Moda Tasarımı Öğrencisi Girişimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Moda Tasarımı Öğrencisi Girişimi

hilalatalay
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
07/06/2016 :  09:30:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar,
Ben bi üniversitede moda tasarımı öğrencisiyim. Aynı zamanda yeni girişimlerde bulunmaktayım. Geçtiğimiz haftalarda bir alışveriş festivali oldu ve ben orada stand kiraladım, tasarımlarımı diktirdim az sayıda hazır ürünlede takviye yaptım ve sattım. İyi bir tecrübe oldu benim için ve emeklerimin de karşılığını aldım. Üretim sürecimde bir terzi ile anlaştım ve dikimlerimi ona yaptırdım. Fakat terzi ürün başına verdiği fiyatla diktikten sonraki fiyatı değiştirdi. Örneğin; 30 TL ye diktirdiğim malı 40 TL'ye yükseltti gibi ve hesap sonu uçurum bir fark çıktı. Neyse bir şekilde ödemesini yaptım ve ayrıldım. Şuan internet üzerinden satışlara devam etmekteyim. Fakat ürün hazırlayacak kimsem yok. Konfeksiyonlara gittiğimde az sayıda üretimi reddediyorlar. Eylül ' de de bir festival olucak ona hazırlanacağım ve sipariş geldikçe ürün diktireceğim.Web'de gezinirken burayı buldum ve sizlere danışmak istedim? Çok zor durumdayım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Guneytokyo
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/06/2016 :  15:34:58  Alıntı
Benimde moda tasarım üzerine çok ilgim var
Daha çok hazır ürünlerin yurt dışına satısı ile araştırmalar yapıyorum
Benim naçizane fikrim
Bi kac terzi ile anlaş
Birer ornek yaptır elini en beğendiğinle konus ve surekli calis
Ayrıca
Konfeksiyonda çalışan makineciler oluyor ya onlarla konuşup
parası karşılığı dikerler mi sor ticaretini yapacagım demezsen
Fiyati dusuk tutabilirsin
Mesai bitimi öğle tatilini falan kullanip dikebilirler
Henüz yolun basındasın sanırım kendine Bi marka belirlersen yavaş yavaş tanınmaya başlarsın
Allah kolaylık versin insallah muvaffak olurusn

Yerleşim : Japonya / Tokyo  |  Meslek : Mimar
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
10/06/2016 :  02:34:54  Alıntı
Selamlar kadınlar arasında terzilikten anlayan birileri mutlaka vardır.Hem onlara ek kazanç olur hemde uyguna iş çıkartmış olursun.Eski terzilik yada bekarlığında dikiş atölyelerinde calışmış bayan ararsan eminim bulursun.Zaten zamanında var güzel bir araştırma ile hem onlara uzun soluklu kazanc olur hemde senin adına uygun olur.Bol Şanslar.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
Gwain
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
10/06/2016 :  11:26:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

eğer Bandırma'ya yakınsan, belki buralarda yardımcı olabilirim sana... - hakanceliker@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bandirma
hilalatalay
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
10/06/2016 :  15:19:39  Alıntı
İstanbul Anadolu Yakasında yaşıyorum. Bu lokasyonda bulunan ilanımla ilgilenen birisi varsa
hilalatalay1@gmail.com a ulaşabilirler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Narlınarlı
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
27/06/2016 :  03:48:34  Alıntı
Merhaba bende tesettür giyim için çizilmiş modellerim için hem kalıp çıkarttırmak hem kesim yaptırmak hemde diktirmek istiyorum.en basitinden bir eteğin maliyeti ne olur acaba . Kalıp kesim dikim için ayrı ayrı ne kadara mal olur. Birde bir model için en az kaç parça iş verilir fason. Yada sizin yabsiy
eleriniz varmı. Şimdiden teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
serhan34
Üye

Toplam 400 yazı
27/06/2016 :  09:43:37  Alıntı
Terziler belki biraz daha yuksek fiyat verebilir en guzel yapacaginiz modeli elinize alip 3-5 terzi dolasin baktiniz fiyatlar yuksek fason diken atolyeler var onlari arastirin Netten bile arama yapip bulabilirsiniz birde evde diken bayanlarlara gorusun belki en uygun fiyati onlar verebilir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sedat3333
Üye

Toplam 597 yazı
30/06/2016 :  10:55:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Elinize kesim dikim ve kalıp yaptıracağınız modeli alıp; bu işi yapan fason atölyeleri dolaşmalısınız. Genel kalıp, kesim ve dikim hep farklı fason atelyelerde olur. Kolay gelsin...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.97 saniye.
23:35:28, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım