Fikrime Yorumlarınızı Rica Ediyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fikrime Yorumlarınızı Rica Ediyorum

yasar5955
Üye

Toplam 134 yazı
25/03/2014 :  21:27:15   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Dış cephe kaplaması üreten ve uygulayan firmam var.
Oturulan binalarla ilgili olarak bir banka ile anlaşsam ve daire sakinlerine özel faizli / faizsiz kredi çıkartsa ve benim hak ediş gelirlerim / daire sahiplerinin ödemeleri o hesaba geçse ve ben parayı bir süre çekmesem ve buna karşın bankadan faiz almasam. yani bankanın vereceği faizsiz kredi ,için alması gereken faiz karşılığı olarak bende benim paramı denk süre kadar hesapta bekletsem.
Ayrıca, alacağım ham maddeleri de aynı hesap üzerinden yapsam.
acaba bu fikrimi benimseyen banka veya finans kuruluşu olurmu.. bu fikir hayata geçse benim kazancımı nasıl etkiler.
veya buna benzer önereceğiniz fikriniz varmı.
öneri ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İmalat
turan284
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
26/03/2014 :  12:15:43  Alıntı
mantıklı bir fikir, ancak bir bankayla anlaşabilmeniz için işlem hacminizin çok yüksek olması gerekir, en az milyon tl li rakamlar.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
arkhe
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
26/03/2014 :  14:49:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Benim anladığım kadarıyla burada işi yapacak kişinin işlem hacminden ziyade krediyi kullanacak kişilerin sicillerinin temiz olması ve bankanın onlara kredi verebiliyor olması lazım.
www.toptanistiyorum.com
www.ekisfikirleri.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
seloceza
Üye

Toplam 554 yazı
26/03/2014 :  15:10:33  Alıntı

Mantik tahsilati kolaylastirmak ve garantilemek herhalde:)

Yerleşim : Türkiye / İstabbul  |  Meslek : Grafiker
turan284
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
26/03/2014 :  16:20:12  Alıntı
krediyi kullanacak kişilerin sicilleri önemli,
ancak arkadaşın belirttiği özel faizli/faizsiz kredi seçeneği için oluşacak hacim önemlidir.
örnek olarak büyük inşaat firmalarının yaptığı inşaat projeleri için bankalar firmalar ile anlaşıp özel kredi ürünü hazırlarlar...
bu bahsettiğim inşaat firmaları (ağaoğlu, varyap grup vs gibi) çok büyük hacimli firmalardır ve projelerinde yer alan konut/işyeri v.s sayısıda malumunuzdur...
onun için belli bir hacim, şirketinizin güvenilirliği, teminat yapınız v.s çok çok önemlidir...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
26/03/2014 :  17:32:25  Alıntı
10 BANKAYI GEZERSİN BU FİKRİNİ kabul edecek bir banka bulursun o yüzden bir çok banka ile hemen görüşmeye başla..

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
26/03/2014 :  19:37:38  Alıntı
çok mantıklı bence işlerini olumlu yönde etkileyebilir ama tabiki tahsilat yapmak anladığım kadarıyla bankada bekleyeceği süre kadar sermayeniz var..hemen konusmaya başlayın...

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
yasar5955
Üye

Toplam 134 yazı
26/03/2014 :  21:29:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İyiki varsınız arkadaşlar..
sanırım biraz detay vermem gerekiyor..
Burada asıl hedef bankadan kredi çektirmek değil. aksine asıl hedef firmamı bir sözleşme ile bankaya bağımlı ve denetlenebilen göstermek. bu iş almamız konusunda kullanacağımız en geçerli garanti olur kanısındayım. düşünün bu bina '' X bankası ile Y firması iş birlikteliği ile yapılmaktadır '' afişi ve reklamı...
Dikkat ederseniz burada banka sadece kredi kullandıracağı ( isterse ) kişilerden faiz almayacak, bende parasını nakit ödeyen veya kredi kullanarak firmamızın hesabına yatacak paraya bloke ko****, almadığı faize denk gelecek zaman diliminde tutmak.. hatta bankada oluşacak ve blokeli olan paranın teminatı ile ayrı kredilendirmeler.. ham madde firmalarına blokeli miktarla sınırlı garantörlük / ödeme teminatı vb. onlarca karşılıklı çıkarlar, kazançlı ve sıfır risk. sıfır diyorum çünkü ham madde satan firmaya bankanın ödeme garantisi verdiğini düşünün ( bloke kadar)
Lütfen..iyi yoldayız.. eminim çok güzel sonuçlar çıkacak.
Hepinizi saygı ile selamlarım.

tufanhamza
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
26/03/2014 :  21:35:02  Alıntı
Faiz haramdir allahuekber
tufan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
26/03/2014 :  23:43:16  Alıntı
kardeş mesela banka şöylede diyebilir... misal dış cephe yaptıracak olan adam bankadan 10 bin tl kredi çekecek faizsiz ve bunu 36 aya veya daha aza böldürecek normal şartlarda banka 10 bin tl'ye 36 ay vade ile 3 bin tl koyuyor ise sana ödenecek olan tutarda bu yani banka sana vadeli hesap açmış gibi para onlarda kalacak ve sana toplam faiz miktarını çıkardıktan sonra paranı iade edecek...yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür..:)

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
27/03/2014 :  10:11:37  Alıntı
yaşar bey çok mantıklı bu fikriniz. Fakat bu sistemi kurarsınızda bu sisteme malzeme verecek firmalar ödemeyi de bu sistem üzerinden alacaklarına ikna olabilecekler mi acaba ve sizinde bir sürü masrafınız olacak buna dayanacak finansman gücünüz var mı ? .Çünkü dediğiniz işler bayağı yüklü rakam tutacak.Bunları optimum bir noktada birleştirirseniz müşteride buldunuz mu çok güzel bir iş hacmine ulaşırsınız.Hayırlı işler.

Yerleşim : Türkiye / İzmir
yasar5955
Üye

Toplam 134 yazı
27/03/2014 :  21:09:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
frontera206 mantıklı bakış açınız için teşekkür ederim.
öncelikle, müşteri konusunda çok iyi talep / iş var. benim burada hedeflediğim bankanın varlığının firmamızla aynı tarafta olması ve bankanın kontrolörlüğünde iş yapıyor olmamız. bu durumun bizi diğer firmalar karşısında çok avantajlı kılacaktır.. zira şu anda bu zorunlu bir durum ( ısı yalıtımı ) insanların aradığı iki şey güvenilir firma ve ödeme kolaylığı.. fiyat çokta önemli değil, zira verecekleri parayı doğalgaz veya klimadan yapacakları tasarrufla zaten amorti ediyorlar. hatta onlara para da kalıyor.
diğer bir husus, benim harcamam gereken finans, bu harcanacak limit beni aşması durumunda, bankadaki hesaba yatacak olan paranın teminatı karşılığı bir miktar kredi kullanılabilir.. veya bir kar ortağı edinilebilir mi bilemiyorum..
şu an mart ayı henüz bitmemiş olmasına rağmen-ki esas mevsim nisan sonu başlar.. sözleşme aşamasına geldiğim ve alma ihtimalim yüksek olan iş hacmi 1 milyon tl üzeri..
bankada paranın olması ve malzeme aldığım firmanın faturasının bankaya gönderilmesi ile bankanın o miktarı vade sonunda ödemek koşulu ile teminat altına alması/ödeme garantisi vermesi ile veya buna benzer başka bir yo ile bu sorun aşılabilirmi bilmiyorum..
nasıl toparlayacağımı ve nereden başlayacağımı bilmiyorum.
Allah yardımcımız olsun.
Tekrar teşekkür ederim. fikirleriniz çok önemli.

frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
23/04/2014 :  09:37:17  Alıntı
Yaşar bey ortak bir konsensüs oluşturarak işlerinizi organize edebilirsiniz.İşlerinize nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz bu konuda haklısınız size en iyi önerim ortak bir konsensüs .. Yani herkesle konuşun önce teker teker sonrada bir toplantı organize edin ve herkesi bir araya getirin ki sonradan kimse sölediğinden dönemesin ve bunları yazılı yapıp imza altına alın derim .Hayırlı işler .

Yerleşim : Türkiye / İzmir
ibrahimtrn
Üye

Toplam 105 yazı
06/06/2014 :  02:30:06  Alıntı
senin söylediğin gibi bir sistem yok bankacılıkta. ancak peşin ödemeli faizde 0 faiz uygulanıyor. mesela araba satışlarında 20 000 tl ye 24 ay 0 faiz diyorya işte senin yapmak istediğinde böyle bişi. işte o 0 faiz olmuyor banka marka ile anlaşır. 20 000 tl nin 24 ay ki faizi ne kadar sa bayi o parayı bankaya peşin öder. normal faiz 1, 15 ise peşin ödendiği için 0,85 gibi bir rakam gelir. ancak marka bu farkı aracın fiyatına yansıtır. mesela liste fiyatı 23 000 olan arabayı marka bir ay sonraki listede 27 000 yazar ama 0 faiz verir sende paşa paşa fazisiz kredi aldım dersin ama aslında faizi peşin ödersin. eskiden ciddi pazarlık payları olurdu selam verene 2 - 3 binlira liste fiyatından.hepsi hikayedir aslında adam satacağı rakama satıyor. sadece bunu yaparken süslüyorlar. bu işin gerçeği budur. geçmişte bir markada ( bayide ) satış müdürlüğü yapmış bir insan olarak özetle bunu söyleyebilirim
İbrahim Turan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.62 saniye.
14:33:01, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım