Bluz İhracatı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bluz İhracatı

ufukihracat
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
12/06/2016 :  22:59:31 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar bluz ihracatı üzerine biraz araştırma yaptım internette pek bilgi yok. Ülkemizde üreticilere bluz yaptırsam ihraç etme şansım nedir? Sürekli mal alacak müşteri bulabilir miyim? Örneğin her ay 100.000 adet bluz talep edecek. Dediğim sipariş rakamı fazla abartılı mı? Adet başına 20 USD ihracat fiyatı çok pahalı mıdır (Orta üst sınıf)? Kısacası ne gibi engellerle karşılaşırım ve bu engelleri nasıl aşarım?

Cevap yazarsanız sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

Yerleşim : Türkiye / Türkiye

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • hakany5
    Yeni Üye

Toplam 83 yazı
    13/06/2016 :  08:10:32  Alıntı
    aylık 100.000 adet kimse talep etmez ayrıca verdiğiniz fiyat oldukça yüksek oradaki satış fiyatları ortalama 10 usd

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İthalat / İhracat
    zarokek
    Yeni Üye

Toplam 33 yazı
    13/06/2016 :  11:32:51  Alıntı
    Merhaba arkadaş malesef piyasa senin düşündüğün gibi değil birincisi artik çoğu işletme bu tür tekstil siparişleri ya hindistan yada Çin den siparis ediyor çünkü ucuz olduğu için ve adet başı tl cinsinden bakarsan en fazla 9-10 yani 3-3 5 usd senin ki bir hayal biraz gerçekçi olun fikir güzel biraz sağlamıştir.
    Rüzgarın nasıl estiği fark etmez. Farkı yaratan Kaptanın yelkeneri nasıl açtığıdır...

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Halkla ilişkiler
    ufukihracat
    Yeni Üye

Toplam 98 yazı
    14/06/2016 :  02:40:06  Alıntı

Orta üst sınıfa hitap eden bluzlarda ihracat fiyatı 20 usd neden pahalı olsun? Londra'da Moskova'da mağazalarda bluz kaça satılıyor? Benim hesabım 100 dolar. İthalatçı benden 20 dolara aldığını 4-5 katına satacak. Cevaplarınız için teşekkürler?

Yerleşim : Türkiye / Türkiye
    papucka
    Yeni Üye

Toplam 32 yazı
    14/06/2016 :  08:11:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Marka değeriniz olmadan ürünüzün kalitesinin pek bir önemi yok 20 dolara imal ettiğiniz bir ürün talep görmedikten sonra kalitesinin bir önemi yok. Ben ayakkabı imalatçısıyım model ürettiğim büyük çaplı tanınan firmalar aynı ayakkabıyı en az 150TL ye satarken ben kendi markamla aynı ürünü 60TL ye satıyorum. Ürün kumaş/deri işçilik kalitesi olarak %100 aynı ürün :) bu yüzden marka değeri oluşturmadan pazarda özellikle ihracat/yurtdışı pazarında bahsettiğiniz rakamlara ulaşmanız çok zor.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İmalat
    hakany5
    Yeni Üye

Toplam 83 yazı
    14/06/2016 :  08:15:30  Alıntı
    arkadaşım hayal dünyasında yaşama
    bunca yıldır ithalat ihracat yapıyorum ayrıca amerika ve londrada yaşamış biri olarak söyledim bunları

londrada nerde satılıyor 100 usd ye bluz ? söyleyiö olsa olsa birinci bölgede satılır oda belli bir markan varsa

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İthalat / İhracat
    sonerya
    Üye

Toplam 126 yazı
    14/06/2016 :  11:08:42  Alıntı
    Zara bile 6 dolara satıyordu bi ara :) bluz hazır giyim istatistiklerine bakarsanız çok da azımsanacak rakamlarda değil. talep yine var en son bi sitede uruguay felan istiyordu yıl boyu sürekli sipariş verebileceği bir firma. ama sanırım yılda toplasan 100 bin etmez belkide.. yurtdışı özellikle ingilizcen varsa ihracat bültenlerini takip et kardeşim ayrıca o ülkede ticari ateşelere sor. parayla değil. onlara aylık gelen talepler listesi maille gönderiyorlar. bluz için kalite çok önemli bir eşik var ama ben uzman değilim o konuda işlemeli veya ipek gibi cinse mukabil niş pazarlara girmen için yerel magaza tanınmışlığı da şart ayrıca.. ama yinede yapılmayacak bir iş değil azimle üstüne düşersen bir kaç ülkeye ihracatını duyurabilirsen... devlet magaza desteklerine kadar veriyor ihracatta teşvik de alabilirsin. zaten gümrükle fazla derdin olmayacak kdv felan. ihracat ithalata göre daha rahat sonucta ülkeye döviz getiren bir iş yapıyor olacaksın..
    araştır pazar yap ürünün kalitesini sağla satılır niye satılmasın satan var ki GTİP kodu vermişler :)
    ama dediğim gibi kalite belgen dış pazar dahası ahh bu navlunu kargosu işte onları kesin ayarlaman gerekli
    pozitif yaklaşım empati ile mümkündür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
    sonerya
    Üye

Toplam 126 yazı
    14/06/2016 :  11:12:20  Alıntı
    son olarak gümrük müşavirin adam gibi olmalı piyasada o kadar çok gümrükçüyüz diye gezen var ki... ne yazık ki cok acı tecrübeler yaşayanları gördüm
    pozitif yaklaşım empati ile mümkündür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
    hjeker
    Yeni Üye

Toplam 29 yazı
    18/06/2016 :  09:27:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    bluz üretecek yada imal edecek tesisin varsa yada üreticiler ile baglantin varsa cezayir fas ve mısır tunus gibi ülkeler berberilerin giydigi entari tarzi kıyafetleri talep ediyorlar türkiye'den piyasalarindaki cin ve pakistan mallarinda plastip bazli oldugu icin asiri sicakta deforme oldugundan türk mallarina yönelim sözkonusu
    dış ticaret müsteşarlığının web sitesinde zaten bilgiler mevcut
    hjeker

Yerleşim : Norveç / Oslo  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.61 saniye.
    02:55:28, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım