Bir Magazacinin Mal Seciminde Baktigi Detay. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bir Magazacinin Mal Seciminde Baktigi Detay. . .

lahin
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
19/10/2014 :  12:50:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Istanbul da toptanciyiz. Yeni trend bayan pantolon modellerimiz var kendi tasarimimiz. Buyuk beden pantolon ve tabiki kucuk bedenlerimizde var.. Cogunlukla Laleliye veriyoruz.
Benim ogrenmek istedigim ic piyasada turkiye genelinde buyuk beden ihtiyaci da var ama yine de ic piyasaya girisin biraz zor oldugunu farkettim.
Sorum su ki, bir magazacinin, kaliteli mallar satan bir magazanin oyle 10tl ye bir pantolon degilde 120tl gibi... nedir mal al alirken baktigi detay.... Nasil Ulasilir bu kisilere....Yorumlarinizi bekliyorum.. Tesekkurler
n.mcg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
20/10/2014 :  10:26:12  Alıntı
Bence tek detay var ürün alımında...
MARKA..
mağazacıda alsa, parekendecide alsa o kadar para verecekse bir ürüne marka olmasını ister...
zaten toplumumuz marka manyağı olmuş...
AVM toplumu haline geldik...
AVM'de olan markalarıda biliyorsunuz..
Zaten araya bir Türk markası sokmaya çalış size yer bile kiralamıyorlar...
neymiş kurumsal markalara yer veriyorlarmış....
ozi

Yerleşim : Ukrayna / Odessa  |  Meslek : İthalat / İhracat
Grozny
Üye

Toplam 118 yazı
20/10/2014 :  11:59:15  Alıntı
Markayı çok yanlış değerlendiriyoruz ayrıca tüketicilerin tercihlerini eleştiremeyiz onlara ayak uydurması gereken bizleriz.
Marka kavramının arkadasında yatan kalite kavramını hiçe sayamayız.
İnsanlar kaliteli ürünler üretir ve bundan taviz vermezse günün birinde kesinlikle marka algısını sağlayacaklardır.
Siz kaliteli kendinize özgü taklit olmayan ürünler üretin bir gün emeklerinizin karşılığını alacağınızı unutmayın.
Tüketicilere güvenin ve bizlerinde birer tüketici olduğunu unutmayın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
suattemur
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
20/10/2014 :  17:38:45  Alıntı

MARKA Oluşunu hakketmiş küçük hesapların peşinde olmayan MARKA
Bizde bunun için zihniyet değişimi lazım ama Her türlü. Bizim sanayicimiz ürettiğini satıp yetiştiremedigi anda makine alıp üretimi katlamayı degil nasıl olsa satıyorum üstüne 5 daha koyuyum mantıgı var. Vatandaşını maaşına zam yapılsın koştur koştur alışveriş yapmaya gider tasaruf diye bir şeyden vazgeçtim gelecegi tüketen bir toplumuz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
Grozny
Üye

Toplam 118 yazı
21/10/2014 :  10:16:12  Alıntı
Müşteri profillerine dikkat etmek lazım bazı müşteri ne olursa olsun fiyat bazlı hareket ederken bazısı tercihini markadan yana kullanır tüketici satın alma davranışlarını şekillendirirken aile, çevre, eğitim, kültür, gelir düzeyi ve diğer faktörlerinin etkisinde kalıyor. Her tüketici kendini şekillendiren toplumun normlarına göre hareket ediyor.
Burada tartışılması gereken kalite kavramıdır zira marka içinde bir sürü bilinmeyeni barındırır sadece soyut bir kavram olarak da göremeyiz yani marka sadece bir logo amblem değildir.
Benim fikrim her markalı ürün kaliteli değildir ama her kaliteli ürün bir gün elbet marka olur ve kendi tüketici kitlesini oluşturur.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
arayıcı
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
21/10/2014 :  14:04:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Eğer alacağım bir kot pantolon ise kesimine, dikimine, kumaş kalitesine, dikiş ipliğinin rengi bile önemli.Piyasada en çok tutulan renkleri takip edebilirsiniz.Mesela ben olsam üç beş aylık en çok talep gören model renk envanterini çıkartırım.Artık markaya çokta bakmıyor tüketici.Mağazalarda bunları takip edip ona göre toptancıya gidiyor.İşçilik kaliteli ise fiyatıda uygunsa yığıyor malı:))

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
lahin
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/10/2014 :  10:30:31  Alıntı
Anlasilan herkes ucuz mal pesinde. Tabi onlarda hakli herkes yapacagi kar i dusunur ulasasagi kitle ye gore mal secimi yapar. Bilincli tuketici alicagi malin kalitesi ne bakar. Biz de o kitleye ulasana kadar urun kalitesinde taviz yok ama kar marjini dusurerek devam ediyoruz. Sanirim en guzeli kendimiz urettigimiz mallari Perakende olarak magaza acip satmak gibi gozukuyor... Yolumuz acik olsun...:)
n.mcg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
22/10/2014 :  10:41:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ne 10 ne 120 mağazanın satacağı 50-70 arası olsun yeter.
Nedir kardeşim 120 Tlye pantolan saçmalığı yemişim kalitesini, aynı ürün aynı kumaş aynı model aynı işyeri sahibi yurtdışına 60 Dolar , iç piyasaya girmek istemese de aynı ürünü veriyor 40 TL ye. E sen 60 dolara giremezsin tabiki iç pazara. Bizim tekstil olarak çok acayip bir anlayışımız var. Yani adam elbetki yurtdışından kazanacak yoksa kim nasıl gidecek İtalya'ya, dubai'ye , fransa'ya fuara. Kumaş fiyatı, kesim fiyatı, dikim fiyatı, ütü paket fiyatı değil bu paralar marka paraları. Adam 140 Tlye kot satarken niye 59 TLye de satıyor. Olsa olsa %10 %20 kalite farkı olsun.
Benimki de böyle bir bakış açısı, biraz tuhaf olsa a.
Büyük beden mağazaları gerçek bir ihtiyaç.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
İlci_baran
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
22/10/2014 :  10:48:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
keşke beğenme butonu olsa da yapılan bazı yorumların değeri ortaya çıksa .
Baran İlci

Ev Tekstili imalatı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
22/10/2014 :  10:50:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu arada kalite anlayışımızda çok tuhaf. Şimdi %100 pamuk mu kalitelidir %100 Keten mi yoksa %50 pamuk %50 plyester mi? Bunun cevabı son kullanıcıdadır ve mevsimine göre de değişebilir.
Türkiye'de alım gücü belli. Sanırım Büyük Beden giyenlerin yarısından fazlası ya orta halli yada daha düşük gelire sahip. Bu göz önünde bulundurulmalıdır.
Marka kaliteyle hiç bir zaman doğru orantılı değildir. Zaten kalite yönetim sisteminin amacı üretimin takip edilebilirliği ve girişten - son kullanıcıya kadar izlenebiliriliktir. Yani markalı ürünler her zaman kaliteli olmayabilir. Ki 2000 li yıllarda yeni yeni markalaşan tekstil devleri 2010 yılından sonra kalitelerini oldukça düşürdüler, bu kalite düşüşü fiyatlara %20-40 yansıması seri üretime bağlandı oysa kişisel olarak ben öyle düşünmüyorum. Kalite %50 -70 düştü ise fiyatlar %20-40 indirildi. GÜncel petrol - Benzin ilişkisi :) Bence kalite bu değil. An ile örnek vermek gerekirse 10 yıl önce aldığım rüzgarlık ile 2 yıl önce aldığım rüzgarlık ikisi de bugün kullanılmayacak hale geliyorsa var bu işte bir iş.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
arayıcı
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
22/10/2014 :  16:09:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Adam Kanyonda harvey nichols mağazasında 740 tl ye kot satıyor.maliyeti nedir sizce:))

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.38 saniye.
00:01:05, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım