Döner Restoranı Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Döner Restoranı Açmak

aradakiuzaklik
Üye

Toplam 114 yazı
02/02/2016 :  19:30:18 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar merhaba.

Bulunduğum şehirde lezzetli bir dönerci eksikliği var. Dönerci derken, sokak üstünde 20 metrekareye kurulmuş merdiven altı dönercilerden bahsetmiyorum. İstanbul'daki Bayramoğlu, Tatar Salim, Dönerci Ali tarzı 100-150 metrekareye yayılmış, profesyonel, eti gerçekten hakkıyla pişiren ve bu işi çok iyi yapan döner lokantalarından bahsediyorum. Tek işi döner olacak. ve tabi ki tek döner tipi ET olacak, tavuk dükkana bile girmeyecek.

Böyle bir döner restoranı açmak bana kaç paraya mal olur? çok lüks bir tasarıma gerek yok, hafif salaş bir ortam da kurtarır. Bulduğum dükkanlar ana cadde üzeri ve kiraları 5.000TL civarında. Onun dışında dükkana kaç para yatırmam gerekir ortalama? Tecrübesi olan paylaşabilir mi?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
neverbackdown
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
04/02/2016 :  11:58:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba dostum.

Döner dükkanı açacaksın. 100 metrekare düşünürsek, içeriye 5-6 kare masa, her masaya 4er sandalye, iyi bir dekorasyon ile sana yeter.
Bir döner makinesi lazım.
Salata şu bu vs için bir tezgah dolabı lazım olabilir.

Bunun dışında giderin yok. Sadece dükkan içi dekorasyon ücretlendirmesi kalır geriye. Bu da senin zevkine kalmış...
Unutmadan, yazın klima ve kışın soba ihtiyacı olacaktır. Bunları da hesaba katmalısın.
Maliye, vergi dairesi şu bu derken, gerçekten güzel bir dükkan sana, taş çatlasa 20bin'e mal olur kanaatindeyim.
Bu sektörde deneyimi olan arkadaşlar daha isabetli tahminler yapacaktır.
No limits.
No rules.
No fear.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Mühendis
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
04/02/2016 :  17:34:58  Alıntı
Kime satacaksın et döneri?Millet 25 kuruşu arıyor,sen neden bahsediyorsun.Millet tavuk döneri zor alıyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
drift34
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
04/02/2016 :  21:12:23  Alıntı

Et doner acicaksinizda acicaginiz yer onemli insanlarin gelir duzeyi nasildir bolge arastirmasi yapmadan girmeyin bence o bahsettiginiz yerler genelde hep sosyetik yerlere aciyorlar. Asgari ucretle gecinen vatandaslarimiz agirlikli yasadigi semtlerde pahali mekanlar pek tutmaz kisisel gorusumdur saygilarimla...

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Gıda
enginint
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
04/02/2016 :  21:34:10  Alıntı
tecrübeniz yoksa girmeyin döner işine, iş tutmazsa ciddi zarar edersiniz, sabah döneri taktınız akşama kadar satılmadı diyelim çöp , ertesi gün satamazsınız,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
yatırımcıarıyor
um

Yeni Üye

Toplam 14 yazı
06/02/2016 :  03:17:32  Alıntı
mantıklı bir karar, piyasadaki her iş batar ancak güzel bir konumda temiz bir işletme ayakta durur. istanbul içersinde eğer böyle bir fikrin varsa ortak bir şekilde yapa biliriz. kirası yüksek olmasından korkma sadece devir eden yerlere girme sağlık veya sıkıldım ama para kazanıyoruz diyen adamlara şu cevabı ver madem para kazanıyorsunuz? eleman koyun başına o dursun. bugün büyük ölçekli tüm yerlede eleman duruyor başında. giren çıkan her zaman belidir. et döner olmalı et almak isteyenler ve tavuk yemek isteyenler oluyor. kimse 2 lira az olsun diye düşünmez merak etme herşeyn bir talebi var. yüz kişiden 1 kişi kolaturka isteyecek diye pepsi ve cococola satmayacakmıyız. konumunu semtlere göre ayır iş yeri odaklımı gel geçmiş ön planın o olsun eğer işyeri odaklı ise 650 liraya sanayide bile aça bilirsin en basit. eğer ilgilenirsen istanbul içinde birlikte bir yer açalım döner ustam var kafamda bir kaç lokasyon ve neyi nerede yapıla bileceğine dair planlarımda var. tuncereyupcan@hotmail.com mail adresim...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
yakomoz135
Üye

Toplam 115 yazı
16/02/2016 :  15:01:36  Alıntı
Hatay usulü döneri veya közde deneyebilirsin ve tavuk dönerde koymalısın arkadaşın dediği gibi bu ülkede asgari ücretle çalışanlarda var. çok salaş bi yer yapma bence ve güzel bi dizayn seş kendine ileriye yönelik şube konsepti olan bi yer oldun. çayı, suyu müşteri olsun olasın bedava yap. ankarada yaprak dönercisi ve SR DÖNER var bunların sitelerinden konseptlerini inceleyebilirsin.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnternet
M.mAhir
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
22/02/2016 :  13:33:49  Alıntı
Kuracağınız işyeri ile ilgili reklam işlerini yapmaktan onur duyarız. Tabela, Araç Kaplama, Cephe Giydirme, Kartvizit, Broşür ile ilgili yardımcı olurum. REKLAMA DAİR NE VARSA mahirreklam4@gmail.com
M.mAhir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.12 saniye.
18:36:55, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım