Uçan Balon - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Uçan Balon

saw331
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
27/11/2014 :  16:07:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Dostlar ek iş için araştırma yaparken geçenlerde bi tanıdığın düğününde gördüğüm manzara sonrası uçan balon işine girmeye niyetlendim.
evimin çevresinde 3 düğün salonu var. yaz ayı düğün ayı olduğuna göre düğünler başlarken girsem iyi olur diye düşünüyorum.

gördüğüm manzara şöyle ki " bi baloncu salonun önüne gelir bi çocuk balon alıp içeriye girer ve yavaş yavaş bütün çocukların eline balonlar görünmeye başlar" ki 8 aylık bebeğime ben bile aldım 5 liradan.

(bu parağrafı okumadan bi sonrakine geçebilirsiniz :)
Malum subliminal mesajlar çocukalara işleniyor ve satış taktiği olarak kullanılıyor. bende büyük firamların bu oyununa ortak olup bu mesajları lehime kullanmayı düşünüyorum.Folyo Balonlarda bir çok çizgi film karakterlerinin figürleri var(cars,mickey mouse, spider man, nemo, hello kitty, buz prensesi, winnie the pooh, pepe, calliou, angry birds, şirinler vs.). bu folyo balonlardan alarak... bu balonlar tr de ~1 tl(şuan bir iki sitede bu fiyata gördüm en olmadı çinden sipariş)

Bir tanede büyük helyum tüpü (L boy olarak geçiyor sanırım bunlar) ve 620 tane 18 inch lik folyo balon şişire biliyor. 20 sini fire versek 600 balon satışa hazır. ancak bu helyum tüplerinin fiyatı biraz skıntılı 470$ + kdv + 300$ depozito (bi kaç site inceledim kesin bilgi değil). 300 depozito zaten bizim onu saymazsak. 1200 lira kadar maliyeti var 1200/600=2 lira balon başına helyum masrafımız.

toplamda bir balonun maliyeti 3 lira gibi bişey oluyor.
aslında helyum daha ucuza buluna bilirse maliyet daha düşer.

sizce mantıklı mı?

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Öğretmen
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
27/11/2014 :  17:19:34  Alıntı
uçan balonun içine helyumdan başka bir sürü gaz dolabiliyor.. ve bu gazların büyük kısmı ÇOOOOK tehlikeli..

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
arikaya
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
27/11/2014 :  21:44:02  Alıntı
3 tl maliyet cok fazla bence.baloncu bunu 3 tlde almiyordur.daha da azdir.bu isin olur tarafini arastirmak lazim.bu fikir guzel aslinda.
arikaya

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
saw331
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
28/11/2014 :  00:25:06  Alıntı

@hemperi evet biliyorum tehlikeli gazlar ucuz da ayni zamanda ancak ufacık bebelerin oynayacağı materyalleri onlar ile doldurmak hiçte etik olmayacağından ve geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlar doguracagindan helyuma yönelmeli, hatta ben alırken sordum içindeki helyum mu ....... Mi diye helyum deyince aldım cocuguma.

@arikaya İste bu kısımda isin içinden cikamadim hocam ve bir bilene sormali diye buradan fikir edinmek istedim

zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
28/11/2014 :  10:51:45  Alıntı
3 tl maaliyet olamaza ben cocugumun dogumgunu ıcın tanesını 3 tl den alıyorum zaten
her balonda %10 gaz bassanız 60 tane extra balon yapar bence helyum fıyatını bır daha araştırın derım

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
saw331
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
28/11/2014 :  14:00:28  Alıntı
@zzaxiss hocam bahsettiğiniz balonlar folyo balonlardan mı yoksa latexlerden mi, eğer latex ise 10'' lik balonlardan L boyu tüp 1000 adet şişiriyormuş. bu durumda balon başına düşen He fiyatı 1,2 lira gibi bişey oluyor. bir tane balon da markette bile 20 kuruş (toptan alıca ne kadar gelir bilmiyorum) toplamda bir balon 1,4 liraya malolur ki. 3 liraya satılınca kendisi kadar kar bırakır.

ama iş folyo olunca 18'' ve oluyor ve latex 10'' lik balondan yaklaşık 2 kat daha fazla gaza ihtiyaç oluyor.

ama tabi dediğiniz gibi He fiyatı daha ayrıntılı alaraştırmak şart şuan ki bahsi geçen fiyatlar sadece bi kaç internet sitesine bakarak bu hesaplamayı yaptım.

zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
28/11/2014 :  17:07:07  Alıntı
folyo balon dediğiniz üzerinde çizgi filim karakterleri olan balonlardansa onlar burda 8-10 tl arası satılıyor ( istanbul kadıköy) benim dediğim 3 tlye satılanlar normal ağızlada şişirebilen balonlar.
balondan anlamdığım için siz folyo değince normal balon zannettim.
bu arada ne kazıklanıyormusuz burda onuda öğrenmiş oldum :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
volki36
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
28/11/2014 :  21:48:56  Alıntı
ben 10 tanesini 20 tl ye aldım gerisini sen düşün. düğünde çekinlen fotoları almayan milletimiz balonla uğraşmaz.
işletme mezunu

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Diğer
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
28/11/2014 :  22:53:06  Alıntı
http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak/helyum-gazi-2-2-lt-sisirme-ucu-hediye-balon-136627765 hocam böyle bir ürün buldum.İlk etapta denemek için düşünebilirsin.Uzun yazmış açıklamada ama yanlış görmediysem 20 tane balon şişirebildiğini yazmış.20 tanesini hesaplayınca extra maliyeti ile balon 5 tl ye geliyor sende o fiyata satabilirsin kar yapmazsn belki ama hocam en azından o kadar maliyetle yatırım yapmadan denemiş olursun.Baktın işler güzl gidiyor sistemi kurarsın ona göre

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
saw331
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
29/11/2014 :  00:04:13  Alıntı
@Masor07 hocam bunlar ile aslında pazar araştırması için deneme bilir hatta verdiğiniz linkten yeni birşey daha öğrendim %40 hava (üfleyerek) %60 helyum ile oluşacak ucan balon sayisi da artirilabiliyormus. Bu bilgi de maliyeti düşürmek için bi puf nokta

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
29/11/2014 :  18:34:22  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - saw331
@Masor07 hocam bunlar ile aslında pazar araştırması için deneme bilir hatta verdiğiniz linkten yeni birşey daha öğrendim %40 hava (üfleyerek) %60 helyum ile oluşacak ucan balon sayisi da artirilabiliyormus. Bu bilgi de maliyeti düşürmek için bi puf nokta

Evet hocam Cips misali kocaman paket yarısı hava :D Maliyeti %40 düşürmek sizin için çok büyük bir rakam diye düşünüyorum.Küçük bir pompa yardımı ile işlem hızlanabilir.Bence bu işi irdelerseniz daha güzel şeyler çıkacaktır

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
29/11/2014 :  20:16:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Uçan Balon değilde dilek balonu işini düşünebilirsiniz
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
ali demircioğlu

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
30/11/2014 :  21:31:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba büyüklerim ve küçük kardeşlerim...
Şu an istanbul'a samsun'da ki şirketimizden geldik akllı kent teknolojisi kurmak için...
Franchise veriyoruz 15.000 TL KDV dahil cihaz bedeli,aylık net 5.000 TL getirisi var garanti para sözleşme ile onaylıdır.
03623333085 Tel
03623333085 Fax
05320515087 Gsm
Şu an istanbuldayız,İstanbul'da ikamet edenler ile hemen görüşebiliriz cihazlarmızı imalatımızda görebilirler ve alabilirler...

Yerleşim : Türkiye / Samsun
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
01/12/2014 :  15:11:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Balon için özelinize msj attım, okul arkadaşım he gazı ve folyo balonun ( lisanslı ürünler dahil) ithalatını yapıyor, 1. elden direkt alın. Bilgilerini size yolluyorum.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
saw331
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
01/12/2014 :  21:43:26  Alıntı
@tradeengineer ilgin cin TSK ederim hocam hemen bakıyorum simdi ozele

burakcet
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
14/12/2014 :  13:45:39  Alıntı
%70 helyum oranı olan helyum oksijen gaz karışımını doldurdugumda balon poşet vs. başarılı şekilde uçuyordu. balon içerisindeki tüm gazın helyum olması gerekmediğine inanıyorum, iki farklı tüpten balonun yarısını (hatta belki yarısından çok daha azını) helyum ile doldurup kalanını diğer tüpten bildiğimiz hava ile doldurursan gaz maliyetini yarıya düşürebilirsin diye düşünüyorum. yalnız söylediğim oran dışında denemişliğim yoktur. işe girersen, bu oran ile alakalı deneme yaparak oranı ayarlarsan maliyet olduçka düşer.

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Diğer
karakus57
Üye

Toplam 120 yazı
21/10/2017 :  14:24:07  Alıntı
BAHÇELİEVLERDE HELYUM GAZLI UÇAN BALON
ELVANELİ BEBEK VE NİKAH ŞEKERLERİ,PARTİ MALZEMESİ,HELYUM GAZLI UÇAN BALON ,BAHÇELİEVLERDE
Firmamız neler yapıyor.......
*HELYUM GAZ DOLUMU
*****NOT:UÇAN BALON DOLUMU İÇİN KULLANDIĞIMIZ HELYUM GAZ DÜNYA STANDARTLARINDAKİ
LİNDE GAZ A.Ş NİN SERTİFİKALI ,ZE** VE ALEV
ALMAYAN ORJİNAL HELYUM GAZIDIR.
TÜM BELGE VE GARANTİLERİMİZ İSTENİLDİĞİNDE
TAKDİM EDİLİR.
*UÇAN BALON
*PARTİ MALZEMESİ
*KİŞİYE ÖZEL ÜRÜNLER
*KİŞİYE ÖZEL TASARIM
*KAPI SÜSÜ
*HASTANE SÜSLEME MALZEMELERİ
*DOĞUM GÜNÜ MALZEMELERİ
*BEBEK ŞEKERİ VE SÜSÜ
*NİKAH ŞEKERİ VE SÜSÜ
*KINA ŞEKERİ VE SÜSÜ
*SÖZ VE NİŞAN ŞEKERİ VE SÜSÜ
*1 YAŞ ŞEKERİ VE SÜSÜ
*DİŞ BUĞDAYI ŞEKERİ VE SÜSÜ
*SÜNNET ŞEKERİ VE SÜSÜ
*KOKULU TAŞ SÜSÜ VE MALZEMELERİ
*PLEKSİ AYNA TASARIM VE SÜSLEMESİ
BAHÇELİEVLER.cumhuriyet mah mimarsinan cad.no:61/d
instegram:elvaneli_bebekvenikehsekerleri
02125272587
KARAKUŞ BASKI RESİM ÇERÇEVE

CUMHURİYET MAH.MİMARSİNAN CAD NO :61/D BAHÇELİEVLER İSTANBUL
TEL:0212 527.25.87 0212KARAKUS
GSM İŞ : 0541 693 83 57

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.63 saniye.
10:29:07, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım