Yeni Bir İş Kurmak İstiyorum Ama Ne Üzerine? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni Bir İş Kurmak İstiyorum Ama Ne Üzerine?

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
23/01/2015 :  03:54:51 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar, değişik sektörlerde birkaç işim var, ama esas işim yazılımcıyım, bu iştende eskisi gibi para kazanılmıyor, bende yeni işler kurma çabası içerisindeyim, bu online de olabilir, normal iş de olabilir yani online olması şart değil, ancak sürekli bilgisayar başında çalışan birisi olarak, mesela hit siteler var sa hibinden . co m gibi, gitti gidiyor gibi, ne biliyim, bu tarz siteler var, bir de sürekli kurulan, internette para var diye kurulmuş ilgisiz, çaba gösterilmemiş sanki hemen kurulunca sabaha para kazanılacakmış gibi kurulmuş siteler var? sizce nasıl bir iş yapılmalı, derin düşünceleri olanlar var mı? şimdi yapılmış bir siteyi taklit ederek, ona benzer bir site kurmakla başarılı olunmaz, sıfırdan eşi benzeri olmayan bir çalışma olmalı, mesela online market kurmak istedim. Lojistikte problem olacak, ayrıca benim marketim yok, bakkalla anlaşsanız bu iş olmaz fiyat yüksek gelir vs. Yemek sepeti gibi bir sistem açıp online marketleri bir araya getirip komisyon alayım dedim, doğru düzgün online market yok ankarada mig ros var,başkada yok, ikinci el kitap satalım dedim, online olarak, fiyatlar düşük kargo ücreti binince astarı yüzünü geçiyor, kozmetik işi yapalım dedim online, düşük fiyatllı ürünler kalitesiz ve çoğu çin malı, iş yapmaz, marka satmaya kalksan da fiyat yüksek gelecek, ayrıca ona bayilik almak lazım. Mesela yeni bir proje olarak ikinci el bilgisayar parçaları satacağım, bunu kafamdaki tarzda yapan işyeri yok, yani hedefim, sa hibinden .com gibi bir iş yapmak ama tek bir sektör için, bunu taklit etmek değil, mesela hedefimdeki, ikinci el bilgisayar oem parçaları sahi binden .com dada satılıyor ancak benim işim daha cazip gelecek, bunun gibi değişik projelere ihtiyacım var, var mı detaylı fikirleri olan. Her tür online proje yazabilirim, firmam var vergisel anlamdada problem olmaz, her türlü yorumlarınıza açığım. Herkese iyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
23/01/2015 :  22:57:30  Alıntı
arkadaşlar herhangi bir fikri olan yok mu? sizden gelecek önerileri bekliyorum.

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
24/01/2015 :  12:01:47  Alıntı
konu günceldir.

frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
24/01/2015 :  12:58:44  Alıntı

Ali baba gibi ama sadece Tr deki firmaları tanıtan alibabadan farklı olarakta ingilizce tanıtım yapan ürünlerinini resimlerine kadar olan satınalma platrformu gibi bir site olabilir zamanla iyi tanıtımla dünyanın heryerinden ulaşılabilir bi site olduğunda pazara da hakim olur ve para kazanmaya başlar ..Satışlardan yüzde değil binde bir bile alsa dönen rakam büyük olunca kazanılanda büyür..Fakat en önemli şey ise isim ne olacak ki herkesin aklında kalsın. İyi çalışmalar ..

Yerleşim : Türkiye / İzmir
dislibilisim
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
24/01/2015 :  14:17:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gazi Üniversitesi Bilgisayar, ve İşletme Fakültesi Mezunuyum.
Düşündüğünüze benzer bir isteğim benimde var. Online satışta 6 yıllık geçmişim var. Kaç tane profil eskittim. Kendimi bildim bileli ticaret yapıyorum diyebilirim. Helal olsun yeter ki. sahibinden,gittigidiyor,sanalpazar,n11 vs vs bir çok sitede üyeliğim var. ürün satıyorum. mantıklarını hepsinin biliyorum. hepsini yıllardır kullandım. yazabilirmisiniz öyle bir site derseniz beni aşıyor. Ancak yapmak çok zevkli olur öyle bir iş. Sektörde tutunmak çok zor yalnız. Yapabilirseniz ekmek yersiniz. Başarılar Dilerim.
Dişli Ticaret (Bilişim) İstanbul

Şirket Yetkilisi Whatsapp:
+90 545 545 7608

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
odesa30
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
24/01/2015 :  17:18:47  Alıntı
yurtdışı için ürünlerinizi satmak istiyorsanız ciddi
iseniz
bekliyorum
odesa35@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
26/01/2015 :  19:11:48  Alıntı
konu günceldir.

tarımdaceviz
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
27/01/2015 :  00:14:07  Alıntı
bence ceviz yetiştiriciliğine gir . geleceğini ve gelecek nesillerinide garentiye al,emekliliğinide kazan.talep edersen yaz ,sana bir yatırım fizibilitesi ğöndereyim.okyanusdizayn@gmail.com
star

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
tarımdaceviz
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
27/01/2015 :  00:16:59  Alıntı
50 - dönüm bir ceviz bahçesi kurmak için uzun zamandır çalışıyorum.en doğru iş olduğuna karar verdim.
star

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Ve-ga
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
18/05/2015 :  15:10:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Okullarda 3d ve hologram eğitici film gösterimi
Detaylar için www.ve-gaorganizasyon.com
KAZANÇ SİSTEMİ

3D Film veya HOLOGRAM Film Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda,anaokullarında,kreşlerde izletilebilir Okullarda sosyal etkınlık olarak görülen tiyatro gösterimi-3D fılm HOLOGRAM Film gösterımı sosyal etkınlık alanındadır.

Okullar her ay bır gösterim yapmaktadır.Okullarda Eylül ayında basla**** randevu alınır, alınan randevu tarıhden 2-3 gun önce firma yetkılerı okulu ziyaret ederek sınıfları dolaşır öğrencılere fılmi ne zaman izletileyeceği, fılm hakkında bilgi verilir ve okulun panolarına film ile ilgi afişler asılır.

Film izletme zamanı fırma yetkılerı okulun gösterdıği uygun alana gereklı malzemlerını kurar. Öğrenciler salonun kapasitesine göre ıcerı alınır biletlerı alınan öğrencilere film 3d ise gözlük verilir.Film bitiminde gözlükler toplanır.

Okulda bilet ücretleri okulun bulunduğu il ve semte göre değişiklik gösterebilir. Ama genel olarak her ilde 3 tl olarak satış yoğunluğu vardır. Okul aile birliği satış işlemini gerçekleştirir.Gösteriler bittikten sonra kazanılan meblağının anlaşmaya göre bir kısmı Okul Aile Birliğine bağış yapılır.Kazanç sistemini öğrenmek ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Yöneticilik
Teknolojik.Net
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
21/05/2015 :  20:36:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bence emeğini boşa harcama sana olumsuz örnek olup hevesini kırmak istemem ama bu sektör bundan 5-6 yıl önce popülerdi. artık kimse ikin el parça almıyor.
millet bin lira maaş alıp 3bin liralık telefon alıyor. ayrıca böyle bir site ile tek başına tutunabilmen imkansız. ayrıca yazılım alanında iyi rakamlar halen kazanılabiliyor. tabi iyiden kastın 10 binden fazla ise orasını bilemem : )
Yaklaşık 11 yıldır kod yazıyorum, yazdıklarından şunu çıkarıyorum. ya yaptıgın işi iyi yapmıyorsun ve bu alanda kendini gelitşirmeyi dusunmuyorsun, yada yazılım alanında sadece aracı oldun simdiye kadar. neyse esas konumuza gelirsek, artık urun satma vs gibi işlerle rekabet edebilmen imkansız. kargo, koli, nakliye, çalışan, reklam vb vb gibi konuların hepsi para demek. yani şöle düşün rakiplerin çok büyük sen seo yapıyım derken adamlarda 10 kişilik seo ekipleri var, sen yazılım yapayım desen adamlarda 10-15 kişilik minimum yazılım ekibi var, mobil yazılımcısı var vs vs yani tek başına yapacağın bir iş değil bu. daha basit zaman almayan ve direk para kazandıran işler yap. 3-5 sayfalık web siteleri yapıp esnafa sat. yada ürün üreticileri bulmaya çalış. çok ucuza urun bulup baslangıçta sahibinden vs de satmayı dene. zaten sana bu sitelerde satış rakamları bir fikir verecektir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
21/05/2015 :  22:56:46  Alıntı
sayın teknolojik.net;
yazdıklarınızı okudum, benim hedeflerim büyük birkaç farklı alanda faaaliyet gösteren işlerim var, artık yazılımcılıktan gelen kazanç devede kulak gibi birşey benim için, alım-satım tarzı işlerde büyük para var, ben artık yazılımcılıktan komple arınmak istiyorum, öyle aman aaman paralar kazanılmıyor, ekip bende de vardı, iş nerde, kime ne yazacaksın, geçtik artık bu işleri, idealimdeki meslekti bilgisayar mühendisi olup prof olmak, ama kazanamadım, iki üniversite mezunuyum, kendi çabamla bilgisayarda program yazmayı öğrendim, aynı zamanda ingilizce çevirmenim, bu işler ticari faaliyetlerin yanında kazanç yönünden solda sıfır kalıyor, mesela adamın birisi geliyor, misal yemeksepeti gibi bir program yazıdırıyr, kaça yaparsınız, diyelim ki 3 yada 5 bin tl dedin, sıfırdan yapılacak, adamın kafasına proje yatarsa, sana yaptırıyor, kendinisi programcılıktan filan anlamayan kişiler, çok büyük rakamlar kazanıyor, ben iş dünyasından biliyorum, büyük birkaç isim yapmış sitenin sahibi, programcılıktan filan anlamaz, ancak parayı koyacak yer bulamıyor, program yazmak sıkıcı hale geldi, ben bile bu işi artık taşeron olarak yaptırmak istiyorum, zatende 35 senedir ticaretle uğraşan birisiyim, ticareti birşeye değişmem. Hedefim aylık minimum 100 bin tl kazanmak. Birçok sektörde faalliyetim oldu, 35 senedir hep birşeyler alıp sattım, yazılımcılığıya hevesle başladım, kendin çabamla öğrendim bu işi profesyonelce de prtogramlar yazıyordum, ama sıkıldım, piyadasa düştü. para kazanılacak iş değil. Bu zamana kadar yaptığım işlerden hiç bir zaman zarar etmedim, hedefim en son yazımı görürseniz online manav açıp, ankara geneli sebze- meyve ve yöresel ürünler satmak, rakibim MİGROS, bilgileriniz için ve ilhiniz için tşk ederim.

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
23/05/2015 :  09:58:29  Alıntı
konu günceldir.

muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
24/05/2015 :  23:12:33  Alıntı
hocam merakdan soruyorum nabdınız projenizi hayata gecirebildinizmi...

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
sunset16
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
25/05/2015 :  02:40:09  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - nyc416
New York'da ikamet ediyorum ve acmak istedigim bufe/fast food tarzi restoran icin yatirimci ortak ariyorum.Amerika'ya gelip gitmesinde sorun yasamayacak,ciddi dusunen kisiler benimle iletisime gecerse detayli bir sekilde bilgilendirebilirim.

Üstad merhaba, merakımdan soruyorum: Amerika'da lahmacun yok denecek kadar azmış ve az sayıda usta deli paralar alıyormuş diye duyuyoruz burada. Aslı astarı varmıdır? Lahmacun sektörüne girilse derim?

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Turizm
barishank
Üye

Toplam 432 yazı
26/04/2017 :  10:12:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
92 dönüm ceviz bahçesi satılıktır
5 yaşında chandler tipi ağaçlar

http://www.hurriyetemlak.com/arsa-satilik/denizli-acipayam-asagi-sahibinden-bahce/detay/25814177?new=1

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis
mescoer34
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
26/04/2017 :  10:37:32  Alıntı
üstadlar selamün aleyküm hayırlı sabahlar hayrlı kısmetler bende tekstil ciyim emekli olun ca braktım tekrar imalata baslamak istiyorum hatta ufak ufak basladım ama internetten toptan veya parakende nasıl pazarlar
ım diye düşünüyorum sizlerde nasıl bir ürün üretirim dersiniz alllaahcc.birbirimize böyle rızık vesilesi yaapıyor bakalım bismillah dedik rabbimizcc. neyler neylerse güzel eylerinş.
Marsa

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.24 saniye.
09:18:38, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım