Hollanda Da Restaurant İşi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hollanda Da Restaurant İşi

GGM
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
08/02/2015 :  14:02:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhabalar ben 26 yasındayım. 2 senedir ailemle birlikte küçük bi restaurant işletiyorum. fakat benim yurtdışında yaşama gibi bi düşüncem var. dolayısıyla bildiğim iş olan restaurantcılığı hollandada yapmak istiyorum. öncelikle küçük bi dükkanla işe başlamak daha mantıklı geliyor. Fakat işlerin hukuksal boyutunu ( çalışma izni, oturma izni vs. ), nasıl bir süreç yaşanacagına dair pek bir bilgim yok. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
09/02/2015 :  00:43:01  Alıntı
Merhaba.Şengen bölgesinde EU pasaportun olmadan hiçbir işe "küçükten" başlayamazsın.oturum izni alamazsın.eski doğu bloku ülkelerini düşünmekten başka pek bir şansın yok eğer Türkiye'ye yakın biryerler olsun ama başlangıçta büyük sermaye (250.000 euro minimum) de koymayayım diyorsan.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
09/02/2015 :  01:10:15  Alıntı
Hollanda için bu rakam 1.250.000 Euro minimum sermaye gerekliliği.Aşağıdaki adresten kontrol edebilirsin;

https://ind.nl/EN/individuals/residence-wizard/wealthy-foreign-national

Almanya için bu rakam 250.000 Euro.Danışmanlara, biz kurarız şirketini, alırız vizeni vs diyenlere de itibar etmemeni tavsiye ederim.Sana tek yapacakları, senin adına şirket kurarlar, ve 90 günlük vize alırlar hepsi bu ki onu sen dil biliyorsan kendinde kolayca yapabilirsin zaten :) Ben bizzat Almanya'da bir kaç farklı eyaletde bu işlere bakan devletin resmi kurumlarıyla görüştüm, bu meblaları gözden çıkarmadan kimse sana OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ ALAMAZ.

GGM
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
09/02/2015 :  11:53:58  Alıntı

buradan bir firmayla anlaşsam onun calısanı olarak gidersem orada sube acıyormus gibi yine bu dediğiniz rakamlar gecerli midir ?

meleti
Üye

Toplam 300 yazı
09/02/2015 :  21:06:17  Alıntı
Şube açabilirsiniz onda sıkıntı yok, siz kendinizde gidip dükkan tutup isterseniz on tane restaurant açabilirsiniz bu paraları harcamadan ya da şirket kurabilirsiniz T.C. vatandaşı olarak.Ama orada yaşayamazsınız, oturum izni alamazsınız, en fazla 90 gün kalıp, geri gelmeniz bir 90 gün sonra yeniden gitmeniz gerek.
Oturum ve çalışma izni alabilmek için dört seçeneğiniz var;
1.Ülkesine göre miktarı değişen minimum sermaye şartlı bir iş yeri açıp, istihdam sağlamanız.Almanya için 250.000 euro yatırım ve 5 işci çalıştırma şartı var mesela çoğu eyaletde.
2.Oradaki bir firma size işci olarak istekte bulunacak.Öyle bir ilan hazırlayacak ki sizin kriterlerle tamı tamına uyuşacak.Bu ilan önce Avrupa Birliğinin ortak işci havuzunda 6 ay kalacak eğer bu 6 ay süresince işveren Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlarından herhangi birisi aradığı işci niteliklerine uymuyorsa ancak sizi davet etme hakkına sahip olacak ve sizin 2 yıl boyunca maaşınızı ve SSK'nızı karşılayacağı parayı banka da bloke tutup veya teminat mektubu vererek sizi getirebilir.Çok aranan, çok nitelikli bir mesleğiniz yoksa hiçbir firma bu şartları sizin için yerine getirmez kolay kolay.
3.evlilik
4.İltica

Bu seçenekler harici hiçbir şans yok, isterseniz on tane de firma kurun Avrupa'da 90 günden fazla kalamazsınız.Kimki aksini iddia ederse, yalan söyler.

GGM
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
10/02/2015 :  00:37:05  Alıntı
Vay be yalan ettin beni meleti :) yinede bi konsolosluğa gidip konusmakta yarar var gibi belki bu kadar zor degildir değişen bişeyler vardır umarım

GGM
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
10/02/2015 :  01:07:27  Alıntı
şimdi bir link buldum türk vatandaşları için özel durumlar söz konusu hollanda için dediğiniz meblahlardan bahsedilmiyor.
https://ind.nl/EN/individuals/residence-wizard/turkish-nationals/Pages/default.aspx
isterseniz bir göz atın.
istedikleri şey hollanda ekonomisine katkı saylayacak iş planlaması.

Aybarsjerfi
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
10/02/2015 :  05:34:54  Alıntı
Merhaba Baska avrupa ulkesini bilmiyorum ama turkiye ile ingiltere arasindan ankara antlasmasi diye birsey var. is kurmak istiyen türk vatandaslari icin imkanlar var. turkiyeden basvurabilirsin ama en iyisin Ingiltereye vize alarak ogrenci , ziyaretci , dil kursu, isci, cocuk bakicisi, herhangi bir vize orda basvurabilirsin. Istegin iside kurabilirsin ne yapmak istiyorsan. Restaurant, beber, oto yikama, web tasarimi, Aklina ne geliyorsa. Azimli olur Isin pesinide birakmazsan 4-5 yil icin de vatandasliga bile grcersin. Arastirmani tavsiye ederim.

Yerleşim : İngiltere  |  Meslek : Gıda
uslubebek
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
10/02/2015 :  16:17:50  Alıntı
Hollanda'da yasiyorum istersen mail at goruselim detayli info@usluweb.nl
Internet Reklamcisi

Yerleşim : Türkiye / Shertogenbosch  |  Meslek : Danışmanlık
FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
10/02/2015 :  18:44:09  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - GGM
şimdi bir link buldum türk vatandaşları için özel durumlar söz konusu hollanda için dediğiniz meblahlardan bahsedilmiyor.
https://ind.nl/EN/individuals/residence-wizard/turkish-nationals/Pages/default.aspx
isterseniz bir göz atın.
istedikleri şey hollanda ekonomisine katkı saylayacak iş planlaması.

istedikleri şey hollanda ekonomisine katkı saylayacak iş planlaması, cevabini kendin zaten bulmussun, Restaurant Hollanda Ekonomisine katki saglarmi sence?

meleti cok güzel anlatmis onun dedigi gibi imkansiz aksini iddia eden dolandiricidir.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
arikaya
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
12/02/2015 :  22:30:30  Alıntı
hollanda gibi bir ulkenin her onune gelene restorant actiracagini sanmam.vize bile vermeyen yerde is kurabilmek icin baya bir yatirim vs gerektirir bence.kolay bir sey olsa idi burada kimse kalmazdi.
arikaya

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
IbrahimQ
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
15/02/2015 :  09:34:42  Alıntı
Kardesim, sana birsey soracagim. Neden bilmedigin yabanci nin ulkesinden yatirim / is kurmayi dusunuyorsun?

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Serbest meslek
luckyonline
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
15/02/2015 :  09:41:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selam arkadasım ben Avrupa daha dogrusu schengen bolgesi icin yorum yapamam.. Ama yine avrupada olan ingiltere icin yapabilirim. Ingiterede oturma izni ve calısma izni alabilirsin. Allahtan zamanında kim nasıl akıl etmişse. İngiltere ve Turkiye arasında Ankara anlasması var ve 2023 de doluyor yenilenmezse. Bu anlasmaya gore sana burdan once bir ayarlanacak.. sonra bu yeri resmi olarak kiralayacak (lease) veya satın alacaksın (freehold) sonrada isi acıp evraklarını gondereceksin. Once 1 yıl verirsler pek nadir duruma gore memurun o anki haline gelirde 2 yıl verdikleri oluyor.. Bu donem sonunda isletmen devam ediyor ve hala vergini verip muntazaman herseyini yapıyorsan.. toplam 4 yıl dolana kadar boyle devam eder.. 4 yıldan sonra suresiz oturma iznine basvurursun. Bu bazen 1 yıl bazen 2 yıl surebilir.. Ama resmi olarak iznin devam eder. Toplamda 7 yıl doldugunda ve o zaman Suresiz oturma izni ( indefinite to leave to remain) almıssan hemen akabinde sartları yerine getirmek kaydıyla ve sabıka kaydında yoksa vatandaslıgına basvurabilirsin. Bunları soylerken kulaktan dolma degil... bu ulkede ilk bu antlasmayı kullanan kisi olarak soyluyorum yanımda bir calısanım icin almıstım... Zamanında gocmen dairesinde yeminli tercumanlık yaptıgımdan da kurallarını biliyorum... Yada yine yukardaki aynı sartlar gecerli olmak kaydıyla Cok onemli aranan ozelliginden dolayı bir isveren seni kendi isi icin Self Employed statusunda kontrat teklif edecek.. diger sartlar aynı sekilde uygulanıyor.. Tabiiki bu ingiltere icin gecerli.. Tabii bu arada ne kadar sermaye ile gelecegini bilmedigim icin de bir sey soyliyemiyorum.. Eger bu taraf icin olursa yardımcı olmaya calısırım.. Ama avrupa schengen bolgesi icin yorum yapamam.. iyi sanslar...
A.CAN

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Ticaret
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
20/02/2015 :  18:15:21  Alıntı
Sancaktepede bulunan Karadeniz Pidesi ve lahmacun salonumu ailesel nedenlerden devrediyorum ilgilenen arkadaşlara ciro ve kayıt bilgisi ile marka adı özelden verilecektir.
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
Zafer_T
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
07/03/2015 :  14:36:47  Alıntı
Im looking a job at chartering or vessel operation departments in your good company..
My professional occupations r Ship chartering , Operation , Repair , Agency etc.

Available my CV upon request
zafert68@gmail.com

Zafer Tozanoglu

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Denizci
ufen76@hotmail.
com

Yeni Üye

Toplam 15 yazı
27/03/2015 :  11:08:20  Alıntı
arkadaslar merhaba ben belçika almanya hollanda fransa ıngıltere yada avrupanın herhangı bır ulkesıne yerlesmek istiyorum cıft vatandas oldugumdan oturum problrmım yok orda kucuk bır işletme kurup (cafe ,bufe ,pastane,yada benzeri herhangi bir sektor) hayatımı yurt dısında devam ettırmek ıstıyorum bana fikir verebilirmisiniz yada bahsettiğim ülkelerde işyeri acmak isteyip ortak arayanlar irtibata gecebilir mail adresim ufen76@hotmail.com yazılarınızı beklıyorum tel +905322442072 whatsup yada wıber dende ulasabılırsınız saygılar......

secmen

nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
01/04/2015 :  20:49:19  Alıntı
yukarida meleti isimli kullanici olabilecek en iyi sekilde aciklamis. ben ufak bir ekleme yapmak istiyorum (italya icin);

5) herhangi bir universiteden (lisans, yuksek lisans ya da doktora) mezun olmak

mezuniyet sonrasi 1 sene calisma izniniz oluyor, eger ki is bulabilir (imkansizdan ote diyebilirim) ya da isyeri acar ve minimum belirlenen vergi miktarini odeyip, geliri tutturabilirseniz bir senelik tekrar uzatilir izniniz. boyle boyle 6.sene suresiz oturum iznine basvurabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Bodrum  |  Meslek : Ticaret
ozer80
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
15/04/2015 :  15:36:31  Alıntı
Geleceğin ülkeleri Asya ülkeleri olacak bırakın eski köhne avrupayı Tayland, Malezya, Çin, Tayvan, Singapur ve Hong Kong'da iş kurmaya bakın.yanlız Singapur ve Hong Kong çok pahalı ve bir yer ama çok huzurlu beladan şiddetten uzak yerler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretim görevlisi / Asistan
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
19/04/2015 :  08:54:11  Alıntı
Endonezya Bali adasini tavsiye ederim
jimbaran

Yerleşim : Endonezya / Bali Denpasar  |  Meslek : Ticaret
Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
26/12/2015 :  17:13:13  Alıntı
Herkes bi seyler yazmis guzel de bazilari cok mantiksiz ... Ben hollandada 35 yildir kaliyorum esnafim hollandada bi mekan alip calistirmak sorun degil yukarida lukyonline isimli arkadas ingiltere icin aciklamis hemen hemen aynisi hollanda icinde gecerli Hollandaya geldikten sonra bir isletme acmak cok kolay tabi biraz kira ve malzeme icin para lazim bu en az 5 bin euro olabilir sonra kira kontrati, acilis belgeleriyle polise muracat exilip ilk 4-5 yil senelik oturum musadesi veriyorlar sonrada suresiz oturum icin muracat edilir genelde mahkemeye gidilir eger oturumunuz suresince yuz kizartici veya polisle bi sorununuz olmaz ise surekli oturumunuzu alirsiniz,,, tabi burda sorun gelen arkadaslarin niyetleri onemli bazi kisiler sadece oturum musadesi icin isletme aciyorlar boyle niyetli arkadaslara daha kolay yoluda var tabi gercekten isletme acip calismak istiyenler yukarida anlatildigi gibi olay .... Bilgi almak icin ozelden mesaj yazabilirsiniz
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
servet_aktas
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
05/07/2016 :  18:28:45  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - GGM
merhabalar ben 26 yasındayım. 2 senedir ailemle birlikte küçük bi restaurant işletiyorum. fakat benim yurtdışında yaşama gibi bi düşüncem var. dolayısıyla bildiğim iş olan restaurantcılığı hollandada yapmak istiyorum. öncelikle küçük bi dükkanla işe başlamak daha mantıklı geliyor. Fakat işlerin hukuksal boyutunu ( çalışma izni, oturma izni vs. ), nasıl bir süreç yaşanacagına dair pek bir bilgim yok. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadasim,

sizin yapmaniz gerekenleri ben size sirasi ile anlatayim,

oncelikle hollandada calisma musadeniz yoktur onu belirteyim. buradaki mentalite cok farklidir. Siz hollandaya yatirim amacli geliyorsunuz calisma amacli degil bu nedenle size burada yatirimci gozu ile bakiyorlar ve isci statusunde olmadiginizdan is veren statusunde oluyorsunuz ve bu nedenle de size calisma izninden ziyade is veren statusunde bakiyorlar.

siz is veren olarak is yerinizde calisamazsiniz sadece kontrol amacli is onlugunuzu giyip calisanlari kontrol edebilirsiniz. o kadar.

nasil basvuracaksiniz?

oncelikle sizin icin burada bir araci bulmaniz lazim nasil bir is yapmak istediginize dair daha sonra bu sahis sizin icin buradaki kamer van koophandel denen yere kaydettirmesi lazim. ve dukkanin sahibi oldugunuza dair belge ile yabancilar polisine basvurmasi lazim

tabi sizin bu arada yapmaniz gerekenler ise kira kontrati gelirinizi gosteren banka dekontlari vs seyler lazim....

daha sonra da ise butun belgelerinizi hazirladiktan sonra sizin icin vizeye basvurulmasi lazim onu da hallettikten sonra nerede kalacaginiza ev kira kontratiniz saglik sigortaniz vs butun islemlerinizi halletmeniz lazim . daha sonrasinda ise size kalan sadece vize muracati. yapmaniz gereken bunlar

ama benden size tavsiye bu kadar is ile ugrasmaktan ise orada yasan biri ile bir is ortakligi kurmanizdir o zaman butun isleriniz daha kolay olur.

daha fazala yardima ihtiyaciniz var ise bana mj atabilirsiniz
Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytan gibidir.

Yerleşim : Hollanda / Amsterdam
uslubebek
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
06/07/2016 :  13:33:40  Alıntı
Hollanda'dan diger arkadaslarda yazmis, dedikleride dogru. Burada isletme acmak kolay gerekli seyleri yaptiktan sonra
Internet Reklamcisi

Yerleşim : Türkiye / Shertogenbosch  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.34 saniye.
07:23:34, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım