Drone (hava Aracı) Kiralamak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Drone (hava Aracı) Kiralamak

saredsa
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
01/09/2015 :  00:47:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar merhaba,

8 yıllık uluslararası firma çalışma hayatım işten çıkartılarak son buldu. Kendi işimi kurmak istiyorum. Evet bu kolay değil ancak bir yerlerden başlamak istiyorum. Amacım çok yaygınlaşmamış bir iş. Aklıma gelen bir iş fikrine sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizler de bu konu hakkında görüş bildirirseniz sevinirim.

Drone (Hava aracı) duymuşsunuzdur. Bu araç ile gökyüzünden yüksek kalitede fotoğraf ve video çekimi yapabiliyorsunuz. İstanbul'da bu işi yapan bir kaç firma (yada şahıs) var. Ben farklı bir ilde bu işi yapmak istiyorum. İlk aşamada firma kurmayacağım.
Kafamdaki proje ise şu:

* Düğünlerde (açık hava yada kapalı mekan) yarım saat yada 1 saatlik full Hd kayıt yapıp, bunu editleyerek, düğün sahiplerine satmak. Ücret olarak İstanbul'da 900TL+kdv isteniyor. Ben bulunduğum ilde ve çevresindeki şehirlerde 250TL/düğün olarak düşünüyorum. Bir arkadaşım düğünlerde kendi kamerası ile çekimlere gidiyor ve ücreti 250TL. Extra olarak bu ücreti düğün sahipleri verebilir mi?

* Düğün öncesinde fotoğraf çekimi için güzel mekanlara giden çiftleri çekim esnasında yine drone ile çekimler yapmak.

* Firmaların yıl sonu partisi, lansman toplantıları, eğlenceleri de bu kapsamda değerlendirilebilir.

* İşletmelerin, fabrikaların, hotellerin, belediyelerin çekimlerini drone ile yaparak, sitelerine koymaları.

Cihazın bana maliyeti yaklaşık 5000TL. Tabi bir süre öğrenmek için zaman geçecek.

Konu hakkında fikirlerinizi beklyorum.

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Diğer
Tedarikçi
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
01/09/2015 :  13:45:40  Alıntı
Bursa, Nilüferi ilçesini deneyebilirsin.
Bursa'dan istediğiniz her ürünü sağlayabilirim. Yeter ki isteyin. Türkiye'nin fabrikası Bursa da her şey mevcut.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
cenqizhann
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
01/09/2015 :  14:11:02  Alıntı
Güzel bir iş fikri, yapılabilirliği ise çok olası ve mantıklı , detay bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa bizlerde memnun kalırız.
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
bilgisayaral
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
01/09/2015 :  15:02:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

İşletmelerin, fabrikaların, hotellerin, belediyelerin çekimlerini drone ile yaparak, sitelerine koymaları.

bu yönde ilerlemeni tavsiye ediyorum.
başarılar
Hala deniyorum. Sonunda olacak inşallah.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Onul2
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
01/09/2015 :  16:09:23  Alıntı
Güzel fikir ancak drone ucurmak için izin alman gerekiyor sanırım.İlgili link..

http://www.teknolojioku.com/haber/gokyuzunde-insansiz-hava-araci-ucuran-yandi-25704.html

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
saredsa
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
01/09/2015 :  23:30:26  Alıntı
IHA’larla ilgili zaten bir mevzuat mevcut. Fakat çoğu kişi bu mevzuatın farkında değil.

“Azami kalkış kütlesi 4 kg’dan ve azami hızı da saatte 50 km’den daha az olan ve azami irtifası yer yüzeyinden 100 metreyi geçmeyen İHA’lar bu talimatın kapsamı dışındadır.”

Bahsi geçen talimat da aşağıdaki linkte. Profesyonel drone kullanımı için gerçek bir uçak kullanıyormuş gibi lisans ve özel izin gerekiyor.

http://web.shgm.gov.tr/doc5/sht-iha.pdf

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
02/09/2015 :  06:43:09  Alıntı
Hocam benim yapmak istediğim isi siz hayata geçiriyorsunuz tebrik ediyorum öncelikle.Fikir konusuna gelince;Ben Antalya da yaşıyorum ve burada rafting yapilan yerler var ben onun için düşünüyorum.İnsanlar eğlenirken olabilir,araç gösterileri yapılırken (yarış değil),mezuniyet törenleri,geniş restorant çekimleri,konser çekimleri,ama arkadaşın da dediği gibi otel ceKimi konusunda uzmanlaşırsan çok para kazanabilirsin.Ama bu konu için İstanbul zayıf kalabilir.Antalya,Bodrum gibi yerler tavsiye edebilirim.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
02/09/2015 :  08:54:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yapmayı düşündüğün iş güzel bir iş, getirisi olabilecek ve çok fazla ekstra maliyet gerektirmeyecek bir iş.
Benim ilk etaptaki tavsiyem fiyatını çok öldürmemen yönünde olacak yani birileri 900 TL'ya yapıyorsa senin 250 TL talep edecek olman kısa süre sonra seni ve sektörü sıkıntıya sokar.
Önerim misalen ortalama piyasada bu iş 800 TL'ya yapılıyorsa 550-600 TL'dan aşağıya inmemen yönünde olacaktır.
İlk başladığında örneğin ilk ay kampanya yapıpı bunu duyurup 250-300 TL gibi yapabilirsin ama ilk aydan sonra kesinlik o rakamlara yapmamanı şiddetle tavsiye ederim.
Şimdiden başarılar dilerim
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
saredsa
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
02/09/2015 :  16:28:43  Alıntı
MAsor07;
Arastırmalarım sonucunda İstanbul merkezli 2-3 firma var. Akdeniz sahillerinde 1 personel konumlandırarak extre sporlar için çekim yapıyorlar. Bir süre bu alanda uzmanlaştıktan sonra prof. bir web sitesi ve farklı lokasyonlarda personel bulundurarak kurumsallaşma yoluna gidebilirim.

tablom;
Extra maliyet olarak yedek bataryalar olur sadece, bataryaların tanesi de tr web sitelerinde 400-500 TL civarında. İlk aşamada cihaz üzerindeki ve artı 2 batarya ile başlamayı düşünüyorum. Bugün İst. merkezli bir firmayı aradım, arkadaşımın düğün olduğunu ve hediye olarak da drone çekimi düşündüğümü ve kısa bilgi almak istediğimi söyledim. Tek bir havalanma yaklaşık 20 dk. (batarya süresinden dolayı) oluyor dedi. Ben de düğün başlangıcı ve sonuna doğru iki havalanma istediğimi söyledim. Bana verilen fiyat 1250TL+kdv / tek uçuş dedi. Editlendikten sonra bana 15 dakikalık bir video vereceklerini söylediler. Bursa'da olacak olan bu düğüne tabiki ulaşım masrafları da var verdikleri fiyatın içinde.
Açıkçası fiyat olarak senin düşündüğünü planladım. İlk başta piyasada bu hizmeti tanıtacak, ulaşılabilir fiyat ile (250-300TL) insanlara özel ve farklı bir hizmet olduğu algısını oluşturmak, zaten bir kaç düğün toplantı, eğlence ckimlerinden sonra tüketiciler dost ve arkadaşlarına önerecektir diye düşünüyorum.
Hatta görüntüleri editlerken, 3-5 dk.lık genel bir videoda hazırlarsam sosyal medyada tüketiciler bu video'ları paylaşarak hem kendi özel anlarını arkadaşları ile paylaşmış hem de reklamımı yapmış olurlar diye düşünüyorum.

Önemli olan soru şu: Sizler düğün ya da eğlence org. için 250TL verirmisiniz? :)

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
02/09/2015 :  17:03:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Öyle bir hizmet için 250 TL talebi az.
Sadece dış çekim düğün fotoğrafı için bile çok amatörce yapanlar 400-450 TL alıyor.
Profesyoneller 1000-1500 altında dış çekim yapmıyor.

Yani piyasanı baştan öldürmemelisin bence
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
üniversiteimezu
nutüccar

Yeni Üye

Toplam 31 yazı
02/09/2015 :  18:47:49  Alıntı
bizim milletimiz gösteriş meraklısıdır.hava atmayıda çok sever.düğün ve benzeri akrabalara ve çevreye hitap edecek tüm işler tutar ama hele hele bu sektörlerde çok popüler olmak lazım.popüler olmak içinde çok çalışmak.reklam,iyi hizmet vs vs vs.bence fikrin gayet güzel ama sana bir şey hatırlatmak isterim.

hiç bir şey planladığın gibi olmayacak.yani işe başlarken tutmazsa çok üzülür müyüm diye başta düşünmelisin.sırf iş olsun diye iş açmak sana ve çevrendeki insanlara zarar verir.maddi ve manevi...
denizliden dünyaya selamlar

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Gıda
saredsa
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
02/09/2015 :  23:40:44  Alıntı
Tablom;
Bahsettigim rakam (250-300TL) Bursa, yalova ve Kocaeli illerinde ve sadece tanıtım amaçlı, tüketiciler tarafından bilinirligin artması ve yaygınlaşması icin bir kaç aylık fiyatlar olacak. Sonrasında ise, heleki önümüzdeki yıl ilkbaharda fiyatlar min. 500TL yada üzeri olabilir.

Universitemezunutuccar;
Su aşamada sektörde popüler olmak değil, sektörden bihaber tüketicilere bu hizmeti duyurmak. Ayrıca reklam ve tanıtım icin dugun salonları, foto çekimi yapanları, çicekci dükkanları, müzisyenleri bilgilendirerek müşterileri bana yönlendirmelerini isteyeceğim. Ayrıca el broşürleri, internet sitesi, LCD olan Cafe rest.da demo çekimlerinin yayınlanması gibi araçlar kullanılabilir.
Is tutmayabilir, istediğim gibi talep gormeyebilir ancak üzülür muyum diye düşündüğümde maddi olarak kaybım sadece ilk yatırım maliyetim 5000TL ve reklam giderlerim olur. Suan bir yerde çalışmıyorum, neden etrafıma zarar versin? Sırf is olsun diye is yapmıyorum. Piyasada henüz tam olgunlaşmamış bir ise başlayrk ilk yatırımcılardan oluyorum yüksek sermaye kullanmadan.

estradeland
Üye

Toplam 420 yazı
03/09/2015 :  11:03:29  Alıntı
merhaba böyle çekilmiş videolar var mı youtoube yada benzer yerlerde. 250 tl verirmiiym vermezmiyim karar verebilirim kontrol edip :)

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Mühendis
ahm34
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
03/09/2015 :  12:51:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam sen dalgamı geçiyosun düğün demek normal piyasa fiyatının 5-6 katı fiyat vermek demek örnek vereyim normalde 150-200 liraya yapabileceğpin bir saç modeline gelin başı denildiğinde direk 700-800 tl ye çıkıyor adam saç yapmaya veriyo 700-800 tl çekimemi vermeyecek hiç düşünme gir derim fiyatınıda piyasanın altında bırakma sadece ufak tefek promosyonlar koy örnek vereyim 900 tlye yapıyorlarsa sende 900tlye yap ama yanına araçla giderken çekim yapılacak de 1-2 dk kada olsa kısa bi çekim yap ondan sonra ne biliyim çekimlerle alakalı ufak bi albüm hazırlat maliyeti 100 lirayı geçmeyecek şekilde artık sen düşün promosyonları ilgi çekecek başka şeylerde koy yanına

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
saredsa
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
03/09/2015 :  14:53:49  Alıntı
Youtube da drone wedding yazarsanız ilgili videolar çıkıyor.

ahm34;
Özel günlerde harcanan paraların yüksek olduğu ve insanların daha kolay para harcadıkları doğru.
Fiyatlama konusunda dediğim gibi ilk ay promosyon ve tanıtım anlamında düşük rakam olacak. Sonrasında yani müşteriler arasında yaygınlaşıp özellikle sezon açıldığında rakamlar piyasa fiyatlarına çıkacak.

mestoremre
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
07/09/2015 :  15:50:10  Alıntı
Merhabalar insAllah hersey istediğiniz gibi gider. 1 saatlik çekimler yapacagım demişsiniz ortalama bir drone 1.5 saat şarj sonucu 15 dakika uçabilmektedir extradan pil,batarya vs. almanız gerekecektir. Ve benim fikrimce düğünlere kiralamak dışında ufak caplı setlere kısa film cekenlere falanda kiralayabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
trem11
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
03/11/2015 :  01:18:42  Alıntı
İnsansız Hava Araçları (İHA)ların kullanımının önümüzdeki yıllarda çok hızla artacağı öngörülüyor. Potansiyel kullanım alanlarından biri faal durumda rüzgar türbinlerinin bakım onarım çalışmalarında çok uzak yerlere teknik ekipten çok daha hızlı ve ucuz ulaşmak, görüntüleyerek gerekli bakım ihtiyacını tespit etmek. Bir başka kullanım alanı lojistik ve gıda-yemek teslimatında olacak diye öngörülüyor, yani çok agır olmayan yüklerin - pizza siparişinin vb. İHA'lar ile evlere gelmesi, bu biraz zor ama olmaz da degil. Kısaca İHA'lar ile iş yapmak fikri kesinlikle ilginç ve tutabilir. Ancak sektöre giriş maliyetleri sizin dediginiz gibi çok yüksek degilse bu sektörde oyuncu sayısının çok kısa zamanda hızla çoğalacağını tahmin edebiliriz, yani rakibiniz 1-2 yıl içinde 10-15 şirkete çıkabilir. Bunu da hesaba katmanız gerek. Ayrıca gökyüzünde önüne gelenin bu araçları uçurmasına da devletin mevzuat- düzenleme vs. ile engel olacağını da tahmin etmek zor degil. Bence ilginç ve başarılı olabilecek bir iş fikri, ama riskleri ve olası tehlikeleri de iyice hesaplamadan girmeyin derim.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Danışmanlık
aykut5855
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
19/11/2015 :  01:31:29  Alıntı
Fikir çok güzel beğenerek okudum, ancak düğünler genelde akşam saatlerinde veya kapalı düğün salonlarında ise loş ışık altında oluyor. Bu ışığın az olması çekimleri etkilemez mi?

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Öğrenci
arayista
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/07/2016 :  19:59:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba, illaki kendin kullanmak zorunda değilsin. Profesyonel olarak hizmet veren http://tallfly.com u da kullanabilirsin.

Yerleşim : Türkiye
extramarket
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
01/08/2016 :  17:05:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
güzel düşünce güzel bir sektör
bu iş yapan bursa gemlikte bulunan zeytin tasarım var LifeKopter ile havadan görüntüleme hizmetleri adı atında yapıyor size yakın ise bence oradan biraz bilgi alabilirsiniz bilgi vermek istemezlerse müşteri gibi yaklaşıp detay alabilirsiniz :)
http://KobiForum.Net
Yeni İş fikirleri Bilgi Paylaşım Platformu

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
macromx
Editör

Toplam 146 yazı
03/08/2016 :  12:41:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İş fikriniz gayet güzel. Yasal sıkıntıları aştığınızda kazanmak için reklam ve pazarlama işine ağırlık vermeniz gerekiyor. Drone'lar zaten geleceğin iş fikirleri arasında yer alıyor. Farklı fikirler edinmek isterseniz bu yazıyı da okuyabilirsiniz. Yazıda Dronecast firmasının yaptığı reklamcılık işini de yapabilirsiniz.
http://morfikirler.com/drone-uretimi-ve-satisi-kazandiriyor/

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.97 saniye.
05:34:32, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım