Otel İşletmesi Hakkında Yardım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Otel İşletmesi Hakkında Yardım

hasandh
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
18/08/2014 :  12:11:37   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar arkadaşlar
yine bir konu hakkında karşınızdayım
Malum yaşımızın genç olması nedeniyle yeni bir iş kurma düşüncesi içerisindeyim. bundan dolayı sürekli bir araştırmalar içindeyim.

Otel işi nasıldır. daha önceden otel işletmesiyle yada buna benzer işlerin (pansiyon yurt vs.) kar oranları nasıldır.

harcama kalemleri nelerdir ?

ayrıca daha çok şehir içi otel düşünüyorum.

malum bir de bu işin sıkıntıları vardır bilirsiniz. bunları önlemek adına neler yapabiliriz.

hepsi ve daha fazlası için yorumlarınızı bekliyorum.

Gelecek e ticaretle şekilleniyor. e ticaret hakkında bilgi almak için iletişime geçin

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Yöneticilik
crocodile
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
18/08/2014 :  14:04:22  Alıntı
4 yillik turizm isletmeciligi ve otelcilik mezunu olarak onerim deneyimin yoksa kesinlikle girme cunku disaridan gorundugu gibi degil icinde bircok sey var ornek vermek gerekirse acentalara yapilan indirimler , satin alma , kalifiye personel bulma memnun etme verimi arttirma vs cok cok detayi var ya isi iyi bilen tecrubeli birisiyle gir ki ortakligi tavsiye etmem baska bi cozum bul ya da bildigin isten sasma bol sans ..

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Turizm
cenk544
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
18/08/2014 :  16:21:03  Alıntı
Bende bu konu üzerine araştırmalar yapıyorum bu aralar.bi bina buldum komple kiralık anlaşabilrsek sahibi ile,orayı.uni öğrencileri için yurt.yapmayı planlıyorum..tecrübeli arkadaşlardan yorumlarıni beklerim

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
crocodile
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
18/08/2014 :  20:17:04  Alıntı

Size onerim fizibilitenizi ciddi anlamda yapin odeyeceginiz miktar ile kazanacaginz minimum fiyati iyi hesaplayin ve butcenzi cok iyi kullanin son olarakta ornegin kiralama islemi sizin hesabnzla 20 bin tl ise sizin en az 30 bin tlniz olsun ucu ucuna girmeyin kenarda paraniz bulunsun

hasandh
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
19/08/2014 :  17:02:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yorumlarınız için teşekkürler her işin olduğu gibi bu işin de püf noktaları vardır hani bunlardan bahsedermsinz ?
Gelecek e ticaretle şekilleniyor. e ticaret hakkında bilgi almak için iletişime geçin

crocodile
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
19/08/2014 :  23:02:57  Alıntı
Elbette fakat yurt icin mi yoksa otel icn mi dusunuyosnz tam olarak ?

hasandh
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
20/08/2014 :  15:56:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
crocodile hiç farketmez her ikisi içinde görüşlerinizi alabilirim

hasandh
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
20/08/2014 :  19:17:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
teşekkürler efe07

crocodile
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
21/08/2014 :  00:49:12  Alıntı
Yurt için gerek olmayabilir fakat otel için mutlaka deneyimli birisini bulun , işinizin başinda durun kimseye guvenmeyin , ortakliga gitmeyin , kuruluş aşamasında hsrcamalariniza çok dikkat edin , otelin konumu, müşteri kitlesi , konaklama turu , ortalama konaklama sureleri bunlari iyi belirleyin , fizibilite yaparken kazancinizi minimum seviyede tutun , sistematik calismaya özen gösterin , başabaş noktanizi otelin oda sayisi ,tahmini fiyat ve doluluk oranıyla hesaplayin daha boyle devam eder gider yatiriminizi yaparken duygularinizla değil mantiginizla hareket edin hayalperest olmayin bazen hic para yatirmamak çok daha karlidir.yurt için ise otel işletmesinden çok daha kolay fakat getirisi daha azdir artik hangisini yapacaginiz sizin butcenize bulunduğunuz konuma ve kendi isteklerinize gore değişir başarılar..

hasandh
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
21/08/2014 :  14:11:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Teşekkür ederim crocodile .

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.19 saniye.
16:10:14, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım