İşleriniz Nasıl ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İşleriniz Nasıl ?

mestoremre
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
19/12/2015 :  21:20:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Esnaf arkadaşlarım merhabalar; işleriniz Nasıl, çevirebiliyor musunuz kendinizi ? Son yıllara göre işlerde artış azalış durumu nasıl ? Biz 1 ay önce yeni bi dükkan açtık ama işler çok kötü ilk kiramızı geldi ama çıkartamadık kira parasını. Herkes bizdede iş yok diyor ne olacak bizim böyle halimiz ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
12/01/2016 :  11:48:18  Alıntı
ülkede savaş var....bugünkü patlama da batıdakilere bunu biraz hatırlattı sanırım...zor bir dönem,maalesef....2013 gezi olayları...2015 temmuzundan itibaren yaşanan karışıklıklar....kötü etkiledi....inşallah milletçe çıkarız bu kaostan..iş önemli değil mühim olan üstünde yaşadığımız topraklarda barış içinde yaşayabilmektir...Türkiye hepimizin...bütün hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum...birgün son bulmasını diliyorum...inşallah yakın vadede....bu güzelim ülkemize sahip çıkalım.

M.mAhir
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
12/01/2016 :  13:18:54  Alıntı
Şöyle İzah edeyim ne iş yaptığını bilmeden söylüyorum reklam şirketi kurdum ve 2 ay sonunda megane 3 aldım bunun sırrı dükkanının reklamı dükkanının müşteri çekebilme kapasitesi çok önemli rol oynuyor dışardan bakıldığında eğer al benisi yoksa o dükkandan fazla bişey beklemenin manası yok Tabiki rızık Yaradandır fakat uğraşmadan istemeden olmaz.
M.mAhir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
Ademylmazz
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
12/01/2016 :  14:00:49  Alıntı

Emprime baski işiyle uğraşıyorum bu sene gerçekten tekstil piyasasida kötü durumda geçmiş senelere göre Arap müşteriler bile artık gelemez oldu giyim eşyası almaya

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
M.mAhir
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
12/01/2016 :  14:03:45  Alıntı
O zaman size reklam tabela broşür yapalım :)
M.mAhir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
Ademylmazz
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
12/01/2016 :  14:31:20  Alıntı
Bizde tabela broşür is yapmiyo malesef üstadım tekstil piyasasi böyle:)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
ykg142
Üye

Toplam 114 yazı
12/01/2016 :  20:07:31  Alıntı
sebze meyve sektöründe 26 yıllık aile firmamız haziran süreci hükümetsizlik ve rusya meselesi yüzünden iflas ettipiyasadan paramı da toplayamadım yaklaşık 10 milyon luk nakit ve gayrimenkul gitti ölsem bundan iyiydi diyorum ama sağlık.esnafın hepsi büyük küçük fark etmiyor hepsinin kolunda serum var bankalarla yaşıyor hatta sadece faize çalışıyoruz kimse para kazanmıyor bu ülke daha çok karışır

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
hakanhassan
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
13/01/2016 :  00:01:00  Alıntı
Megane 3 mü aldın?muhtemelen işlerinin iyi gittiğini belirtebilmek için megane 3 aldığından bahsettin.şirketi kurdun ve 2 ayda megane 3 aldın,bunu başardığını göre 10 ay sonra yani şirket kuruluşunun 1. Senesinde 5 megane 3 parası daha kazanırsın.buda ortalama 200.000 tl ile eşdeğer. Çok merak ediyorum nasıl bir sermaye yapısıdır ki bu senede 6 megane 3 parası kazandırıyor. Başlığı açan arkadaş belli ki zor durumda ve yardımcı olacak, fikir alışverişinde bulunacak yol gösterecek birilerini arıyor.

Sen kalkmış dalga geçer gibi cevap veriyorsun
Ticaretin t sinden anlasan nezaketen de olsa böyle bir cevap yazmazsın.

Söylenecek daha çok şey var ancak neyse, başlığı açan arkadaşa saygımdan dolayı yazmayacağım.
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - M.mAhir
Şöyle İzah edeyim ne iş yaptığını bilmeden söylüyorum reklam şirketi kurdum ve 2 ay sonunda megane 3 aldım bunun sırrı dükkanının reklamı dükkanının müşteri çekebilme kapasitesi çok önemli rol oynuyor dışardan bakıldığında eğer al benisi yoksa o dükkandan fazla bişey beklemenin manası yok Tabiki rızık Yaradandır fakat uğraşmadan istemeden olmaz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
26/01/2016 :  17:19:45  Alıntı
öncelikle kredi çekmek gibi bir çözümü aklınızda varsa dahi silin ve hiç öyle bi ihtimal yokmuş gibi işinize devam edin. kötü senaryoda bulunabilecek ilk fikir genellikle budur ve yüzde 90 batışa sürükler.sektör belli olsaydı belki daha rahat yardımcı olabilinirdi. Allah yardımcınız olsun.
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
28/01/2016 :  03:41:33  Alıntı
sayın mestoremre;
siz ne üzerine iş kurdunuz, bu konuda iş tecrübeniz var mıydı? yani tecrübeli olduğunuzu bir iş mi yapıyorsunuz yoksa işsizlikten dolayı mecburiyetten mi iş yaptınız? sizin ilanda yazdığınıza göre geride paranızda yok gibi birşey ilk kirayı bile verememişsiniz?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
paccet
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
31/01/2016 :  17:52:37  Alıntı
öncelikle yeni dükkanınız hayırlı olsun.sizin şanssızlığınız piyasaların durgun olduğu dönemde dükkan açmak olmuş ama sakın karamsarlığa düşmeyin.Dürüst esnaflık yanında sürekli müşteriyi de getiriyor siz işinizi dürüstçe yapın gerisi gelecektir..

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
31/01/2016 :  18:54:09  Alıntı
Atis serbest millete allah bol bol cene vermis ,, arkadaslar burda kendinizi tatmin etmek icin gercek disi ,hayali yazi yazmayin yazdiklariniz biri birimize yardimci olacak seyler olsun,,lutfen
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
06/02/2016 :  08:54:34  Alıntı
Valla durum şu:kar neredeyse kalmadı,eski borçları temizlemek çok ama çok zorlaştı.Dönebilirsek şükrediyoruz.Nereye kadar böyle gider bilmiyorum.Ama büyük firmalar bir şekilde para kazanıyor.Şu an karlı olanlar maaşlı çalışanlar.Hele şirket arabası falan on numara.Memur olanlar ise zaten koptu gidiyor.Bizleri anlamaları imkansız.Biz küçük esnaf ilerde düzeltebiliriz umuduyla yaşıyoruz.Rabbim'den umudu kesmedik işimiz başındayız.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
06/02/2016 :  09:02:23  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - şanslı
ülkede savaş var....bugünkü patlama da batıdakilere bunu biraz hatırlattı sanırım...zor bir dönem,maalesef....2013 gezi olayları...2015 temmuzundan itibaren yaşanan karışıklıklar....kötü etkiledi....inşallah milletçe çıkarız bu kaostan..iş önemli değil mühim olan üstünde yaşadığımız topraklarda barış içinde yaşayabilmektir...Türkiye hepimizin...bütün hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum...birgün son bulmasını diliyorum...inşallah yakın vadede....bu güzelim ülkemize sahip çıkalım.

Evet abi şimdi de Rusya krizi,Doğudaki olaylar..Yani Türkiye'de kriz bitmedi,bitmeyecek.Allah yardımcımız olsun.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
06/02/2016 :  14:47:11  Alıntı
bu millet alim değildir ama ariftir Turhan kardeş....gün gelir bu ülke elbet huzura kavuşur....Amin....herkesin işi rast gitsin...

byblue01
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
15/11/2016 :  14:33:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ozgufi77
ekmek fırınları bile işler düştü diyorsa daha neyi tartışıyoruz biz..... büyükler hariç herkesin işi kötü..büyükler bile tetikte bekliyor işçi çıkartıyor zam yapmıyor.... mutlu olan küçük esnaf yok.. alenen yada el altından devretmek isteyen çok.. her esnaf kredi ve kredi kartı kölesi olmuş.. ülkede savaş davulları çalıyor..ama tüm bunlara rağmen küçük yada büyük ne iş yapılır diye arıyor herkes.. ülke içinde birşey yapılmaz.. kimse hayal kurmasın parasını batırmasın.. ihracata yönelin dolar 3.25 tl olmuş. bırakın bu piyasada arayışı.. ne varsa yurtdışında var.. ben küçük çapta tekstil gönderiyorum kazakistana ve ayrıca orada mağazalar açmaya başladım... bu bağlantıyıda koniks sayesinde buldum geçen sene... yani doğru yerdesiniz ama yanlış pencereden bakıyorsunuz..okuduklarıma bakıyorumda riski olmayan iş isteği.. küçük sermaye ile bol kazanç isteği vs.. bunlar ülkemizde mümkün değil.. çevirin kafanızı yurtdışına... ben naçizane kazakistan için yardımcı olurum herkese seve seve..ama öncelikle HERKES BANA GÜVENSİN AMA BEN KİMSEYE GÜVENMEM mantığından vazgeçmeniz lazım.. asıl yurtdışında hiçkimse türklere güvenmiyor..ama vargücümüzle değiştirmeye calışıyoruz bu olguyu.. çünkü bir türk olarak utanıyorum bu durumdan.. hepimizi dolandırıcı sanıyorlar aramızdaki kansız dolandırıcı esnaflar yüzünden.. bol şans herkese.. mailim firatozgu@yahoo.com

skype ekledim sizi
İnşaat Mühendisiyim

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Mühendis
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
29/12/2016 :  19:26:43  Alıntı
tam da bu konu açıldığından beri kötü işler bu ülkede..bir üstte görünen yazımda dediğim gibi fırıncı işler düştü diyorsa başka kimin işi iyi olacak.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
Fatih1010
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
29/12/2016 :  20:39:57  Alıntı
Abi ne yapacağız peki Fırat abi

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Diğer
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
29/12/2016 :  21:29:18  Alıntı
fatihcim konuştuk seninle baya... benim yurtiçi ile bir kuruşluk işim olmaz...içerde iş yapmak isteyene de inanılmaz yırtıyorum kendimi sakın ha diyerek.biraz önce "risk alma" başlıklı konuda da bi arkadaşla yazıştık.. aynen bahsettiğimiz tehlikeleri bizzat harfi harfine yaşamış ve bunu anlatmış.şimdi yurtdışındaymış.. okumuştur herkes..çok örneği var.. peki herkes böyle onun gibi yaşayıp, onun gibi maddi manevi kaybederek mi öğrenecek..yukarıdaki yorumlarda da herşey açık.. yapmayın..yazıktır...yurtdışı için heryerde de işin şeklini şemalini yolunun yordamını yazdım yazıyorum. yapan yapsın.. yapamayan gelsin kapım açık, benimle hareket etsin ilk aşamadan son aşamaya kadar.... .pztesi gelecem istanbula.. salı günü de görüşürüz seninle sözleştiğimiz gibi ya istanbulda ya gebzede.. haber veririm haftasonu....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.12 saniye.
12:34:23, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım