Tektstil Sektörü Araçla Satış Yapmak. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tektstil Sektörü Araçla Satış Yapmak.

Nick_Otin
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/10/2014 :  17:12:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar uzun süredir özel sektörde çalışıyorum. Ama hepinizin malumu yeterli maddi gücü kendimde bulamıyorum. Birikim yaptıgım 8-9 bin tl arasında bir yatırımla ticarete atılmayı düşünüyorum. Kardeşim tekstil mühendisi olarak bir firmada çalışıyor. Genelde maliyeti 0.20 kurus 0.40 kurus arasında corap ve iç çamışırı gibi tekstil ürünlerini bana tedarik edebilecek. yada en azından kendi çabalarımla bulmaya çalışacağım. Bu işi başta (cumartesi ve pazarları izinliyim.) kiralayacagım bir araç ile yapmak istiyorum. K belgeli bir doblo veya benzeri bir araçla 5 corap 5 tl şeklinde satış yapmak istiyorum. Hafta içleri ise yeğenim çalışmadığından dolayı onun araç ve satışla ilgilenebileceğinden eminim. Bu tarz bir işe girerken dikkat etmem gereken karşılaşabileceğim sorunlar nelerdir. Araçla bazen halk pazarlarına da çıkmayı hedefliyorum sizce ne gibi sorunlar ile karşılaşır bu sorunların üstesinden nasıl gelirim. Araç a 1.300-1200 tl arasında bir para bağlayacagım (aylık) sizce bu benim zararıma mı olur. yoksa sermayemin 6-7 bin tl lik bir kısmını araça ayırıp o şekildemi bu işe atılmalıyım.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
seloceza
Üye

Toplam 554 yazı
25/10/2014 :  22:09:32  Alıntı
merterden ihrac fazlası mal alıp sat san daha mantıklı diye düsünüyorum hem cesit olur,sahsen ben araba gecerken durup dururken corap almam,zaten karı nekadar da nekadar satıcaksı mazato ıvırı zıvırı iyi düsün.

Yerleşim : Türkiye / İstabbul  |  Meslek : Grafiker
Nick_Otin
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/10/2014 :  23:58:50  Alıntı
Aslında su sekilde düşünüyorum yaşadığım yerde merkezi olarak adlandırabileceğim bir yer var. Tren yolu şehri 2 ye bölüyor şehrin hemen alt tarafı çarşı olarak adlandırdığımız yer diğer tarafı ise esnafın pek rağbet göstermediği daha doğrusu gösteremediği cünkü imar olarak dükkana önem verilmemiş bir kesim var. Yaşadığım yerde de ulaşımı insanlar genelde yayan olarak saglıyorlar bir yerden bir yere giderken genelde yaya olarak gidiyorlar. Şehrin alt tarafı genelde bu şekilde esnafla dolu iken üst tarafı yeşillik genelde sitelerin oldugu yerler felan. Ben tam geçiş yolları üstünde bu bahsettiğim ticareti yapabilmekten bahsediyorum. Aracı kiralamamın sebebide eğer yapamayacak gibi olursam en cüzzi zararla bu işi atlatmak olacak. İhraç fazlası ürünleri pazarlaya bilmek için dükkan tarzı bir olusuma ihtiyacım olacak yine vergi dükkan maliye gibi olusumlarla uğraşmak hafta içi zamanımı alacağı ve pek uğrasamayacağımdan dolayı tercih etmiyorum. Ama bu işi biraz olsun anladıktan sonra tabi bende tam anlamıyla kendi işimin başına geçmek isterim.

alisayni
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
27/10/2014 :  13:04:40  Alıntı

Sayın Nick_Otin,

Profilinizde Ankara'da ikamet ettiğiniz yazıyor, o yüzden rahatsız ediyorum.
Firmamıza ait K-belgeli çok nadir kullandığımız bir Fiat Doblo aracımız var. Şayet bu işe girerseniz ve araç kiralamayı düşünürseniz aylık 1.000 TL karşılığı kiraya verebiliriz.

Bilginize..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
Nick_Otin
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
27/10/2014 :  13:08:36  Alıntı
Sayın Alisayni;

Mesaj olarak iletişim bilgilerinizi göndere bilirseniz iletişime geçmek isterim.

zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
27/10/2014 :  17:40:49  Alıntı
bence ilk etapta araç kiralamayın en ucuz ford taunus olur broadway olur suzuki gibi alabildiğiniz en ucuz aracı alıp deneyin şansınızı iş olmadı aracınızı 200 tl assağı satarsınız boylece cebınızden hiç olmazsa 1000 tl gibi arac kırası zararınız olmaz baktınız iş tuttu guzel gıdıo o zaman daha ıyı bır araç alın
hatt bence aracta almayın 3 tekerlekli bisiklet yada elektrikli bisiklet gibi az yakıt yakan alternatifleri araştırın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Nick_Otin
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
27/10/2014 :  17:55:57  Alıntı
kendime ait bir aracım var. aslına bakarsanız. şöyle anlatıyım o tarz araçları biraz araştırdım bana biraz uzak geldiler bunun nedeni ise aldıgım anda elimde patlamaya hazır bir bomba olması. bu tarz araçların nerde nasıl sorun çıkaracaklarının hiç belli olmadığı ve çıkaracagı masrafın yanında oluşan arızaların giderilmesinin bile en azından yarım günüme mal olacagı konusunda bilgiler edindim. Ama kiralamak araç açısından daha güvende hissettirecek beni. herhangibir sorunda şirket ile irtibata geçip zaman kaybetmeden yeni aracı elde edebileceğim. herhangibi bir bakım masrafı algısı vergisi olmadan yapabilecegin birsey diye düşündüm acıkcası.

zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
28/10/2014 :  17:29:44  Alıntı
araç kiralıyım başım ağrımasın diye düşünüyorsanız kesinlikle galericiden dönme kiralama şirketlerinden uzak durun hiç bir şekilde düzgün servis vermezler yurt genelinde hizmet verne buyuk şirketlerden kiralayın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
selamosman
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/10/2014 :  00:14:32  Alıntı
arabaya gerek yok uygun bir yere tezgah aç , daha fazla kazanırsın
Çok Yakında

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
duygu868
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
20/11/2014 :  11:39:15  Alıntı
Pazara cık deriim sosyete pazarı olsun daha cok kazanırsın.
Selamlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
gospodin
Üye

Toplam 122 yazı
20/11/2014 :  11:57:47  Alıntı
sadece hafta sonu bu işi yapmayı düşünüyorsan araç kiralamak mantıklı değil ikamet yerin ankara ise ümitköyde çarşamba,cumartesi pazar kurulan bir pazar var.decocity in altında orada tezgah açabilirsin araçlada işin olmaz.sabit bir yerin olur.tezgah kaldırma derdin olmaz.ihraç fazlası çorap ve boxer satmayı düşünürsen ben yardımcı olabilirim....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.3 saniye.
11:13:59, 16 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım