Çinden Led Panel İthalatı Hakkında ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çinden Led Panel İthalatı Hakkında ?

Laowailaile
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/01/2015 :  17:59:24 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaslar sitede yeniyim . Çinden LED Panel Ürünleri Getirmeyi Planlamaktayım 7 Yıldır Çinde Yaşamaktayım .Çinden Ürün Gönderme Gibi Tecrübelerim Oldu Fakat Türkiyeden İthalatın Nasıl Yapılcagını Ve İzlenilecek Yollarını Pek Bilmemekteyim.Çünkü Çinde Müşterilere Ürün Gönderirken Müşterinin İstediği Belgeleri Hazırlayıp Ürün Türkiye Limana Vardıktan Sonraki Kısmına Ben Karışmıyordum.Onun İçin Tecrübeli Arakadasların Yardımına İhtiyacım Var Saglıklı Bir İthalat Yapabilmek İçin Çin Piyasasını İyi Bilmekteyim Ve Türkiyede Güzel İşler Çıkartabileceğime İnanıyorum.

Öncelikle Sorularım Şunlar Olacak

1-) LED Panel İthalatı ne Türkiyede ne tür vergiler uygulanmaktadır ? ( Gümrük Vergisi , Gümrükçü Komisyonu , ÖTV Vb.. Masraflar )

2-)LED Panelleri AB Piyasında Satabilmek İçin Ne Tür Belgeler Ve Testlerden Geçirmem Gerekior ki CE sertifikası olmazsa olmaz bunun dışında ayrıca EMC & LVD Gibi Sertifikalar Duydum LED Paneller İçin Bu 2 Sertifka Şartmıdır Ve Ne İçin Kullanılır) Üretici Firmadan Yada Burada Belli Belgeler Edinmem Gereklimidir?

3-)Ürünleri tek firma üzerinden tek faturadan çekmek istiyorum mümkünmüdür ?

Abilerim , Arkadaslarım Umarım Kafamdaki Bu Sorulara Yardımcı Olursunuz.Şimdiden Çok Teşekkür Ediyorum.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • mcangiri
    Yeni Üye

Toplam 73 yazı
    16/01/2015 :  19:53:44  Alıntı
    Merhabalar,
    1-led panel için bir görsel gönderirseniz size çok daha iyi yardımcı olabilirim (vergi + ötv+izinler gibi)
    2-Sertifikalar içinde bir görsel olursa daha iyi olur.
    3-Türkiyede ithalat yapabilmek için bir şirketiniz olması gerekli,ofis kurmak illaki gerekli değil Türkiyede artık e-ofis dediğimiz sistem başladı.
    murat

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
    tahres1931
    Yeni Üye

Toplam 17 yazı
    16/01/2015 :  23:13:50  Alıntı
    kardeşim bu konuda yanına ortak arıyorsan ben burdayım numaram 05071614470 ara konuyla alakalı görüşelim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
    Laowailaile
    Yeni Üye

Toplam 8 yazı
    18/01/2015 :  12:16:52  Alıntı

mcangiri tesekkur ederim oncelikle , size fabrkadan gelecek numunelerin gorselini yollayacagim .Yardiminiz icin tesekkur ederim

selim2802
    Yeni Üye

Toplam 2 yazı
    18/01/2015 :  18:04:25  Alıntı
    MERHABA ÖNCELLİKLE HERKESE SAYGILARIMI SUNUYORUM ARKADAŞLAR BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE İYİ BİR SATIŞCI OLDUĞUMA İNANIYORUM GÖZLEMLERİME GELDİĞİ ZAMAN ÇİNDEN O KADAR ÇOK BİLİŞİM ÜRÜNÜ GETİRİEN VARKI BENCE SADECE BURDA İYİ BİR BAYİLİK ALARAK ONUNUN PAZARLAMASINI YAPMANIZ DAHA MANTIKLI OLUR BIRAKIN BAŞKASI TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYSUN SİZ SADECE SATACAĞINIZ ÜRÜNLERDEN PARA KAZANMAYI HEDEFLEYİN SİZE BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRİM HEM VESTEL VE HEM GOLD MASTER Kİ BENCE TÜRKİYE PİYASASINDA BU 2 ÜRÜN BU SENE BAYA SÖZ SAHİBİ OLACAK ÇİNDEN 3.5 TL KDV DAHİL 7 W AMPUL GETİREN VAR AMA GARANTİ MUHATTAP ZOR BENİM BİR MÜŞTERİM LED TÜP FLORASAN ALMIŞ 300 ADET 2.HAFTASI 50 YANMIŞ VE MUHATTAP YOK ŞİMDİ DÖNDÜ BANA VESTEL GÖNDER DİYOR RİSKLERİDE GÖZ ARDI ETMEMEK LAZIM BU YAZDIKLARIM SADECE ŞAHSIMA AİT FİKİRLERİDİR BAŞARILAR........

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    Laowailaile
    Yeni Üye

Toplam 8 yazı
    19/01/2015 :  18:30:53  Alıntı
    Anlastıgımız Fabrikanın Zaten Bi Nevi Türkiyede Distiribütörü Olacagız Yatırımları %100 Kendileri Karşılayıp Buradaki Limited Şirketimiz İle Sadece Temsilciğini Yapacağız.Tabi Böyle Bir Çinli Fabrika Bulmak İmkansız Neredeyse Çinde. Kesinlikle İşlerine Gelmeyen Bi Durum .Bizim Avantajımız Sadece Samimi Arkadaşlıgımızdan Ve Birbirimizi İyi Tanıyıp Karşılıklı Güvenden Dolayı Tamemen.Onun İçin Öyle İnternetlerden Firmalar Bulup Mail Atarak Olacak İşler Değil .Çinde Belli Bir Süre Kalıp İnsanlara Güveninizi Verip , Çinlileri , Çinli İnsanların Kültürünü , Dilini , İnancını Ve Ticaret Anlayışlarını Bildikten Sonra Çinli Yatırımcılar Kesinlikle Size Hayır Demez Para Kazanbileceğini Kestirdikten Sonra. Onun İçin Çinlilerle Bu Tarz Anlaşmalar Yapabilmeniz İçin Orada Belli Bir Süre Kalmanız Gerekmektedir.GOLD MASTER Demişsin Fakat GOLD MASTER'In Çin - Shenzhen'Da Kendi İthalat-İhracat Firmaları Vardır.Nerden Biliyorsun Diyeceksin 4 Ay Çin Ofislerinde Çalıştım.Selim Arkadaşım Çinlilerden Öyle Bayilik Alma Çok Kolay Olduğunu Zannediyorsun Ama Burdan Göründüğü Gibi Değil Arkadaşım Maalesef.Onun İçin İlim Çinde'De Olsa Gidip Göreceksin , Yaşayacaksın...

okanelektro
    Yeni Üye

Toplam 93 yazı
    19/01/2015 :  19:33:01  Alıntı
    Türkiyede ithalat yapabilmek için bir şirketiniz olması gerekli ''değil'', bir arkadaş illa şirket olacak diye yazmış.Ben kendim yanımda getirdim ve gümrükten kendim çektim hemde tc numaramla.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emekli
    Jason
    Yeni Üye

Toplam 11 yazı
    20/01/2015 :  11:03:56  Alıntı
    Merhaba,

oncelikle tebrik ederim dusunceniz cok guzel. Sorulariniza gelecek olursak. ilk iki sorunuzun cevabini iyi bir gumruk firmasiyla calisarak cozebilirsiniz. Ve masraflari onlardan ogrenebilirsiniz. Gumrukcunuz sizi yonlendirir.
    Son sorunuz ise firma kurmaniz bence gerekir. Neticede bir ticaret yapacaksiniz kayitli olmaniz gerekir. yil Sonunda vergi odeyeceksiniz sayet sirketiniz olur ise maliyetlerinizi ve karinizi gosterebilirsiniz ornegin maliyetlerinizi gosterip gelir vergisini daha az odeyebilirsiniz. Hemde kayitli bir sekilde yapariseniz ilerde cok basiniz agrimaz. Ticari hayatinizda basarilar dilerim

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    Laowailaile
    Yeni Üye

Toplam 8 yazı
    20/01/2015 :  12:21:55  Alıntı
    Anladım Jason Bey.Çok Teşekkür ederim bilgi için.İlk Olarak İthalat Yapabilen Bir Türk Firması Üzerinden Getirecez Ürünleri. Sadece Bir Piyasa Girişi İçin Hani Firma Kurup İlk Ürünlerimizi Getirip ,Bide İşler Tutmazsa Firma Kapatmak Açmaktan Dahada Ağrılı Bi İş.Başlangıç İçin En Risksiz Böyle Olabileceğini Düşünüyorum.

dislibilisim
    Yeni Üye

Toplam 6 yazı
    24/01/2015 :  11:33:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Ürününüze bakalım örnek ürünler yollayın yardımcı oluruz.
    İyi günler
    Dişli Ticaret (Bilişim) İstanbul

Şirket Yetkilisi Whatsapp:
    +90 545 545 7608

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
    Hakan073
    Yeni Üye

Toplam 6 yazı
    27/01/2015 :  23:57:13  Alıntı
    Çin den ıraka ihracat ederseniz daha ucuz ve daha karlı bir kazan elde edersiniz
    05324434454
    Şevval lojıstık ıthalat ihracat nakliyat gümrükleme parsel yük taşımacılık.ıraka çalışmak isteyen şirketlere yardımcı oluruz.
    HABUR SINIR KAPISI & IRAK HALİL İBRAHİM GÜMRÜĞÜ
    SİLOPİ/ŞIRNAK
    0532 443 44 54

Yerleşim : Türkiye / Şırnak Silopi  |  Meslek : İthalat / İhracat
    Ozn_Asn
    Yeni Üye

Toplam 14 yazı
    28/01/2015 :  15:33:33  Alıntı
    Çinden ithalat yapmaktayım eğer getireceeğiniz ürünleri iran üZerinden getirirseniz gurbulak sınır kapısından uygun fiyata gümrük işlemlerini halledip malınızı depo teslimatı verebilirim.ilgilenirseni özelden yazabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Ağrı  |  Meslek : Esnaf
    Htotan
    Yeni Üye

Toplam 22 yazı
    24/03/2015 :  10:25:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    ben artık çinden mal getirilmesinden yana değilim. açıkcası bu benim kendi görüşüm. artık türkiyede de çinden çıkış fiyatına denk gelecek şekilde ürünler yapılmaya başlandı. yeterki samimi ve dürüstlük olsun. sen bugün çinden bir ampul sipariş verdiğinde en az 5000 adet ve üstü şeklide ithalat ediyorsun. sen yerlli üreticiden aynı sayı ve tık peşin para ile iste bakayım çinden farkı var mı? ben led ampul üretiyorum yerli ve kaliteli 2 yılda garantili. stoklarımda 25000 adet mevcut varmı isteyeyen babayigit gelsin baksın birde fiyat sorsun bakım çinden mi ithal eder benden mi alır. ama nedense türk milletimiz bize geldimi ya 1000 olsun ya çek olsun der bizi neye inandığı belli olmayan çinliye değişir.kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
    Laowailaile
    Yeni Üye

Toplam 8 yazı
    27/04/2015 :  17:49:54  Alıntı
    sayın Htotan , ampul üretirsin ama mamullerini tedarik edebilmek için yine Çin ' e gideceksin maalesef .... Ülkemizde ki fabrikaların %99 u montaj imalatçısıdır .Heleki LED ürünleri üreteceksen hiç bahsetmiyorum Türkiye hala LED sistemleriyle yeni tanışmakta. LED üretim yapıyorum diyen bütün firmalar maalesef yalan söylüyor nedenmi ? Örnek ; Led ampul veya spot panel üreteceksin ; makineyi getir Çinden yada başka bi ülkeden OK !!! LED chipleri ? Türkiyede üretilemeceği için Chiplerimizde Çin'den geldi ... Diğer mamulleri de cabası ... Montaj bitti yapıştırdı bizim fabrikatör MADE IN TURKYE diye ... Türkiyede LED ve LED sistemleri üretime geçebilmesi için çook büyük bir yol alması gerekiyor hala, LED üretimi için sadece ARGE faaliyetler devam etmekte gerçekleşen herhangi bir olgu yoktur , araştırabilirsiniz . Teknolojimiz maalesef diğer ülkelere göre çok geride .Onun için Çin pazarı gerek işçliğiyle gerek dolar karşsında parasının değersiz olmasından gerek hammadde bolluğundan dolayı söylediğim ürünlerin Çin'den getirme maliyeti here ne kadar yerli üretim desekde fiyat ve kalitede Çin'in oldukça gerisindedir . Çin'de 6.yılımı geçirmekteyim tecrübelerime dayanarak söylüyorum . Fakat gerçek şu ki Çin deki üreticiler yavaş yavaş çevredeki ekonomisi düşük olan ülkere fabrikalarını taşımaktadırlar . İşçi maaliyetleri , hammadde yetersizliği son yıllarda Çinde giderek artmaktadır.

lostheaven
    Yeni Üye

Toplam 6 yazı
    11/05/2015 :  11:33:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Merhaba.Konu hala aktifmi bilmiyorum.Çinden led aydınlatma panellerini getirmeyi düşünmek şuanda piyasada olan birçok irili ufaklı firmaya bir yenisini eklemekten daha uzağa gitmeyecektir.Sebeplerine gelince ürettireceğiniz led armatür gerek led bileşenleri gerek driver denilen sürücü kısmında üretim hatalarından yada fiyatlama politikasından sebeple seçimini yapmış olduğunuz materyaller sebebiyle arıza verebilir bunun satış sonrasını desteğini karşılayamazsanız elinizdekini tüketirsiniz piyasada devamı olmayan kurtulunmaya çalışılan bir ürün daha olur.İthalatını yapacağınız ürün ışık rengi ve lümen gücü iyi seçilmiş ve mümkünse alüminyum pcb üzere chipli kasası iyi sıkıştırılmış,driver bileşenleri iyi seçilmiş,difüzör olarak seçilen pleksi yeterli kalınlıkta gibi bir sürü makul unsuru bir araya getirmeniz gerekecek yapabilecekseniz yani açıkçası doğru ürün seçip doğru biçimde ürettirebilecekseniz ithalatı en kolay şey olacaktır,tüm bunları satacağınız pazarı yaratmaktan sonra.Eğer tüm bunları zaten biliyor ve hala düşünüyorsanız çinde zhongshan da üretim yapıyoruz led panel,led ray spot,led projektör.Bu size ne katar şöyle açıklayayım çinde yaşadıysanız kağıtta yazılı olan bir durumu bile aktarmanın ve verilen bir sözün yazılı dahi olsa sonuçlarının neler olabileceğini az çok deneyimlemişsinizdir diye düşünüyorum.Bu durumda karşınızda sizinle aynı dili konuşan ve isteklerinizi noktasına kadar anlayan takıldığınız her durumda fikir alışverişinde bulunabileceğiniz bir üretici.Fiyatlandırmada adet ve ürün bileşenlerini heryerde sorup araştırıp değerlendirmenizi yapabilirsiniz.Üretim minimum sipariş konteyner bazındadır.Detaylar ve sorularınız için yazabilirsiniz. yasaltakip@hotmail.com
    Yaşam alanlarınızı ışığın en doğal ve tasarruflu haliyle aydınlatıyoruz. www.ledgetir.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.95 saniye.
    16:45:59, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım