Ebay-aliexpress İthalat Hk. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ebay-aliexpress İthalat Hk.

Grozny
Üye

Toplam 118 yazı
14/11/2014 :  00:29:44 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum biraz araştırdım sizinde fikrinizi almak istiyorum.

Ben ufak çaplı ithalat yapmak istiyorum ama ücretsiz kargodan da yararlanmak istiyorum merak ettiğim konu şu ebaydan ve aliexpressten alış veriş yaparak hem kargo ücretsiz hem ithalat yapılabilir mi? Söz konusu ithalat olunca ebay ve aliexpress'in ödeme sistemi riskleri azaltıyor ürünler gelmezse paramızı bir şekilde geri alabiliriz diye düşünüyorum.

Şahıs firması ile bu sitelerden ithalat yapabilir miyim bu sitelerin sistemini kullanarak bunu merak ediyorum.

Tekstil, takı gibi malzemelerden bahsediyorum.

Herkese hayırlı kazançlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Grozny
Üye

Toplam 118 yazı
14/11/2014 :  13:41:29  Alıntı

Güncel.

bytepoem
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
14/11/2014 :  14:10:20  Alıntı
Tabii ki o sitelerden ithalat yapabilirsiniz ama gümrük vergilerini unutmayın, ebay'de falan gördüğünüz fiyatların üzerine vergiler eklenecek tabii ki. Devlet sadece ticaret yapıp satmadan, kendi kullanım yapmanız için istediğiniz ürünlere o da senede bir kaç kere (en son 5'ti, net bilmiyorum şu anda) ve toplam değer en fazla 75€ değerinde ise izin verir, gümrüksüz vergisiz adresinize göndertir. İthalat dediniz, bu durumda bir taneden fazla, adetli alım yapacağınıı düşünüyorum. Dolayısıyla ticaret yapacağınız düşünülür ve ürünler gümrükte takılır, adresinize gelmez. Örneğin uçakla gelecekse havalimanı gümrüğünde kalır. Gidersiniz gümrüğe vergilerini ( gümrük vergisi + kdv + ötv gibi fonlar) ödersiniz ürünlerinizi alırsınız. Tabii ürünlerin Türkiye'ye girişte kota veya yasakları yoksa. İthalat gümrük müşavirsiz yapılacak bir iş değildir. 10 liraya aldığınız ürün gümrükten çıkarken vergilerle size 50 liraya gelirse mahvolursunuz. Bir gümrük müşaviri bulacaksınız, getireceğiniz ürünün tüm vergilerini, kotalarını, yasaklarını size çıkartacak, sizde net fiyatını öğrenirsiniz. Size gümrükten malları çekmede de yardımcı olacak. Mutlak gümrük müşavirine danışın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Grozny
Üye

Toplam 118 yazı
14/11/2014 :  14:13:49  Alıntı

Anladığım kadarıyla bir gümrük müşavirinin bilgisini alacağız ürünlerin vergileriyle birlikte maliyetlerini çıkaracağız avantajlı ise hala bu sitelerden yasal olarak ithalat yapılabilir.
Mesajınız için teşekkürler.

bytepoem
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
14/11/2014 :  14:24:03  Alıntı
Aynen, gümrük müşavirine danışın. Mesela tekstil demişsiniz, örnek bayanlar için giysiler diyelim.
Gümrük vergisisi %9-%12 arası getirdiğiniz ürüne göre. Üstüne ek olarak kilo başına gümrük vergisi var, tüm gelen ürünlerin net kilosu alınıyor, ambalajı hariç. O da gene getirdiğiniz giysi türüne göre kilo başına 5.5€ ile 20€ arasında. Bunların üstüne %8 KDV'si var. Gümrük müşaviri net çıkartır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
12/12/2014 :  15:21:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
aliexpress ten alışveriş yapan tanıdıklarım ve arkadaşlarım var. gümrüğe takılırsa geri gonderiyorsunuz, siparişleriniz de 30 40 gün civarında geliyor. güvenebilirseniz ki siz ticaret yapacaksanız guvenmelisiniz :) alışveriş yapabilirsiniz.
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
cengizalcan
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
18/01/2016 :  13:41:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,

Çin'den ithalat hakkında profesyonel ve ücretsiz destek için www.destek-aliexpress.com adresine ziyaret edebilirsiniz.

Bu konuda işinin ehli kişilerden doğru bilgileri alıp ticaretinize yön verebilirsiniz.

Saygılarımla,
Cengiz ALCAN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Domainbrokers
Üye

Toplam 165 yazı
29/03/2016 :  00:36:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
parca parca al kardesim ne alacaksan

mesela 1000 dolarlik urun alacaksin
1 tanesi 10 dolardan 100 tane ornegin

2 ser 2 ser al yani her paketin 20 dolar bedeli olur gumruge takilmaz...

ben turkiyedeyken ayda 5000 dolarlik mal getiriyordum bu sekilde hicbir sikinti olmuyordu...

PAKET BASI DEGERE BAKILIYOR
YANI SENIN 10 TANE PAKETIN GIRDI TURKIYEYE 20 SER DOLARDAN 200 DOLAR EDER AMA SANA GUMRUK GELMEZ.
1 PAKET 200 DOLARLIK OLURSA GUMRUK GELIR...

ALIEXPRES DEN 1 SATICIDAN DIYELIM 200 DOLARLIK MAL ALDIN MALI 1 PARCA OLARAK ALMA 4 E 5 E BOL
HATTA 6 YA BOL

YANI PARCALAYABILDIGIN KADAR KUCUK PARCALAR HALINDE AL MALINI ...
UCRETSIZ KARGO ILE GONDERIM YAPAN SATICILARDAN ALISVERIS YAP...

SOZUN OZU ISTERSEN PARCA PARCA TRILYONLUK MAL AL HICBIRSEY OLMAZ...

AYNI ANDA ULKEYE 50 DEN FAZLA KARGOM GIRDIGI GUNU HATIRLIYORUM 1 KURUS VERGI GELMEDI BANA HICBIRIDE TAKILMADI GUMRUGE...
AMA HER PAKET MAXIMUM 30 DOLAR FALAN OLSUN...
BEN O SEKILDE YAPMISTIM
AcarGruppen
0046 767 169 189

Jönkoping / Sweden

Yerleşim : İsveç / Jönkoping  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.12 saniye.
22:06:13, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım