Ayvalık Ya Da Cunda'da Kitap-kafe Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ayvalık Ya Da Cunda'da Kitap-kafe Açmak

cunda_bookstore
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/06/2015 :  15:32:12 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba;

Zaman zaman aklıma bir iş fikri geldiğinde bu konuda kimler neler deneyimlemiş öğrenmek üzere, üye olmadan sitedeki iş fikirlerini incelerdim. Bugün itibarıyla üye olmamın sebebi artık "iş kurma" konusunda daha ciddi düşünmeye başlamış olmam..

Finans ve İletişim sektöründe yaklaşık 16 yıllık tecrübem var, bu süre içinde hep ücretli bir beyaz yaka olarak çalıştım. Ancak artık kendi işimi yapmak istiyorum ve bunu da İstanbul'dan taşınarak geçekleştirmeyi planlıyorum.

Eşim Ayvalıklı, ailesi halen orada yaşıyor, tüm tatillerimizi Ayvalıkta geçiriyoruz. Gördüğüm kadarıyla Ayvalık'ın tatilcileri İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerdeki beyaz yakalı çalışanlar, kentte yeme-içme konusunda çok fazla alternatif var. Ancak yine gördüğüm kadarıyla şehirde İstanbul'da örneklerini çokça gördüğümüz butik kitap-kafelerden yok.

Biz de eşimle düşündük, onun işini Ayvalık'a taşıması mümkün, ben de işten ayrılıp Ayvalık'ta böyle bir yer açmayı planladım. Ancak tabi ki bunun bana maliyeti ne olur, nasıl bir fizibilite yapmalıyım biraz yönlendirmeye ihtiyacım var.

Bu konuda görüşlerinizi duymayı çok isterim.

Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
30/06/2015 :  15:46:32  Alıntı
dükkanın adını bile bulmuşsunuz zaten,nickiniz heralde....istifa edip oraya yerleşeceksiniz sanırım...tabi yaş kaç,hayattan beklentiler ne,sermaye nedir,istanbuldan kaçış vakti gelmişse olabilir elbet....şimdi hiç olmayan bir şeyi bak bu yok deyip de açmak aslında risklidir..fakat bu dediğiniz kitap kafe,kütüphane kafe yani,ama bu zaten çok kişinin aklına gelmez...kaç kişi kitap okuyor....gazete dergi tamam....ama kitap okuma alışkanlığı bir ülkenin gelişmişlik seviyesini gösterir..o da bizde yok...burada beşiktaşta sahilde bir üniversite kampüsü var,onun sırasında var bu tip bir yer....gençlere hitap ediyor ağırlıklı....nişantaşında da benzeri var....gördüğüm.....manevi yönden tatmin edici bir iş elbet....ortam....istenen müşteri profili yakalanabilirse...yabancı dillerde yayınlar da koyun....hem satın hem kiralayın kitapları....ilk başta maddiyatı fazla düşünmeyin.onu düşünsen dönerci açardınız zaten.tabi ayakta kalabilmek için belli bir ciro yapmanız lazım.....kalabalık bir yer bulun...zaten kitap meraklısı çok yok....bu işte masraf çoktur...bitmez de....kolay kolay....bunları göze alarak girerseniz iyi olur...başarılar,saygılar,kolay gelsin....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ahmetkerimsen
Üye

Toplam 235 yazı
30/06/2015 :  23:12:25  Alıntı
insanlara tatilde kitap okumayı sevdirmek gerek. otellerle anlaşıp reklam yapılabilir o otelin müşterisine indirim uygulanabilir. kitap okuma oranı ülkemizde çok düşük ama tatilde de insanın bi kitap okuyası gelir . En olmadı kütüphane dekorunuz olur cafeniz iş yapar varsın insanlar kitaplara sadece baksın okumasın çay içsin yeter.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Mühendis
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
03/07/2015 :  15:18:21  Alıntı

sadece 2 -3 ayda ne kadar iş yapabilirsiniz tum senenın masraflarını çıkartıp ailenizi kazandıracak parayı kazanabilecekmisiniz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
cunda_bookstore

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
07/07/2015 :  14:01:41  Alıntı
işin içine kitap girince daha önce benzer konulardaki yorumların tekrar etmiş olduğunu görüyorum, cevap veren herkese teşekkür ederim.. öncelikle Ayvalık'ta "test ve ders kitapları" dışında kitap satan bir yer yok, büyük marketlerde belki..tatilciler dışında Ayvalık'ın yerlileri, memuriyet vb nedenlerle kente gelmiş olanlar,ayrıca Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de var, belki turizm işiyle uğraşanlar gibi "yüklü" paralar kazanamasam da toptan da aç kalacağımızı düşünmüyorum.

Ayrıca eşimin kendi işi devam edecek, bu nedenle denemeye değer olarak düşünmüştüm. Özellikle Ayvalık'ın ve civar kentlerin iş hayatını bilenlerin yorumlarını alabilirsem çok mutlu olacağım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.2 saniye.
18:56:28, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım