Ticari Kredi Kullanımlarında Uzman Olanlar. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ticari Kredi Kullanımlarında Uzman Olanlar. . .

asbahcivan
Üye

Toplam 108 yazı
05/11/2014 :  21:15:56 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba değerli koniks üyeleri...
Acil ve önemli bir durum hakkında bilgi almak istiyorum..
1Yıllık şahıs şirketi olan AKARYAKIT İSTASYONUmuz mevcut.. Şirket gayrimenkulü olan bu istasyon üzerine ipotekli kredi kullanıldı. Şuan şirketi kendi üzerime almayı düşünüyorum..Yeni bir kredi kullanarak şirketin borçlarını kapatma şansım varmı ? Çekilmek istenen tutar 300.000 Tl dir.. Kredi türlerinden hangisi bizim işimizi görebilir.. Yüksek kredi nasıl kullanabiliriz ? Bu konularda tecrübeli yardımcı olacaklar varsa şimdiden teşekkür ederim... Hayırlı günler.
EGE

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Esnaf
womart
Üye

Toplam 352 yazı
06/11/2014 :  00:52:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ipotegi olan bir şirket veya mülkün satışı mümkün degil siz borcu ödemediginiz sürece.sayet şirkete ipotek var mülküne yoksa sartlar degişir...sahıs sirketi şirket açılış degil.bidik gelir vergisi açılışıysa zaten devri olmaz yeni bir açılış yapıp yaptıgınız açılış üstüne yeni hesaplar açarak günlük veya haftalık cirolar cevirip 4 aylı yuksek işlemler yapar iyide bloke varken müracat ederseniz yeni açılışınız üzerine alma şansınız var.
bay -bayan-cocuk dış giyisi imalatı ve tekstil tasarım işleri
https://www.facebook.com/groups/aficgiyim/

aficgiyimsanayi.tr.gg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
guru
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
06/11/2014 :  09:33:39  Alıntı
Konuyu biraz daha detaylandırmanız gerekiyor.
Şahıs işletmesi kimin üzerine? mülk kimin üzerine? ortada bir şirket var mı yoksa şahıs işletmesini şirket olarak mı
nitelendiriyorsunuz? Taşınmazın rayiçi nedir? Benzin istasyonu nerede ve bu mülk dışında başka taşınmazınız var mı?
vs vs..
ama iş kolay görünmüyor.
syg./guru

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Jobseeker
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/11/2014 :  00:39:17  Alıntı

Öncelikle, gayrimenkullerde üzerinde ipotek dahi olsa satış veya devir yapabilirsiniz. Bu mevcut ipoteği geçersiz kılmaz. Burada önemli olan alcının ipotekli almaya rıza göstermesidir. Kredi veren kuruluşun alacak hakkını zedelemez. Tapu dairesi satış veya devir işlemini ipoteği tesis etmiş olan kuruma bildirmektedir.
Mevcut işyeriniz henüz 1 yıllık ve kredi de kullanmışsınız. Verdiğiniz bilgilerde gayrimenkulün ekspertiz değeri ve kalan kredi tutarını yazmamışsınız. Ayrıca önemli bir konuda akaryakıt istasyonlarında ekspertiz değeri sadece gayrimenkul değeri üzerinden olmamaktadır. Siz 1 yıldır faaliyette olduğunuzdan bu süredeki cironuz ve ciro gelişiminizde ekspertiz değerinin belirlenmesinde önemli bir faktördür. Sektörünüzde kar marjları bellidir. Cironuz üzerinden karlılığınız kolaylıkla bulunabilir. Mevcutta gerçek kişi olarak faaliyetinizi sürdürmekte olduğunuz ve krediyi de bu şekilde kullandığınızı belirtmişsiniz. Farklı bir şirket kurarak yeni kredi kullanma olasılığınız yok denecek kadar azdır. Yeni şirkette de sizin kullanmış olduğunuz kredi banka tarafından tespit edilecek ve mali verileriniz doğrultusunda (+ başka faktörlerle birlikte) kredibiliteniz değerlendirilecektir. Unutmamak gerekir ki kredi ipoteğe verilmez gelire göre verilir İpotek bankacılık kuralları çerçevesinde alacak hakkını güçlendirmek için yapılan bir işlemdir. Krediyi ne amaçla ihtiyaç duyduğunuzu da yazmamışsınız. Kısaca daha detaylı bilgi verirseniz size bende daha net şeyler söyleyebilirim. Saygılar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
efsunlu
Üye

Toplam 229 yazı
12/11/2014 :  09:37:24  Alıntı
arkadaşlar bende bişey sormak istiyorum eski bir şirket devir alıp onun üzerine kredi almak mantıklımı
Baktımki zor günlerin gitmeye niyeti yok.. Sandalye çektim altına " buyur otur kardeşim "dedim..

msn : hasan-im@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Diğer
guru
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
12/11/2014 :  11:51:21  Alıntı
firma ortaklarını emek, bilgisi, çevresi ve sermayesi ile yürüyen bir işletme ise (keza ülkemizde çoğu firma böyledir)
devir almanız sizi sonuca ***ürmez.
ancak tamamen sistemini kurmuş müşterisi hazır, karlılığı stabil ve ortağın değişmesinin faaliyetlere etkisi az bir işletme
devir alabilirsen belki olabilir.
tabi böyle bir işletmeyi devir almak zaten ayrı bir finansman sorunu, çünkü onda da devir parası talep ederler haklı olarak.

sonuç : hayır
syg./guru

asbahcivan
Üye

Toplam 108 yazı
12/11/2014 :  20:52:00  Alıntı
Bilgi veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim.. Bilgi eksikliği oldu haklısınız. .. Şöyle anlatalım.. Ahmet -Mehmet iki kardeş. . Şirket Ahmet'in üzerine..Ahmet şirketi devir alalı 1 yıl oldu şirket 2012 de kurulan bir şirket. (Başkasından devir alındı) Ahmet petrol içindeki markete normal vergi levhası ile kredi kullandı esnaf kefaletten.. Market adına kredi alındı AKARYAKIT istasyonu ipotek gösterildi..100.000 TL kredi kullanıldı... Şimdi şirket sahibi Ahmetin katdeşi Mehmet şirketi kendi adına almak istiyor ancak borcunu da üstlenmek istiyor..100.000 esnaf Kefalet ve 150.000 diğer borçları olmak üzere 250.000 tl borcu kapatıp işletmeye devam etmek istemekte.. Bu nedenle 300.000 veya üzeri kredi taşebinde bulunmak istiyor. . Mehmet bu durumda nasıl kredi kullanabilir ? Mehmet şirket ortağı değil..Ahmet borcu ile kardeşi Mehmet'e vermek istiyor..Mehmet AKARYAKIT İstasyonu nu ve şirketi üzerine almafan nasıl kredi kullanabilir..
EGE

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Esnaf
guru
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
13/11/2014 :  12:05:37  Alıntı
Mehmet'in hali hazırda başka şirkete ortaklığı ya da gelir getirici resmi bir faaliyeti yok sanırım, anladığım kadarıyla. Bu durumda mevcut teminatlarla Mehmet ya da devir alacağı şirket ile kredi kullanması çok zor.
Çözüm ;
Mehmet, mevcut şirket ile akaryakıt istasyonunun mali verileri ile ipoteği verdiği bankaya tekrar başvuracak. Bu sefer
marketin değil, istasyonun finansalları değerlendirilmeye alınacak. Her ne kadar istasyonun lokasyonunu ve ipoteğe konu olan taşınmazın rayiçini bilmesek de, bin benzin istasyonu ipotek karşılığı 250.000 TL krediyi taşıyabilir.
Dediğim gibi; firmanın cirosu, bilanço borçluluğu, cari satış olup olmadığı gibi bilgiler elimizde yok, onlar görüntüyü
değiştirebilir. Tabi ki, mevcut kredinin ödeme performansı da önemli.
Eğer kredili banka bu işe yanaşmazsa; risk teminatla başka bankaya taşınabilir.
Yeni kredi limiti ve borçluluğundan sonra ancak şirket devri olabilir. Tabi banka Ahmet'in kefaletini tutacaktır, muhtemelen.

** biz profesyonel anlamda şirketlere danışmanlık yapıyoruz, burada bilgiler tavsiye niteliğindedir. sonuçta bu konuyu
bankanızla görüşmeniz en sonuca odaklı hareket olacaktır.
syg./guru

mkutun
Üye

Toplam 116 yazı
06/04/2015 :  21:34:56  Alıntı
arkadaslar her turlü kredi ve finans konusunda bana mesaj yazabilirsiniz.
butik kredi danışmanlığımız mevcut olup uzun yıllara varan tecrübemizle her zaman kobilerin ve ticari şirketlerin yanındayız..
leasıng leaseback ipotekli kredi vs. gibi her türlü konuda ücretsiz danısmanlık hizmeti verilir..
bireysel kredilerle alakalı çalışmamız yoktur..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
fars_59
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
11/05/2015 :  00:23:08  Alıntı
Merhaba arkadaşlar bir isteğim olacak yardımcı olabilecek esnaf finansman arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.Kamuda çalışıyorum Ailevi nedenlerden dolayı çeşitli bankalara borcum birikmiş durumda bu borçta beni iyice yıpratmaktadır. Ödemelerimi düzenli yapıyorum fakat belli bir yerde sıkışıyorum ek iş arıyorum bulamıyorum saatler uymuyor bulduğum işlerdede kimseninde işine gelmiyor serbest kişiyi çalıştırmak duydumki esnaf kefaletten esnaflar rahatlıkla düşük faizli kredi çekebiliyorlarmış ben tüketici kredisi kullandığımdan dolayı bu kredilerinde enfazla 36 ay vadeye düşmesi bizleri gerçekten çok yıprattı maaşımın 22 katı kredi kullanabiliyorum ve benim limitim dolu ayda 1800 lira kredi taksidi ödüyorum ve geriye bana 400 lira para kalıyor ve yetmiyor bana 50 bin TL kredi çekebilecek esnaf arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim ödeme konusunda hiçbir sıkıntı yaşatmam bunun için gereken neytse yaparım senet veriririm maaşım garanti hiçbir suretle sıkıntı yaşamayacak zaten öyle bir durumada getirtmem ödemlerimi düzenli yaparım yardımcı olabilcek kişiler varsa irtibata geçelim
ticarette her zaman bir çıkış noktası vardır.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.05 saniye.
09:38:06, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım