6000 Bankacıya Büyük Bir Kompleskte Kafeterya - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

6000 Bankacıya Büyük Bir Kompleskte Kafeterya

canberkatli
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
20/04/2015 :  08:45:52 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhabalar , forumun yeni üyesiyim gördüğünüz üzere ve sizlerin değerli yorumlarını almak istiyorum bir konuda , şimdiden herkese yorumları için teşekkür ederim...

Ben ve çok güvendigim bir ortak ile istanbulun çok işlek olmayan bir yerinde AVM-iş merkezi olarak hayata geçecek bir projede dükkan kiraladık.

Ekim , Kasım gibi çalışanlar buraya gelecek net rakam yok çalışan sayısı için fakat 5000 bankacı 1000 küsür başka bir şirket çalışanları (beyaz yakalı) günlük ortalama 500 600 misafir olması düşünülüyor(toplam 6500 küsür). Dükkanımız kompleksin en büyük ve experlere göre en değerli 2 dükkanından biri ve projenin kalbindeki 7 dükkandan biri olacak(toplamda kaç kafetarya-restaurant olacağı belli değil) tam karşımızda starbucks çaprazımızda simit sarayı olacak .

Ben ve ortağım öncelikle franchisden uzak durduk hem aşırı yüksek dekorasyon fiyatları gözümüzü korkuttu hemde çalışacağımız kitlenin açacağımız markadan ziyade , hızlı ve kaliteli ürünlere her şekil rağbet göstereceğini düşündük ve kendi markamızı yaratmayı düşündük . Fakat ikimizde bu işte sıfır tecrübeye sahibiz.

Bu iş planı oldugunda ilk cümlem "yüzme bilmeden derin suya atlıyoruz" idi. Ama çevremizde bizi destekleyen danışmanlık alabileceğimiz çok kişi var çoğu kişinin ortak yorumu kaçırılmayacak bir fırsat olması bu işin , bizde böyle düşünüyoruz . Ekime kadarda bol vaktimiz var .

Ayrıca franchisden uzak durmamızın sebebi dedigim gibi fiyatların cok yüksek olmasıydı fakat 2 gün önce Marmaris Büfe ile bir görüşme yaptık ve hem hız hem lezzet olarak bir çok kişiye hitap edebilecek bir yer olduğunu düşünüyoruz ayrıca fiyat olarakta çok uçuk gelmedi bize . Anahtar teslim 200-250 bin arası (sanırım pazarlık payı olacaktır) dendi. Bu arada ekstra bilgiler vermek gerekirse şehir merkezine de çok uzak değil , gelişmekte olan bir semt marmaris büfe nin paket servis avantajıda bizi bir adım onlara çekiyor .

Tecrübeli arkadaşlardan ricam yorumlarını benimle paylaşmaları olacaktır , her bilgiden yararlanmaya aç birisiyim . Bu arada çalışanlar 8 - 9 arası 1 saat boşlukları var servisle getiriliyorlar . 12 - 2 arası iki şirketin toplamda 2 saat ogle tatili var ve 2 den 6 ya kadar da vardiyalı 15er dakkadan 2 yada 3 molaları olacak . Haftasonları ne kadar kişi mesaiye kalacak bilgimiz yok. Aylık ciro hesabı yapmaya çalışıyoruz 22 gün olarak değerlendiriyoruz ayı , tabi binlerce senaryo olacaktır .

Dediğim gibi tecrübemiz yok fakat araştırmayı seven azimli ve tabiki hevesli insanlarız çevremizin de desteğiyle başarılı olmak için adım adım ilerliyoruz. Sizlerinde değerli yorumarlını bekliyorum :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
canberkatli
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/04/2015 :  10:07:19  Alıntı
Up ..Konu güncel yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :)

melihgcn
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
23/04/2015 :  18:06:52  Alıntı
Hocam merhaba,
yatiriminiz simdiden hayirli olsun Allah utandirmaz insallah.
Konuya gelince anlatacak okadar cok sey tavsiye edilecek okadar cok bilgi varki burda anlatsam yazmaktan parmaklarim yorulur.Bizim isimiz restaurantlarla oldugu icin cok teferruat var.Ozelden bana numarani atarsan seni arayabilirim.En azindan tavsiyelerimi ve bilgilerimi sana aktarabilirim.
Iyi aksamlar
*Kağıt* = Hayat

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
canberkatli
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/04/2015 :  21:34:03  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - melihgcn
Hocam merhaba,
yatiriminiz simdiden hayirli olsun Allah utandirmaz insallah.
Konuya gelince anlatacak okadar cok sey tavsiye edilecek okadar cok bilgi varki burda anlatsam yazmaktan parmaklarim yorulur.Bizim isimiz restaurantlarla oldugu icin cok teferruat var.Ozelden bana numarani atarsan seni arayabilirim.En azindan tavsiyelerimi ve bilgilerimi sana aktarabilirim.
Iyi aksamlar

Teşekkür ederim ilginiz için , çok yardımı dokunacaktır eminim . Numaramı yazdım size mesaj yolu ile .

metin1905
Üye

Toplam 108 yazı
23/04/2015 :  23:42:48  Alıntı
Sanırım Pendik'teki yerden bahsedıyorsunuz.operasyon merkezınde Maaşlar çok yüksek tutulmuyor bıldıgım Yanlışta bılıyor olabılırım.marmarıs büfe sabah ıcın Pahalı Öğlen için yetersız kalabılır menü olarak.konsept hazırlamak çok zor degıl bence kendı konseptınızı oluşturun hem sabaha hitap edin hem öğlene
Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız,vardığınız yerin önemi yoktur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
canberkatli
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/04/2015 :  23:53:16  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - metin1905
Sanırım Pendik'teki yerden bahsedıyorsunuz.operasyon merkezınde Maaşlar çok yüksek tutulmuyor bıldıgım Yanlışta bılıyor olabılırım.marmarıs büfe sabah ıcın Pahalı Öğlen için yetersız kalabılır menü olarak.konsept hazırlamak çok zor degıl bence kendı konseptınızı oluşturun hem sabaha hitap edin hem öğlene

Haklısınız , marmaristen vazgeçtik gözüken bu şekilde .. Kendi konseptimizi oluşturmaya daha yakınız . Yakın zamanda dahada oturacak bazı şeyler . Teşekkürler yorumunuz için.

canberkatli
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
26/04/2015 :  17:14:25  Alıntı
Arkadaşlar tahmini bir rakam söylemeniz gerekirse 6000 kişinin olacağı bu yerde günlük kaç birim çay satılabilir ? Rakam aralık vermeniz gerekse ne derdiniz ? Kahve içinde fikirlerinizi alabilrim aynı şekilde .

src3484
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
28/04/2015 :  02:21:33  Alıntı
Çay ve kahve için ayrı standlar olacaktır sozlesmenizde varmı bilmiyorum fakat oturma yeriniz var ise ve sigara içme alanında var ise oldukça fazla çay satabilirsiniz fakat sigara içilebilir bölüm ayrı ise oradada çay satan bir yer olacak ve üzgünüm hiç çay satışınız olmayabilir bizde bir iş merkezinde 22 gün 6000 kişilik bir binadayız oldukça büyük Şirketler var fakat işler yönetimin anlattığı gibi olmadı hiçbir zaman dükkanı verip sözleşmeyi imzalanan kadar herşey güzeldi benim tavsiyem marmaris büfe tarzı kendi markanızı oluşturup veya makarna salata ızgara olabilir tava yemekleri Körili soyalı tavuk mantı makarna salata binada çok sayıda bayan var ise salata bar kesinlikle olmalı zeytinyağlı çeşitleri olabilir sabah kahvaltısına kesinlikle girmenizi öneririm omlet yumurta menemen gözleme çeşitleri krep yapabilirsiniz çorba sandviç çünki tek servis olucak 12 ile 14 saatleri arasında cumartesi pazar iş olamayacak resmi günler bayramlar olmayacak ve yaz aylarında binanın yarısı neredeyse olmayacak é ramazanda var tabi o yüzden hem sabah servisi hem öğle ve paket servisi de olmalı ve bir çok rakibiniz olucak erken konseptinizi hazırlayın ve müşterinin bir An önce kazanın saygılar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
gokozkar
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
29/04/2015 :  14:14:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba,
size yardımcı olmak isteriz tabi ki mademki boyle bir yatırım yapacaksınız bunun için iyi bir ekip mükemmele yakın (yani her yaşa ve kişiye her saate hitap edecek insanların sizi tercih etmeleri için bir sebep oluşturacak) bir mönü iyi bir konsept ve harika bir tarzınızın olması gerekli... tabirinizle tam karşımızda starbucks çaprazımızda simit sarayı olacak . demişsiniz bence bunlara rakip olmak ve insanların sizi tercih etmelerinin bir sebebi olmalı farklı bir tarzınız anlayışınız olmalı. 2 seçeneğiniz var, ya pahalı (elit) olup belli kesime hükmedip vip tarzında çalışacaksınız.yada orta ve düşük ölçekteki müşteri kesimine hükmedip sürümden kazanacaksınız. bence bu yerleşkenin ve çalışanların gelir düzeyini iyi bir araştırıp ona göre hamle yapmak daha doğru olacaktır.
konsept ve menü konusunda yada neler yapabilir bu konuda sizlere yardımcı olqbilirim. iyi günler
tarafıma ulaşmak için lütfen gokozkar@gmail.com email adresimden ulaşabilirsiniz.
www.milyonlarcafirsat.com
www.butiggo.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
aytackuzu
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
04/05/2015 :  10:46:29  Alıntı
Merhaba,
Öncelikle yeriniz hayırlı olsun.Eğer banka çalışanlarının olacağı bir yer ise self servis sulu yemek üzerine bir lokantanın olması gerektiğini düşünüyorum.Döner ve ızgara çeşitlerinin de olduğu bir konsept düşünebilirsin.Neden sulu yemek dedim .Çünkü banka çalışanları bu konsepte 20 dakika yemeklerini yeme fırsatı oluyor.Aynı zamanda servis edebileceğiniz kişi sayısı da artmaktadır.Ben 33 şubesi olan bir restorant zinciri nde bölge müdürü olarak çalışıyorum.bilgi almak isterseniz yardımcı olabilirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.62 saniye.
04:41:26, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım