Çanakkale'de Ayran Üretimi Nasıl?bilgi İstiyorum! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çanakkale'de Ayran Üretimi Nasıl?bilgi İstiyorum!

ayla17
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
08/06/2015 :  21:59:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar.Öncelikle iş yeri sahiplerine ve yeni iş yeri açacak tüm arkadaşların allah yardımcısı olsun.
Yedi senedir eşimle beraber su ve meşrubat toptan satış üzerine işlettiğimiz bir iş yerimiz var.Güzel bir yerdeyiz.Piyasalardan ve havaların değişkenliğinden işler bozuldu.Ayrı bir iş yapmak yapmak istiyorum.Çanakkale'de bu işi yaparken eksik olan şişe ayran talebinin çok; üretiminin ve dağıtımın eksik olduğunu gördük.Çanakkale'de cam şişe üretimi yok.Cam şişe ayrana ağırlık vererek ayran üretmek istiyorum. Fakat derinlemesine bilgi verecek arkadaşalara ihtiyacım var...Girişimcilik kurslarına da başladım.Verilecek hibelerden yararlanmak istiyorum.Ayran üretimi ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Ayriyetten yeni iş fikri olan arkadaşlardan cazip değişik fikirler bekliyorum.Yorum yapacak arkadaşlara şimdiden çok teşekür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Gıda
sercan44aras
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
12/06/2015 :  10:32:08  Alıntı
Biga da işletme okudum.istanbulun et ve süt ihtiyacının neredeyse yarısını biga karşılıyor.severek içtiğimiz önaylar ayran vardı ama onlarda bıraktılar işi.sermayeniz varsa bence çok güzel bir iş.yurtları bağlasanız yeterde artar size.benim kaldığım yurtta günlük dolabı ağzına kadar ayran doldururlardı depoyuda aynı şekilde.yine de iki günde bir toptancı gelirdi:)

Yerleşim : Türkiye / Malatya  |  Meslek : Ticaret
Straze
Üye

Toplam 153 yazı
12/06/2015 :  22:29:10  Alıntı
Çanakkale'de Erikli su güçlü. Dağıtımı güçlü olduğu için rakip firmaların işi zor.

Cam şişe ayran olarak Balıkesir'de Özer Hisar ayranları var. Yeni tesis kuruyorlar. Çanakkale de de dağıtım yapacaklardır belki. Takipçi olabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
vethekndr
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
13/06/2015 :  06:42:39  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ayla17
Merhabalar.Öncelikle iş yeri sahiplerine ve yeni iş yeri açacak tüm arkadaşların allah yardımcısı olsun.
Yedi senedir eşimle beraber su ve meşrubat toptan satış üzerine işlettiğimiz bir iş yerimiz var.Güzel bir yerdeyiz.Piyasalardan ve havaların değişkenliğinden işler bozuldu.Ayrı bir iş yapmak yapmak istiyorum.Çanakkale'de bu işi yaparken eksik olan şişe ayran talebinin çok; üretiminin ve dağıtımın eksik olduğunu gördük.Çanakkale'de cam şişe üretimi yok.Cam şişe ayrana ağırlık vererek ayran üretmek istiyorum. Fakat derinlemesine bilgi verecek arkadaşalara ihtiyacım var...Girişimcilik kurslarına da başladım.Verilecek hibelerden yararlanmak istiyorum.Ayran üretimi ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Ayriyetten yeni iş fikri olan arkadaşlardan cazip değişik fikirler bekliyorum.Yorum yapacak arkadaşlara şimdiden çok teşekür ederim.

biga et ve sütte çok gelişti son yıllarda. yapmayı planladığınız iş konusunda piyasada eksiklik var. ancak hem maliyet hem de pazarlama açısından rekabetçi bir iş kolu. dağıtım konusunda sorun yaşamazsınız sanirim. zaten hali hazırda işiniz var. ancak maliyet konusunda ne kadar rekabet edebilirsiniz iyi araştırın derim. yeni kurulacak ya da kurulmuş büyük fabrikalar rekabet gücünüzü düşürebilir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Veteriner
onursabirlioglu
u

Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/06/2015 :  00:10:13  Alıntı
Bende Çanakkale'de yaşıyorum
şu anda pazarlama isindeyim
marketlerdeyim tüm gün
fikir vermek isterim
cam sişe ayran
pet şişe 1.5 lt ayran
naneli ayran çok iyi gider
5 sene Kıbrıs'da bu işlerle uğraştım
artı size bi tuyo
cam kasede yoğurt işine girin
piyasada 3.25 ile 3 75 tl yoğurtlar
ortalama 3.5 tl ye yapın ve patlama yasarsiniz
Kıbrısda selen yoğurtları olarak yaptık ve bu işin pazarlamasını yaptık günde ortalama 350.000 nüfusu olan bi yerde 2 bin kase yoğurt satılıyor
ama bu işi sürekli yapaxaksnz
sadece ayran kurtarmaz.
ayran
yoğurt
peynir
lor
süzme yoğurt
bunlarla ambalaji güzel olup piyasaya giderseniz çok iyi kazanirsnz birde peşin ödeme yapılıyor zaten o yüzden rahat olursunuz

Yerleşim : Türkiye / Canakkale  |  Meslek : Satış / Pazarlama
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
26/06/2015 :  15:18:27  Alıntı
Merhaba güzel bir fikir ama kurulum maliyeti görünmeyen giderleri çok fazla

Mesela cam şişe demişsiniz bugün baskılı bir cam şişenin size maliyeti 0 .70 kr altında olmaz bu cam şişeyi taşımak için plastik kasa yaptıracaksınız oda ciddi bir maliyet , üretim için imalathane kuracaksın bu iş.üzerine deneyimli bir gıda mühendisi alacaksın,dolum makinası olacak,şişelerin ağzını kapamak için makina alacaksın ,ütrettiğiğin ürünleri dağıtmak için soğutuculu bir aracın olacak kısaca sana minumum maliyet yüzbin ama lezzeti tutturup hizmetide iyi sağladınmı karlı bir iş kısacası fizibilite çalışmanı iyi yap piyasayı iyi analiz et kulaktan dolma bilgilerle pat diye işe girme

Başarılar dilerim
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
ytuna
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
26/06/2015 :  23:52:59  Alıntı
makina ekipmanlarını güncel sistemde kurmanın maliyeti keşke 100.000 Tl olababilse

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Aslan A.
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
09/11/2018 :  10:59:17  Alıntı
Asalamu aleykum! Teknoloji ve ayran üretim tarifi satabilen bir şirket veya mühendis arıyorum. Ekipman gerekli değildir, üretim Rusya'da süt fabrikasında başlatılacaktır. Ayran tadı hem Sütaş hem de Pinar firmalarına ya da daha iyi olmalıdır. Bana bir e-posta yazın ya da burada kendi e-posta, ben yazacağım.

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Grozny  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.08 saniye.
17:08:03, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım