Pazarda Corap Satmak? Lütfen Acil Yardım Edin!!!!! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pazarda Corap Satmak? Lütfen Acil Yardım Edin!!!!!

yasin32
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
29/06/2015 :  14:05:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaslar.
Almanyadan Türkiyeye dönüs yapacagim. Sermayem 1000-1500 TL.
Pazarlarda Corap satmayi düsündüm. Fakat arabam yada motorsikletim olmadigi icin söyle düsündüm:
Atiyorum 1-2 Bavula doldurup corabi atlicam otobüse dogru pazara.
Nasil olur sizce?

-Nasil baslamaliyim?
-Uygun alabilecegim toptanci?
-pazar da yer bulma?
-Tezgah alamam yanima bavul ile yaparsam, nasil olur pazar yerinde o günlük kiralayabilcem yer varmi?
-Tezgah seyyar ufak 1metrelik iki tane masa alsam onu güzelce cantaya koysam?

SACMA DÜSÜNCE VE FIKIR OLABILIR AMA IS LAZIM TÜRKIYEDE BUNU DÜSÜNDÜM UFAK YSERMAYE ILE. NOLUR YARDIM EDIN BANA VATANIMA DÖNMEK ISTIYORUM.
Yasin ULUBORLU

Yerleşim : ALMANYA / Recklinghausen  |  Meslek : Reklam
robust3471
Yeni Üye

Toplam 93 yazı
02/07/2015 :  07:45:13  Alıntı
Aynen anlattığınız şekilde olur. İlk zamanlar yer kiralamanıza gerek yok. Ufak bir tezgâh için.. Pazarın boş uygun bir köşesinde yapabilirsiniz. Günde 50tlyi cebinize koyarsınız.
garibanın tavuğu tek tek yumurtlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
02/07/2015 :  23:45:17  Alıntı
Kardesim,

Turkiyede hangi sehirde yapmayi dusunuyorsunuz bu isi?

Yerleşim : Hollanda / Amsterdam  |  Meslek : Ticaret
tugiacar
Üye

Toplam 100 yazı
03/07/2015 :  02:44:19  Alıntı

Bu iş ile ilgili benim de öğrenmek istediklerim var.

-Pazarlarda en iyi satışı yapmak için ucuz ama kalitesiz çorap mı yoksa pahalı ama kaliteli çorap mı seçmeliyiz.Ya da orta kalite mi.
-Çorapların kalitesini nasıl anlayabiliriz.
-Kilo ile çorap almak daha avantajlı olur mu?
- Bir de toptan almak için örnek olarak alış ve perakende satış fiyatları ne olmalı yazabilir misiniz?

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
giyotin
Üye

Toplam 381 yazı
04/07/2015 :  02:41:03  Alıntı
dostum güzel düşünmüşsün. kesinlikle kar edersin. çorabı alırsın toptan 5 lira civarına düzinesini pazarda satarsan 1tl adetini. belki başta 50lira kar edersin ama zamanla bu 150 200 ü de bulur. ki bu rakamlar abartı değildir. yeter ki yapmak iste satmak iste! yerel toptancıları araştır, üretim yapanları araştır, istanbulda uygun var orayı da düşünebilirsin. parfümü şimdilik işe katma belki sonra . kolay gelsin
158

Yerleşim : Türkiye / Mardin  |  Meslek : Reklam
uslubebek
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
05/07/2015 :  16:15:51  Alıntı
Abi guzel is bende Ispartaliyim.

Semt ve köy pazarlarina gitmen en mantiklisi. oralarda satarsin.

- Keciborlu
- Senirkent
- Egirdir
- Atabey
- Yalvac
- Madenli Köyu ( Ispartanin en gelismis ve buyuk köyudur ) ( burasi benimde köyum, gelirsen yardimim dokunur)

Internet Reklamcisi

Yerleşim : Türkiye / Shertogenbosch  |  Meslek : Danışmanlık
flzf
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
17/07/2015 :  22:58:28  Alıntı
şansına profesyonel bir çorap satıcısına denk geldin 20 senelik işportacı ve 8 senelik çorapcı olarak sana tavsiyelerim şunlar

Çorap tek tek alınmaz satılmaz hesaplanmaz örneğin %95 olarak düzine hesabı alınır yani 12 tanesi bir paket hesaplamaların da bu şekilde olacak misal düzinesini 6 liradan aldığın çorabı 6 tanesini 5 lira olarak satarsan düzinesini 10 liraya satarsın tek tek veya 3 tanesini 2,5 liraya almak isteyen müşterilerin olacaktır ortalama 10,5 liraya düzinesini satarsın
7 tane 5 lira satarsan düzine ortalama 8,5 civarında satarsın 8 tane 5 lira satarsa 7,5 lira civarında olur ama tek tek ucuz çorap satıp 50 lira kar toplaman her zaman olmayacak bir iş tanesi 1 lira 5 tane 5 dediğin zaman karın artacak ama sürümün düşecek hep 1 tane 2 tane alıcaklar heleki çorabın düz comet çorapsa renkleri uygun değilse çeşidin düzgün değilse işin çok zor.
ben her türlü çorabı sattım 8 tane 10 lirayada 8 tane 5 lirayada kar oranları aynı genelde %30-33 para kalıyor tabi yılların tecrübesi malı ucuz almak gerek doğru renkleri doğru kalınlıkta doğru kalitede çorabı bulmak lazım bunun bayanı var patiği var soketi var gözardı etmemen lazım.

Ama göründüğünden biraz daha zor iş bunu bilmelisin numara yok beden yok diye al yapıştır gönder bir iş değil kısaca en mantıklısı bu işe bulaşmak yerine sigortalı bir iş bulup 1200 1500 lira civarı çalışmandır.
Gerçek için Felsefe felsefe için Bilim bilim için PARA gerekir.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
haciko
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
19/07/2015 :  16:16:33  Alıntı
Pazarda corap satmak kolay gozuksede her isin zorlugu kadar bu iştede zorluklar vardir.herseyden once tam tesisatli olman lazim full çesit olmasi gereklidir cunki her bos giden musteri zararindir ki 1000 ila 1500 liraya ancak iki uc cesit tezgaha atabilirsin istanbul gibi bi yerde olsan olur ama uzak illerde gunluk alimlarda pahaliya alirsin ancak yuklu bir sekilde istanbuldan alip iki yada üç haftalik cesit ile iyi kar elde edebilirsin
Corapçı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.27 saniye.
01:04:45, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım