Oto Yıkama Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Oto Yıkama Açmak

camino50
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
25/11/2014 :  11:33:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamun aleyküm beyler iyi günler. Ankaraya oto yıkama dükkanı açmak istiyorum. Planlarımdaki 3-4 aracın aynı anda yıkanabileceği bir yer. Yani 100-150 m2. Bir plazma'nın, kahve makinasının, gazetelerin ve dergilerin olduğu. 20-30 m2 bekleme salonu ve bir ofis.

Tahmini maliyet ne olur?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Turizm
abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
25/11/2014 :  14:02:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yerine göre 30 ile 50.000 tl civarı
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Danışmanlık
tuccar06
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
27/11/2014 :  16:45:12  Alıntı
Abicim bende ankaradayım tam 2 yıldır bende yıkama işi ile ilgileniyorum. Size tavsiyem 1. şart işinizin başında duramayacaksanız kesinlikle girmeyin. Kardeş, baba vs. kim olursa olsun işin başına koymayın. 2. şart işi bilen kalifiye elemanınız yok ise işiniz asla yürümez. Kapanan ve devredilen yıkamaların tek sebebi eleman yokluğudur. Bu yazdıklarım tecrübeyle sabittir. Bu işi yapanlar genelde günlük alır ücretini. Bir akşam alır parayı ertesi gün telefonu kapatıp işe gelmez çizmeleri giyer kendiniz girersiniz işe.

Bir diğer husus açacağınız yer önemli artık şehir içi ve bina altlarına ruhsat vermiyorlar. Sanayi yada benzinlik olacak. Sadece eskiden ruhsatlı yerlere izin var şehir içinde. Birde ankara soğuk memleket neredeyse 8 ay kış işleri çok etkiler.

Oto yıkama işinde günlük yıkama yaptığınız araçların parası giderlere harcanır, parayı kuaför pasta cila vs işlerden kazanırsınız. Daha çok hususlar var bu konu ile ilgili çok uzun.
otomobil profesörü
05437457011

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Otomotiv
camino50
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
29/11/2014 :  12:54:50  Alıntı

Bizzat başında ben duracağım ve çalışacağım. İlk başta bir eğitime gideceğim arkadaşın yanına oto kuaför işleri için vs.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Turizm
tuccar06
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
29/11/2014 :  22:39:54  Alıntı
Eleman sıkıntısı çekmem derseniz ve uygun bir yer bulursanız parayı çuvalla kazanırsınız. Kişi başına araç sayısının en çok olduğu il Ankaradır. Sanayiye gidin boş dükkan bulamazsınız. Size tavsiyem çayyolu yaşamkent çankaya gibi kalbur üstü insanların yaşadığı yerlerde açmaya bakın. Yıkamadan ziyade kuaför işine ağırlık verin işinizi kaliteli yapın Sonrasında parayı çuvala basın :-)
otomobil profesörü
05437457011

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Otomotiv
Erman61
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
12/12/2015 :  22:47:47  Alıntı
Abi ne yaptınız paralar çuvalla tamammı :)
|#831;#839;c#831;#839;*#831;#839;#831;| #839;#831; Bize heryer Trabzon

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
darnglove
Üye

Toplam 335 yazı
27/12/2015 :  11:27:05  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tuccar06
Eleman sıkıntısı çekmem derseniz ve uygun bir yer bulursanız parayı çuvalla kazanırsınız. Kişi başına araç sayısının en çok olduğu il Ankaradır. Sanayiye gidin boş dükkan bulamazsınız. Size tavsiyem çayyolu yaşamkent çankaya gibi kalbur üstü insanların yaşadığı yerlerde açmaya bakın. Yıkamadan ziyade kuaför işine ağırlık verin işinizi kaliteli yapın Sonrasında parayı çuvala basın :-)

bu aralar bodrumda aklıma oto yıkama veya scooter kiralama geçiyor.Bir oto yıkama devir eden dükkan buldum kirası 2000 tl 35 bine devir ediyor bana verdiği açıklama ise şu şekilde
1-İşletmenin kendi kuyu suyu ve arıtması var su parası ödenmiyor.
2-dükkan kirası aylık 2000 tl 3 ayda bir 3 aylık ödeniyor.
3- 10 yıllık işletme geçen ağustos ayında devir alındı 2 ortak tarafından ortakların anlaşmazlığı nedeniyle devrolunuyor. işletmenin halı hazırda kemikleşmiş müşterisi var . kendiniz de müşteriyi artırabilirsiniz. 2 peronu var. Alt yıkama ünitesi . Kamera sistemi. Kuaför makineleri. Ofis banyo WC mevcut. Köşe dükkan . DÖRT YOL ağzı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ferhattayfun
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
19/03/2017 :  21:30:52  Alıntı
İş planınızı hazırladığınızda günlük en az 30 araç yıkayamazsanız batarsınız. Çünkü yıllık yağmurlu günleri hesaplarsanız neredeyse yılın yarısı yağışlı geçiyor. ( İstanbul ) İnsanlar şöyle basit bir hesap yapıyor, oto yıkama ortalama 25 TL. 5 TL. masraf çık 20 TL. kalır. Günde 10 araba yıkasam 200 TL. kalır ayda en az 6 Bin lira kazanırım diye hesaplıyorlar. Bir yıldaki yağmurlu günleri hesaplamıyorlar. Hizmet sektörü olduğu için çok iyi hizmet vermeniz gerekir, mutlaka deneyimli personel çalıştımak zorundasınız.
Doğruluktan Şaşma

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim
aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
20/03/2017 :  00:44:58  Alıntı
SELAM ARKADAŞLAR ÖZELLİKLE BULGARİSTAN DA OTEL MOTEL RESTAURANT TEKSTİL I VE ELEKTRİK MALZEMELER I ILE ILGİLİ BAYILIKLER VERILECEKTIR DETAYLAR ICIN BANA ULASSBILIRSINIZ IYI GÜNLER ahmetozabaci@gmail.com
Tr gsm +905455920385
BG gsm+359886991693

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : İthalat / İhracat
bukampanya
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
29/01/2019 :  19:06:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
2019 Yılında oto yıkama açmak için ne kadar sermaye gerekir?

Oto yıkama ruhsatı nasıl alınır ve diğer şartlar nedir sorularını sizin için cevapladık;

Buradan içeriğe ulaşabilirsiniz https://www.bukampanya.com/2019-oto-yikama-acmak-maliyeti-makinasi-sartlari-ruhsati/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.36 saniye.
04:39:16, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım