Yufkacı Dükkanı Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yufkacı Dükkanı Açmak

ewoasty
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
09/11/2014 :  01:54:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
S.a arkadaşlar.Elim 10-15 bin lira var.Güzl bir semt söz konusu çorumda.Orada gözüme kestirdiğim 2-3 dükkkan var.Bu semte tüketim kesinlikle var cünkü çarşıdan alım yapılyıor bayadır takip ediyorum yanı o semte dükkan acarsam müşteri çekerim.

Sorun şu nasıl başlamalıyım ? bu konuda deneyimim yok annem yufka açar bu işleri biliyor köyde her sene yufka yaparız kış için.

Ne gibi makinalar alınmalı , evraklar , izinler , belgeler nedir ?Bu işten anlayan şuan işleten biri varmı ?Annemin üzerinede açabilirim dükkanı sermaye benden olacak.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen geri dönüş yaparmısınız konuya.

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Diğer
ewoasty
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
09/11/2014 :  21:25:53  Alıntı
Kimse yorum yapamayacakmı ?

redirect
Üye

Toplam 255 yazı
10/11/2014 :  01:14:05  Alıntı
Bende bir ara düşünmüştüm fakat mevki yerde bir dükkan bulamadım. Kesinlikle el yufkası yapmalısın. Zaten makina yufkasında o kadar rekabet varki sırf makina gerekiyor hatta parkur gerekiyor biraz sermayeli bir iş. Annem yufka açar diyorsunuz o zaman yapmanız gereken sizin dükkan açmanız. Dükkanı açın prosüdürler için vakit var biraz. Ama en önce bir yufkacı ile görüşün yani piyasada satılan el açımı yufkalar annenizin yaptığı yufka tarifi ile veya yapımı ile uyuyormu ? Çünki hamuru hazırladığınız un farklı hamur toplarını içine koyacağınız un farklı olucak. Saçda kısa bir süre pişirip sonra suya batırıp asıcaksınız vs. Bunlarla ilgili ister bulunduğunuz yerde veya başka bir şehirde bulunan yufkacıdan bilgi almanı öneririm. Allah yardımcın olsun. Kazancın bol olsun.
redirect

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
ewoasty
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
12/11/2014 :  16:38:47  Alıntı

Teşekkür ederim kardeşim.Çok sağlem bir semtde şuan dükkan buldum.Açarsam net konuşuyorum tutar.Annem pekmez kuşburnu vs.de yapıyor bağda.Daha yeni 8 kasa üzüm aldık bağa bıraktım pekmez yapması için.Çok yii gidiyor.Annemin çevreside var elinden her işte geliyor.

Bana ne kadar nakit lazım ? hangi makinaları almam lazım ? nerelere başvurcam ne gibi evraklar gerekli.Babam zaten un fabrikasında çalışıyor o yüzden unda sıkıntıda yok çorumda en çok tutulan un markası.

redirect
Üye

Toplam 255 yazı
13/11/2014 :  04:33:07  Alıntı
El yufkası açacak olsan bir tane yedekleme makinası şart hamuru belli bir ölçüde açar gerisini elle açarsınız. Hiç makine değmesin diyorsan almazsın. Yufkayı pişirmek için yufka ocağı alıcaksın sacı ile birlikte. Önce Belediyeye sonra da Tarım köy işlerine git bilgileri verirler sana.
redirect

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
13/11/2014 :  08:29:58  Alıntı
gıda üretimi yapılacak olan işletmeler ilk önce il veya ilçe tarım gıda müdürlüklerine müracat etmesi gerekiyor müdürlük geliyor tutacağın dükkana bakıyor burası olur veya olmaz diyor şu eksikleri giderebilsen burası uygun diyor sizde ondan sonra belediyeye maliyeye müracat ediyorsun her işletme gıda üretimi için uygun olmaya bilir dükkanı kiralamadan önce müdürlüğe uğra yoksa dükkanı tutarsın birde uygun olmaz bir sürü sorun yaşarsın
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.11 saniye.
00:49:17, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım