Köy Yufka Ekmeği Üreten Var Mı ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Köy Yufka Ekmeği Üreten Var Mı ?

baki00
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
29/05/2015 :  08:20:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

http://i.hizliresim.com/RYDman.jpg

Bu fotodaki ekmeği üreten var mı? Ben yeni gördüm ve merak saldım baya.
Bu işi yapan varsa bilgilendirebilir mi acaba müşterisi çok oluyor mu? Kaç kilo undan kaç tane çıkıyor. Torbası kaç liraya yapılıyor maliyeti nedir?
- Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Esnaf
hikmetduman
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
29/05/2015 :  13:38:44  Alıntı
ah be baki kardeşim, olmazmı. piyasa onlarla dolu. hatta onlara ben makine bile yapıyorum. artık endüstrisi oldu. fabrikasyon. istersen sanada bi makina yapıverem. ara iyi fiyat veririm. hatta hamur reçetesini bile veririm. 0 fire. Allah işini rast getirsin. hiç araştırma yapmamış gibi sormuşsunda o acayibime gitti. konikse yazdında googleye yazmadığına inanamam. her neyse telimi veriyorum. ara çok bilgi veririm. 0537 745 35 62

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
baki00
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
31/05/2015 :  08:24:47  Alıntı
Başka hiç bilen yok mu?

Nuh60
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
31/05/2015 :  10:15:20  Alıntı

Yöreden yöreye ismi değişmekle birlikte Genelde ramazan aylarında yağla kızartarak içine patates çökelik koyularak yapılır adına işgefe deriz başka yerde yufka derler değişirde değişir kuru hali kıtır kıtır ıslatınca yumuşacık olur nekadar undan nekadar çıkar dersen onu annelere sormak lazım biz yiyiciyiz :)
N$E

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Memur
baki00
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
31/05/2015 :  10:34:55  Alıntı
Bunu meslek edinmiş kişiler var birisi devren bana veriyor 30 bin tl ye ama ben pek güvenemedim bu işi yapan bilen varsa bilgi verirse ona göre bu işe giricem. :)

suayra
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
10/06/2015 :  00:01:53  Alıntı
Biz yapıyoruz ama kendimize :-)
Dükkanda mı yapıp satıcaksınz. Yakin olsaydık bız yapardık size
ramazanda çok gider. Yapicaksanz elinızi çabuk tutun

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ev kadını
kadirizm1984
Üye

Toplam 106 yazı
10/06/2015 :  18:53:23  Alıntı
an itibari ile adanada ben de bu işi yapmayı pılanlıyorum bılader bana da yardımcı olursan sevinirim
kadir

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Otomotiv
sunucu
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
10/06/2015 :  22:05:52  Alıntı
Kusura bakmayın ama yıl olmuş 2015 daha
yufka ekmeğini yeni gördüm diyorsun baki00 :))

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : Satış / Pazarlama
robust3471
Yeni Üye

Toplam 93 yazı
10/06/2015 :  22:49:11  Alıntı
Olabilir. Bu memlekette künefenin ne olduğunu bilmeyenler var
garibanın tavuğu tek tek yumurtlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
baki00
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
10/06/2015 :  23:25:35  Alıntı
@sunucu Yeni gördüm değil bunu iş haline getirip bundan para kazananı yeni gördüm :) Yoksa her yıl annelerimiz yapıyor.
Ama bunu ticarete çevirmek benim aklıma gelmemişti mesela :) yanlış anlatmışım kusura bakmayın.
Suayra hanfendinin de sorusu üzerine bu işi bilen az :)

otocenter
Üye

Toplam 207 yazı
11/06/2015 :  07:59:22  Alıntı
sungurluda baktat gmbh üretiyor tortilla adi altinda ,
OSKAR IMP EXP ALMANYA

Yerleşim : ALMANYA / Wiesbaden  |  Meslek : İthalat / İhracat
kadirizm1984
Üye

Toplam 106 yazı
11/06/2015 :  13:18:30  Alıntı
Maliyet ne acaba ben ciddi olarak adanada planliyorum
kadir

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Otomotiv
bornstret
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
03/07/2015 :  20:29:06  Alıntı
arkadaş ben 2 ,3 kadın alayım yapayım dersen o işi geç ama makina sistemi olursa uyar çünkü ben yaptım el gücüyle olmuyor yada oluyor da karlı olmuyor ben izmirdeyim burdada çok talep var fakat kar marjı elle yaptıgımız için düşük o yüzden o işi kapattım hayırlı işler

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kapkona
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
06/08/2015 :  16:57:54  Alıntı
Bu işin 2 püf noktası var yapanlar bilir işine gelmez.yiyenler de farkı anlar ama nedenini bilmez. bir kere makine açması tadı hepten öldürüyor bu herkesin malumudur. hamurda olan keramet ise normal fabrikasyon un ekmeğin ser ve lastik gibi olmasına sebep oluyor ve çiğnemek çeneyi öldürüyor.
orjinali nasıl olur dersen.önce tandır olacak kolaya kaçıp doğalgaz kullanmayacaksın.sonrası makine değil el değecek o hamura.ve en önemlisi kabuğu ayrılmamış buğdaydan olacak unun yada yarı yarıya fabrikasyon un katacaksın.
mahareti hatunlar o ekmeği yapacak sonra o ekmeği sıcak sıcak yağlayacak ve içine çökelek (lor peynir değil yanlış anlamayın) veya tulum peynir koyacak yanında da çay veya ayran tadına doyum olmaz. kim var dersen git istanbul kurtuluşa bul bir erzincanlı sor YILMAZ TANDIR nerede. dediklerimi boşver 2 yağlı dürüm ye anlarsın ne demek istediğimi.
ZİHİN FUKARA OLUNCA FİKİR UKALA OLUR...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.25 saniye.
04:59:01, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım