Satışları Nasıl Arttırabilirim - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Satışları Nasıl Arttırabilirim

aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
20/06/2016 :  01:24:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba, 100 bin nüfuslu bir yerde kendime ait 25 metre kare çocuk giyim üzerine bi dükkanım var. Caddeye çok yakın değil yaya akışı çok fazla yok. Günlük cirom 150-300 arasında değişiyor. Haftada bir gün pazar yeri kuruluyor o zaman gelip geçen insan trafiği çok oluyor.

Ve bu rakam ve kar bana yetmiyor satışlarımı nasıl arttırabileceğim konusunda sizlerden fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Tekstil
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
20/06/2016 :  09:54:58  Alıntı
instagram üzerinden satış,varsa kermeslere katılabilirsiniz,yeriniz biraz sapa olduğu için insanlar sizi görmüyor olabilir güzel kampanyalar yaparak bunu broşür ile tanıtabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
spil
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
20/06/2016 :  12:18:55  Alıntı
kampanya yapmalısın, kampanya için bir bütçe ayır en çok satılan ihtiyaç olan mal ne ise onu yerinden peşin alıp yığ dükkana bunları hazırlarken de yerel radyo veya belediye nin anons sistemi bir şey varsa kullan, iyi bir slagon ile çık insanlara, müşteriyi dükkana çekmeye çalış yada dükkanı daha işlek bir caddeye taşımalısın,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
20/06/2016 :  16:29:10  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Masor07
instagram üzerinden satış,varsa kermeslere katılabilirsiniz,yeriniz biraz sapa olduğu için insanlar sizi görmüyor olabilir güzel kampanyalar yaparak bunu broşür ile tanıtabilirsiniz

İnternetten ürünlerin pazarlamasını yapabilmek için evimin bi odasına profesyonel bir stüdyo kurdum. Eskiden çalıştığımdan dolayı fotoğraf konusunda tecrübem var fotoğraflarında çok iyi olmasına rağmen henüz satış yapamadım. Erkek olduğum için kermeslere gidemem malesef. Ama 2 yorumdanda anladığım kadarıyla kampanya yaparak kendimi tanıtmalıyım. Bir kaç ay içerisinde biriktirdiğim sermaye ile kampanya yapabileceğim ürünleri depoma stoklayıp 10 bin adet broşür dağıttıracağım.

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
20/06/2016 :  17:38:08  Alıntı
Diğer hususlar olmuyorsa hocam tek yol reklam kalıyor.Zaten reklam olmadan hiç bir iş yürümez ki...Bu gun mercedesin kalitesini kimse tartışamaz ama onlar bile reklam yapıyorsa reklam çok önemli bir husus.Paketler yapabilirsin...Çocuk takımı şu kadar gibisinden.Kar marjını düşürüp sürümden kazanmayı deneyebilirsin

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
21/06/2016 :  08:28:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yazacaklarım sadece yorum sahibi değil bir çok girişimci ve/veya esnaf için geçerlidir.
Ve özellikle belirtiyorum ki bahsedeceğim gerçekleri kimse kişisel veya hakaret olarak algılamasın.
1) Ticaret nedir Esnaflıklık nedir? Bu ikisinin arasındaki farkı bilmeliyiz. Esnaflık dediğimiz küçük bir dükkanda ürün satmak ve/veya hizmet vermek.
Eğer yeni yatırımlar v.s. yapılmayacaksa bu işin getirisi hallice bir maaştan öteye gidemez. Öncelikle hepimiz bu gerçeği kabullenerek hareket etmeliyiz.
2) Başka yazılarımda da özellikle belirttim Facebook - Instagram - Twetter gibi sosyal medya araçları çok iyi birer tanıtım alanı olabilir ama asla ve asla bir satış kanalı olamaz. Bu gerçeği de kabullenip bu kanalları satış odaklı değil tanıtım odaklı kullanırsanız satış peşinden ister istemez gelir.
3) Adam gibi bir E Ticaret sitemiz olmadan yapmaya çalışacağımız tüm sosyal medya çalışmalar havanda su dövmekten öte gitmez.
4) İnternetten satış yapmak sanıldığının aksine daha az masraflı ve/veya hiç masrafsız değil oldukça masraflıdır. (Detaylarına girmeyeceğim)
5) Bulunduğumuz bölgede lokal olarak bir iş yapıyorsak bu bölgenin nüfusu belli ise, dışarıdan ziyaretçi alıp almadığı belli ise hayallaer kurmaya gerek yok zaten iş potansiyeli de bellidir. Yazıdan örneklemek gerekirse 100.000 nüfuslu bir yerde herkes hergün yeni bir giyim ürünü alacak değil, bu gerçeği kabullenmek gerekli.
6) Kampanya evet yararlı olur. Ancak 1-2 kampanya yapıldığında herkesin artık sizi bildiği ve sürekli size geleciği anlamına gelmez. Hesaplı ve kaliteli ürün için geldiği anlamına gelir ve dolayısı ile bu kampanyaları peş peşe sürekli yapmak gerekir. Yoksa bir anlam ifade etmez.
7) İş hayatı derin suda yüzmek gibidir sürekli haraket gerektirir hareket etmeyi bıraktığımız anda batarız.
8) Dolayası ile yaz sürekli hareket ederek yani kafa yorarak kampanya yaparak, e ticaret girişimi yaparak bunlara reklam bütçesi ayarla**** hiç durmadan çalışmamız gerekir. Ya da ben kendimi bu denli hırpalayamam esnafın aşağı yukarı geliri budur diyerek hallice bir gelire göre kendi hayatımızı ayarlayacağız.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
Sevgi34
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
21/06/2016 :  11:40:55  Alıntı

Merhaba;

Ürünleriniz Tekstil Sanayi üzerinden toptan satmanızı öneririm. Tüm tekstilcilerin satışlarını yaptığı bir site.

Linkini yazıyorum:
http://www.TekstilSanayi.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
21/06/2016 :  20:02:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tablom
Yazacaklarım sadece yorum sahibi değil bir çok girişimci ve/veya esnaf için geçerlidir.
Ve özellikle belirtiyorum ki bahsedeceğim gerçekleri kimse kişisel veya hakaret olarak algılamasın.
1) Ticaret nedir Esnaflıklık nedir? Bu ikisinin arasındaki farkı bilmeliyiz. Esnaflık dediğimiz küçük bir dükkanda ürün satmak ve/veya hizmet vermek.
Eğer yeni yatırımlar v.s. yapılmayacaksa bu işin getirisi hallice bir maaştan öteye gidemez. Öncelikle hepimiz bu gerçeği kabullenerek hareket etmeliyiz.
2) Başka yazılarımda da özellikle belirttim Facebook - Instagram - Twetter gibi sosyal medya araçları çok iyi birer tanıtım alanı olabilir ama asla ve asla bir satış kanalı olamaz. Bu gerçeği de kabullenip bu kanalları satış odaklı değil tanıtım odaklı kullanırsanız satış peşinden ister istemez gelir.
3) Adam gibi bir E Ticaret sitemiz olmadan yapmaya çalışacağımız tüm sosyal medya çalışmalar havanda su dövmekten öte gitmez.
4) İnternetten satış yapmak sanıldığının aksine daha az masraflı ve/veya hiç masrafsız değil oldukça masraflıdır. (Detaylarına girmeyeceğim)
5) Bulunduğumuz bölgede lokal olarak bir iş yapıyorsak bu bölgenin nüfusu belli ise, dışarıdan ziyaretçi alıp almadığı belli ise hayallaer kurmaya gerek yok zaten iş potansiyeli de bellidir. Yazıdan örneklemek gerekirse 100.000 nüfuslu bir yerde herkes hergün yeni bir giyim ürünü alacak değil, bu gerçeği kabullenmek gerekli.
6) Kampanya evet yararlı olur. Ancak 1-2 kampanya yapıldığında herkesin artık sizi bildiği ve sürekli size geleciği anlamına gelmez. Hesaplı ve kaliteli ürün için geldiği anlamına gelir ve dolayısı ile bu kampanyaları peş peşe sürekli yapmak gerekir. Yoksa bir anlam ifade etmez.
7) İş hayatı derin suda yüzmek gibidir sürekli haraket gerektirir hareket etmeyi bıraktığımız anda batarız.
8) Dolayası ile yaz sürekli hareket ederek yani kafa yorarak kampanya yaparak, e ticaret girişimi yaparak bunlara reklam bütçesi ayarla**** hiç durmadan çalışmamız gerekir. Ya da ben kendimi bu denli hırpalayamam esnafın aşağı yukarı geliri budur diyerek hallice bir gelire göre kendi hayatımızı ayarlayacağız.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten değerli bilgiler.
Ben daha 21 yaşında olduğum için çalışmak ve hırpalannmak beni pek yormaz. Dediğiniz gibi bu yaz çok çalışıp sürekli yeni birşeyler ekliycem

aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
21/06/2016 :  20:05:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - turk5
Rekabetin bu denli cok oldugu internet alaninda, bütün reklam kanallarini kullanmak gerekir. Google'da bulunabilme oraninizi arttirmaniz acisindan, Firma rehberlerine kayit olmayi unutmayin.

Dedikleriniz doğru ama şuanda kendime ait e-ticaret sitesi kurup reklam bütçeleri ayıracak kadar maddiyatım yok. Stok yapacak kendime ait depom var büyükçe ama mal doldurmam için biraz daha zaman gerekiyor galiba.

rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
23/06/2016 :  02:17:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar herşey reklamla, kampanya ile yürümez. Önce mevcut sorunları belirlemeniz gerekiyor, daha sonra persona yaratarak bu bilgiler doğrultusunda birkaç farklı eylem planı hazırlamanız ve denemeniz gerekiyor. (Google: Persona nedir, nasıl oluşturulur?)

E-ticaret sitesi kurup satış yapma konusunda 100 kere düşün 1 kere hareket etmen gerekiyor. Bana sorarsan sakın bulaşma çünkü eticaret öyle herkesin bildiği gibi kolay değil. 50 bin ila 500 bin lira batırmak isteyen varsa eticaret sitesi kurmayı denesin. Alternatif olarak gittigidiyor, sahibinden.com sitelerini incelemeniz gerekiyor.

turk5 - şuana kadar sadece siteni tanımayı amaçladığını görmekteyim. Sıkıcı bir durum.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
29/06/2016 :  21:37:58  Alıntı
Güncel.

3x2 metre pankart yaptırdım 5000 adet broşür dağıttırdım. İşler 2 günde çok azda olsa açıldı.

Abilerimden gelecek yeni fikirlere açığım

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
29/06/2016 :  23:00:49  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aslanoglu
Güncel.

3x2 metre pankart yaptırdım 5000 adet broşür dağıttırdım. İşler 2 günde çok azda olsa açıldı.

Yani hocam faydasını ufak ufak görmeye başlamşsn.Ben olsam 5.000 yerine daha düşük rakamlar bastırır ama güncel ilan dağıttırırım.Misal 10 kalem üründe kar marjını sıfıra yakın çekerek broşür dağıtır satış yaparım.O indirim için gelen müşteri diğer ürünleride alacaktır.Müşterinin ayağını alıştırdınmı zaten kampanya yapmasanda gelecektir

bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
30/06/2016 :  16:08:20  Alıntı
Windows 10 pro code toptan alım 12 dolar windows 7 pro 10 dolar

gittgidiyirodan sanalpazardan 80 tlden 250 tlye kadar satalar var. Codeler %100 orjınal keylerdir. Hepsi için mıcrosoft aranır sorulabılır.

Fiyat neden bu kadar ucuz derseniz. Bu keyler oem lısanslardır. Bilgisayar uretici firmaların elındekı fazla stok lısanslardır. Tek bilgisayarda tek donanımla kullanılır.Telefonlada onlinede aktıvasyonu destekler. Anakart işlemci degişikliginde iptal olur.

Kafanıza takılan herseyı ozel mesaj ıle yada windows.indirim@yandex.com adresinden sorabılırsınız

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
30/06/2016 :  23:28:58  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Masor07
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aslanoglu
Güncel.

Yani hocam faydasını ufak ufak görmeye başlamşsn.Ben olsam 5.000 yerine daha düşük rakamlar bastırır ama güncel ilan dağıttırırım.Misal 10 kalem üründe kar marjını sıfıra yakın çekerek broşür dağıtır satış yaparım.O indirim için gelen müşteri diğer ürünleride alacaktır.Müşterinin ayağını alıştırdınmı zaten kampanya yapmasanda gelecektir

Bayram bitince bu kampanyayı yapıcam teşekkürler

Bee Telekom
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
01/07/2016 :  14:13:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,
Müşterilerinize yapacağınız kampanyalar hakkında bilgi verebileceğiniz en kolay ve etkili yöntem olan Toplu SMS hizmetini tavsiye ederiz.

http://www.beetelekom.com.tr

Bee Telekom

Yerleşim : Türkiye / İzmir
aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
08/07/2016 :  00:49:44  Alıntı
Güncel yeni fikirlere açığım

firat1735
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
08/07/2016 :  13:36:20  Alıntı
Mal aldığın toptancılardan elinde kalmış ürünleri(renkten vs dolayı)çok ucuza nakit pazarlık yaparak al.atıyorum rakamları gücüne göre 5 liradan 100 parça aldın.500 lira.bunları 4-3-2-1 liradan satışa koy.(sattığın ürün fiyat aralığını ve genel müşteri kitleni bilsem daha net rakamla konusurum)el ilanıyla destekle.bunu ayda 2-3 gün adet edin müşteride bilsin.her ayın 4 perşembe günü gibi.tabi burda hitap ettiğin kitlenin maaş günleri arkaları olması daha iyi.o ürünlerden 100-500 lirası zarar et ama yanına alınan ürünlerden para kazan,müşteri açısından ya şuraya bi gidelim bakalım ne var algısı oluştur bence.
Hayırlı işler dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Diego99
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
22/07/2016 :  13:06:46  Alıntı
Bence müşterilerinin iletişim bilgilerine sahip olman çok önemli,tekrar eden ziyaretler için bunu bir şekilde sağlaman lazım telefon numarası olur,kitleye göre instagram'dan seni takip etmeleri olur bu önemli...Ayrıca dükkana belki de çocuk giyimi yanında daha fazla kar getirebilecek 1-2 ürün koyabilirsin.Tabii yine aynı müşteriye hitap eden çocuk arabası vs gibi bir şey sata bilirsin.Pazar olduğu gün sende dükkanına yönlendirici tabela koyabilirsin belki,benim önerilerim bunlar...Umarım faydası olur.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
aslanoglu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
23/08/2016 :  12:45:59  Alıntı
Güncel yeni fikirlere açığım her denileni uyguluyorum sırayla

seyyah_ck
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
23/08/2016 :  12:59:55  Alıntı
Ürün çeşitlilği sağlamaya çalış. Müşteri her geldiğince baska bir ürün görsün ki merak etsin acaba ne gelmiş diye

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Esnaf
emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
23/08/2016 :  15:01:53  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - spil
kampanya yapmalısın, kampanya için bir bütçe ayır en çok satılan ihtiyaç olan mal ne ise onu yerinden peşin alıp yığ dükkana bunları hazırlarken de yerel radyo veya belediye nin anons sistemi bir şey varsa kullan, iyi bir slagon ile çık insanlara, müşteriyi dükkana çekmeye çalış yada dükkanı daha işlek bir caddeye taşımalısın,

Tamamen katılıyorum. Yaklaşık 25 senedir bu işi yapıyoruz. Peşin para ile ihtiyaç mallarını yığ gerekiyosa 3.5 a al 5 e sat . Az kar çok sürümle başla . Cirolarının 500-600 lere 1000lere çıktığını zamanla inşaAllah görürsün.
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
23/08/2016 :  15:06:25  Alıntı
Bir de dükkan 25 m2 demişsin. O kadar yerde koleksiyon çalışmak zor. Çok ufak bi düzgün çeşit yap askıda . Gerisini dök sepete vur fiyatı sat. Bu şekilde zamanla büyüyedebilirsin bence
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.31 saniye.
01:50:11, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım