Granite Resim Yapıyorum Nasıl Pazarlarım? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Granite Resim Yapıyorum Nasıl Pazarlarım?

serdar585869
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
25/08/2015 :  21:30:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar siyah granit üzerine kazıma resim yapıyorum.Görsel olarak çok şık ve asil bir duruşu var.Mezarlarda baş taşı olarak kullanılıyor sıklıkla.Bu çalışmaları nasıl pazarlayabilirim nasıl iş alabilirim yardımcı olabilecek varmı?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Öğretmen
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
01/09/2015 :  09:46:40  Alıntı
internetten satmayı denediniz mi?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
01/09/2015 :  11:43:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
mezar taşı olarak değil de dekoratif amaçlı daha ince malzemeye yapılma olasılığı var mı?
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
serdar585869
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
02/09/2015 :  22:30:09  Alıntı

ahşap üzerine, karo taşına ,granite, şeffaf plezi glas üzerine yapabiliyorum resimleri.İnternet sayfam var ama direk satış şeklinde denemedim hiç nasıl yapacağım konusunda da pek bir fikrim yok.

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
03/09/2015 :  08:30:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Örnek görebileceğim bir link v.s. atabilir misiniz özel mesajdan?
Tablo Uzmanından Alınır!

Gwain
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
03/09/2015 :  09:55:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
internet sitenizin adresini, çalışmalarınızı ve fiyatlarını gönderebilir misiniz acaba mümkünse. hakanceliker@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bandirma
serdar585869
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
03/09/2015 :  21:41:18  Alıntı
İki sitem var arkadaşlar 1. sitemiz granite resim ve mezar taşı uygulamalarımız için bununla birlikte ahşap makette yapabiliyorum bunun la ilgili sitemi yeni oluşturuyorum bir çok modelimi yükledim ama daha çok model var elimde yüklüyorum ancak satamıyorum bunları mezar taşından ufak tefek birkaç iş aldım ancak çok az. sitelerimi yazıyorum size bana bir akıl verin www.yorukoglumermer.com www.bihediyeversem.com

serdar585869
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
03/09/2015 :  22:09:50  Alıntı
www.bihediyeversem. com fikrine ne diyorsunuz arkadaşlar tutarmı bir arkadaşımın yardımıyla bir de böyle deneyim diyorum.

muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
04/09/2015 :  00:41:35  Alıntı
hocam sitenizi bilmeden insanlar nasıl alış veriş yapacak işleriniz güzel fiyatlar mantıklı bence n11 gittigidiyor sahibinden com gibi sitelerde satışı deneyin birde içmimarlık ve dekorasyon şirketlerine ulaşın ve işlerinizi gösterin..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
04/09/2015 :  14:21:15  Alıntı
sahibindene koy örnek yaptığın resimleri ver ilanını belki bişiler çıkabiir.
ama ilk açılış sayfasında çıksın ilanın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
05/09/2015 :  10:18:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aşağıdaki uzun yazı için öncelikle kusura bakma ama çok net bir şekilde anlatmak istedim, çünkü insanlarımızın daha sağlam adımlar atmasını, isteyen.
Birilerinin yarım yamalak hatta HİÇ olmayan bilgileri ile birilerini umutlandırmaya, kandırmaya hatta belki onun üzerinden nemalanmaya çalışmasına karşıyım.

Bu şekilde OpenCart ile yapılmış (Hatta yapılamamış) bir site üzerinden satışını gerçekleştirebilmeniz zor. Bu şekilde, o yazılım ile olmaz.
İnternet sanıldığı gibi veya bazı aklı evvel ve yeni yetmelerin sandığı ve insanlara anlattığı gibi bedava bir mecra değildir.
Bilakis özellikle gerçek hayatla kıyasladığımızda;
1) Dükkan (Yani siteniz İzmir'de olduğun için ordan örnek vereyim Konak meydandaki bir dükkan ile Ödemiş'in bir kasabasındaki dükkanı karşılaştır,
Open Cart ile amatörce yapılan site O kasabadaki dükkandır. Open Cart ile profesyonel yapılan bir site ise en fazla Ödemiş Merkezdeki bir dükkan olabilir ama asla ana merkezde olamaz),
2) Dükkanınızı herkesin duyması için El ilanları-Kartvizitler, Magnetler, branda veya bez afişler yaptırırız değil mi? (İşte internette bunun karşılığı Google, Facebook
gibi sitelerdeki reklamlarımız, Affialete networklerine reklamveren olarak girmemizdir)
3) Dükkanınızın vitrini ve tabelası albenili olmalı değil mi? (Sitenizin sağlam tasarım üreten bir firma veya tasarım veya tasarımcınızın taslağını siteye giydirebilen bir yazılım firmasından alınması sorunsuz izlenim vermesi için önemlidir ki bu firmanın yazılımsal alt yapısının da sağlam ve güzel olması önemlidir)
4) Dükkanınız ve içindekiler değerli ise sigorta yaptırır veya alarm kamera v.s. kurarız değil mi? (İşte bunun tam karşılığı da sitenizin gerçekten güvenilir firmalarda
Host edilmesi, güvenlik ve yedekleme konularının üst düzeyde olması çok çok önemli hususlarda bir diğeridir.)

Bunun gibi sayabileceğim onlarca madde ile internet üzerinden yapılacak işlerin giderleri ve gerçek dükkanlar ile karşılaştırmasını yapabiliriz.
Eğer biz bunların tamamından kaçarak bir internet satışı yapmaya kalkarsak, Sonuç şu olur:
Ben Bikini-Mayo üretiyorum harika modellerim var dünyadaki herkesin kesinlikle almak isteyeceği tasrım ve kalitedeler.
Satış için en akıllıca yer neresi? Buna hemen hemen herkesin cevabı Antalya - Muğla - İstanbul - İzmir olacaktır.
Ama biz masraftan kaçmak için İç Anadoluda Orta ölçekli bir şehrin herhangi bir ilçesinin normal bir kasabasının bir sokağında Mayo-Bikini satmaya kalkarsak
ne olur? (Bedavaya yazılım bulduk e ticaret v.s.) işte bu budur.
Mayloları ben yapıyorum ama :) Ne kadar yaparsak yapalım orda onu kimse almayacak veya alıcı sayısı toplam yıllık bazda 3 kişi - 5 kişi ile sınırlı olacaktır.

Şimdi bu yukarıdaki örneklemelerim bazılarına çok uç gelebilir, Open Cart, Magneto, PrestaShop gibi beleş (açık kaynak kodlu) yazılımları alıp
2-3 özelleştime ile 300-500 TL'ya anlamayan birilerine satar yoluma bakarım diyen küçük çaplı fikirlere sahip fırsatçı arkadaşların ZORUNA da gidebilir.
Ama özellikle ticaret yapacaksanız, bu ister normal ister E-Ticaret olsun, iş planınız olacak, hiçbirşeyin bedava olmayacağını bileceksiniz ve asla şöyle olur böyle
yapılır bir şey yok tık tık hallederiz şeklinde yaklaşan insanları ciddiye almayacaksınız.

Ticaretin her türlüsü para ve mal alış-verişi üzerinedir, internet üzerinden yapılan para koymadan, mal almadan hep satacak hep kazanacaksın masalını anlatanlara da gülüp geçmek gerekir.

Şimdi gelelim asıl konuya, sitede yer alan modeller v.s. iş yapmaz, işin üretimiminin ne kadar sürdüğü, kaça yapılabileceği, plexi, Ahşap v.s. demiştiniz bunların hepsinin ayrı ayrı termin süreleri ve satış fiyatlarını özel mesajdan tarafıma ulaştırabilirseniz, size şu şu şu şu modelleri yapabilir miyiz şeklinde önerilerim ve
numune taleplerim olacak. Ancak öncesinde plexi, ahşap v.s. gibi daha rahat nakliye yapılabilen ve daha az kırılgan malzemeler üzerindeki numuneleri düzgün bir şekilde görmek ve fiyat - termin konularını netleştirmek gerek, bu bilgileri özelden iletin lütfen.
Tablo Uzmanından Alınır!

serdar585869
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
05/09/2015 :  18:25:40  Alıntı
İlgilenip yazdığınız için teşekkür ederim.Bir çok bölümde hakkınız var.Biz openkart sitemizi şimdilik satış amaçlı değilde daha çok tanıtım amaçlı kullanmayı planladığımız için ve ürünlerimizi toplu halde bir yerde gösterebilelim istediğimiz için oluşturuyoruz yoksa tabi ki satış yapılabilecek mantıklı bir sistem olmadığının farkındayız.Sitemizde yer alan modellerin iş yapmayacağını söylemişsiniz siz bunu neye dayanarak söylüyorsunuz anlayamadım.Özelden numaramı yolluyorum ararsanız ayrıntılı bir şekilde görüşebiliriz.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.72 saniye.
11:06:54, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım