Bildircin Lokantasi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bildircin Lokantasi

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
15/02/2016 :  14:17:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamun aleykum,

Arkadaslar daha once bildircin cifligi basligi altinda bi konu acmistim. Sagolsunlar yorum ve destek icin yazanlariniz oldu.
Su an geldigim noktada bildircin cifligi kurma konusunda buyuk mesafe kaydettim ve en ufak detaylarina kadar hesabimi yaptim. Yalniz aklima yeni bi fikir geldi ve bu fikri sizinlede paylasmak istiyorum. Olumlu olumsuz her gorus ve dusuncelerinizi ltf belirtirseniz sevinirim.
Bildircin uretip yumurtasini satmak yerine, bildircin uretip etini satmayi hedefliyorum. Yalniz pismis bi vaziyette ve sadece bildircin eti satan bir dukkan acarak! Pilav ustu bildircin yaninda salatasi mezesi icecek vs. Arastirmalarim sonucu sadece bildircin eti satan bi yer bulamadim turkiyede. Restoranlarin menusunde var fakat fiyatida oldukca tuzlu. Buna karsin ben sadece bildircin satip fiyatida oldukca uygun yapmayi dusunuyorum. Kendim uretecegim icin maliyeti cok dusuk olacak. Ornegin sizlere sormak isterim pilav ustu ( bulgur yada pirinc) 2 bildircin yaninda yesilligi ve 1-2 cesit mezeyle 15 lira olsa cazip gelirmi? Tabii bu arada bildircini en iyi teknikle pisirip servis edecegim. Guvecte veya mangalda olabilir.

Ne dersiniz bu fikre?

Yerleşim : Hollanda / Amsterdam  |  Meslek : Ticaret
Nuh60
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
16/02/2016 :  08:00:59  Alıntı
İnsanları alışmadıkları birşeye alıştırmak zor olacaktır bu sebeple zor günler geçirebilirsiniz
N$E

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Memur
eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
16/02/2016 :  08:40:42  Alıntı
paran çoksa denemekten birşey çıkmaz ........
eses

Yerleşim : Türkiye / Eses
reyhoustaaa
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
16/02/2016 :  10:40:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Şahsen bu yeri ve tanıtımı ile alakalı insanlar bıldırcına yabancı değil piyasa yumurtasını falan tüketen çok ama 15 lira bana fazla geldi süsleme işleri o kadar önemli değil çünkü senin süsüne değil yemeğin kalitesine bakacaklar. İnsanlara bence bunun faydalarından bahset sadece lokanta ile olmaz firma rehberlerine kaydol eve servis fln yap kısaca oradaki deneyimi merak ettir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
16/02/2016 :  10:53:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bıldırcını ucuza satıp para kazanma düşünceniz hatalı.
Tüketici tarafında talebi yüksek ürünlerde fiyat indirimleri faydalı olabilir fakat sizin iş fikrinizde durum böyle değil.
Eğer bıldırcın restoranı açacaksanız insanları yeni bir deneyim yaşatacaksınız demektir.
Bu deneyimi en iyi ve uygun ortamda ve şartlarda sunmalısınız.
Bu işte rakibiniz, menüsünde bıldırcın bulunan restoranlar değildir. Onların fiyatlarını kendinize baz almayın.
Hedef kitlenizi doğru belirlemeniz gerekir. Yemek paydosunda karnını doyurma telaşında olanlar sizin hedefiniz olamaz.
Yeniliğe açık, deneyim yaşamaya ve bunun da bedelini ödemeye hazır gruba hitap etmelisiniz.
Bu durumda;
restoranın konumu,
kullanım alanı ve dekorasyonu,
hizmet ve sunumla ilgili inovatif fikirler,
personel kalitesi başta olmak üzere bir çok noktada yoğun zihinsel, fiziksel ve maddi bir külfet oluşacaktır.

Özetle,

Önünüzde iki seçenek var;
Ya karnı aç insanlara yönelik doyurma girişimi,
Ya da ilgisi aç insanları yeni bir deneyimle tatmin etme denemesi.

Birinciye oranla ikinci seçenek daha şanslı görünüyor.

Hayırlı başarılar.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
16/02/2016 :  11:14:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Deneyim ekonomisi konusuna bir göz atmanızı tavsiye ederim.
Şuradan başlayabilirsiniz: http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=608

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
16/02/2016 :  12:39:50  Alıntı

Özetle,

Önünüzde iki seçenek var;
Ya karnı aç insanlara yönelik doyurma girişimi,
Ya da ilgisi aç insanları yeni bir deneyimle tatmin etme denemesi.

Birinciye oranla ikinci seçenek daha şanslı görünüyor.

Hayırlı başarılar.
[/quote]

Kenan bey,

Oncecilikle size ve diger arkadaslara onerileriniz icin cok tsk ederim. Aslinda benim istedigim tam olarak sizin ozet olarak yazdiginiz iki secenegi bir arada yapmak. Once farkli bir lezzetle ilgi cekmek, sonrada bu ilgiyi gosteren musteriyi memnun edip bir sonraki seferler icin karnini doyurmak. Nasilki bir donerciden her sinif insan doner alabiliyorsa. Benim amacimda her sinifa bildircin yedirmektir. Kimisi ac oldugu icin gelecek kimiside farkli oldugu icin gelip deneyecek. Fiyatlarida bu yuzden her sinifa uygun duzeyde dusundum.

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
16/02/2016 :  12:47:34  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - reyhoustaaa
Şahsen bu yeri ve tanıtımı ile alakalı insanlar bıldırcına yabancı değil piyasa yumurtasını falan tüketen çok ama 15 lira bana fazla geldi süsleme işleri o kadar önemli değil çünkü senin süsüne değil yemeğin kalitesine bakacaklar. İnsanlara bence bunun faydalarından bahset sadece lokanta ile olmaz firma rehberlerine kaydol eve servis fln yap kısaca oradaki deneyimi merak ettir

Sayin reyhousta,

Bildircin konusunda cok az bilgiye sahip bir toplum oldugumuzun farkindayim. Bu sebeple sizinde tavsiye ettiginiz gibi mekanida buna gore dizayn etmeyi dusunuyorum. Ornegin, duvarlarda bildircin etinin faydalarini anlatan posterler, masalarda brosurler ve ekrandada bildircin cifliginden goruntuler olacak . Kumes, kesimhane gibi yerleri gosterip kafalardaki soru isaretlerini olabildigince yok edip guven vercek buda musteriye.

monsta61
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
16/02/2016 :  12:56:39  Alıntı
Bu işi Hollandada yapcan sanırım,bu söylemiş olduğun sistemin aynısı berlinde var ve ben ordaki kadar lezzeti çok beğendim yer bulmak zor demekki mükemmel

Yerleşim : Ukrayna / Herson  |  Meslek : İthalat / İhracat
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
16/02/2016 :  14:25:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kıymetli Kardeşim,

Zorlu Holding bir Vestel marka buzdolabı yapıyor, bir de Regal marka... Neden ikisinin özelliklerini birleştirip Vesteregal marka bir buzdolabı üretmiyor iyi düşünmek lazım.

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
16/02/2016 :  14:41:03  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - monsta61
Bu işi Hollandada yapcan sanırım,bu söylemiş olduğun sistemin aynısı berlinde var ve ben ordaki kadar lezzeti çok beğendim yer bulmak zor demekki mükemmel

Bu isi istanbula yakin bi yeerde yapacagim. Hollandalilar patatesten baska bi sey yemez:)

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
16/02/2016 :  15:00:03  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan
Kıymetli Kardeşim,

Zorlu Holding bir Vestel marka buzdolabı yapıyor, bir de Regal marka... Neden ikisinin özelliklerini birleştirip Vesteregal marka bir buzdolabı üretmiyor iyi düşünmek lazım.

Kenan bey,

Sizin pazarlama stratejisi konusunda demek istediginizi cok iyi anliyorum ve kesinlikle isi bide sizin dediginiz yonuyle tartacagim fakat, ben ilhamimi vestelden degil daha cok ornegin bir sokak koftecisinden aliyorum. Mesela adam kofteyi oyle bi yaparki zengin isadamida gelip ordan yer, yoldan gecen vatandasta. Yani vesteregal olur. Bu amacimin biraz fazla iddaali oldugunun farkindayim. Isim yapmak kolay degil ama ilk olmayi bir avantaja cevirebilirim diye dusunuyorum.

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
16/02/2016 :  15:02:08  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:

Hocam kimdir bu isi berlinde yapan. Isim ve adres verebilirsen cok sevinirim

FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
16/02/2016 :  15:19:54  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - korucuoglu
Alıntı Yapılan Metin:

Hocam kimdir bu isi berlinde yapan. Isim ve adres verebilirsen cok sevinirim

Güzel Fikir çiftliğide yol üzerinde kurup Lokantayı yanında açabilirseniz bunun yanında Keklik Ördek Kaz gibi kanatlı yetiştirip sunsanız çok başarılı olursunuz, Ben istanbula gittiğimde Aksarayda Bulgur Pilavı üstü iki Adet bıldırcın için 40 TL ödüyorum

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
21/02/2016 :  20:03:05  Alıntı
vallahi iyi düşün bence, tepebaşında böyle bir lokanta vardı sadece bıldırcın,ördek ve keklik satıyordu lokantada birinci yılı dolduramadan topu attı hem de lüks restorandı ve fiyatlar pahalıydı.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
21/02/2016 :  20:52:25  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - meleti
vallahi iyi düşün bence, tepebaşında böyle bir lokanta vardı sadece bıldırcın,ördek ve keklik satıyordu lokantada birinci yılı dolduramadan topu attı hem de lüks restorandı ve fiyatlar pahalıydı.

Iste benimki luks restoran ve fiyatlar pahali olmayacak. Fiyatlar uygun ve kucuk bi yer olacak. Amacim bildircini zenginlerin sofrasindan alip dusuk ve orta gelire sahip halkada yedirmek olacak.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.85 saniye.
18:38:16, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım