Ufak Çapta Organizasyon Firması Kurmak- Bursa - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ufak Çapta Organizasyon Firması Kurmak- Bursa

sunset16
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
15/05/2015 :  16:20:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Değerli koniks üyeleri, fikir üstadları; faydalı paylaşımlarınızdan dolsyı sizleri takdir ediyor ve selamlarımı iletiyorum.
Bir hususu sizlere danışmak istedim. Fikirlerinizi eksik etmezseniz memnuniyet duyacağım.

Bursa'da organizasyon firması açmayı düşünüyorum. Çok fazla bir sermayem yok. Hatta minimum diyebilirim. Ama istediğim ölçekler de çok yüksek değil. Araştırmalarım neticesinde, bu işi yapanlar ya çok güzel yapmış, yada eline yüzüne bulaştırmış.

Benim istediğim organizasyonlar biraz daha basite indirgenmiş: mesela; mevlid organizasyonu, doğum günü organizasyonu, nikah organizasyonu, açık havada yapılbilecek diğer organizasyonlar, gezi organizasyonu, kadınlar günü organizasyonu, mezuniyet partisi vb. dev olmayan organizasyonlar.

Niçin böyle bir fikir geliştirdim? Genelde bizim insanımız gözünde çok büyütür bu gibi oluşumları. ''Amaan nereden bulacağız şimdi mekan ses sisstemi vb.'' yakınırlar. Ben hizmeti paket hale getirip, güzel de bir sözleşmeye bağlayıp, karşılıklı mutabakata varıp, yeteri kadar süre tanıyıp işler için, hizmeti ''Dıştan alım'' şekli ile bir araya getirip bir yardımcım ile bizzat yürütmek istiyorum. Sanırım bi parça anlatabildim...

Genel hatları ile:::
*Eleman tedariği: Ünv. öğrencilerinden tedarik edeceğiz, ikram görevlisi vb. (Günlük yevmiye ile)
*Ekipmanlar: Elbet Bursa'da bunları uygun fiyata kiralayan yerler, kişiler vardır (Ses sistemi, kostüm vs)
*Araç ihtiyacı: Transfer gerektiğinde, kaliteli bir rent a car ile sözleşmeli anlaşma yapabiliriz diye düşünüyorum.
* İdari boyut: Bir SMMM'e danışıp yasal olarak vergi mükellefi olacağız, hukuka aykırı da bir konu düşünmüyoruz, istemiyoruz da. (İlk başta şirket olmak istemiyoruz. Adi şirket düşünüyoruz)
* İleride büyüyüp gelişmek ve düğün organzasyonlarına kadar gitmek istiyoruz... (Düzenli gelişmek)

- Konu hakkında şuan için aklıma gelenler bunlardır. Yorum yapıp fikir sunup katkıda bulunacakları mutlaka bekliyorum. Saygılar

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Turizm
sunset16
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
21/05/2015 :  20:37:42  Alıntı
Yokmu fikir üstadlarından kimse yorumlarıyla katkıda bulunacak? :/

Teknolojik.Net
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
21/05/2015 :  21:49:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
adi şirket kurmayı tercih etmenizin sebebi nedir?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
atalay45
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
24/05/2015 :  19:35:12  Alıntı

benimde arzu ettiğim, araştırdığım iş dallarından biri organizatörlük. Fakat iyi bir çevre gerekmekte. İlk başlarda müşteri bulurken iyi bir reklam yapılmalı hemde reklam baya bi yapılmalı çünkü bu iş reklamla yürür. Tabi birde organizasyon şirketiniz için bir tane web sitesi açmanız şart. Çünkü insanlar sitenize girsin ve yaptığınız organizasyonları görsünde bi fikir sahibi olsunlar. Firmanızı yeni açtığınızda organizasyon için ekipmanları dışarıdan kirala**** temin edebilirsiniz fakat ileride bir depo kiralayıp yavaş yavaş organizasyon ekipmanlarını satın alıp stoklamalısınız.( Masa-sandalye, nikah masaları, çatal-bıçak-kaşık, tabak-çanak, ses sistemi vb.) Araç demişsiniz. Araç bu işte çok önemli. Bence elinizdeki sermayenin bir kısmıyla ucuz bir ticari araç alın. Araçsız bu iş olmaz. Haaa bu arada bi atasözü:" Taşıma suyuyla değirmen dönmez."

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Öğrenci
sunset16
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
25/05/2015 :  01:49:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Teknolojik.Net
adi şirket kurmayı tercih etmenizin sebebi nedir?

İlk başlarda belirli bir ciroya ulaşana kadar Ltd. olmak istemiyorum. İşler ters giderse kapanışı biraz çileli malum...

Sn.Atalay45 değerli görüşleriniz için teşekkürler. Reklam, web sitesi vb. bunlar zaten bilindik stratejiler, konular. Olmazsa olmazlar... Zira haklı olduğunuz noktalar var. Özellikle ufak da olsa ticari bir araç...

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
26/05/2015 :  02:06:26  Alıntı
sayın sunset16;
bu iş çevre işi, iş alabilecek çevreniz var mı? şimdi siz işyerini kurup ne gerekiyorsa alırsınız, herşey tamam olur ancak bulamayabilirsiniz? bu işi siz tek yapmıyorsunuz herhalde bulunduğunuz şehirde, başkalarıda yapıyordur, bizim millet araştırmadan işi vrmez, sana gelir sorar bu iş kaça olur, ona gider sorar sen bu işi kaça yaparsın, iş için gerekli araç gereç personeli taşeron olarak yaptığın zaman maliyet artar, bu gereçleri kendi bünyende barındırmak istersende kurulum sermayen artır? şimdi şu soruyu sordunuz mu kendinize? var mıyız yok muyuz? buna en iyi cevabı siz verebilirsiniz? başkası veremez. Başarışar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
sunset16
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
10/06/2015 :  05:55:07  Alıntı
Sn.Ankara2929, vazgeçtim bu girişim fikrimden, bana göre değilmiş :) Değerli yorumunuzu eksik etmediğiniz için teşekkür ederim.

smldnz42
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/10/2015 :  00:06:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kucuk meblada organizasyon yapmak istiyorsanız Balon futbolu organizasyonu en mantıklısı 10 bin tl ye saatlık 140-200 tl kazanmak mümkün gel kı unıversite festivallerinde günlük 600 tl buluyor bi dusun derim bn yapıyorum hatta satısını yapabilirim size dusunurseniz facebookdan Facebook.com\konyabalonfutbolu sayfasından ulaşabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.25 saniye.
03:59:34, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım