Universite Kampusu İcinde Kahvalti Salonu - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Universite Kampusu İcinde Kahvalti Salonu

yunus2727
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
28/08/2014 :  09:41:45 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar. Universite icine kahvalti salonu dusunuyorum. 80-110 metrrkare buyuklugunde . Icerde 10-13 masa , disarda 4 -6 masa olacak sekilde kahvalti salonu dusunuyorum. Kahvalti tabagi,menemen, omlet, patates, tost, gozleme, pizza ve iki adet tatli turu. Sizce boyle bir yer tutar mi ? Ne kadar paramiz gider.ayrica bu konu hakkinda fikirlerinizi paylasirsaniz mutlu olurum.

Yerleşim : Türkiye / Güneydoğu  |  Meslek : Gıda
yunus2727
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
28/08/2014 :  14:04:25  Alıntı
Guncel. Yorum katmak isteyen yok mu ya ?

ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
28/08/2014 :  14:35:33  Alıntı
Bence fikir olarak mantıklı bir düşünce.Belli bir saate kadar kahvaltı sonrasında normal kafe olarak devam edilebilir.Ama fiyatlara dikkat etmelisiniz.Zira öğrencilerin büyük çoğunluğunun maddi gücü çok yüksek değil biliyorsunuz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Muhasebe
ahmethakan41
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
28/08/2014 :  14:47:23  Alıntı

guzel fikir. suan cogu cafede kahvaltı tabagı öğrenciye yönelik 6 -7 tl arası.sen 8 tlye acık büfe yapabilirmisin? yada 7 tl ye acık büfe ? küçük çayı 25 kurus olarak ayrı satabilirsin bi fiyat arastrmanı yap istersen
ahmet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
yunus2727
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
28/08/2014 :  14:57:38  Alıntı
kahvaltı tabağı 6-7 tl. çok ucuz olur. :) açık büfede 8 tl. çook çook ucuz olur. peki maliyet hakkında fikri olan var mı ?

ahmethakan41
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
28/08/2014 :  15:07:42  Alıntı
ucuz olurda dostum bunlar öğrenci:) bir öğünde kahvaltıya 10 tl vermelerini bekleme.he özel bi ünwte dersen onu bilemem.zonguldakda ünwtenin karsısında hep böle fiyatlar 5tlye veren bile var. maliyet hakkında bunu koyacagın ürüne göre değişir.5 çeşit peynir değilde 2 çeşit peynir koyarsın.tabakları biraz küçük tutup sıcak ekmek servisi yapabilrsin. maliyeteri kendin cıkartman lazım
ahmet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
29/08/2014 :  03:22:23  Alıntı
hangi üniversite,öğrenci sayısı nedir.?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
yunus2727
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
29/08/2014 :  22:50:58  Alıntı
45000 ogrenci. Personel haric kardes.

mooncrown
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
29/08/2014 :  23:39:26  Alıntı
Kira en temel faktör ne kadar mesela

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
30/08/2014 :  01:34:26  Alıntı
o kadar öğrenci varsa ne yapsan tutar.bol şanslar..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
yunus2727
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
09/09/2014 :  12:14:24  Alıntı
günceldir. başka fikri olan yok mu ? ya da eklemek isteyen kimse yok mu yahu ? cumartesi pazar universite içindeki kafeler napıyor? yaz okulu da kalktı. 2.5 ay universite boş denecek kadar azalıyor ? bu zamanlarda napılır ?

fatihseker1905
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/09/2014 :  14:07:31  Alıntı
bence bu konuda en elzem olan kısım genel gider durumu. Kirası ne kadar, stopaj gideri ne olur. Eğer üniversiteden kiralık ise üni. bir kaç yıllık kontrat yapacak diğer kontrat zamanı öncelik sizde mi yoksa başka birine de verebilir mi. yatırımın sürekliliği önemli

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
arman
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
17/09/2014 :  03:45:24  Alıntı
Hangi üniversite ve mekan üniversitenin işlek bir yerinde mi bulunuyor bilmiyorum ancak bunu kendine kriter olarak al. Çok işlek bir yerde ise mümkün olduğunca eleman sayısını az tutabileceğin bir şekilde işini planla. Üniversite de olsa eleman ücretleri ve sürekli bitmek bilmez elemansızlık seni yoracaktır. Üniversite içerisinde olduğu için üst düzey servis yapacağım diye kendini kasmaman gerek. Tabi ki özen gösterilecek ancak öğrencilerin pek takmadığı bir durumdur üst düzey kalite. Bu yüzden self servis olayına yönelmen iyi olur.

Biz bu işi cafe restaurant olarak yapıyoruz. Günde ortalama 6-7 kahvaltı tabağı satıyoruz fazla değil ancak her şeyi direkt taze olarak, sipariş üzerine hazırlıyoruz. Önceden domates salatalık kesip kenara bile koymuyoruz. Her şey sipariş geldiği anda porsiyonluk hazırlanıyor. Çok fazla kahvaltı satmamamıza rağmen, iki kahvaltı tabağı siparişi geldiğinde yanında bir menemen bir başka aparatif istediklerinde bile bir sıkışmalık olacaktır.

Bu yüzden mekan işlek bir yerde ise sabahları poğaça börek çeşidine self servis olacak şekilde girebilirsin. Üniversite de çay, kahve, tost, bisküvi hepsi tüm gün boyunca gider. Her türlü iş yapacaksındır.

Yerleşim : Türkiye / Bs  |  Meslek : Esnaf
abbankimya
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
22/10/2014 :  10:47:58  Alıntı
Üniversitede iş yeri açabilirseniz çok iyi olur kazanmama olasılığı olmayan yerlerdir üniversite kampüsleri. Ancak üniversitede bir yer açma işleri ihale yoluyla falan oluyor diye biliyorum. öncelikle üniversite yönetimi ile görüşerek kiralama koşullarını öğrenin. bunu hallettikten sonra üniversite içerisinde öğrenciler arasında anket düzenlerseniz çok iyi olur. Çünkü üniversitede öğrencilerin istediği bir tür yer açabilmek öğrencilere sorarak en iyi olur. Eksikleri onlar çokiyi görür. Özellikle anketi 3. sınıftan sonraki öğrenciler arasında yapmak önemli. Bu şekilde başlarsanız başarısız olmanız mümkün değil 45000 öğrencinin bulunduğu bir yerde. ben 12 yıldır kampüs içerisindeyim ve bir üniversitenin 12 yılda geçirdiği değişimi öğrenci isteklerini çok iyi bilen birisiyim. Hangi üniversite olduğuda çok önemli genel öğrenci profili nedir onu iyi bilmek lazım ne tür bir mekanın tutacağını kestirebilmek için. Örneğin Akdeniz üniversitesinin kampüsünde çok lüks mekanlarda var daha alt kesime hitap eden yerler de mevcut ve en önemlisi hepsi çok iyi kazanıyor. Bence en mükemmel iş fikri kampüs içinde ticaret yapmak. Bir market bile kampüs içerisinde süper kar yapar.Akdeniz üniversitesinde böyle ve bir de 19 mayıs üniversitesinin kampüsü bu konuda çok eksik 45-50 bin civarında öğrenci var ama mekan yok öğrenciler gidecek yer biemiyor bizzat biliyorum orada açılabilecek bir cafe çok iyi para kazandırır. önemli olan üniversite ile olan kısmı halletmek bence.

Şahsi fikrim benim sermayem olsaydı şu anda gider 19 mayıs üniversitesinin kampüsünde veya kampüse en yakın olan yerlede bir cafe açardım hiç düşünmeden.
chemistabban

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Kimyager
İlci_baran
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
22/10/2014 :  11:24:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
okulda kantinleri ihaleyle verirken üniversite de döner sermayeye girecek işletmeyi nasıl verecekler anlamadım .
eğer yapabiliyorsan tutabiliyorsan helal olsun derim .
özel üniv.de tutar . devlette millet zaten 2 liraya yemek yiyor . devlette tutmaz demiyorum hatta bahçelerinde kafe tarzı yerlerde mevcut ki bu tutuluyor manasına gelir . dediğim gibi yapabiliyorsan helal olsun :)

Baran İlci

Ev Tekstili imalatı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
src3484
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
23/01/2015 :  03:51:01  Alıntı
Güncel mi hala veya actiysaniz bir fikir vermek isterim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
emreesen
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
20/03/2015 :  15:27:35  Alıntı
Bursa'da Avrupa Birliği destekli broiler yetiştiriciliği projemize yatırım ortakları aramaktayız arazimiz mevcuttur gerekli firmalarla ön görüşmeler yapılmış olup herşey hazırdır 45.000 50.000 kapasiteli bir yetiştirme çiftliği olucaktır dileyen , ciddi düşünen arkadaşlarla ortak çalışma yürütebiliriz 05071982621
En güzel para canlı kanatçılıkta.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Veteriner

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.33 saniye.
16:37:57, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım