Abiye İhracatında Nasıl Bir Yol İzlemeliyim? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Abiye İhracatında Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

ufukihracat
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
20/12/2015 :  00:33:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar üretici değilim. İmalatçılardan aldığım abiye giyim ürünlerini yurtdışına satmayı planlıyorum. Kafamda takılan sorular şunlar:

1. Abiye giyim ürünlerini ülkemizden tedarik etmekte güçlük çeker miyim? Diyelim ki aylık 5 bin - 10 bin adet talepte bulunan bir müşteri buldum bu kadar ürünü Türkiye'de yaptırmak çok zaman alır mı? Kısacası tedarikçilerle ne gibi sorunlar yaşayabilirim, nelere dikkat edeyim?

2. İhracatta en kolay müşteri bulma yolu abiye giyim ürünlerinde hangisidir? B2b sitelere ilan verip bekleyeyim mi, yoksa elime çantamı alıp bir kaç ülke dolaşarak mı müşteri bulmalıyım? Ukrayna ve İngiltere abiye giyim ürünlerinde hedef pazar olarak nasıldır?

3. Ben alıp ihraç edeceğim için fiyatı nasıl belirlemeliyim? Abiye giyim ürünleri ihracatında ortalama kar nedir? 30 dolara aldığım abiyeyi 70 dolara ihraç etmeyi denesem sizce az ya da çok nasıl bir kar koymuş olurum?

3. Abiye giyim ürünleri ihracatında genellikle ödeme nasıl olur? Peşin ödemeyle çalışmak benim tercihim ancak ne gibi tekliflerle karşılaşırım?

Arkadaşlar cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Türkiye

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • oooantalya
    Yeni Üye

Toplam 41 yazı
    20/12/2015 :  20:33:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    1-kurda sormuşlar ensen neden kalın diye.Kendi isimi kendim görürüm demiş.Öncelikle ürünlerini sergileyebilecegin bir internet siten olması gerekir.herhalde tüm ürünleri yanında gezdirme şansın yok.abiye demek çok geniş bir yelpaze demek.hedef ulkeyi seçip o ülkeye mutlaka gidip giyim zevklerini, tarzlarını, fiyatlarını, ürünlerin ülkeye nasıl girdiğini vb.gibi unsurları yerinde incelemen en doğru seçim olacaktır.pazarda herkes sizin gibi peşin olarak çalışmak istemesi gayet dogal.gelebilecek teklifler siz urununuzu bırakın biz sattikca ödeyelim(konsiye satış), urunlerinizi alalım ancak yarisi nı peşin yarısını bir süre sonra ödeyelim vb gibi teklifler gelecektir.tr de üretim konusuna gelince merak etmeyin adım başı atölye ve imalathaneler mevcut.önemli olan ürün bulmak değil müşterinin istediği ürünü uygun fiyata üretip teslim etmektir.ancak bu yolla kazancın sizi tatmin eder.bunun aksisi hammallik.ha kendi adınıza üretim yaptırıp markalasmayi dusunuyorsaniz bu zaten basli basina vakit ve nakit demektir.yardımcı olabileceğim bir durum olursa iletişim bilgilerim;
    Mehmet Ali Aydemir-Simferopol/Kırım/Rusya +7978 0116909 whats up ve Viber aynı numaramda.oooantalya@hotmail.com
    www.deluxe-bazaar.com

Yerleşim : Ukrayna / Jitomir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    gecoist
    Yeni Üye

Toplam 13 yazı
    21/12/2015 :  00:54:37  Alıntı
    Merhaba ufuk ihracat.
    Ben bir online tesettür firmasında görsel tasarım ve sosyal medya sorumlusu olarak çalışmaktayım.Abiye konusunda ise bizim sattığımız (aslında Türkiye Genelinin sattığı) abiye markaları belli başlı markalardır.Abiye satıcıları genelde butik markalar ile sunmayı tercih ederler.Butik diyince de işin içine en etkili etken olarak model (tasarım) girmektedir.Bildiğiniz gibi giyim sektöründe her sene trend değişmektedir.Trendi yakalayan markalar bir anda sükse yapıyor ve devamını getirebilirlerse piyasada tutunabiliyorlar. Model tutturamayan markalar ise ne yazık ki piyasada da tutunamamaktadır.Yani ürün yelpazenizi çok geniş tutmanızda fayda vardır derim. Çünkü abiyelerde hangi modelin tutacağını kestirmek çok da kolay olmayabiliyor.Bunun yanında "oooantalya" arkadaşımızın dediği gibi internet sitesinde sergilemek bu işin olmazsa olmazıdır.Bunun yanında katalog görselleri için doğru manken ile doğru mekanda fotoğraf çekilmesi, abiye işinde çok çok önemli ve belirleyici bir etkendir.
    Bununla beraber bir soru sormak istiyorum.Türkiye'de abiye piyasasında ciddi talep bulunmaktadır ki özellikle tesettürlü kesim ciddi oranda alışverş yapmakta.Ama bunun yanında Arap ülkelerine de ciddi bir eğilim var.( bizim online olarak en iyi sattığımız abiye markası bir Tacikistan markasıdır). Neden yurtiçi değil de yurtdışı satışı hedefliyorsunuz?
    Tabiki de bütün bunlar benim görüşüm.

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Serbest meslek
    ufukihracat
    Yeni Üye

Toplam 98 yazı
    21/12/2015 :  11:52:04  Alıntı

Yurtiçinde rekabetinde daha çok olduğunu düşünüyorum. İhracat satışlarının daha derli toplu ve kazanç açısından daha kolay olacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / Türkiye
    osmanatakul
    Üye

Toplam 342 yazı
    22/12/2015 :  19:50:06  Alıntı
    selam ukryana moldova belarus polonya rusya kirgiz kazka piyasini dusunurseniz skypem eko.trans1
    gaab.srl osman atakul
    msn:eko-trans@hotmail.com
    ıcq:357866604

Yerleşim : Ukrayna / Zaporojie  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.96 saniye.
    02:01:58, 12 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım