Moldova Ve Narenciye - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Moldova Ve Narenciye

tlghn
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
23/04/2015 :  03:38:17 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selamla

Kafamda bir kaç soru işareti olan şeyler var abilerimden ve kardeşlerimden yardım bekliyorum...

agustos ayında eşimle beraber temelli olarak moldovaya yerleşiyorum antalya lı olmamdan ötürü çok kuvvetli narenciye üreticileriyle baglantılarım var antalyadan moldovaya portakal nar ve limon ihracatı yapmayı planlıyorum ve bunları toptan değil pazarda kendim satmayı düşünüyorum (eşimin ailesi 70 80 yıldır pazarcı) sizce bu işi yapmamda bir sakınca varmı yada sizin bana vereceğiniz bilgiler varmıdır şimdiden çok teşekkürler bilgilerinize çok ihtiyacım var...

şöyle bir hesap çıkardık tek parti portakal ***ürsem 20 ton maliyet nakliyat gümrük malı işleme hepsi 29 bin lira yapıyor bunu 20 bine böldüğümüz zaman portakalın bana maliyeti çıkıyor buda 1.45 krş sezonda portakal moldova pazarında 4.5 5.5 arası gidiyor pazar yeri masrafı depo personel mazot gibi masraflar eklendiği zaman kg bazında portakal bana 2.1krş gibi oluyor sizce bu iş gerçekten mantıklımı cevaplar verirseniz bu kardeşinizi çok mutlu edersiniz

Yerleşim : Moldavya / Kişinev  |  Meslek : Gıda
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
23/04/2015 :  10:49:56  Alıntı
Kardeşim ben o pazarlarda (Ukrayna ve Moldova) yıllarca iş yaptım...
O yaptığın hesaplar hiç bir zaman tutmaz...
Özellikle gıda konusunda..
Çünkü dünyanın en rüşvetçi gümrükçüleri o ülkelerdedir...
Gıda piyasasının oradaki toptancı ağaları onları bağlamışlardır...
Sen bir kasa portakal ***ürsen, anında haberi olur bu ağaların...
Sonra önüne 3 şık çıkar..
1-Gümrükçüye oyala der.. (malın bozulma riski.. hepsi çöp olur...)
2-Gümrükçüye biraz oyala sonra sal der.. (bu sefer malın çürür.. o yüzden yoğurt fabrikalarına, dondurmacılara veya meyve suyu fabrikalarına ucuza vermek zorunda kalırsın)
3-Gümrükçüye bu piyasayı bozmak istiyor; hem senin rahatın, hem benim rahatım ve karım bozulacak.. Rüşveti fazla al der.. (Bu seferde fiyat tutturamazsın zarar edersin)
Bence sen orada toptancı ağalarını bul..
Onlara ucuza mal bulabileceğini söyle...
Ve malı Türkiye teslim sat.. (peşin para)
Sakın Kişinev teslim anlaşma yoksa gene aynı numaraları yapar ve malı ucuza alırlar...
Umarım hakkında hayırlısı olur..
ozi

Yerleşim : Ukrayna / Odessa  |  Meslek : İthalat / İhracat
tlghn
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
23/04/2015 :  11:34:28  Alıntı
Abi çok güzel bir noktaya değindin benim aklımda olan tek soru işareti buydu bunun benim için hiç bir problemi yok eşimin eniştesi kabinede bakanlık milletvekilli yapmış bir adam Bu konuyu zaten o aşıladı bana ben bu malları lider nakliyatla lojistigini sağlıycam ki değil moldovada dünyadaki hiç bir aga üstünde lider yazan bir tıra yanlış yapamaz bunun dışında bana bilgi verebilecegin bir konu var mı çok duami alırsın şimdiden Allah razı olsun

kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
23/04/2015 :  15:56:51  Alıntı

oncelik ile moldovadaki yeni hayatinda basarilar ben orada 3 sene kaldim stefan voda da evim var esim rusyali is nedeni ile kaldik kayin vallidede suan moldovada ugrasacagin is aslinda cok kapsamli bilmiyorum moldova hakkinda sektor ye piyasalar hakkinda ne kadar bilgi sahibi yada tecrubelisin ama bu konuyu detayli cok yonlu dusunmelisin ayrica rusvet vb konular artik eskisi gibi degil ve insanlarin hareket tarzlari is bitiriciligi tr deki gibi degil bence onune bi kac secenek koy puskin caddesinde turk is adamlari dernegi var onlarla bi tanis SAKIN ANTALYA CAFE YE takilip basini durduk yere agritma turklere karsi mesefali dur emin ol bi moldov ve rus sana daha cok yardimci olur yada ilham verir detayli konusmak istersen 0538 017 54 06 burak altun ve son olarak uretim gida ITALATINDAN daha iyi kazandirir telden yazdim yazim yanlislari icin kusura bakma samimiyetimle nacizane tavsiyelerde bulundum sana

Yerleşim : Türkiye / Ankara
tlghn
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
23/04/2015 :  16:35:15  Alıntı
Burak kardeşim içten ve sıcak yaklaşımın icin teşekkür ederim musaitsen seni rahatsız eğmek isterim

kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
23/04/2015 :  18:24:18  Alıntı
tabi bu aksam yada ne zaman istersen arayabilirsin

canbabacan
Üye

Toplam 146 yazı
08/09/2015 :  18:03:11  Alıntı
9 yildir burdayim , narenciye isini herkese yedirmezler burada,kafa alicilar bellidir.

Yerleşim : Moldavya / Chisinau  |  Meslek : İthalat / İhracat
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
14/09/2015 :  20:59:53  Alıntı
moldovada ne pazarda ne otogarda ve hatta havaalaninda bile benden baskasi yiyemez satamaz yapamaz diyen birine denk gelmedim rastlamadim bi kere bu ulkede mafya yok en buyuk mafya devlet daha dogrusu taseronu polis ki bunlarida saglam tanidiklarla asabilicek noktadirlar misal 2 hafta once ankara sakarya caddesinde mekan acma sebebi yuzunden passage diye bi yeri taaradilar gece 1 gibi moldovada bu sebeden dolayi acik alanda bu hareketi yapacak sahis yok polisde gelip ates acmaz yani korkacak bi nokta yok moldovada illaki iti serserisi var ama belirttigim gibi biraz cevre biraz dirayetle hepsi atlatilir

osmanatakul
Üye

Toplam 342 yazı
15/09/2015 :  13:34:11  Alıntı
kardesim moldovad abenimd efirmam var sen cevren narenciye ve ukrayandada admain varsa isi yaparisn ama sana tek diyecegim mali alabildin kadar ucuza alabilmen ne kadar ucuza mal edersen o kadar cok kaznairsin nakliye konusunda yardimci olurum saygilarimla facem osman atakul skypem eko.trans1
gaab.srl osman atakul
msn:eko-trans@hotmail.com
ıcq:357866604

Yerleşim : Ukrayna / Zaporojie  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
16/09/2015 :  11:47:46  Alıntı
turkiye moldova arasi konternir bazinda mi yoksa kg bazindami kargo yapiyosunuz osma bey

altıncıhis
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
17/10/2015 :  00:39:51  Alıntı
Bizim de Mersin'de narenciye bahçelerimiz var.Washıngton limon mandalina ve hicaz narı yetiştiriyor babam.O kadar meşakketi çiftçi çekiyor parayı aradaki simsar vuruyor.Bu tezgaha bi son verilmeli. Yurt dışına veya iç piyasaya direk dalından bahçesinden kaliteli washington portakal isteyen varsa iletişime geçebilirz : whatsapp 535 451 88 01

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Asker
fdeniz
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
22/10/2015 :  17:57:20  Alıntı
Moldovaya komple domates patlıcan narenciye limon textil aklınıza ne geliyorsa türkiyeden geliyor
Hal azeri ve türklerin tekelinde
Türkler derken kekolar dersem daha iyi olur
Nerde kürt gakkoş ipsiz insan varsa o işlere bulaşmış
Ve kişinevde antalya diyar kafeye gidipde hiç muhatap olmayın onlarla
Hepsinin eşgali bozuk tipler
Kişinevdeki türkçe konuşan ve müslümanım diyen insanlardan kesinlikle uzak durun muhatap olmayın
Dolandırılırsınız, bir Rus ile yada moldovan ile arkadaşlık kurun asla zarar gelmez bunu aklınızdan çıkartmayın
10 senedir gidip geliyorum moldova kozmopolitlik bir yer
Polis en büyük mafyadır orda
Rüşvetsiz işler yürümez hiç bir zaman
Benden naçizane tavsiye tr den ürün ***ürmeyin Moldova'da üretmeye bakın
Hanım benim ordan kayınpederde tarla tekke çok ama topraklar işlenmiyor
Bakalım benimde kafamda orda sera yapma fikri var ama işi bilmiyorum
Adamların toprakları verimli su bol ama herşey dışardan geliyor on paralık domates dersin ama manyak tüketim var

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
tlghn
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
25/10/2015 :  05:09:59  Alıntı
Herkese tekrardan selamlar moldova Ile ilgili bu narenciye işinde gerekli tüm fizibileteyi yapmis bulunuyorum malesef oyle kafamiza gore tiri cikarip satisa basliyamiyoruz bunun icin bir soguk Hava deposuna ihtiyac var moldovadaki yatirımı baska bir ticari kola ayirdim ve duzenli bir gelir elde ettim simdi tekrar turkiye ye gelip daha Cok calisip depoyu kurmak istiyorum arsa ve proje hazir tek eksik nakit moldova da iş yapmak istiyen arkadaslar her turlu sorunuza cevap verebilirim gorusmek uzere

arifyurekli
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
10/11/2015 :  19:58:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Tlghn ... Gıda Üzerine TKDK dan Türkiyede Depo Kurmak için devlet Yardımı alabilirsin Pek Fazla bir Masrafın gideceğini düşünmüyorum.
Gıda Soğuk Hava Deposuna devlet Teşvik veriyor bununda bi fizibilitesini yaparsan eğer. ve Moldova diyorsun...Edirne / Tekirdağ Tarafında Soğuk Hava deposunu kurabilirsin ama Yolu Uzun Yapıp Doğu Bölgesinde Soğuk Hava deposu Kurmayı planlarsan ve Şirket Üzerinden Ticari Kredi Çıkartırsan Teşvikde senin için daha Hayırlı olur. yolu uzar .. ama işini görür. '' araştır dediğim şey hesabına gelebilir ''
şanlıurfa

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Danışmanlık
tlghn
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
14/11/2015 :  23:49:20  Alıntı
Hocam tüm olasılıkları düşündüm öneriniz için tesekkurler Lakin turkiyede buyuk fiyatlar konusuyor depo için ve malesef moldova da yapmak gerekiyor moldovada her ne kadar mafya olmasada polisin ve gumruk memurlarinin kordineli bir şekilde mafyacilik oynadigi Cok acik goruluyor Malı gumrukte bekletiyorlar bunu sorun etmiyorum bunun icin soguk Havalı tırla gonderilir sorun cozulur zaten Hali hazirda devlet ton başına 140 dolar Hibe veriyor moldova gida konusunda genis bir pazar ileriye donuk yatirim yapan kazanir diye dusuniyorum.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.58 saniye.
04:20:08, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım