Franchise Börek İşi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Franchise Börek İşi

Rigby
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
19/02/2015 :  17:15:39 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Öncelikle merhabalar değerli değerlendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim hepinize hayırlı kazançlar iyi çalışmalar dilerim.

16.000 kayıtlı kent nüfüsü 20.000 yakın köy nüfüslü kışın kayıtlarda yer almayan yaklaşık 4.000 öğrenci ve yazın ( mayıs sonu ile ağustos sonu arasında) gelen ve şehir nüfüsuna yaklaşan gurbetçi rakamları olan buluduğun ilin en kalabalık :. İlçesi olmakla beraber alım gücü yüksek bir şehirde günlük ortalama 600 kişinin ziyaret ettiği a101 mağazasının hemen yanında ki perşembe ve cuma günleri yaklaşık 1.000 kişiyi buluyor . Üzerinde 80 daireli site bulunan hastaheneye yakın yol üzerinde otopark sorunu olmayan bir noktaya franchise börekci açmak üzere çalışmalar yapıyorum. Bu konuda değerli olan fikirlerinize ihtiyacım var. Ortalama maliyeti 120.000 tl dükkan kirası 1.000 -1.200 tl arasında börek ve cafe konseptli bir mekan ..

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
darnglove
Üye

Toplam 335 yazı
21/02/2015 :  09:46:48  Alıntı
Bende çok düşündüm bu işi , arkadaşım 40 kg börek satmassan günde fazla birşey bekleme dedi...Üzerine birde hayatın kesinlikle kalmıyor sabah 6 da hazır olacak börekler , akşam işin ne zaman biter Allah bilir...Bende harcayamayacağım parayı neden kazanıyim ki dedim ailemle birlikte keyfini süremeyeceksem.Birini kasa koyamassın takip etmenin imkan ve ihtimali yok karar senin...haftanın 7 günü toplamda yılda 365 gün sabah 6 da kalkıp akşama kadar çalışmak ve dükkanın başından ayrılamamak insana ne kadar fayda sağlar düşünmek gerek...

Para önemli ama bir yere kadar herşey para değil , insan bazen az kazaniyim bana yetsin ama hayatım olsun diye isyan ediyor etrafta çok gördüm ...

bol kazançlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
kara mela
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
21/02/2015 :  20:06:17  Alıntı
Bende borekciyim.darglov a katiliyorum.birde böreği kendin uretmezsen para kazanmak zor.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
Rigby
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
22/02/2015 :  15:11:44  Alıntı

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Burda da söyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Usta ile çalışmak gerçekten zor bi de anadoluda usta bulmak ciddi usta bulmak çok zor bulman durumunda da 2 bin maaş ev kirası ve evin giderlerini istiyorlar sgk ile zaten yüksek bir maliyeti bi de usta kaprisiyle çekmek zorunda kalıyorsunuz üstelik yarın 50 lira daha fazla verdiği anda usta bırakıp gitmeye müsaittir genelleme yapmıyorum ama böyle insanlar var. Bu yüzden ustayla çalışmak daha sıkıntılı diye düşünüyorum .

kara mela
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
22/02/2015 :  21:32:47  Alıntı
İste bu yüzden bilmedigin isi yapmiycaksin.usta eğer senin isi bilmediğini bilirse seni parmaginda oynatir.ama isi bilirsen daha farklı calisir.illaki bu isi yapicaksan ilk önce isi öğren.en fazla azmedersen bi ayda ÖĞRENİRSİN.bence öyle başla.

ömer10
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
23/02/2015 :  02:07:20  Alıntı
bir aydamı*?yanlış yazdın galiba.bir ayda işin neyini öğrenecek Allah aşkına

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Rigby
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
23/02/2015 :  22:05:24  Alıntı
Usta ile iş yapma sansı anadolunun çoğu ilinde çok az iyi usta lezzetli börek bulmayı zorlaştırıyor bu da ki bu işin bir standartı hala yok ya zirvedeler ya yerdeler ama her şartta burunlarından kıl aldırmıyorlae. Börekçi bir gün bile kapalı olursa etkisi kelebek etkisi gibi olur ustan gider yeni usta bulana kadar göbeğin çatlar bulduğun usta önce ki kadar iyi olmak belki de daha iyi olmak zorunda lezzeti kaybettiğin an geri dönüşü çok çok zor olacaktır. Bu yüzden standartı yakalamış bir bayiden börek poğaça gibi ürünleri alıp franchise açmak mantıklı geliyor. Azıcık aşım ağrısız başım ve çok büyük rakamlar peşinde değilim. Aylık 1.500 2.000 gibi bir rakam beni tatmin edecektir. Başında kendim durucam aynı zamanda nakliye işinde olduğum için bana çok çok rahat yetecektir. Belki 1.500 2.000 büyük rakam gelebilir bazı arkadaşlara ama iş yeri açmak risktir. Bu rakamlar olmalı . Bazı arkadaşlara da as gelebilir ama dediğim gibi anadoluda 1.500 lira büyükşehirde ki 3.000 liralara denk gelir. Bunu anadolu'da yaşamıç biri olarak söylüyorum. Aynı zamanda sadece börekci değil aslı cafe değirmen ya da dilim börek gibi düşünün cafe konseptli olarak düşünmek gerekir. Çay kahve pasta vb ürünler

kara mela
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
23/02/2015 :  22:56:16  Alıntı
33 yasindayim kendimi bildim bileli hamur işlerinin içindeyim.kendin uretmezsen kazanamazsin bu kadar.yada çok büyük sermayelerle bayilik alip asiri sürüm yaparsan kazanirsin.

Rigby
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
24/02/2015 :  00:28:57  Alıntı
Anlıyorum teşekkür ederim benimle fikirleriniz paylaştığınız için öncelikle. 33 yıldır bu işle uğraşan biri olarak öncelikle umarım ustalarla ilgili sözlerim sizi kırmamıştır.

Dediğinize katılıyorum eğer 50 60 bin civarı bir dükkan düşünüyor olsaydım. Benim aklımda ki rakam ortalama 120.000 işe 130.000 arası sorunsuz şekilde çıkarabilirim. Tabi diyebilirsiniz 120.000 bağlayıp 1.500 lira beklemek ne kadar mantıklı sonuç olarak ben asıl işim olan nakliyede çekiciye 230 240 bin bağlayıp 5 6 bin alabiliyorum yaz aylarında yani yarı maliyetine daha düşük bir işe girmeyi planlıyorum ama burda ki fark işin başında kendim durabilecek olmam :) gidip gelecek bir işim olması ve en önemlisi istanbuldan çıkmak istiyorum artık. 1.500 lira bana fazlasıyla yetecek bir rakam . Nakliye gelirine dokunmayı düşünmüyorum o nakliye işini büyütmek işin ilerde belki iş makineleri için felan ..

kara mela
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
28/02/2015 :  11:24:55  Alıntı
Dünyanın en zengin iş adamlarından warren buffet e sormuslar hiç sermayen olmasa ne iş yaparsın diye.cevabı network olmus.cunku kucuk bi sermayeyle inanılmaz gelirler elde ediyosun.normal ticarette artık kose basları kapılmıs.ya hiç olmayan niş bir urunle piyasaya gireceksiniz yada cok buyuk sermayeler baglayıp kucuk karlarla ugrasacaksınız.yada network...

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.61 saniye.
09:02:23, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım