Pizzaci Acmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pizzaci Acmak İstiyorum

1mren
Üye

Toplam 177 yazı
12/12/2014 :  00:25:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

su anda faaliyetde olan bilinen pizzacilarin sisteminde bi dukkan acmak istiyorum.tek fark daha kaliteli ve daha ucuz satacak olmam.alternatif yaratmak pesindeyim.hem bu dukkanin maliyeti hemde fikrimin mantigi konusunda dusuncelerinizi merak ediyorum.dukkanin aylik masrafi yaklasik 10-12 bini bulabilir.dukkanida 100 bine mal ederim gibime geliyor.sizin fikirleriniz neler acaba?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
1mren
Üye

Toplam 177 yazı
13/12/2014 :  19:50:37  Alıntı
guncel

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
13/12/2014 :  20:19:23  Alıntı
Hocam ben maliyet açısından bir şey diyemem bilmediğim bir sektör AMA pizza sektöründe bilindik yerli yabancı devler var bu devler karşısında durabilmek çok önemli.Mesela onların fiyatları cok uçuk bana göre siz fiyat konusunda farklı olacağınızı söylemişsiniz lezzet olarak onları yakalayabilmek önemli hatta geçebilmek.Bunun için italyanca lezzet sitelerinden faydalanabilirsiniz.Yöresel baharatlar kullanabilrsiniz belkide en önemlisi hitap etmeyi düşündüğünüz kesim nedir.Öğrenci,biraz elit çevremi,cafe tarzı herkese hitap şeklimi bunlar önemli.Mesela Antalya'da benim yediğim bir yer vardı 5 tl ye orta boy pizza ve pepsi 1 bardak premix kola veriyordu malzemesi her ne kadar fazla olmasada lezzetliydi.Bunun gibi öğrenci menüleride yaparak insanları çekebilrsiniz.Yada sadece pizza olarak mı düşünüyorsunuz.Onun haricinde kaşarlı pide vb şeyleride değerlendirebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
1mren
Üye

Toplam 177 yazı
14/12/2014 :  01:18:33  Alıntı

tamamiyla dominos ve benzerlerinin sistemini dusunuyorum.onlarin 20 liraya sattigini ben daha guzel yapip 15 liraya satarsam insanlar neden oradan alsinlarki.yaptiklari pizza berbat ve pahali.bilen birisi bana ornek olarak bir dominos subesinin gunde kacwadet pizza sattigini soyleybilirmi.

arman
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
14/12/2014 :  05:20:42  Alıntı
Oturduğum bölgede aynı sizin düşündüğünüz gibi büyük firmalarla aynı stilde çalışmayı hedefleyen bir pizzacı açıldı ve pizzaları gayet güzeldi. Gel gelelim 3 ay sonra kapatmak zorunda kaldı çünkü aynı bölgede dominos vardı. Reklam, bütçe vs. rekabet edemedi. Yine iş yerimin olduğu bölgede 2 yıl önce açılan bir cafe-restaurant paket servis ile pizza satıyordu. Pizzaları da gerçekten dominos vs. gibi rakiplerden çok öndeydi. Bu yıl bu bölgeye de dominos açıldı ve bu mekanda pizza paket servise son vermek zorunda kaldı çünkü normalde almış olduğu paket siparişlerin büyük bölümünü dominosa kaptırdı ve paket servis elemanlarının maliyetleri, işletmeyi eksiye düşürdü.

Öncelikle ticarette olmaz diye bir şey yok, olabilir. Benim naçizane önerim, öncelikle pizza çeşitlerinde öne çıkmanız. Örneğin Bulgaristan'da lahanalı bir pizza çeşidi vardı, muhteşemdi. Bunun gibi piyasada pek bulunmayan, alternatif lezzetlere yönelirseniz eğer, yine alternatif lezzetler arayan tüketiciye ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Bs  |  Meslek : Esnaf
ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
14/12/2014 :  16:36:50  Alıntı
Hocam öncelikle butik çalışan pizzacıların hepsinin pizzası bu zincirlerden kat kat iyidir (adamların hamurları genelde hazır , malzemeler yapay vs - bir pizza zinciri komşum).

Onların sıyrıldıkları alan pazarlama , reklam , ulaşılabilirlik , senide koşturuyorlar çoğu insan franchise değilde kendi açtığında öyle koşturamıyor.Bunları gözönünde tut hesaplarına dahil et (vazgeç demiyorum) hesapla diyorum.

sadece fiyatla bilhassa ucuz fiyatla olmaz.

Yerleşim : Türkiye
chertpoberi
Üye

Toplam 174 yazı
14/12/2014 :  16:57:37  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - 1mren
tamamiyla dominos ve benzerlerinin sistemini dusunuyorum.onlarin 20 liraya sattigini ben daha guzel yapip 15 liraya satarsam insanlar neden oradan alsinlarki.yaptiklari pizza berbat ve pahali.bilen birisi bana ornek olarak bir dominos subesinin gunde kacwadet pizza sattigini soyleybilirmi.

15 liraya sattiginiz pizzanin ay sonununda size maliyeti kac lira? Kac lira kar birakabilir? 14tl olursa ne anladik bu isten....

Yerleşim : Ukrayna / Kiev  |  Meslek : Serbest meslek
emreipek
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/12/2014 :  20:45:24  Alıntı
Pizza sektöründe yöneticilik yapıyorum . Aklınıza takılan sormak istediğiniz sorular varsa yardımcı olabilirim.
emre0ipek@gmail.com
Kalite asla tesadüf değildir.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
14/12/2014 :  21:02:03  Alıntı
Hocam ben Antalya Manavgat bölgesinde çalıştığım dönemler içerisinde www.lapizza.com.tr/ buradan yiyordum.Reklam olacak bir yanı yok çünkü başka şubeside yok :D adamlar işini gerçekten çok güzel yapıyor.Bana cazip olan şeyleri saymak istiyorum (fiyat ve lezzet harici).İç tasarım olarak gerçekten zevkli bir yer yapmışlar çeşit çok ben oraya kız arkadaşımla gittiğim zaman dominos yada benzeri yerlere ihtiyaç duymuyor çünkü mekan görüntü olarak kalite.Sonrasında Masada bol miktarda ketçap,mayonez,özel baharat (toz),barbekü sosu ve ıslak mendil masa zengin görünüyor.Menü bir tane duble pizza 4-5 kişilik + büyük boy cips+ 1 lt kola 33-35 tl arası değişiyor.3 kişi gittiğin zaman 11 tl.Ortalama bir et dürüm+kola fiyatına kocca pizza yiyorsun.Yanında üzerine birde çay ikram ediyorlar ohh misss :)) Bunları karşılayabilirsen neden olmasın.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
1mren
Üye

Toplam 177 yazı
15/12/2014 :  20:34:26  Alıntı
Benim bahsettiğim şey cafe restoran gibi bi yer değil.Dominosun aynısını düşünün.Dominosun yaptığı orta boy bir pizzanın sadece malzeme maliyeti 3-4 lirayı geçmez.Ben daha iyisini daha uygun fiyata vereceksem ve iş yapamayacaksam bu milletde kafa yok demektir.Gerekli reklamı ve malum yemek sitesine ilanımızı vereceğim tabikide.

meleti
Üye

Toplam 300 yazı
21/12/2014 :  22:24:10  Alıntı
bende düşünüyorum bu işi ama lokanta gibi değil, oturup yeme yeri olmayacak, vitrinden görünen pizzalar sadece dilim dilim satılacak, yürüyen kişi bir dilim alıp geçecek, yolda yiyecek.kafamda yerde hazır aşağı yukarı ama pizza imalatından anlamıyorum.siz usta mı tutacaksınız yoksa kendinizde anlıyor musunuz imalatından ?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
because
Üye

Toplam 215 yazı
22/12/2014 :  19:15:07  Alıntı
hocam pizza simit gibi ayakta yenmez.. hele ki dilim pizza normalden daha büyük olacak ve tek elle tutmak zor.. yumuşak olduğundan iki el lazım.. içecek?? oturmak daha mantıklı.. dürüm falan olsa nispeten daha kolay ama onu bile yemiyor insanlar ayakta fazla.. sen oturtmaya bak insanları :)

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
28/12/2014 :  23:26:09  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - because
hocam pizza simit gibi ayakta yenmez.. hele ki dilim pizza normalden daha büyük olacak ve tek elle tutmak zor.. yumuşak olduğundan iki el lazım.. içecek?? oturmak daha mantıklı.. dürüm falan olsa nispeten daha kolay ama onu bile yemiyor insanlar ayakta fazla.. sen oturtmaya bak insanları :)

ben bu konsepti bizzat gördüm frankfurt şehrinde.Pizza Hut Express diye geçiyor lokantanın ismi, Zeil tarafında.Yemek hiçte zor değil, para basıyor dükkan.

şöyle bir kutuda veriyorlar, dilimi 2.5 euro, çeşit farketmiyor.oturacak yer yok, isteyen yanında plastik bardakta içecekte alıyor.ister bir bankta oturup, yiyorsun isterse yolda giderken.karın doyurmaktan ziyade, bizim midye dolma gibi, tokta olsan yersin ya hani.

Ben franchise başvurusunda bulundum ama vermedi Pizza Hut, Almanya'da başka bir lokasyonda düşünüyordum.

Şuan bu işi Franchise almadan nasıl kendim yapabilirim, onu düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
Şişlili
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
08/01/2015 :  14:56:54  Alıntı
dominos vs varken baş etmek zor. bir yakınım açtı 1 sene sonra devretti 200bin lira para harcadı 100bine devretti. çok şık güzel bi mekan, işi bilen tecrübeli bir usta, leziz pizzalar uygun fiyat ve binlerce konutun olduğu, ana cadde üstünde trafiğin çok yoğun olduğu bir bölgede açtı bu işi ama yine de olmadı.

metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
20/02/2015 :  18:22:21  Alıntı
Sancaktepede bulunan Karadeniz Pidesi ve lahmacun salonumu ailesel nedenlerden devrediyorum ilgilenen arkadaşlara ciro ve kayıt bilgisi ile marka adı özelden verilecektir.
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
kenane123
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
22/04/2015 :  00:38:12  Alıntı
OK. Tamam simdi herkesi okudum dinledim detaylı bir şekilde bir de beni dinlerseniz sevinirim arkadaslar.Şimdi öncelikle bu işi yani pizza işini bilmiyolar nasıl satılır türk halkı nedir nasıl değisti insanlar yemek zevkleri noldu bu ülkede insanların analız yapmak gerek.Son 3 yıldır almanyada yasıyorum.Türkiyede istanbulda .Almanyada NRW eyaletinde basmadıgım yer kalmadı.Düsseldorfı taim. Çok harıka bir fikir pizza işi ama dikkat ediceksin.Almanyada cok pizzacı var cok donerci falan filan oldugu gıbı yemek kültürü zengılıgı yok çünkü burda insanlar pizzayı cok sevıo neden sevmesin kı usta on numara kocaman tıka basa doyarsın 5 euro pizza ince hamurlu malzemesi bol ki türkiyede yasıosun kralını bulucaksın .Köse bası bol ögrencının bol insanın farklı tatların oldugu bır yere yapıcaksın bu yatırımı küçük kösebası bır dukkan guzel bır pizza fırrını kalıtelı bir pizza yapan bulacaksın lezzet kalıte ve ucuzluk cok onemlı hepsi bir arada bulusacack.DEVAMM.diyelim pizzan süper usta hergun gelip yıyoruz arkadaslarla ki guzel olucak herkes gelıcek.Yetmezz.Bır konsept yaratıcaksın küçük ama 10 numara pizza yapıo dicek herkes tanında güzelcene bir angebot yanı menü pizza +patates +kola bılmem normalde pizza 5 lıraysa bu monu 6 olucak ki fiyat hesabını kendin yapıcaksın zarar etmıceksın asla unutma ASLA ASLA ASLA kapat gıt ayakkabı boyıcaksın zarar etmek yok unutma.Sonra benim iş girio işin içine müsteri ısındı mı sana tamam reklam kardesim piyasaddakı bilinen yemek sepetidir dıger cokunlu sıtelerdır onlara gireceksin ve guzel bır broşur yapıcaz ınternet sitenı acıcam googleda ust sıralarda olucaksın olay budur cogu zaman onlıne satısta kı eger onlıne satıs istiosan.Güzel bir isim bulucaz.Küçükte olasa dükkanın sagına soluna italyan pizzası italyan bayragı filan bir reklam bulmacasına müsteri giricek her zaman ise yarar her zaman pizza yı süper yapıcaksın bak ana tema bu .İstersen ciddiysen sana almanyadakı ıtalyan ustayı gonderiyim 1 ay ktrallar gıbı bak ona sana gostericek herseyı hamuru malzeme secimlerini pisme süresi faln filan neyse artık.Pizza paketini özel yaptırıcaz böyle dilim pizzada olucak elde yiyecek ögrencilere özel indirimlerde yapıcaksın yer secimini anlattım sana.İnsanların aklına lezzetınle farkınla tarzınla logonla yer edıceksın sabr cok onemlı bu noktada .Pizza cesitlerini artırıcaz bak burda eleman 80 cesit yapıo bilmem ananaslı ,deniz ürünlü ,tavuklu fılan bır cok tarz olucak beni anladıgını düşünüyorum.Simdi buyuk bır dukkana yatırım yapıcaksın sonra olmıcak cok harcıcaksın arkadasın dedıgı gıbı cok paran olucak risk bu kısıden kısıye değisir. Sımdi diceksin ki kardes nasıl olcak onca sey soyledin sen yatırım miktarını iyi belirliceksin bu bir proje ve proje yonetimini ıyı yapıcaksın.Bıde arkadasım pommes dedim ya bombayı patlatıyım avrupadan alıcaksın bu patatesi belgishe pommes iste hollandishe pommes olucak anladın cok yenı bilmiorm belkıde hiç yok türkiyede alıcaksın ondan inan cok guzel sadece bu patatesi taksımde turıstlere satsan köselik olursun moruk. anladın. ok patateste tarz ve güzel yanında içeçek capri sonne gibi bir içeçek degısık eklıceksın normel içeçeklere insanlar degısık seylerı dener para oder kı ucuz bısey bu .Daha detaylı bilgi istersenizde arkadaslar konusabılırız ozeldende. Ve onca anlattım almaya düsseldorfta iki italyan kardes bu dedıklerımı yaptılar bende onların butun reklam yonetimini yaptım su anda cok büyük bir kazancın üzerine oturdular 2 sene oldu 4. dükkanlarını actılar aynı konseptte haftada 3 gün evime siparıste söylüorm afıyetle yıyoruz 10 numara. 24 sene türkiyede dogdum büyüdümm pizzayı severim domınostur pizza huttır hepsınden yedim bu baska usta türkiyde pizza hem kotu hemde pahalı bu dedıgımı bence yapın yada bırlıkte yapalım.Girişimcilik önemli türkiyde daha cabuk buyunur. ÖZET: Güzel bir pizza+farklı konsepte patates kızarması +10 num ara reklam +küçük italyan bayragı+farklı içeçek ve sosları acı sarımsak filan alısılmısın dısına lezzetınle kalıtenle ve reklamınla cık basarılı olucaksın buna eminim. Kendinize iyi bakın ha dostlar cok konustum affola

Yerleşim : ALMANYA / Düsseldorf  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.5 saniye.
12:42:12, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım