Ayakkabı Sektörü Hakkında Bilgi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ayakkabı Sektörü Hakkında Bilgi

nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
01/04/2015 :  19:44:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İtalya'da yaşıyorum, buraya ayakkabı ithalatı düşünüyorum türkiyeden fakat sektörle ilgili bir bilgim yok (teknik detaylar anlaminda).

1) Her sezon mutlaka giden, klasik bir model oluyor mu? Örneği böyle 4 tane model varsa, her bir parti mal ile bu 4 model mutlaka olacaktir.

2) Onun disinda fotoğrafı verilen bir ayakkabı birebir olmasa da %90 kopyalanabilir mi?

3) Şimdi üç tane kalite düşünelim; A+ A ve B olsun (en iyi kalite, iyi kalite ve orta üst kalite, asla düşük kalite değil)

Bu kalitelerdeki bir ayakkabının toptan alımda ortalama maliyeti çift başına ne olur? Fiyat bilgisi için soruyorum.

4) Alımlar ne şekilde yapılır, minimum rakam var midir standart olarak?

5) Sipariş geçildikten ne kadar süre sonra üretim süreci tamamlanır?

(örnek sayıda ayakkabı ve bunun üretildiği süreyi verebilirseniz sevinirim.)

6) Fason ürettirme -kendi markamızla- ile ilgili olarak mutlaka dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

7) Fason üretimde ayakkabının modifiye edilebilen nereleri var? Yani ayakkabının nerelerini değiştirebiliyoruz, kaç parçadan oluşuyor?

8) Ayakkabıyı teknik olarak tanıtacak bir yazı bulunur mu internette?

Herkese teşekkürler,

not: lütfen elimde şu var, şunu satabiliriz italyaya seklinde ilanlarla soruyu kirletmeyin. bu tür önerilerinizi özel mesajla, yalnizca ayakkabi sektorune yonelik gonderin (ureticiler disindakiler iletisime gecmesin)

Yerleşim : Türkiye / Bodrum  |  Meslek : Ticaret
akaid
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
02/04/2015 :  22:05:11  Alıntı
mrb ben ayakabı imaltcısıyım gercekten ayakabı sanat isteyen bir daldır her aşaması bir meslek kuruluşunu temsil ediruor örnegin saya bölümü ayrı kalfa bölümü ayrı temizlemesi ayrı model tasarımı ayrı herbiri içinde yılarını vererek öğrendiğin bir alan eger öğrenmek istersen cidysen tabi siznle diyalaoğa geçe bilriz roswellshoes@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
Teknolojik.Net
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
02/04/2015 :  23:46:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kişiye Özel Ayakkabı Tasarımcılığı Yapmak

Ayakkabı Tasarımcılığı Yaparak Para Kazanma.

Ayakkabılar günümüzde sadece ayaklarımızı koruyucu bir unsur olarak değil, aynı zamanda kıyafetlerimizi tamamlayan bir aksesuar olarak ta görülmektedir.

Türkiye'de bulunan ayakkabı firmaları satışa odaklı olarak seri üretim ile çalışmaktadır. İnsanların kendi kullanıcı deneyimleri, model ve tasarımlar üretim yapılırken dikkate alınmamaktadır.
İşte bu durumlara çözüm olabilmek amacıyla kişiye özel ayakkabı tasarımcılığı yapılarak piyasada ki açık kapatılabilir.
Az sayıda ürün üretilip kar marjı yüksek bir niş sektör yaratılabilir.

Kaynak: http://www.teknolojik.net/kisiye-ozel-ayakkabi-tasarimciligi-yapmak/detay/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
EnerjiC
Üye

Toplam 191 yazı
03/04/2015 :  10:47:42  Alıntı

hocam ben bizzat ayakkabı imalatçısıyım türkiyede yapabileceğim bir şey varsa sorabilirsiniz daima 0546 591 67 84 numaram sorularınızın hepsini cevaplayabilirim

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Sanayici
erayhan
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
03/04/2015 :  11:38:25  Alıntı
italyada ayakkabilari nasil satmayi dusunuyorsun parekende mi toptan mi ??

Yerleşim : Fransa / Paris  |  Meslek : Ticaret
nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
04/04/2015 :  11:41:53  Alıntı
@erayhan,

oncelikle toptan satmayi planliyorum dukkanlara. boylesi ilk baslangic icin daha dusuk masrafli olacaktir.

markaix
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
06/04/2015 :  06:54:35  Alıntı
deri ceket satmayı düşünürsen
www.valerianoromano.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
aslan59
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
06/04/2015 :  15:20:42  Alıntı
selam türkiyede ayakkabı imalati avrupada ki ayakkabı fabrikaları gibi değildir hala sektörun %70 el işciligi ile üretim yapmaktadır ve avrupa ülkelerine ihracaat yapmak biraz prosedür gerektirir ve çoğu türk ayakkabı firmasının zorlanacağı sorunlar vardır 2 ci sorun nakliyedir nakliye en az bir konteyner olması lazım dir daha az siparişlerde nakliye fiyatı daha pahalı olur ve maliyet artacağından en az 1 konteyner olması lazımdır bir konteyner en az 7 bin çift en fazla 15 bin çift ayakkabı alır 3. su istediğin modeli yapar türk ayakkabicisi ben kendim şahit oldum ugg bot bire bir aynı yapan gördum 30 yıldan beri her sezon satan ayakkabılar vardır türkiyede tabiki sizin bu sezonluk devamlı satan modelleri italyada takip etmeniz lazım yani türk insanı ile ıtalyan insanı ayakkabı tüketim sekili değisir gelelim kaliteye türkiyede 10 euro yada ayakkabı çıkar maliyet 30 euro yada çıkar en önemlisi derinin kalitesidir ve iç astarin da deri kalitesi önemlidir deri fiyatlari türkiyede pahalıdır ama ıtalya daha uygun deri bulunur bunu nerden bilirim bir arkadaşim deri gelmisti üstünde made in italy yazıyordu hem kalite deri di ve ucuzdu üretim aşamasi ihracatçının kapasitesine göre değişir deri ayakkabı kesim işi saya işi kalıp işi monte işi bunlar biraz zaman alır neden zaman alır tabiki bu zaman sizin yolladiginiz modellere göre zaman alır hali hazırda imalatcinin modellerini seçerseniz Ozaman imalat süresi çabuk olur ama siz kendi modelinizi yaptırmak isterseniz bunun modelcisi kalipcisi vs uzun sürer ben böyle iş alsam liman teslimi için en az 45 gün süre isterim fason üretimde kendi markanizla üretim yaptiracaksaniz imalatçı ile sözleşme imzalamaniz gerekir bazı şartlari eklemeniz lazım sözleşmeye mesala modellerinizin dikkat edilmesine ve iç piyasada satışa sunulmamasi hakkında sözleşme madde eklemeniz lazım ayakkabıda iç piyasada vade olur genelde çek ile vade olur ama ihracatta para ödemesi akreditif ile olur %30 mal siparişinde peşin alınır %70 si mal limana teslim edildiğinde olur imalatcinin ihracat yapmaya yeterli olmasına dikkat edilmelidir bundan önce ihracat yapmış firmalar tercih edin ben hayatım ayakkabıda geçti 2 parça ayakkabıda yaptım 32 parça ayakkabıda yaptım ayakkabı model önemli dir ne kadar parça çoksa ayakkabıda okadar maliyet artar ne kadar sade ise okadar maliyet düşer çok parçalı model fazla deri ve saha işçiligi alır hem imalatı da uzun sürer ayakkabı anlatsam daha anlatmaya yazı yeri kalmaz düşünceniz çok güzel hayırlı işler dilerim benim görüşümu almak isterseniz ilk etapta numune bazinda çalışın yani iletisim kurduğunuz imalatcilardan numune isteyin numune ücretini verirseniz imalatçı kabul eder sonra o numunelerle piyasa araştırması yapın ve siparis toplayın sonra topladığınız siparişleri imalatciya bildirin zaten imalatcida size bunu 1 hafta süre gibi imalat yapar sizde gelmesi 1 hafta sürer sonra devamlı numune alın mümkünse 3. 5. imalatciyla iletisim kurun ve onların numuneleriyle sipariş toplayın bu yorum size yardımci olmuştur kafanız takılan ne varsa bana özelden yazın size yardım ederim hatta uygun imalatçıda bulurumm

nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
06/04/2015 :  18:21:12  Alıntı
@aslan59

bey, herhalde bundan daha guzel, daha detayli aciklama yapilamazdi. her seyi tane tane anlatmissiniz, elinize saglik (tek ricam, ah bir de paragraf kullanmis olsaydiniz da daha rahat okuyabilseydik bu emek verilmis yaziyi :) )

size bol bol soracaklarim olur elbette, ozellikle de baslangic asamasiyle ilgili vermis oldugunuz tuyo cok onemli benim icin: numune alip modelleri gostermek ve sonra siparis gecmek.

bununla ilgili size ozelden ulasacagim.

cok tesekkur ediyorum

aslan59
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
09/04/2015 :  19:41:36  Alıntı
1988 yılından beri ayakkabı işindeyim hani makina yapanlar için veya inşaat yapanlar için mühendis olur yaa ayakkabı icin mühendislik okulu olsaydı ben bu okulda hoca olmuş tum :) turkiyedeki ayakkabı imalatcisinin yapamayacağı ayakkabı yoktur kilimali ayakkabı bile yaptılar hatta gps li ayakkabı yani giyeni uydudan takip edebilme sistemli bile ayakkabı yapan var bizim imalatcinin tek problemi ödeme dir bizim memlekette her imalatçı tokat yemiştir ben de yaptığım her ayakkabının parasını alabilseydim şimdi fabrika kurmuştum herkese hayırlı işler

werinseva
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
12/04/2015 :  02:49:56  Alıntı
butik sitesi açıp netten satış yapmayı düşündüğüm dönemde sırf ayakkabı'yı tanımak (nedir,nasıl,nerde yapılır,nerden ulaşılır,yeni trendler,fason yapım,kalite vs) için 4 ayımı geçirdim.fabrikalardan tutun el emekçileri sayacılar kesimciler atölyelere kadar indim. Zahmetli bir iş ve gerçekten inceden ipliğine bilmeden para kazanılmaz bu işten. Diğer türlü sadece sermaye ile domates alıp satmak usulü para kazanılır. Yardımcı olabileceğim herhangi bir durum için mail adresim memedkahraman@gmail.com istediğiniz her ürünü temin edebilir olmayanı %95 ihtimalle ürettirebilirim.(ünlü markaların tüm modelleri) iyi çalışmalar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
EnerjiC
Üye

Toplam 191 yazı
17/04/2015 :  18:04:01  Alıntı
aslan hocam doğru söylüyor bizim mesleğin en büyük handikapı batık paralardır. elhamdülillah halen ayaktayız ama 1.3 trilyon param battı bereketli meslektir ama bir o kadarda tehlikelidir. aynı zamanda iyi bir ekip olması gerekmektedir. biz aynı aileden 4 kişi ve 33 elemanla çalışıypruz mesela ancak bu şekilde tam kontrol sağlanabiliyor ve yanı sıra herşeyi eksiksiz takip edebiliyoruz aynı zamanda büyük bir organizasyon işi ayakkabının küçük olduğuna kimse aldanmasın o kadar çok parçadan imal oluyor ki zaman zaman senelerdir sektörde olan bizleri bile zorluyor yani

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Sanayici
rcpgkc
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
18/04/2015 :  04:54:25  Alıntı
Hepinize öncelikle merhaba.

Ben bu sektörde yeniyim (4 AY) bir arkadaşım 12 yıldır bu sektörde, onunla birlikte dik işlem japon bir cnc aldık, şimdi yazılarınızı okuyunca bir heveslindim birde üzüldüm. 4 ayda çok şey öğrendim batan paralar ucuza iş yapıp sektörü bitirenler bunun bir meslek odası yada ürün taban fiyatı olması doğru değilmi yada benmi yanlış düşünüyorum. Biri bana tüm inceliği ile anlatırsa sevinirim
Sevdiğin işi yapıyorsan, hiç çalışmıyorsun demektedir.

emsal
Üye

Toplam 112 yazı
21/04/2015 :  16:42:17  Alıntı
emsalayk@hotmail.com facebook islamkaraca@hotmail.com facebook konuyla ilgili yardımcı olabilirim sanıyorum 0532 331 73 34 ayakkabı imalat toptan satışını yapıyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
reginashoes
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
24/06/2015 :  11:09:23  Alıntı
Selamlar
İstanbul Merter de bayan ayakkabı imalatı yapmaktayım
Haftalık yaklaşış 750/1000 çift arasında bir kapasitemiz bulunmakta ürünlerimiz %100 deri ve elişçiliğidir .İmalat kalitamiz yüksektir
Halen yurtdışı ve yurtiçi çalışmalarmız mevcuttur Fuar ve vştrin gezmek için sık sık italya ve diğer avrupa ulkelere ziyaretlerimiz olur
Begendiğimiz bir ayakkabıyı %95 aynısını yapabiliyoruz (özel deri ve özel malzeler bazen zorlayabiliyor Türkiye şartlarını) İsterseniz bana model yollayıp aynısını isteyebilirsiniz yada bizdeki koleksiyondan seçimde yapabilirsiniz
Bir modelde bir renk 8 'li takım dediğimiz şekilde kolıye giriyo örneğin
36:1 çift
37:2 çift
38:2 çift
39:2 çift
40:1 çift gibi
Asorti dediğimiz bu işlem sizin isteginize göre değişebilirde (mesela 35 ekleyelirsimi gibi)
Fabrikamız ihtacatta yaptıgı için italyaya yollamak ta hiç sorun yaşanmaz fiatlara gelincede tamamen ne kalitede ve ne adette alacağınızla alakalı degişiklikler gösterbilir
İletişime geçmek isterseniz daha detaylı görüşebiliriz
Umarım yardımcı olabilmişimdir sevgiler
reginashoes@hotmail.com

jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
06/08/2015 :  16:53:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşım,paran varsa derinin iyisi İtalyada dır,oradan deri getir burada imalat yaptır,modelleri sen bul ve orada sat.Sen bilmediğini mertçe dedin inşallah anlaşılmışsındır.Selamlar.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Ticaret
alpican
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
08/08/2015 :  22:37:16  Alıntı
resim ve Fiyat bilgisi alabilirmiyim alpican1215@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sporcu
mybtekstil
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/12/2015 :  10:52:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İş ayakkabısı düşünürseniz MYB Tekstil olarak schuster marka iş ayakkabısı üretiyoruz http://www.schusterbayi.com/index.html adresini inceleyebilirsiniz.
MYB Tekstil İş Elbisesi Üretim Merkezi https://www.mybtekstil.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
ferit123
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
29/09/2016 :  11:15:23  Alıntı
arkadaşlar eticaret sitesi kurıyoruz ayakkabı tedarikçileri bana ulaşabilir mi deyaylı görüşmek isterim özel mesaj atabilirsinizi
kocaeli

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli
barış spor
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
07/11/2016 :  14:53:24  Alıntı
merhaba bana ulaşabilirisniz
barış

leafclover
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
23/12/2016 :  21:35:15  Alıntı
Ünlü markaların üst kalite imalatını yapan ya da toptancısı olan arkadaşlar varsa bana özelden ulaşabilir mi?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yayıncılık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.91 saniye.
04:32:20, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım