Netten Toptan Bebek Kıyafeti Satmak Mantıklı Mı? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Netten Toptan Bebek Kıyafeti Satmak Mantıklı Mı?

savassar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
04/08/2015 :  01:23:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar.
İnternet üzerinden toptan bebek kıyafeti satmayı düşünüyorum. Toptan derken, belli bir sayının üzerinde olmak kaydıyla herkes alabilecek şekilde. Sizce başarılı olabilir miyim ve talep olur mu?
Nasıl bir yol izlemeliyim?
Kredi kartı ile mi yoksa sipariş ile mi yapmalıyım?
Reklamlar ve yazılımı kapsayacak şekilde çok iyi bir internet sitesinin bana maliyeti ortalama ne olur? İlgili ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Tekstil - Bebek kıyafet toptan satış

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Bursa  |  Meslek : Tekstil
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
04/08/2015 :  08:13:18  Alıntı
Neden illa toptan ?

Hem toptan, hem perakende olsun bence..

Perakende satış yapmak daha kolay..

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
04/08/2015 :  09:47:20  Alıntı
çok zor bir mecra cok yuksek rakkamlarla reklamlar( bilboard-tv vs...) vermek zorundasınızki bilinirliliğinizi artırın başka yolu yok, bir tanıdığım bugune kadar 250.000 tlden fazla para harcadı ayrıca dukkanıda vardı ama olmadı.
internetten satış kolay masrafsız olarak dusunulur ama sonu ağırlıklı husran olur.bugun internetten ağırlıklı alışveriş yapılan sitelere bakın morhiippo, vs... hepsinin yuksek reklam harcamaları vardır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
savassar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
04/08/2015 :  10:10:57  Alıntı

Perakende de olabilir tabi neden olmasın.
Çok yüksek kazançları hedefleyerek yapmıyorum. 10bin civarı maliyetle yaptırdığım bir siteden ayda 2000 civarı bir gelir bekliyorum bunu da dükkanın giderlerini azaltmaya kullanmayı düşünüyorum. Yoksa bir markafoni olmak gibi bir niyetim yok:)

estradeland
Üye

Toplam 420 yazı
04/08/2015 :  11:30:45  Alıntı
10000 tl bir yatırım ile 2000t aylık getiri bence hayal..

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Mühendis
Lerze
Yeni Üye

Toplam 85 yazı
04/08/2015 :  14:18:44  Alıntı
Hedeflerinizi doğru belirlerseniz, 5 bin liralık maliyet ile'de ayda 2 bin lira kazanabilirsiniz. Tabi ki 5 bin lirayı sadece danışmanlık için ödersiniz ve size çizilen yol haritasından yolunuza devam ederseniz.
Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Ama bir lafa bakarım, lafmı diye. Birde söyleyene bakarım adam mı diye.. Mevlana

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
Potansiyel-zeng
in

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
04/08/2015 :  14:42:57  Alıntı
Yanlış anlamadıysam arkadaşın zaten bir dükkanı var 10bin tl sadece internet sitesi için yapılan bir yatırım eğer dükkanı olmasaydı böyle bir yatırım ciddi bir kumar olurdu bence global olmak herzaman bir adım öne atar insanı o yüzden hayırlı satışlar diliyorum ama mutlaka sosyal medya reklamı kullanmalısın özellikle facebook milyonlara hitap ediyor ayrıca vk.com(rus facebooku) reklamıda işe yarar diye düşünüyorum siteye rusça dil seçeneğide koy bence burdan çöp ***ürsen satar oralarda türk malına bildiğim kadarıyla fazlasıyla talep var ayrıca ürünlerin etiketine kare barkod ve internet adresini imha edemiyecekleri şekilde yap perakendeciler satarken seni ekarde etmesin örneğin poşetteki site ismi çöpe kolaylıkla atılırmama yaka etiketinde bu durum farklı olur siteyi ne kadar profosyönel yapacağına göre maliyet değişir. Sadece foto çekimleri bi kaç bin tutabilir hayırlı olsun
Bir gün ismimi herkes ezberleyecek

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
savassar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
05/08/2015 :  00:49:21  Alıntı
Hepinize fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Ne olursa olsun internete açılmak gerektiğini düşünüyorum. Bunu da site olsun diye site açmak yerine daha profesyonel yapmak istemekteyim. Rusça fikri ve vk fikri çok mantıklı geldi. Tekrar çok teşekkürler

ödemesepeti
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
05/08/2015 :  10:25:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,

Ürünlerinizi e-ticaret sayfası üzerinden satmayı düşünürseniz Ödeme Sepeti Sanal Pos Hizmetleri olarak size hizmet verebiliriz.

Ödeme Sepeti Sanal Pos Hizmetleri
http://www.odemesepeti.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
05/08/2015 :  18:38:38  Alıntı
10 bın tl yatırım yeterli olmaz onu soylıyeyek baslıyayım.
1 - Güzel bir yazılım tahmını malıyet =5000 tl siteye ozgun kesinlikle tema yaptır shopphp onerırırım fiyatına gore bir cok ozellık var ve en uygun fıyat senelık ucret odemıyosun.
2 - Sanal pos almak deveye hendek atlatmaktan zor bankalardan antarnatıf odeme seceneklerı kullan mesela payu ipara benzeri kesinlikle kapıda odeme kullan.
3 - En zoru ilk basta bir kargo sirketiyle uygun fiyata anlasabılmek bunun için ilk etapta surat kargoyu tercıh et en ıyı fıyatları o verır cunku fazla bır gonderın olmıyacak baslangıcta.
4 - Tabıkı ilk etapta kendi sitenden pek satıs saglıyamıyacan ıcın gittigidiyor sanalpazar n11 ptt avm bunların hepsınden satıs yap yazılım alırken en cok dıkkat edecegın nokta n11 ve gittigidiyora apı destegı olsun yazılımında sanalpazarada xml destegi
5 - Reklam en iyi reklam akkace bilio cimri tarzı fiyat karsılastırma siteleri reklammları en ıyı gelırı burdan saglarsın ilk basta ama fiyatlar cok onemli
reklamın bi sınırı yoktur en az gunluk 100 tl reklam butcesı ayırmalısın.
6 - Sen 10 miyarı koyup 2 milyar aylık gelır saglıyacagını dusunuyosun hiç bu işe girme bu dedigin cok zor

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
savassar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
05/08/2015 :  23:50:21  Alıntı
Bitirim06, verdiğin kıymetli bilgiler için teşekkür ederim. Dediklerin çok mantıklı geldi. Bütçeyi artırabilirim sıkıntı yok. İyi bir tanıtım ve satış için ne kadar gereklidir? Gittigidiyor ücretleri de dahil

bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
06/08/2015 :  09:53:19  Alıntı
Bebek sitesi konusunda su bilgiyide vereyım su anda cok istek oldugu için cogu xml ıle satıs ımkanı saglayan bebek siteleri xml konusunda pek yaklasmıyor cunku bir cok bayılerı mevcut ondan dolayı direk xml verip ınt siteleri bayılerı olusturabılırsın bebek kıyafeti olarak kalırsın pek talep bulamassın bu konuda bebek ile ılgılı hersey olmalı bir cok talep bulursun ve bundan bile bir kazanc saglıyabılırsın cunku bu hizmeti belırlı bir ucret karsılıgında saglarsın.
Gittidiyor ucretleri su anda cok ucuk lısteleme ucretleri alıyor kendıne hedef cektıgın 50 urun ekle yeter bununda sana malıyetı ek ozellıklerle beraber 70 tl cıvarı bısey tutar. Aylık onuda gittigidiyor satıslarından fazlasıyla kazanırsın zaten. Butceye gelınce butce sınırsızdır e ticarette 10 bın tl ıle girilir 1milyon tl ilede ama bence en mantıklısı sudur fiziksel magazan var ise 20 bın tl gıbı bı butceyle girip ordan kazandıgın butun parayı reklama yatırmak orayı yok gorup o siteyi buyutmeye isim yapmasını saglamayı basarmaktır.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
savassar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
07/08/2015 :  04:28:59  Alıntı
Tekrar çok teşekkür ederim. Xml, web yazılım, seo gibi konularda kendim de tecrübeliyim. Bu işimi kolaylaştıracak diye düşünüyorum. Özellikle gittigidiyor'da satışı iyice öğrenmekle başlayayım ve orada dükkan açıp ürün satmaya çalışayım diyorum. Bir yandan da web yazılımı yaptırıp reklam çalışmalarına girişmeyi düşünüyorum. Kafama takılanları yine gönül rahatlığıyla soracağım:))
Tekrar çok teşekkürler, Allah razı olsun

aytekin45
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
07/08/2015 :  10:35:59  Alıntı
Bir şey sormak istiyorum, anladığım kadarıyla halihazırda bu işi yapıyorsunuz, yani ürünler kendi üretiminiz/mülkünüz. Önce talebi görmek için mevcut büyük e-ticaret sitelerine (1v1y, markafoni, vb.) ürünüzü koymayı deneyip sonra kendiniz bir altyapı kurmak gibi bir yol izlenemez mi?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
savassar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
08/08/2015 :  13:10:05  Alıntı
Evet ben de bu düşünceyi gittigidiyor'da uygulamayı düşünüyorum. Talebe göre çapı genişletmek niyetindeyim.

bakarcak
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
08/08/2015 :  20:37:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - savassar
Merhaba arkadaşlar.
İnternet üzerinden toptan bebek kıyafeti satmayı düşünüyorum. Toptan derken, belli bir sayının üzerinde olmak kaydıyla herkes alabilecek şekilde. Sizce başarılı olabilir miyim ve talep olur mu?
Reklamlar ve yazılımı kapsayacak şekilde çok iyi bir internet sitesinin bana maliyeti ortalama ne olur? İlgili ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Esnaf
bakarcak
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
08/08/2015 :  20:42:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - savassar
Merhaba arkadaşlar.

kıymetli savassar bende sizin gibi bayan çanta üzerine site açtım fakat beklediğim gibi çıkmadı çünkü sitenizin ggogle da ön plana çıkması için reklam vermeniz gerekiyor veya ceo çalışması yapmanız gerekli aksi halde siteye giriş olmuyor. ve durağan kalıyor. ama şuda varki yavaş ama ağır ağır ilerliyor zamanla müşterilerin girmesi tavsiyeler vb siteyi hareketlendiriyor çok sabırlı olmanız gerekli fazlada masraf etmeyin bence ...başarılarr...www.bayancantaci.com

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Esnaf
oooantalya
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
09/08/2015 :  21:01:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
selamlar arkadaşlar öncelikle bu bilgi ve tecrübe paylaşımları için hepinize ne kadar teşekkür etsem azdır.Ben Kırım/Rusya da kadın ve çocuk üzerine tekstil,hediyelik eşya,takı vb. gibi birçok alanda Türk ürünleri satışı ile uğraşmaktayım.İnternet dünyasını ise yaşım 38 yaklaşık 20 yıldır içindeyim.1998 de trade company ler tr de yokken ben promosyon şirketinde dış ticaret ile uğraşmaktaydım.Bunları niçin söyledim.Malumunuz üzere Kırım Ukrayna dan Rusya ya ilhak ettiği için aldığım birçok ürün elimde kaldı ve bunları satmak için çok çeşitli yollar denediğim için yaşadıklarımı aktarmak istedim.E-ticaret sandığınız veya beklediğiniz gibi (koy resmini yaz altına fiyatı hemen sipariş gelsin kargo gelsin kapıma ben ürünü teslim edeyim ürün müsşteriye gitsin bende paramı alıp işime bakayım :)) ne güzel dünya) isteğiyle yola çıkılıp birçok hayal kırıklığı ve maddi kayıpla geçen bir zamandan bahsediyoruz.Kaldıki şu anda bile bağımsız e-ticaret sitelerinin yanısıra üretici olan firmaların bile kendi e-ticaret satışlrı mevcutken.bunun gibi işleri yapmadan önce bir empati yaparak yani kendinizi müşteri yerine ko**** bir düşünün.(İstenilen ve sunulan ürünün gönderimi,zamanında gönderimi ayıplı ürün olmaması vb.)o eksiklikleri kapadıktan sonra bu sefer satıcı olun ve beklentilerinizi değerlendirin.(Devamlı olarak müşteri memnuniyeti,art niyetli müşterilerin şikayetleri,ürünlerin zamanında ve hatasız teslim edilmesi v.b.)Sonuç çok sancılı bir dönem,sitenizin devamlı reklamı arama motorlarında üst sıralarda yer alması sürekli güncellenmesi,sürekli takipte olup online hizmetleri şikayetler istekler talepler dil kodlamaları ve çok uçuk rakamlar(profesyonel 3 dil-türkçe,ingilizce,rusça olmak üzere)e-ticaret sitesi en düşük 5,000 liradan başlıyor.İşte bunlar yaşayacaklarınız azıcık aşım kaygısız başım demek istiyorsan hiç bulaşma bunlara.Nacizane tavsiyem evet globalleşen dünyada çağa ve teknolojiye ayak uydur,ihracat yap satışını artır ürün çeşidini fazlalaştır ki zaten senin isteğinde bu.Yaptır bir şirket/firma sitesi koy yine ürünlerinin resimlerini yazacaksan yaz fiyatlarınıda yine 3 dilde olsun ver 1000 lira bastır yeniden kartvizit yaz orayada sitenin adresini ve dağıt herkese en iyi reklam ayaklı reklamdır.en kötü 5000 lira vereceğin internet sitesine vereceğin paraylada pazar araştırması için kendine bir bölge ihracat yapmayı düşünüyorsan ülke seç ve bu yönde gözünle görerek dokunarak gzerek gör olurda Kırım a yolun düşerse buyur gel bir acı kahvemi iç şimdiden gelişen ve değişen dünyaya adım atacağın teknolojik girişimlerde allah yar ve yardımcın olsun.
Mehmet Ali Aydemir oooantalya@hotmail.com +7 978 011 6909 Simferopol-Kırım/Rusya
www.deluxe-bazaar.com

Yerleşim : Ukrayna / Jitomir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tal1p
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
13/08/2015 :  11:24:15  Alıntı
eğer reklam vereceksiniz küçük fiyatlı ürünlerle piyasaya girmeniz yanlış olur.

Ör: Benim sattığım ürünler 100 ile 180 tl arasında ve facebook reklamlarını kullanıyorum ürünün bana geliş fiyatları ortalama 50 tl ve ben her 1 ürün için ortalama 20 tl reklam ücreti ödüyorum facebook'ta 20 tl reklam hizmetinin karşılığı yaklaşık 1.000 kişinin reklamını yaptığım ürünü görmesi demek ve bu 1000 kişiden sadece biri almış oluyor piyasa zor eğer reklam vererek başlayacaksanız kesinlikle yüksek fiyatlı ürünlerle başlamanızı tavsiye ederim
girişimci

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
estradeland
Üye

Toplam 420 yazı
13/08/2015 :  12:41:45  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tal1p
eğer reklam vereceksiniz küçük fiyatlı ürünlerle piyasaya girmeniz yanlış olur.

Ör: Benim sattığım ürünler 100 ile 180 tl arasında ve facebook reklamlarını kullanıyorum ürünün bana geliş fiyatları ortalama 50 tl ve ben her 1 ürün için ortalama 20 tl reklam ücreti ödüyorum facebook'ta 20 tl reklam hizmetinin karşılığı yaklaşık 1.000 kişinin reklamını yaptığım ürünü görmesi demek ve bu 1000 kişiden sadece biri almış oluyor piyasa zor eğer reklam vererek başlayacaksanız kesinlikle yüksek fiyatlı ürünlerle başlamanızı tavsiye ederim
1000 kişiden bir kişi alıyorsa sıkıntı yok peki facebook reklamlarından gelipte kaç satış yaptınız bugune kadar facebookta ne kadar para harcadınız

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Mühendis
Merkandi
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
30/08/2016 :  16:43:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar, eğer toptancılıkla uğraşıyorsanız ve daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız veya bu işe girmeyi düşünüyorsunuz ve ucuza mal arıyorsanız size www.merkandi.com.tr sayfamızı tavsiye ediyorum. Portal uluslararası toptancılık piyasası olarak çalışıyor. Genellikle Avrupa toptancıları orada ilanlar veriyor. Pek uğraşmadan yurt dışı piyasalarına girip işlerinizi büyütebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz bana özel mesaj atabilirsiniz.

Konu güncel mi bilmiyorum ama merak edenler bilsin: Türkiye'den Avrupa'ya bebek kıyafetleri satmak çok iyi bir fikir bence. Türkiye'de üretilen kıyafetler hem çok kaliteli hem de fiyatları uygun. AB ülkelerine aynı ürünlerin fiyatı çok yüksek. Genel olarak Avrupa'da bebek ürünleri pahalı bu yüzden Türkiye'den mal göndererek güzel kar yapabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.03 saniye.
01:43:15, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım