Tropikal Adada Tek Turk Restoranti - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tropikal Adada Tek Turk Restoranti

muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
05/12/2014 :  17:44:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Bali adasinda Turk restauranti acmayi planliyoruz, adanin nufusu yaklasik 4 milyon, 12 ay turist var ve adada Turk restoranti yok henuz, 1000m2 lik kirasi uygun bahceli ve aksamlari bar olabilen , odun firini kurulu, tum mutfak ekipmanlari, soguk hava deposu masasi tabagi vs servise ufak bi tadilatla hazir bi mekan buldum, kirasi yillik oldugu icin biraz yuksek geliyor, boyle bi mekan acmayi planlayan arkadaslarla fikir alisverisi yapmak isterim
jimbaran

Yerleşim : Endonezya / Bali Denpasar  |  Meslek : Ticaret
muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
09/12/2014 :  20:33:46  Alıntı
kirası nedir hocam merak ettim

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
mtmrtsn
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/12/2014 :  23:26:40  Alıntı
Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim, ben de çok merak ettim :)

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Mühendis
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
10/12/2014 :  08:53:50  Alıntı

kira icin 1 yillik 32bin dolar istiyorlar daha pazarlik da yapilmadi, indirim mutlaka olur
jimbaran

nngfon
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
10/12/2014 :  14:26:12  Alıntı
Endonezyanın bali adası
Avrupada restaurant müşterileri arasında endonezyalılar var.Acı ve baharatlı yerler. Ama sizin müşteri potansiyeli yabancı olduğu için yapılacak iş belli....

döner-kebap-lahmacun üçlüsü heryerde gider.
Sende 1 lira var bende 1 lira var paraları değiştik yine 1 er liramız var.Sende 1bilgi vardı bende 1 bilgi var bilgileri değiştik sende 2 bilgi var bende 2 bilgi.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bankacılık-Finans
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
11/12/2014 :  01:00:19  Alıntı
cok merak ediyorum girisimin sonuclarini paylasirsaniz cok sevinirim

Yerleşim : Türkiye / Ankara
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
11/12/2014 :  11:09:35  Alıntı
henuz bir sonuc yok, sermaye yetersiz kaldi
jimbaran

guru
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
11/12/2014 :  16:10:31  Alıntı
ciro beklentiniz nedir?
syg./guru

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
12/12/2014 :  12:13:24  Alıntı
250-300 bion dolar
jimbaran

cemalerd
Üye

Toplam 144 yazı
12/12/2014 :  15:25:53  Alıntı
300.000 usd ciro için yıllık 32.000 usd %10 a denk gelir fazla da değil bence.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
TiMeCoDe
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
12/12/2014 :  16:35:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aylık 2666 $a denk geliyor.
Aylık işçi masraflarınız herşeyinizi hesaplayınız.
Ne kadar maliyetiniz gidiyor aylık ?
E TİCARET
İTHALAT İHRACAT
ALİBABA & ALİ EXPRESS YARDIM
İthalat Yapmak İstiyormusunuz ?
İhracat Yapmak İstiyormusunuz ?
Alibabayardim.com
Aliexpressyardim.com
Chevroletyolyardim.com
Opelyolyardim.com
Enucuzubudur.com

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Ticaret
guru
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
15/12/2014 :  13:26:52  Alıntı
250.000 - 300.000 $ yıllık ciro için düşük bir rakam. Emin misiniz.?
Bu rakam için zaten yatırım planı yapılmaz. buradaki heasaba göre.

Ancak Bali'deki yaşam standartlarını bilmiyoruz. Bir aile kaç $ ile rahat geçinir vs.?
syg./guru

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Berlinden_Erhan

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
16/12/2014 :  11:13:55  Alıntı
murat arkadas.
Allah yolunu acik etsin insallah.
eyer mülkiyetin "beach front" dekleri yere yakin ise, baliklama atla valla.
halk´in dini ve inanc dagilimi ...
91% hindu
6% müslüman
2% hiristiyan
1% budist

ülke gelir dagilimi ...
55% toprak masüllerin´den kazanc
26% turizm
19% konfeksiyon ve insaat sektörün´den kazanc

sana tavsiyem murat ... yabancilara yönelik, mülkiyet edinme ve kiralama haklari, türklere ne derece gecerli,
onu ögren´de, öyle davran.
bu konu´da kanunlar pek karman corman deyil, bunu biliyorum ama, sen gine´de sen ol.
benim bildiklerim bunlar ...;
1 - Hak Milik (satin alma hakki)
2 - Hak Pakai (kullanma hakki ... sadece 20 yirmi senelik)
3 - Hak Guna Bangunan (yapilandirma hakki ... yani insaat)

basarilar
Erhan

Yerleşim : ALMANYA / Berlin  |  Meslek : Öğrenci
arman
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
16/12/2014 :  11:37:52  Alıntı
Sanırım sezon, yağışsız dönem Nisan-Eylül boyunca 7 ay sürüyormuş. 7 aylık bir dönemde 300 bin dolarlık bir ciroya ulaşabilirseniz gayet güzel bir yatırım bence. Genelde bu işlerde ürünler en az %100 kar oranı ile satılır. Karın yarısı maliyetlere ayrılsa yine cironun yarısı sizin karınız olacaktır. Turistik bölge olduğu için yabancı yatırıma teşvik illaki vardır diye düşünüyorum. Ayrıca bir yerlerde, yurtdışında faaliyet gösteren yerli firmalara Türkiye'nin de teşvik ve tanıtım payı verdiğine dair bir şeyler okumuştum. Bunu da araştırın bence. Şu an için yapmanız gereken bence sezon dışında Bali adasında ne gibi turistik faaliyetler yürütülüyor, bunu öğrenmek. Sonuç olarak kira bedelini yıllık ödeyeceğinizden, sezon içi-dışı değerlendirmeniz gerek.

Yerleşim : Türkiye / Bs  |  Meslek : Esnaf
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
16/12/2014 :  15:19:07  Alıntı
yorumlar icin tesekkurler, Balide sezon 12 ay fakat yagmur sezonu yani kasim ve mart arasi biraz daha sakin diger aylara gore,lokasyon olarakda bilenler icin soyleyim, balinin en meshur tapinaklarindan Uluwatu tapinaginin oldugu cadde , yani gelen turislerin cogunun gectigi bir cadde,, ve etrafinda Prada, Bulvgari, Bugatti gibi lux oteller ve yuzlerce lux villa mevcut,
bulunan isyerinin en buyuk avantaji icinde hazir kurulu duzen olmasi, soguk hava deposundan tas firina kadar her sey hazir fakat sermaye malesef yetersiz kaliyor :) Balide henuz Turk restauranti yok ama en cok Turist gelen ulke Avustralya, orada belki yuzlerce Turk restoranti mevcut, hatta dansoz ve Turk geceleri duzenliyor cogu,, Balide bU sekilde show ve restaurant tarzi bir yer henuz yok,
Gelen ulke ler, Avustralya, japonya,Cin, Guney Kore, Almanya, Rusya, ve diger avrupa ulkeleri,
Endonezya yerel halki ise Arap kulturune hayran ve yemeklerini cok merak ediyor, ve onumuzdeki hafta yerel televizyonda Muhtesem Yuzyil dizisi (king suleyman )baslayacak, eminim ki acilacak bir Turk restorantina mutlaka bunun bile faydasi olacaktir,
Dedigim gibi sermaye yetersizliginden biraz yavas hareket diyoruz fakat ciddi bir girisimci ve gucu olan yatirimciya memnuniyetle yardimcida olabilirim,
Yabancilara henuz mulk satisi yok fakat kurulacak sirket ustune satin alinabilir, kredi cekilebilir vs,
(Yer sahil onunde degil. sahil onunde bulmak cok zor ve kiralari cok daha yuksek,)ilgilenenlere resim gonderebilirim, ozelden telefon numarami verebilirim
jimbaran

ahmet.kutlu
Üye

Toplam 165 yazı
16/12/2014 :  15:52:01  Alıntı
Vallahi hocam anlattin deniz dedin ada dedin gozlerimi kapattim kendimi orada hayal ettim :) yokki bizdede yuklu sermaya hadi diyelim gidelim,lakin dedigine gore icerde duzenin kurulu olmasi herseyin hazir olup da az bir tadilatla hemen ise baslanicak olmasi iyi evet dizi olayi filanda olumlu olur nediyelim insallah bulursun sermayede gider yaparsin bu isi Allah gonlune gore versin hayirlisi olsun Allah ayagina das degdirmesin nediyelim..
...

Yerleşim : Bulgaristan / Plovdiv  |  Meslek : Diğer
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
16/12/2014 :  16:06:13  Alıntı
isci maaslari aylik( cok kalifiyeli olmayan servis elemani) 130$-150$ guvenlik -otoparkci 120$ yardimci mutfak elemani 150-200$, asci Turk : fiyat olarak gorustugumuz bir kac kisi var ( yillik calisma izni 2000$)
Kira Yillik 32000 $
(Dana etin kilosu 7 $-Tavuk eti kilosu 2 $)
jimbaran

blue75
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
17/05/2017 :  01:31:21  Alıntı
hocam nolu restorant işi Bali"de ? Üzerinden 3 sene falan geçmiş, merak ettim ...
“Doğru sözlü, dürüst ve güvenilir tâcir, nebîler, sıddîklar ve şehitlerle beraberdir.” (Tirmizî, Büyû, 4)

Yerleşim : Endonezya / Surabaya  |  Meslek : Ticaret
Bceb
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
14/12/2017 :  01:56:32  Alıntı
merhaba arkadasim simdi ne kadar para gerekli dedin ki sermaye yetersiz kirasi nedir ve devlette calisma izin kagidi var mi yani actigin yerin calisma izni ve diger tum izinler ve calisacak elemanin var mi veya gerekli mi? bunlari bir detayli yazarsan sevinirim

Yerleşim : Meksika / Df  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tcoalngsau
Üye

Toplam 229 yazı
15/12/2017 :  14:41:52  Alıntı
açmış olsaydı heralde 3 yılda bir şeyler yazardı konuya :)

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
31/12/2017 :  11:21:40  Alıntı
arkadaslar, o mekani acamadik , ama barlar sokaginda actik, donerci, kebabci 2 isletme ,cirolar cok guzeldi fakat biz bu isten hic anlamiyomusuz :). Turkiyeden ustalar geldi 1 -2 ay calistilar, paralar ucak biletlerine ve maaaslara gittii,,gecen sene kapattik, malzemeler depoda , bildigimiz islere geri donduk, herkez bildigi ve basarili oldugu isi yapmaliymis, gecmis olsun bize :) herkeze mutlu yillar,
jimbaran

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.92 saniye.
22:20:59, 23 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım