Kimyasal Ürünler Pazarlama Hakkında Bilgi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kimyasal Ürünler Pazarlama Hakkında Bilgi

phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
26/02/2015 :  00:09:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar Merhaba, Bulunduğum ilde bir çok tekstil üretim fabrikaları ve çelik haddehaneleri var.Bu işletmeler üretim aşamasın da kullandığı kimyasal ürünleri nerelerden alıyorlar ve ne sıklıkla kullanıyorlar ? Bir çok fırın , pastahane-simit fırını mevcut,bunlarda kabartıcı ürünler kullanıyorlar.Genel gözlemim bu yönde. Gelelim benim size sormak istediklerime ?
Ben Kimyasal madde üreticilerin den bu sektörlere hitap eden bir kaç çeşit ürün üzerinde bir çalışma yürütsem acaba bana bakış açıları nasıl olur ? Al-sat yapmak istiyorum .
Sektör de dönen para vadeli mi ? peşin mi ?
Ben kendime bir pazar açabilir miyim ?
Yorumlarınızı Bekliyorum.
Saygılar ...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
26/02/2015 :  19:46:32  Alıntı
Güncel...

erme84
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
27/02/2015 :  23:51:20  Alıntı
Girmek istediğin pazarda nerden mal alınır bilmiyorsan işin zor demektir.

0531.0.220.220 Emre İbrahim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
28/02/2015 :  03:26:26  Alıntı

Araştırma yapıyorum,gireceğim demiyorum..Bu platform niye var ?Gerekli şartlar oluşur,Analiz yapılır,alıcı ve satıcılarla görüşülür piyasaya girersin.Ne yapacağız yani anamızdan doğduğumuz gibi mi kalalım ? Sormadan araştırmadan nasıl öğreneceğim ? Bu Ezberlenmiş lafları bir kenara bırakıp ,yardımcı olucak arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Ayrıca konu hakkında kimya mühendisleri odasına başvurdum,onlar beni bulunduğum ilde Sanayi ve ticaret odasına yönlendirdiler,ayrıca gerekli bilgileri alamazsam kendilerine tekrar ulaşmamı istediler.Sanayi odasının internet sitesinden bilgi edinme formunu doldurdum cevaplarını bekliyorum.Kimya mühendisleri odası beni ciddiye alıyor cevap veriyor,hem de kim olduğumu ,ne iş yaptığımı bilmeden,bana yani insana saygı gösteriyor,ama burada mesleği danışmanlık olan birisi
ukalaca bir yorum yapıyor,kusura bakmasın.
Saygılarımla...

kara mela
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
28/02/2015 :  11:17:03  Alıntı
kendim borekcıyım bizde unu yagı susamı mayayı vb bi cok kalemi bi yerlerden alıyoruz.ama ilk once bu firmaların sermayeleri saglam.mesela bi cuval un 80 tl 20 cuval alsam en basitinden 1600 lira yapıyo.bizim gibi 20 tane yere mal versen 32000 tl sermaye baglamıs olursun kar marjlarıda %5 i gecmez.ayrıca malı dagıtmak için bi araban ve piyasada devamlı gezen satıcın olması lazım.yani buyuk sermayeler gereken bi iş.dunyanın en zengin iş adamlarından warren buffet e sormuslar hiç sermayen olmasa ne iş yaparsın diye.cevabı network olmus.cunku kucuk bi sermayeyle inanılmaz gelirler elde ediyosun.normal ticarette artık kose basları kapılmıs.ya hiç olmayan niş bir urunle piyasaya gireceksiniz yada cok buyuk sermayeler bagla**** kucuk karlarla ugrasacaksınız.yada network...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
28/02/2015 :  19:59:32  Alıntı
g...

serkan_s
Üye

Toplam 137 yazı
28/02/2015 :  22:27:21  Alıntı
bu sitenin eski güzelliği kalmamış,önceden çok faal bi siteydi,devlet dairesi gibi olmuş,cumartesi pazar çalışma yok galiba,sabah yazı gnderdik,halen yayınlanmamış

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Tekstil
By_StaR
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
02/03/2015 :  10:27:58  Alıntı
önceden daha faaldi.. şimdi biraz pasifize oldu.. eski düşünce adamlarıda yok ..
vsvs..

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Kimyager
serkan_s
Üye

Toplam 137 yazı
02/03/2015 :  12:34:49  Alıntı
2005 yılından beri bu siteyi takip ediyorum,bu kadar mal sürüsü yönetici topluluğunu ilk defa şu anda bu sitede görüyorum,bence herkes üyeliğini burdan iptal edip başka bi site açmamız lazım,adamlar sallamıyorlar kimseyi

because
Üye

Toplam 215 yazı
02/03/2015 :  13:42:27  Alıntı
philips en basit bir kritiğe bile bu kadar kapalı ve saldırgansan işin gerçekten zor.. erme84 sana "ilgilendiğin pazarda mal alacağın yeri bilmiyorsan işin zor" demiş.. yani dikkatli ol, temkinli davran, en azından bu işi bilenlerden daha dezavantajlısın vs vs demiş.. bu bile sana bir yardımdır.. burdaki herkesin her konuda bilgisi olmaz.. hemen parlamışsın.. ayrıca kimya müh. odası da pek yardım etmemiş, sallamış başından gibi geldi..vardıysa bir bilgisi çıkarsın versin ne diye "sonra" ya erteliyor..
bence sen daha hoşgörülü ol..inan insallah atılacağın ticari hayatında faydasını görürsün..

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
02/03/2015 :  16:32:39  Alıntı
güncel...

andehab
Üye

Toplam 270 yazı
02/03/2015 :  20:54:37  Alıntı
phılıps merhaba
tekstil fabrikaları dediğin gibi kimyasalı çok kullanıyorlar eğer birde baskı yapan bir fabrikaysa tüketim daha fazladır ama bu fabrikalar büyük yerlerden ve isim yapmış yerlerden örnek DURANER , KEMİTEKS, GENKİM gibi yerden alıyorlar kimyasalları ve vadeli vadede 60 gün gibi dönüyor ....birde fabrikalardaki satın almacı tanıdığın olmalıki atıyorum onada bir bidon numune vereceksin oda deneyecek sana dönecek hiç bilmediği bir marka dan kimyasal almak her zaman risktir onlar için.....belki ufak tefek yerlere verebilirsin.....

phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
02/03/2015 :  21:40:22  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - andehab
phılıps merhaba
tekstil fabrikaları dediğin gibi kimyasalı çok kullanıyorlar eğer birde baskı yapan bir fabrikaysa tüketim daha fazladır ama bu fabrikalar büyük yerlerden ve isim yapmış yerlerden örnek DURANER , KEMİTEKS, GENKİM gibi yerden alıyorlar kimyasalları ve vadeli vadede 60 gün gibi dönüyor ....birde fabrikalardaki satın almacı tanıdığın olmalıki atıyorum onada bir bidon numune vereceksin oda deneyecek sana dönecek hiç bilmediği bir marka dan kimyasal almak her zaman risktir onlar için.....belki ufak tefek yerlere verebilirsin.....

Teşekkür Ederim.

andehab
Üye

Toplam 270 yazı
03/03/2015 :  13:29:41  Alıntı

merhaba phılıps
yardımım olduysa sevindim....
aslında anlatılacak çok şey varda ben sana yüzeysel yazdım........
ben bursa BAĞDAŞ tekstilde 11 sene çalıştım oradan biliyorum kimyasal olayını ......

phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
03/03/2015 :  23:21:00  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - andehab

merhaba phılıps
yardımım olduysa sevindim....
aslında anlatılacak çok şey varda ben sana yüzeysel yazdım........
ben bursa BAĞDAŞ tekstilde 11 sene çalıştım oradan biliyorum kimyasal olayını ......

merhaba,şimdi tekstil den ziyade burada konfeksiyon atölyeleri var oralarda nasıl oluyor kullanımı ?

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.66 saniye.
16:26:33, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım