağır hasar kayitli araçları nasil güvenmeliyim pazarlik nasil yapilir piyasa nasil takip edilir reklamlar nasıl yapılmalı egzoz emisyon u nedir güvenli alışveriş nasil yapilmali ne gibi önlemler alınmalı araç nerden çıkma neresi hasarlı neresi boyalı hangi boyanan yerler önemli risk taşır 1000km uzakliktaki aracı almaya gidecek misin kimle gideceksin nasıl gidilmeli. Gibi gibi 100 lerce sayarım..Bunlar tamamsa zaten bu soruyu sormazdiniz ben genede bahsedeyim size sorduklarınizi yanıtlamaya çalışacam..

Benim idolum 1.6 Passat Yeni 1
3 linea Ticari Olarakta 2010 sonrasi olan Fiorino 1.3 En çok satış yapacak Arabalar Bana göre benim açımdan öyle en azından 70 Bin tl lik araç 65 e gelir 5 Kazanirsin Araba yi acile satar. 70 lik araç 68 e Alınır büyük ihtimalle 70e satarsınız bazen denk gelmez Kazançlar Minumun 1.500 TL olmali yani bu araçlarda.

Vadeli satış Kardeşime bile yok Müşteri bu teklifi verirse anlaşmalı bankalarimiz ile tamamina kredi çıkartıyoruz daha avantajlı oluyor haliyle.
Satış şekli Expertiz e girer detaylarına kadar bakılır geçmişine sorgusu yapilir fiyatta uygunsa alır müşteri noterde parayi notere verip noter sayım işini tamam dedikten sonra parayi aliriz imzayi atar hayirli uğurlu olsun deriz.Dolandiricilar a dikkat etmek lazım şu işler için ofisim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum
Genelde sorun olmaz Alış şekli de aynı olur.
asillar şımarmaz

baykut
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
28/06/2016 :  14:14:52  Alıntı
Bu iş ofis açmadan yapılabilir mi? Şahıs olarak yıllık araç alım satım sayısı kaçtır?

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Turizm
bantun11
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
28/06/2016 :  15:13:04  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - baykut
Bu iş ofis açmadan yapılabilir mi? Şahıs olarak yıllık araç alım satım sayısı kaçtır?

Aracın satılması esnasında yapılan bütün giderler ve ödemeler noter, komisyon, vergi, resim, harç vs. ayni vergiler aracın satın alma bedeline eklenerek maliyet belirlenir..
asillar şımarmaz

baykut
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
28/06/2016 :  23:32:23  Alıntı
Onları biliyorum ama yinede teşekkürler merak ettiğim konular
*Bu iş ofis açmadan yapılabilir mi?
* Şahıs olarak yıllık araç alım satım sayısı kaçtır?

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
28/06/2016 :  23:58:13  Alıntı
sayın baykut;
sahış olarak yılda 3 kere alım satım yaparsınız , ilanı vermiş arkadaşa bunu soruyorsunuz, o ise size başka şeyler yazxıyor, evini de işyeri gibi gösterip alım- satım yaparsın, tofaş türü araçlarla ilgileniyorum ve hasarlı olacak, bu işte iyi para var, modelli arabaları alıp satarken çok sorun çıkar, adam derki değişen var mı? boya var mı der? gider ustaya baktırır, yada computest servisleri var? ancak 95 model şahin alıp satarken adam sana değişen var mı? boya var mı demez çünkü illaki bir yerleri değişmiştir. Hepsi bu kadar, sadede gelirsek, yılda 3 kere alıp satmaklada para kazanamazsın, burda ilanı vermiş arkadaş kurumsal düşünüyorda, şahış kendisi alıp satsa daha kısa sürede satar çünkü kurumsal olunca oto galerisi gibi hizmet vereceksin, millet pek yaklaşmaz bu işe.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
bantun11
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
29/06/2016 :  05:26:01  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
sayın baykut;
sahış olarak yılda 3 kere alım satım yaparsınız , ilanı vermiş arkadaşa bunu soruyorsunuz, o ise size başka şeyler yazxıyor, evini de işyeri gibi gösterip alım- satım yaparsın, tofaş türü araçlarla ilgileniyorum ve hasarlı olacak, bu işte iyi para var, modelli arabaları alıp satarken çok sorun çıkar, adam derki değişen var mı? boya var mı der? gider ustaya baktırır, yada computest servisleri var? ancak 95 model şahin alıp satarken adam sana değişen var mı? boya var mı demez çünkü illaki bir yerleri değişmiştir. Hepsi bu kadar, sadede gelirsek, yılda 3 kere alıp satmaklada para kazanamazsın, burda ilanı vermiş arkadaş kurumsal düşünüyorda, şahış kendisi alıp satsa daha kısa sürede satar çünkü kurumsal olunca oto galerisi gibi hizmet vereceksin, millet pek yaklaşmaz bu işe.

Aslında'da şahıs olarak satacaz sadece orası bizim mekanımız olucak bir nevi reklamlar gibi aksesularımız esnaf dükkanı gibi düşünün galeri gibi diğil
asillar şımarmaz

baykut
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
29/06/2016 :  13:38:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bantun11
Alıntı Yapılan Metin:
sayın baykut;

Aslında'da şahıs olarak satacaz sadece orası bizim mekanımız olucak bir nevi reklamlar gibi aksesularımız esnaf dükkanı gibi düşünün galeri gibi diğil

arkadaşlar değerli bilgileriniz için çok teşekkürler

muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
08/07/2016 :  01:56:41  Alıntı
icra ihalelerine gir ordan araba alabilirsin şahsen ben giriyorum

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
baykut
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
11/07/2016 :  16:33:02  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - muratbakal
icra ihalelerine gir ordan araba alabilirsin şahsen ben giriyorum

ihalelere nasıl giriliyor? detaylı olarak anlatırmısınız

illedeticaret
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
13/07/2016 :  15:17:46  Alıntı
Ankara'da bu işi şahıs olarak yapmak isteyen gönüllü arkadaşlar varsa bana ulaşsınlar.Fikir paylaşımında bulunalım.bilgiyi ve tecrübeyi lütfen paylaşalım. Dijital pazarlama olarak araçların satışı nasıl kolaylaşır birlikte değerlendirelim. Araç eksper değeri nasıl çıkartılır birlikte bakalım. Doğru fiyat ve doğru alıcıya nasıl ulaşılır ; etkin yöntemleri birlikte görelim.Pazarlama planımda neler var birlikte görelim...
Kısaca kalbin otomotiv diye atıyorsa, görüşmek dileğiyle....
Email: mmihci82@gmail.com
Tel : 0 506 680 91 15

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.14 saniye.
05:04:00, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım