Nalbur - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Nalbur

ufuks
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
17/10/2014 :  21:44:02 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

ARKADAŞLAR MERHABA YENİ BİR İŞ KURMAYI DÜŞÜNÜYORUM .... VE NALBUR İŞİ KAFAMA YATIYOR....YAPI MARKET TARZINDA .... TECRÜBESİ OLAN PAYLAŞABİLİR Mİ ..... KARI ZARARI NEDİR ... 100 120 M2 BİR YER DÜŞÜNÜYORUM .. LOKASYO YAYA VE ARAÇ TRAFİĞİ AÇISINDAN FENA DEĞİL .... KİRASI 2 000 3 000 TL ARASI ... BOYA VE BİLİMUM HIRDAVAT ÜRÜNLERİ .....İŞİN OTURMA SÜRESİ ...

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN HIZLA YAYILMAYA BAŞLADIĞI ŞU ZAMANLARDA ... EN MANTIKLI İŞ DALLARINDAN BİRİ GİBİ GÖRÜNÜYOR....

SİZLER NE DERSİNİZ

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
18/10/2014 :  09:31:43  Alıntı
aslında kentsel dönüşümün başladığı şu zamanda bana inanın yapılacak en son iş nalbur inş. malz. işidir.
Çünkü kentsel dönüşüm dediğiniz olay mütahitler aracılığı ile yapılmakta yani vatandaş kendisi yapamıyor düzenli güvenli yüksek binalar, mütahit ise ne alıcaksa ya fabrikadan yüklü yada ana toptancıdan bayiden alıyor, zaten piyasada bi söz vardır: bi mütahit nalbura girdiyse alışverişe bilki çarpıcaktır. nalbur tarzı yerler daha çok evi 20-30 senelik olan evinde tadilat yenileme yapıcak olan vatandaşa hizmet ederki kentsel dönüşümde buna gerek kalmıcak. daha kentsel dönüşüm söylentileri bile vatandaşta "nasıl olsa yıkılacak" algısını oluşturdu artık çok zorda kalmadıkça 1 tek çivi dahi çakmıyorlar evlerine. yapı marketlere gelince onlar devam ediyor para kazanmaya çünkü gereklilik artı zevk hobi çeşit yenilik herkese hitap ediyorlar 1000-2000 metre kare lerde şov yapıyorlar fiyat deseniz dipte yani onlara bakmamak lazım aldanmamak lazım.
mesela boya gurubu bir nalburun en az kâr marjının olduğu grup sigara gibi çok az bi para bırakıyor hele şu zamanda, eskiden insanlar her sene evlerini boyarlardı şimdi kendinizden çevrenizden paybiçin adam 5-6 senede bi gidip bi galon boya alıyor...
iyi analiz edin iyi düşünün öyle hareket edin sonra zarar etmeyin...
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
18/10/2014 :  13:17:10  Alıntı
Kardeşim daha önceki yazılarımı okursan beni anlarsın ben bu işi on yıl yaptım ama şu anda yapılacak en son iş ha şu bi gerçek allah bereket versin on yıl bu işten ekmek yedik ama günümüz şartlarında çok zor nedim arkadaşın dediğine aynen katılıyorum boya ciddi anlamda kar oranı varla yok arasında hatta zarar dahi edebiyorsun seramik desen nispeten boyadan iyi ama beş metre kırık çıktımı oda onun karını alıp gidiyor bizim sektörde sadece hırdavat el aletleri para bırakır ama onunda çeşidi çok 100 bin 200 bin lira yetmez hevesini kırmak istemem ama gireceksende dikkatli ol birisi gelir kendini alıştırıncaya kadar peşin alır sonra bir takmaya başlar hakkından gelemessin unutma iki tip mütahit vardır birincisi mütahit ikincisi MÜTAH ( İT ) bu ikincisine takılma
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
ufuks
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
18/10/2014 :  15:21:40  Alıntı

evet değerli arkadaşlar tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim ama ....

her olay heryerde aynı etkiyi yaratmayabilir..diye düşünüyorum ..
çünkü yakın zamanda kayınpederim bir nabur açtı ve aylık ciro ortalaması : 25 000 ila 30 000 tl arası değişiyor ve 11 . ayına girdi ve hergeçen gün büyümeye başlıyor açıkcası biraz da bu canlı örnek bna ön ayak olacak gibi diye düşündüm ... ama sizlerin tecrübesi de çok önemli ... aslında ev müşterisine hitap eden bir yer olacak açmayı düşündüğüm yer ... öle inşaat mütehat kişilere de pek yanaşamam çünkü onlar malzemeyi alır alır ödeme yapmaz ve de 6 10 aylık çek ile geçiştirmeye çalışırlar ya da dediğiniz gibi çarpmya çalışırlar... benim bu sektöre yönelmeye başlamamdaki ana sebep malzemeyi toptancılardan vadeli ya da konsinye gibi alıp ... sattıkça ödemem yapmam ....ve bahsettiğiniz yapı marketler öle kent merkezlerin de de değiller yani en azından benim bulunduğum yerde değiller ... en fazla dükkanı tutmak için biraz nakit ... biraz da toptancılara ödeme yapmak için nakit olsa yani 20 000 25 000 tl gibi bir başlangıç yapılabilir .... ama işi takip edecek fiyatları pahalı tutmayacak... hemen her kesime hitap etmek lazım .. diye düşünüyorum ....

elektrik malzemesi
temizlik malzemesi
belli başlı ev gereçleri
v.s en önemlisi benim bildiğim bir çok nalbur pazar günü dükkanı açmaz ama ben açacağım ... çünkü en önemli tatil günü ve insanların % 70 evde .... ve normalde saat 19 00 gibi kapatır nalburlar ancak ben saat 21 00 22 00 e kadar açık tutacağım ... bu durumında ciroya etki edeceğine inanıyorum ...

NE DERSİNİZ

leventbykcam
Üye

Toplam 109 yazı
18/10/2014 :  20:04:01  Alıntı
Tekzen ve Koçtaş in olmadığı yere aç

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : İthalat / İhracat
ufuks
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
18/10/2014 :  21:17:56  Alıntı
HALİ HAZIRDA NALBUR ÇALIŞTIRAN KİMSE YOK SANIRIM .....YA DA TANIDIĞI OLAN ....

tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
24/10/2014 :  22:57:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
kayınpederine danış en iyi o bilir
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
danimarka5
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
13/12/2014 :  00:39:23  Alıntı
bence kayınpederinin tam karşısına aç dükkanı.yarısını kessen ciron 12-13 bin banko olur.

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.08 saniye.
09:18:53, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım