Cafe-restaurant Açarken Sponsorların Desteği? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Cafe-restaurant Açarken Sponsorların Desteği?

1mren
Üye

Toplam 177 yazı
22/08/2014 :  04:50:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar cafe,restaurant ve bar tarzı mekanlar açarken cola markaları bira markaları enerji içeceği ve benzeri bilinen markalar açtığınız mekana ürünlerini koymanız karşılığında büyük meblağlar ödeyebiliyor.Örnek olarak 500 bin tl yatırım yapmanız gereken bir mekanı sponsor markalardan alacağınız 250 bin tl ile masrafı yarı yarıya azaltarak açabilirsiniz.Bunun örneklerinide çevremden gördüm ve duydum.Ancak bu iş ha diyince olmuyordur sanırım.Bu işi gerçekten bilen kişiler hem bana hemde burayı okuyacaklara yardımcı olsun lütfen.Mesela coca cola,efes yada redd bull ve benzeri markalar ne gibi şartlar arıyor.Açtığınız mekanın semtinemi bakıyor yaptığınız yatırımamı bakıyor.Verecekleri para ne kadardan ne kadara çıkıyor ve neye göre değişiyor.O kadar kolay bir durum var ise 150 bin lira harcamam gereken bi yeri cebimden 5 kuruş harcamadan yaptırabilirim düz mantıkla.Tabi böyle değildir bu iş.Nasıl oluyor bilenler anlatabilirmi?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
1mren
Üye

Toplam 177 yazı
22/08/2014 :  08:15:20  Alıntı
Herkes fikrini ve bildiklerini yazsın lütfen..

1mren
Üye

Toplam 177 yazı
22/08/2014 :  10:29:13  Alıntı
Güncel

ahmethakan41
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
22/08/2014 :  14:39:10  Alıntı

buyuk yatırımları bilmiyorum ama arkadasım cafesini acarken en az bin tl lik bir alım sonrası kola dolap vermeyi kabul ettiydi.bende buna benzer bi konu acmıştım postmix makineleri ile ilgili ama banada cevap veren olmadı bekliyorum.
ahmet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
1mren
Üye

Toplam 177 yazı
22/08/2014 :  19:54:50  Alıntı
...

selim213
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
22/08/2014 :  22:01:54  Alıntı
Merhabalar,

En mantıklı ve En iyi bilgiyi saydıgınız markaların satış ve pazarlama bölümlerinden öğrenebilirsiniz, Başkalarının ne dediği sadece kafanızı karıstırır.

Saydıgınız markaları ara**** yarım saatte bilgi alırsınız hepsinden.

Ayrıca parasız hiç birşekilde bu işler yürümez. Ön yüze harcamasanız bile cafe restaurant işlerinde birde mutfak kısmı vardır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
1mren
Üye

Toplam 177 yazı
22/08/2014 :  23:19:13  Alıntı
500 bin tl harcama yapacağımız bi cafe düşünüyoruz arkadaşla.kafamızdada bu paranın yarısını sponsorlardan daha sonra almak var.bu işler böyle yürüyor diye biliyorum.

okanelektro
Yeni Üye

Toplam 93 yazı
22/08/2014 :  23:57:42  Alıntı
çalışıtığım catering firması;süt ve yoğurt firmasından 500 bin tl lilk satış sözü karşılığı hem yıl sonu primi aldı hemde 4 adet jeneratör aldı.havanlandırmayıda meşrubat firmasının bayiis yaptı.ciro taahhüdükarşılığı.tık yağ firmasıda çöp ve çevre düzenlemsini yapmıştı yani işiniz gereği ve vizyonu na göre olur her girişim.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emekli
BatuhanKangal
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
23/08/2014 :  10:24:13  Alıntı
500.000 Yatırdığınız kafeye yatırım yapması muhtemel çünkü menüsünde ya da mekanın 4 köşesinde duracak Coca-Cola yazısı büyük reklam ayrıca mekanda sattığı cola'nın da haddi hesabı olmayacak. Ancak bunun için daha önceden bu sektörde başarılı bi işletme yaratmış , müdürlüğünü yapmış ya da Coca-Cola'nın ülke ayağında kefil kabul edeceği insanlardan biri aracı olmuş olabilir. Tabela'ya Coca-Cola yazarsan belli indirimlerle veriyolar filan ama 250.000 güzel para :)
Sivas/Kangal'dan Kaliteli Safkan Kangal Satışlarımız Vardır. (Ev köpeği değil davar köpeği yavruları)

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Mühendis
Det
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
23/08/2014 :  10:41:19  Alıntı
Yaklaşık 1 ay önce bir arkadaşım G.Antep'te kafe açtı. Yatırım miktarı sizinki kadar yüksek değil -yaklaşık yarısı kadar- ancak mekanda kullandığı kola dolabı, fritöz, ızgara vb. tarzdaki ekipmanları belirli kota karşılığında ürün tedarik ettiği firmalardan ücretsiz olarak aldı. Yani direkt nakit yardımı vereceklerini zannetmiyorum ancak ekipman desteği verir firmalar.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
Ekonomistr
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
23/08/2014 :  14:34:34  Alıntı
Nakit yardımı almak istiyorsanız projenizi hazırlayıp KOSGEB'e başvurun. Firmalar nakit vermezler, buzdolabı, mutfak eşyaları, şemsiye, masa, sandalye, tabela, pano gibi eşyaları karşılarlar.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Diğer
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
23/08/2014 :  15:47:07  Alıntı
MERHABA BİLDİĞİM KADARI İLE BU TİP BÜYÜK FİRMALAR GELİYOR İŞLETMENİN KONUMUNA LOKASYONUNA BAKIYORLAR ÖRNEK COCACOLA ŞU KÖŞE BENİM BURAYA ŞUNU YAPICAM BUNU YAPICAM KARŞILIĞINDA ŞU KADAR MALIMI SATARSIN SATACAĞIN ÜRÜN KONSEPTİNE GÖRE YEDİ SEKİZ FİRMA SENİN DÜKKANINI %40 ORANINDA DEKORE EDERLER AMA DEKORASYON KARŞILIĞI TALEP EDİLEN CİROYU YAPAMASSAN SANA BU YAPILAN MASRAFLARI FATURA EDERLER BİLESİN
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
23/08/2014 :  22:46:25  Alıntı
benim bir arkadaşım tekel bayi açarken efes den 6 aylık dükkan kirası ve yaklaşık 4.000 tl civarında bira almıştı,buna birebir şahidim,ayrıca çok mütevazi küçük bir ilçede küçük bir dükkan idi.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
tuncay pazarlam
a

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
30/08/2014 :  11:28:08  Alıntı
multi cafe olarak yeni acada kahılacak cafelere yada zincirlere yve üretimi planlayan işletmelere fabrikalara iyi teklif sunabiliriz.

irtibat: 0530 932 70 63
muhammed TUNCAY

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.68 saniye.
06:04:25, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım