Koyde Hayvancilik Yapmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Koyde Hayvancilik Yapmak

Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
25/01/2015 :  18:49:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sayin koniks uyeleri..
30 sene hollandada ikamet ettikten . Cocuklari yetistirip evlendirdikten sonra, hollandada yapacak isim kalmadi ya kavede veya caminin kantininde zaman oldurecektim yada Turkiyeye donup bi seylerle mesgul olacaktim, antalyada bi evim vardi ,eskisehirde kalabilirim gencligimin gectigi sehir ,aslen Afyon Emirdagliyim, uzun arastirma ve gozlemlerim sonunda dogdugum koyden kucuk icinde hayvan barinaklari olan ,evi olan 3500m2 bir ciflik aldim burayi insallah bu sene hazirlayip seneye 10 tane sut inegi ve ilerde 10-15 besi yada 100 erkek kuzu besisi yapmayi dusunuyorum,cok buyuk bi butcem yok hazirda paramda yok sayilir ama gelirim fena degil, yapacagim isten de cok beklentim yok ilk etapta bir aile ise alip onlarin giderlerini ve hayvanin kendi giderlerini kazandimmi yeter diye dusunuyorum kendimi idare edecek kadar gelirim var zaten kime anlattiysam yapamiycami , hayal dunyasinda yasadigimi el adami calistirarak bu islerin olmuyacagini soyluyorlar ben ise tamam isci olarak bir aile calistiracagim ama calistiracagim kisi yada aileninde bunun bilincinde olmasini bekliyorum . Eger kendi isi gibi eke alir calisir ugrasirsa kazancida o oranda cok olur, degilmi? Tum bu konularda tecrubesi olan koniks uyesi arkadaslardan yardim bekliyorum nasil baslamaliyim,neler yapmaliyim bilincli bu iste gercek tecrubesi olan arkadaslarin bilgilerini bekliyorum Eskisehir-Afyon yakinindaki hayvancilikla ilgilenen arkadaslarla baglanti kumak isterim ozellikle hayvan secimi,alimi konularinda .. Simdiden tesekurler. Y,peker
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
ahm34
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
27/01/2015 :  15:07:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bir arkadaşımın yaptığı işten bahsedeyim sana ocak şubat aylarında 1,5 - 2 yaşındaki danaları alıp kurbana kadar besi yapıyorlar türkmen bir aile var yanlarında karı ve koca onlar tüm bakımlarıyla ilgileniyorlar 1 alım 2-3 katı civarında kurban zamanı satıyorlar. bu şekilde bişeyler yapabilirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
27/01/2015 :  18:22:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hazıra dağ dayanmaz. Bazı hesaplamalara göre 150 koyun ile 100 dönüm arazide başlamak en iyisi. Fakat sizin elinizde olan 3.5 dönümlük hazır bir çiftlik var. Şimdi neden 100 dönüm? Hazıra dağ dayanmaz, besinini sen üretmediğin sürece karın azalacaktır. ( Bu arada kiralama yöntemi ile de yonca ekebilirsin ) Besinini üretmek için ise güneş ışığından en çok faydalanılan bölgeler tercih edilmelidir. Hastalıkların da rüzgar ile geldiği de düşünülürse birde korunaklı bir bölgede seçilmesi iyi olurdu.
Bunun yanında hayvancılığa ve yonca ekimine devlet teşviği olduğunu bir kaç kişiden duydum. Bu teşvik doğuya gidildikçe hibeye dönüşüyor(muş).
Amacınız süt ise , ineğe ona göre besin vermelisiniz.
Bu arada normal bir yatırımı şansızlık olmazsa 1e 1 oranında 2 yıl sonunda elde edersiniz. Fakat 10 sayısını arttırmazsanız birim başına maliyetiniz artacaktır.

Şu şehir stresinden kurtulup bende Çanakkale - Balıkesir - Ege taraflarına doğru bir serüvene çıkmak istiyorum. Şimdiden başarılar.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
LoVe
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
28/01/2015 :  17:22:56  Alıntı

doğru söylüyorsunuz Yusuf Bey, Bir işi bilen yapar, Az bilen akıl verir, Bilmeyen eleştirir derler ya o doğru denilmiş. gönlünüze yattıysa eğer bu iş yapın derim hesabı kitabı yaparak. çünkü bende aynı fikirdeyim bende bu işi yapma niyetim var, o yüzden konunuz ilgimi çekti.
yalnız arkadaşımızın bahsettiği gibi süt amaçlı mı ya da et amaçlı mı malı ona göre seçmelisiniz ve ot için bir azda olsa araziniz olsaydı çok çok iyi olurdu. büyük baş mallar Bursada çok satılıyor benim bildiğim. zaten yerinizde varmış hali hazır mal tutmak için. gönülden başarılar dilerim ve Allah utandırmasın derim!!!
Hürmetlerimle,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
merzer
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
28/01/2015 :  17:55:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
en buyuk tavsiye koydeki akrabalarindan uzak dur is konusunda. Onlara is verme is bekleme.
gerisi kolay;)
by mer-zer

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Öğrenci
Grozny
Üye

Toplam 118 yazı
29/01/2015 :  13:17:10  Alıntı
İnşallah başarılı olursun Allah hayırlı kazançlar nasip etsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
ismail avşar
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
29/01/2015 :  17:02:42  Alıntı
Peker Emirdağ hangi köyü ACABA?

Yerleşim : Türkiye
Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
30/01/2015 :  11:05:45  Alıntı
Sayin ismail avsar emirdagin davulga nahiyesi,,tum yorumlara tesekkurler allah utandirmasin insallah...
Yusuf

Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
30/01/2015 :  17:48:27  Alıntı
Konu gunceldir, arkadaslar bu isi yapan ,gercekci neyi nasil yapacagimi. Nerden basliyacagimi yazacak bilgilendirecek arkadaslar yokmu,,,,,, bekliyorummm
Yusuf

cem409
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
30/01/2015 :  19:13:38  Alıntı
Bence süt işine girme. Besi olabilir ama onun da masrafı başlangıç olarak fazla olabilir. Süt işi tehlikeli. İşi bilen anlayan adam az. Ve çok hassas hayvanlar. Bir veteriner hekim olarak dar bütçeyle kesinlikle bu işe girmemeniz. Koyun işi olabilir ama az kooyunla başlayın bütçeniz yeterli olmalı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Veteriner
Kafkaskartalı
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
31/01/2015 :  13:14:10  Alıntı
Koyun bereketli hayvandır.Tebrik eder başarılar dilerim,

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğretmen
Nielsen
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/02/2015 :  11:48:34  Alıntı
10-15 sağmal inek için bakıcı aile tutman büyük lüks olur.Yüksek verimli süt verebilmeleri için hayvanların yiyeceği çok önemli saman,silaj,yem vs .. bunların da sana maliyeti çok olur az hayvan ve bakıcı aileyle birlikte seni zarara uğratır.Bence süt işine girme 20-30 hayvan arası besi deneyebilirsin.Bu işi yapacağın yerde 20 dönüm icar yer tutarsın yonca ekersin buğday ekersin kendi yemini üretirsin.Sonuç olarak büyükbaş işinde karlılık sağlayabilmek için tek şart hayvan yemini kendin üreteceksin.Allah işinizi rast getirsin..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
04/02/2015 :  22:24:27  Alıntı
Hayvancilik hakkinda bilgisi olan tecrubeli gercekci olarak yorum yapacak arkadaslar tecrubelerinizi, paylasin ki bizlerde hayvanciligin arti ve eksilerini ogrenelimm,
Yusuf

HakanFinans
Üye

Toplam 450 yazı
07/02/2015 :  03:12:06  Alıntı
Sayın Peker Selamlar,

Maalesef Türkiye de hayvancılık ciddi anlamda bitti.Siz bakıcı tutarak yemi dışarıdan alarak ekonomik bir tarım işletmesi kuramaz 10 -15 inek yada 100 adet kuzu ile pek birşeyler kazanabileceğinizi düşünmüyorum..Şuanda ekonomik bir tarım işletmesi olabilmek için bakızı ile yapacaksanız bu işi en az 300 baş ile başlamanız lazım.
Ben bu konuda çok ciddi araştırmalar yaptım gönen Balıkesir Karacabey bölgesinde 2000- 3000 baş ile bu işi yapan işletmeleri gezdim.Çok uzun yıllardır bu işle iştigal etmek istiyorum.Arazim yerim hazır ama tüm araştırmalarım tüm isteğime rağmen işe girmedim.
Çok ciddi püf noktaları var.Sermayesiz bu işe girmek delilik..Sermayesiz derken tüm işletmeyi kuracaksınız kenarda da bir o kadar daha para olacak..
Öteki türlü bu işden öyle ahım şahım para kazanılmıyor..Bir kazanıyorsun 3 kazanıyorsun 5 . bir yakalanıyorsun senı 10 yıl gerıye atıyor..kurdun 2 yıl bişi beklemeyeceksın..

Ben sizim yerinizde olsam önce 1-2 inek alır kendim bakmayı denerdim..
Öyle yonca ekeyim vs dediğinizde traktörüüz yok kendiniz ekemeecek biçemeyecek bakım yapamayacaksınız gene derler ya akı kokuna olayına gidiyor..
Benim 2 ayrı köyde arazim var.Arazilerden çok ciddi para kazandım değerlenmelerinden dolayı yani..Karacaeyde hayvancılık yapaağım diye arazi almıştım sonra araştırdıkça vazgectım ve hayvancılık yapmak ıcın bırıktırdıgım para ıle başka bır arazı daha aldım..
Hangi kapıyı çalsam bu işi küçük yapacaksan ya kendin bakacaksın hayvana yada büyük yapacaksın..Yine kenarda paran olacak oda ayrı..
... ... ...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.78 saniye.
01:30:07, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım