Alkolsuz Icecek Fikri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Alkolsuz Icecek Fikri

chevy2
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
19/10/2015 :  12:29:19   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar herkese merhaba. Foruma az once uye oldum. Gercekten guzel paylasimlar ve tecrubeler var.

Biz icecek firmasi kurmak istiyoruz. Bunun icin oncelikle marka tescilinden basla**** adim adim ilerlemeyi dusunuyoruz.
Icecek uretimi ile ilgili olarak cok fazla bilgiye ulasamadim fakat anladigim kadariyla sise dolum tesisi falan kurmak gerekiyor.

Bunun disinda sise tasarimi, etiket vb. nerede yaptirilir?
Ilk etepta kac adet uretip nerelerle gorusmek gerekir?
Uretim yapabilmek icin hangi izinler ne tur muhendisler ile calismak gerekir?

Gercekten cok inandigimiz bir is, hatta bununla ilgili yatirim ortagi bile alabiliriz. Ciddi dusunen arkadaslar iletisime gecebilirler.

Kar marji yuksek, maliyeti cok dusuk hatta urun adi olabilecek bir markadan soz ediyorum. Rakibinin olamayacagi bir icecek. Zamaninda limonatada siselenmemisti ama simdi neredeyse her markanin lomonatasi mavcut.

Sizce boyle bir urun icin nasil bir yol izlenmeli, ne kadar butce ayarlanmali?

Simdiden cok tesekkur ediyorum.
Neden olmasin?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
19/10/2015 :  13:46:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Doğal bir içecek değil ise kimyasalı bol ise uzun vadeli düşünmemek gerekir.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
qerz
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
19/10/2015 :  13:51:13  Alıntı
Oncelikle icecek oldugu icin, gida bakanligindan onay alman lazim. Simdi tam olarak nasil bir icecek olacak bilmiyorum sise tasarimi hakkinda konusalim ki tasarim icin plastik, cam, felan degisir daha cok detay lazim. Ayrica iceceginiz hakkinda iddaaliysaniz, ortaklik ve ihracat icin konusabiliriz.

Yerleşim : Yunanistan / Selanik  |  Meslek : Satış / Pazarlama
chevy2
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
19/10/2015 :  19:57:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Icecek gayet dogal hatta saglikli da diyebilirim. Zararinin oldugunu sanmiyorum. Maliyeti ucuz fakat bir kac farkli tarif ile dogru damak tadina ulasmak icin, kalitatif ve kantitatif araştırmalar yapan sirketler ile calisma yapilmasi yerinde olacaktir.
Sise olarak kesinlikle cam sise dusunuyoruz.
Neden olmasin?

chevy2
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
20/10/2015 :  12:18:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu arada gerz arkadasim marka tescil ile ilgili islemler bittikten sonra gorusebiliriz. Isterseniz bana telefon numarasinizi ve isminizi mesaj olarak gonderin. Daha sonra sizinle gorusme yapabiliriz.
Neden olmasin?

muratistanbul
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
20/10/2015 :  13:12:58  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - chevy2
Bu arada gerz arkadasim marka tescil ile ilgili islemler bittikten sonra gorusebiliriz. Isterseniz bana telefon numarasinizi ve isminizi mesaj olarak gonderin. Daha sonra sizinle gorusme yapabiliriz.

Bahsettiğiniz çalışma için kalitatif veya kantitatif araştırma düşünürseniz, benimle iletişime geçebilirsiniz. Size profosyenel şirket(daha önce 6 yıl çalıştığım) aracılığıyla yardımcı olabilirim.
anlamadım :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Memur
buyukhedef
Üye

Toplam 148 yazı
25/10/2015 :  09:18:58  Alıntı
Sayın chevy2

İçecek sektörü üretim ve dağıtım kanalları ile birlikte zorlu bir sektördür. Kendine göre zorlukları olduğu için bu durumlara özel çözümler gerektirir. Sektöre yabancı biriyseniz sektörden biriyle beraber işe başlamanız veya sektörde bir süre bulunmanız yerinde olacaktır. Aksi takdirde çok güvendiğiniz ürün başka sebeplerden dolayı hüsrana uğrayabilir.

Yatırım yapacağını miktar sizin ulaşabileceğiniz kitleyi temsil edecektir. Yani ne kadar yatırım o kadar kapasite, ne kadar kapasite o kadar satış. Ürününüz çok tutsa çok talep gelse ne kadarına yetişebileceksiniz. Zaten tutan ürünün benzerleri çıkmaya başlayacaktır. Talepler çok gelince hemen yeni yatırımlar yaparım kapasiteyi artırırım mı diyeceksiniz. Geçmişi olmayanın geleceğini bilmek çok zordur, ya saman aleviyse... Ek yatırımlar ve alınan krediler sizi olumsuzluklara sürükleyebilir. Diğer durumda emin adım atmak için taleple orantılı arzınız olmazsa ne olur, zaten çıkacak olan benzer ürünler piyasayı ele geçirir. Çünkü onlar içecek sektöründe geçmişi olan yatırımları olan zaten fırsat bekleyen kurtlardır.

Ürünü çıkarmadan önce bazı şeylerin netleşmesi lazımdır. Hedef kitleniz kimlerdir, bu kitlenin ve bu kitleye yakın kitlelerin bu ürüne olan ihtiyacı nedir ve tahmini talep ne olacaktır, bu kitleye ürünlerimizi nasıl tanıtabiliriz, nasıl ulaştırabiliriz.

..ııII BÜYÜK HEDEF IIıı..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
season
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/10/2015 :  20:30:42  Alıntı
Merhabalar Chevy2,

İçecekle ilgili güvendiğin bir formülün varsa bizimle iletişime geçebilirsin.

İyi çalışmalar.

Sezen Mural

CEO

0216 330 66 01 / 03
sezen.mural@tohum.international
0505 118 18 36

Tohum Group A.Ş.
Bağdat Caddesi Zühtüpaşa Mahallesi
Nişancı Sokak Güneş Apartmanıu No: 8/4
Kızıltoprak Kadiköy / İstanbul
http://www.tohum.international
http://www.tohumgroup.com.tr

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
chevy2
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
28/10/2015 :  17:25:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaslar marka tescil ile ilgili gorusmelirim olumsuz sonuclandi. Sebebi almak istedigim markanin genel ibare olmasiymis. Fikir patladigina gore aciklamamda bi mahsur yok :) Almak istegim marka Churchill di. Yani bildigimiz soda, limon ve tuzu siselemek istiyordum. Sadece onunube farkli bir isim ko**** yapmam mumkunmus. Boyle olunca da vaz gectim. Cunku bir cok firma bunu siseleyip satmaya baslayacak biliyoum.
Keske birisi bunu yapsa artik. Dogal maden suyu, misket limonu ve himayala tuzu. O kadar cok sekerli icecek var ki.
Neden olmasin?

selami
Üye

Toplam 782 yazı
28/10/2015 :  17:58:43  Alıntı
Kis aylarinda insanlarin buyuk problem yasadigi grip ve enfeksiyonlara karsi hazir kucuk paketlerde icinde karismis sekilde hepsi bir arada ihlamur,cubuk tarcin,zencefil,zerdecal ve limon bunlarin icerigi dahada zenginlestirilebilir bunlari hazir corba gibi toz halinde aromasi bozulmadan sicak suya bosaltip icimi gibi urunlerde olabilir.
Ac bosalt ic sihhat bul.
insanların en hayırlısı insanlara faydası olandır.

Yerleşim : Türkiye / Elazığ  |  Meslek : Satış / Pazarlama
chevy2
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
28/10/2015 :  21:00:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selami kardesim cok haklisin. Hem dogal hem bozulmaz. Ama iste sallama caylar var hazir.
Neden olmasin?

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5 saniye.
15:45:26, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım