Kuru Temizleme Dukkani Maliyet - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kuru Temizleme Dukkani Maliyet

sinn3rman
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
20/04/2015 :  19:15:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar, bes yildir is ve okul nedeniyle yurtdisindaydim. Tr ye tekrar donunce kurumsallasma oncelikli is arastirmalari yapmaya basladim. Merak ettigim alanlardan biri de kuru temizlemecilik. Daha once bu isi yapmis ya da yapmakta olan uyeler degerli bilgilerini paylasirsa mutesekkir olurum, su an dusundugum birkac sektorden biri ve is plani hazirlamak istiyorum. Forumda arattim fakat paylasildigini gormedigim icin konu actim. Elit bir bolgede, islek bir cadde uzerinde <80 m2 ozellikli bir kuru temizleme dukkaninin baslangic maliyeti ne olur. Bana maliyet konusunda "detayli" bilgi verebilecek uyelerimiz var midir ? Danismak istedigim ikinci konu da bu isi yapan ya da bilenlere gore sektorun kar marji ve gelecegi nasil yorumlanir.
Gel onu yapma su isi yapalim gibi farkli onerilerinizi paylasmamanizi rica ediyorum. Zaten uc sektor var kafamda birincisi bu, ikincisi tarim-gubre(dezavantaji sattigin urunun parasini tahsil edememek), ucuncusu enerji sektoru (bunun icin su an yeterli sermayem mevcut degil)
No sacrifice, no victory.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : İnsan kaynakları
sinn3rman
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/04/2015 :  18:21:06  Alıntı
Konu gunceldir, hic bu isi yapan kalmadi mi burada Acep?

kenane123
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
22/04/2015 :  22:17:58  Alıntı
ne is yapıosun kardes bende 4 sene almanyadaydım.Düsünürsen özelden yazabılırsın baska alanlar üzrine fikirlerim var .

emreguclude@gmail.com

Yerleşim : ALMANYA / Düsseldorf  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sinn3rman
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
23/04/2015 :  00:08:08  Alıntı

Kariyer yaptigim isi yapmiyorum amacim kendi isimi kurup, kurumsal bir kimlikte buyumek. Is alani olarak yukarida yazdigim alanlarin disinda pek acik degilim. Ancak dusunceniz ve tecrubeniz neyse paylasirsaniz diger uyeler de faydalanir

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
24/04/2015 :  01:23:57  Alıntı
arkadaşım kuru temizleme işinde büyük para var, işlek bir yerde dükkanın olacakta, sen bu işten anlar mısın? bir sürü kimyasal madde kullanılıyor, şimdi adam getirir bir elbise, üzerine birşey dökülmüştür, parası neyse bunu temizle kardeşim der, sen yapabilecek misin? renk atar, kumaş bozulur, 3 kuruş para kazanacam derken, zarar edersin, bu konu çok önemli, ne kazanır dersen çok işlek ve müşterisi olan bir firma türk para ile 15 -20 bin tl kazanır, sermayesi nedir dersende ortalama sıfırdan kurulum dersen 300 - 400 bin lira gerekir. ama deneyimin yok ise hiç girme rezil olursun, başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
sinn3rman
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
24/04/2015 :  18:25:53  Alıntı
Kuru temizleme isini elbette ben yapmayacagim, o konuyu bir kuru temizleme ustasiyla halledilir. Ancak 300-400 bin lira buyuk bir rakam bildigim kadariyla franchisinglerde bile max 150 bin lira istiyor buyukfirmalar. Bir kuru temizleme firmasinda kullanilan makineleri ve bunlarin ortalama bir fiyatlarini cikarmak istiyorum. Tabiki gidip Bowe nin 2015 modelini alamayacagiz.

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
24/04/2015 :  20:41:39  Alıntı
ben bowe'nin en son modeli için fiyat verdim. Usta çalıştıracağım derken bu işten pek anlamayan birisini, tecrübeli sanıp işe alırsanız başınızda ağrıyabilir, kuru temizlemecilerde sizde görmüşsünüzdür belki bin çeşit kimyasal madde var, bilginiz olsun.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
sinn3rman
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
24/04/2015 :  21:24:23  Alıntı
Anliyorum zaten temkinli yaklasiyorum su an egrisiyle dogrusuyla tum yonlerini ele alip seceneklerimi daraltacagim. Dedigim gibi bilgi edinip is planini kabataslak olusturmak oncelikli hedefim. Siz bu isi mi yapiyorsunuz peki ?

aykanar
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
26/04/2015 :  14:31:27  Alıntı
Merhaba

sinn3rman Kuru temizleme işi ypamaktayım şuan ve sadece sana cevap vermek için foruma kayıt oldum.kısaca ben seni bilgilendireyim bunun dışında sormak istediğin konu olursa danışırsın.

ilk olarak bu işi yapacağın şehir bile önemli.
Tamamen hizmet sektörü olduğu için çok fazla koşturman gerekmektedir müşteri memnuniyeti ön planda olmalıdır.
Ek iş olarak değil bütün mesaini harcamayı düşünüyorsan bu işi yapmanı öneririm.
Kurulum maliyetinden bahsetmek gerekirse min. 70,000 tlden başlar ve yukarı doğru gider.makina seçimi malzeme seçimi bunlar çok önemli faktörlerdir.örnek veriyorum makina parkurunu110,000- 180,000 bin tl arasına tamamladın 80 m2 bir magaza tuttun evrak işleri , emlakçı komisyonu o bu şu derken 10,000 - 15,000 tl de öyle gitti.dekorasyona 10,000 tl gitti dersen.servis arabası olmalı bu işte evden alıp eve bırakıcaksın dediğim gibi hizmet sektyörü...
150,000 makinalar
10,000 evrak işleri
10,000 dekorasyon
20,000 araç
10,000 görünmeyen gider
200,000 tl gibi bir para bağlaman gerekir

gelelim döner sermayeye en az 1 yıl müşteriyi oturtana kadar cepten gider.
mağaza kirası 2,000+ usta ücreti 2,000 + elek.su,telefon,kırtasiye,ıvır zıvır 2,500 + servis elemanı 1,300 + vergiler 750 + kullanılan malzeme askı poşet ilaç vs . 1000 ( işin yogunluguna göre degişir ) aylık ortalama 9,000 - 12,000 tl genel giderin olur bunuda bir sene finanse edecegini düşün.

şimdilik aklıma gelen bunlar atladıgım noktalar olabilir
zor bir sektör küçük paralarla dönüyorsun.dikkatli olmanı öneririm rekabet çogaldı artık her köşede var birtane.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
aykanar
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
26/04/2015 :  14:55:29  Alıntı
tabii bu dediğim giderler lokasyona göre artabilir
makina parkurunuda 2. el fiyatlar olarak düşün.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
sinn3rman
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
26/04/2015 :  21:52:29  Alıntı
Cok tesekkur ederim. Forumdan umidi kesmistim aslinda ama guzel bir cevap verdiniz. Acikcasi giderlerin bu kadar fazla olacagini tahmin etmemistim. Bu konuya daha ciddi yaklasacagim.

cakirengin
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
29/04/2015 :  21:04:28  Alıntı
merhaba,daha önceden bu işi yıllarca yapmış,şuan 2.el kuru temizleme makinaları satan bir tanıdığım var kendisiyle görüşerek öğrenmek istediklerini sorabilirsin.her konuda yardımcı olacağını düşünüyorum.sahibinden ilan no:210645155 inceleyebilirsin.
Mesut Uyan 0 (542) 413 89 01

Yerleşim : Türkiye / Bilecik  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
sinn3rman
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
02/05/2015 :  09:41:13  Alıntı
Tesekkurler cakirengin. Bilgi icin arayacagim gerekirse.

beko34
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
03/05/2015 :  18:47:53  Alıntı
Merhaba
Sanırım Antalya da yatırım yapmayı düşünüyorsunuz, Eğer İstanbul da yatırım Yapmayı düşünürseniz,
bugüne kadar imalatı yapılmamış , bir ürün için beraberce yatırım ve satışını yapabiliriz.
Burada ,takdir edersiniz ki açıklıyamıyacığım. Ancak Optik sektörü için bir yatırım.
Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
selcuk sinan
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
22/01/2018 :  12:24:11  Alıntı
kuru temizlemede en ekonomik rakamlarla kurlum yapıp ve iş bilgisi verilir 17 yıl endüstriyel tecrübemle 34 yıl birikim olmakla A-Z ye kadar bilgi veririm

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
22/01/2018 :  18:31:20  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - selcuk sinan
kuru temizlemede en ekonomik rakamlarla kurlum yapıp ve iş bilgisi verilir 17 yıl endüstriyel tecrübemle 34 yıl birikim olmakla A-Z ye kadar bilgi veririm

Kacliraya verirsin bilgiyi ? Malum bilgi pahali
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
selcuk sinan
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
22/01/2018 :  18:57:09  Alıntı
üçretsiz veriyorum 05070959907 adım sinan

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
22/01/2018 :  19:04:02  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:

Ee birader ucretsiz veriyorsun buraya yaz daaa deneyimlerini Guzel bir konu basligi ac ve ciziktir birseyler daa Biraz amme hizmeti yap nasilsa ucrette istemiyorsun Herkes faydalansin sonra aramak isteyen yine arar Hatta ozaman ucretli danismanlik hizmeti verirsin
Hatta parayla alinan bilgi daha tatlidir :). Birseyi ucretsiz veriyorsan asil sorun orada O yuzden dedim gercek bilgi degerlidir ve pahalidir diye Boyle olunca verecegin bilgi degersiz hissi uyandirir herkeste:) Reklam ve Iletisim egitimi almis biri olarak soyluyorum bunu
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
23/01/2018 :  00:57:48  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - masal06
Alıntı Yapılan Metin:

Ee birader ucretsiz veriyorsun buraya yaz daaa deneyimlerini Guzel bir konu basligi ac ve ciziktir birseyler daa Biraz amme hizmeti yap nasilsa ucrette istemiyorsun Herkes faydalansin sonra aramak isteyen yine arar Hatta ozaman ucretli danismanlik hizmeti verirsin
Hatta parayla alinan bilgi daha tatlidir :). Birseyi ucretsiz veriyorsan asil sorun orada O yuzden dedim gercek bilgi degerlidir ve pahalidir diye Boyle olunca verecegin bilgi degersiz hissi uyandirir herkeste:) Reklam ve Iletisim egitimi almis biri olarak soyluyorum bunu

bu yazıya katılıyorum...
herhangi bir konu hakkında sadece "arayın bilgi vereyim yardımcı olayım" tarzı mesaj gördüğüm zaman aklıma direkt şu geliyor: "Kesin konu ile ilgili bişey satacak. Burda olmaz ama telefonla konuşunca ijna ederim diye düşünüyor"
bu algıyı önlemenin yolu nedir diyenlere de. konu ile ilgili %100 olmasa da %50-60 bilgi verirsin. detay isteyen arasın dersin olur biter. Forum da amacına ulaşmış olur...
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8 saniye.
10:40:52, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım