Gümrükten Araç Satın Almak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gümrükten Araç Satın Almak

lehat
Üye

Toplam 262 yazı
14/02/2014 :  01:29:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selam arkadaşlar.bilginize danışmak istediğim konu tasis den araba almak.çoktandır inceliyorum ve gayet makul fiyatlara beğendiğim almak istediğim araçlar oluyor.Fakat bu işin prosedürlerini detaylarını bilmiyorum.internetten de detaylı bilgi alamadım.bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
14/02/2014 :  11:52:41  Alıntı
gümrükten araba almayı soruyorsan orda ihaleye giriyorsun o şekilde alıyorsun arabayı fakat arabalar çok yıpranmış oluyor diyelim ucuza getirmeye çalıştın araç ne kadar ardiyede kaldıysa onun ücreti girerken vergisi felan derken türkiye fiyatına geliyor zaten

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
lehat
Üye

Toplam 262 yazı
14/02/2014 :  13:43:04  Alıntı
hım....teşekürler.verilen fiyata bire vergimi ekleniyor?? örneğin tasis de bir ürür araba var ve fiyatları %20-30 uygun oluyor..buna artı vergi eklenirse zaten daha pahalı olurki?? bence konuyu daha detaylandırmalıyız

ytuna
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
14/02/2014 :  17:22:59  Alıntı

çok lüks araçlarda zaten normal insanlara bırakmıyolar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
lehat
Üye

Toplam 262 yazı
14/02/2014 :  18:23:13  Alıntı
evet..gümrük müdürlüğü bununla ilgili açıklama yapmıştı.Herzaman aynı kişilerin arabları almasından rahatsızız diye...işe detaylı bilgisi olan birisi olursa görüşmek isterim.çünkü şöyel birşey varmış...ilk ihale edildiğinde eğer satılmıyorsa ikinci ihale edildiğinde alıcı fiyat verebiliyr ve % 60 a kadar ucuz alabiliyrmuş....bu işi iyi bilen birileri ile görüşmek lazım...ben çok istiyorum fakat kısmet işte ne yapacağımı bilmiyorum

blackops
Üye

Toplam 711 yazı
14/02/2014 :  20:18:38  Alıntı
hayır şöyle eğer araç satılmaz ise bi indirim yapıp ihaleye tekrar koyuyorlar %25lik bir indirim yine satılmadı mı o zaman %50 bi indirim koyuyorlar fakat bu indirimler arabanın ihale açılış ücretlerinden indirimler senin ihaleye girmen için bankaya br miktar para yatırman gerekiyor..sonra giriyorsun işte ama pek tavsiye etmem o araçlar orda çok fazla yatıyor genelde lastikleri patlamış deri koltukları iyice yıpranmış zaten motorna felan bakamıyorsun yani mtorda karıncalanma felan oldu mu anlıyamıyorsun :(

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
14/02/2014 :  20:44:30  Alıntı
http://www.tasis.gov.tr/yeni/neotas/aracs.asp
bu linkde sorularının cevabı var.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
lehat
Üye

Toplam 262 yazı
14/02/2014 :  23:09:14  Alıntı
verdiğiniz bilgileri için teşekür ediyorum.Philips verdiğin link için teşekürler.

inka67
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
07/10/2014 :  00:36:09  Alıntı
Arkadaşlar bir ara bende çok ilgilenmiştim Tasiş den araba almak için ve erenköy gümrük'e gidip biraz takip ettim yetkili kişilerle konuştum kabaca hesap yapmıştım ihale size kaldıktan sonra ortala %60 oranında vergi ve masraf çıkıyor tabii birde arabanın motor hacmide önemli bence hemen ihaleye girmeyip gidip takip edin ve bilgi edinin

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Ticaret
maltepeli
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
09/10/2014 :  19:49:49  Alıntı
tasiş ten araba almanın sıkıntısı yoktur..hesaplıdan ziyade biraz belki uygun olabilir..iyice incelerseniz temiz bir araba alabilirsiniz..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
aslan59
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
29/11/2014 :  02:42:34  Alıntı
Selam taşişten çok araç aldım sattım prosedür kolaydır alırsın bir ikametgah ihaleden 1 gün evvelde ihale yapılacak yerde vezne vardır oraya teminat yaptırman Lazım mesala gireceğin ihalelerin toplam bedeli 10 bin tl 1000 tl yatırman Lazım ihale ben bu işi yaptığımda 3 kez yapılıyordu mesala ben 99 model bir oto vardı ihale açılışı 7000 tl 1 ihale satılmasa 2 ihale 5000 düşer satılmasa 3 ihale. 3500 düşer yine satılmassa. Teklif toplarlar yani devlet derki biz 3500 dedik uzatın elinizi siz ne veriyorsunuz en yüksek teklifi veren dosyaya ismi konur ve Ankara'ya genel merkeze gönderilir onaylarsa Ankara araba senin dir mesala sen 2000 teklif ettin vergi vs sana bu arac 4000 bine çıkar genelde ben hep Teklifle alıyordum kelepir alıyordum satıyordum desenki şimdi neden yapmıyorsun her işte olduğu gibi bu iştede hile var adamın olması Lazım desenki neden ben piyasası 20 bin tl bir arabayı Adana gümrüğünden aldım ihaleden 1 gün evvel arabayı kontrol ettim satın aldım arabayı çekmeye gittiğimde beynin çalınmış OLDUĞUNU gördüm ve bu gibi durumlarda hiç bir söz hakkın yoktur asıl Bırakma hikayem bir arabaya 1000 tl teklif verdim onay gelmedi. Daha sonra aynı araca başka biri 500 tl teklif etti onayladılar bu durum bu işlerde hile var bu işleri kovalayan insanların adamları var ama yine sen git katıl ihaleye girmeden dışarda kalabalık olur her kes birbirine selam atar ve sorar hangi araçla ilgileniyorsunuz derler sen tüm araçlarla ilgileniyorum de. Ozaman sana bazı arabalar için ihaleye teklif verme al şu 100 tl koy cebine derler veya daha yüksek verirler ben çok para aldım farklı bir durumda olabilir gümrüğe çekilmiş Aracın içinde çok değerli bir şey olabilir kaçak eşya veya zulalanmış bir şey olur ozaman dışarda hep anlaşmak isterler kimse almasın diye bitirmeden bir şey söleyim ben Türkiye piyasası 2000 tl olan bir arabayı 6000 tl alan gördüm Arabanın içinde ne vardır bilemezsin benim arkadaşa bir Mercedes aldım Kapısı'ndan çıkan şey Sıfır Mercedes alır ama biz polise haber verdik satış iptal oldu arabaya el koydular anlatsam daha sabah olur zevkli iş ama ihalelere katıl hiç olmasa Avanta alırsın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
fuatbozkurt
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
01/12/2014 :  17:57:43  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aslan59
Selam taşişten çok araç aldım sattım prosedür kolaydır alırsın bir ikametgah ihaleden 1 gün evvelde ihale yapılacak yerde vezne vardır oraya teminat yaptırman Lazım mesala gireceğin ihalelerin toplam bedeli 10 bin tl 1000 tl yatırman Lazım ihale ben bu işi yaptığımda 3 kez yapılıyordu mesala ben 99 model bir oto vardı ihale açılışı 7000 tl 1 ihale satılmasa 2 ihale 5000 düşer satılmasa 3 ihale. 3500 düşer yine satılmassa. Teklif toplarlar yani devlet derki biz 3500 dedik uzatın elinizi siz ne veriyorsunuz en yüksek teklifi veren dosyaya ismi konur ve Ankara'ya genel merkeze gönderilir onaylarsa Ankara araba senin dir mesala sen 2000 teklif ettin vergi vs sana bu arac 4000 bine çıkar genelde ben hep Teklifle alıyordum kelepir alıyordum satıyordum desenki şimdi neden yapmıyorsun her işte olduğu gibi bu iştede hile var adamın olması Lazım desenki neden ben piyasası 20 bin tl bir arabayı Adana gümrüğünden aldım ihaleden 1 gün evvel arabayı kontrol ettim satın aldım arabayı çekmeye gittiğimde beynin çalınmış OLDUĞUNU gördüm ve bu gibi durumlarda hiç bir söz hakkın yoktur asıl Bırakma hikayem bir arabaya 1000 tl teklif verdim onay gelmedi. Daha sonra aynı araca başka biri 500 tl teklif etti onayladılar bu durum bu işlerde hile var bu işleri kovalayan insanların adamları var ama yine sen git katıl ihaleye girmeden dışarda kalabalık olur her kes birbirine selam atar ve sorar hangi araçla ilgileniyorsunuz derler sen tüm araçlarla ilgileniyorum de. Ozaman sana bazı arabalar için ihaleye teklif verme al şu 100 tl koy cebine derler veya daha yüksek verirler ben çok para aldım farklı bir durumda olabilir gümrüğe çekilmiş Aracın içinde çok değerli bir şey olabilir kaçak eşya veya zulalanmış bir şey olur ozaman dışarda hep anlaşmak isterler kimse almasın diye bitirmeden bir şey söleyim ben Türkiye piyasası 2000 tl olan bir arabayı 6000 tl alan gördüm Arabanın içinde ne vardır bilemezsin benim arkadaşa bir Mercedes aldım Kapısı'ndan çıkan şey Sıfır Mercedes alır ama biz polise haber verdik satış iptal oldu arabaya el koydular anlatsam daha sabah olur zevkli iş ama ihalelere katıl hiç olmasa Avanta alırsın
aslan bey vergi oranı neye göre belirleniyor ve devletin aldıgı teklifler neye göre belirleniyor mesela 3 ihale nasıl takip ediyoruz yada onlar biz ilk ihaleye girdik diye bilgimi veriyor

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
aslan59
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
03/12/2014 :  22:36:26  Alıntı
vergi oranı aracın motor cc büyüklugune göre mesala 8 silindir bir mercedes aldık 5000 motor 2000 tl ye aldiysak 5500. 6000 tl arası gümrükten çıkar veya doblo araç aldık 1.3 motor 2000 tl ye çıkışı 3200 ila. 3700 arası çıkar eskiden 3 ihale yapılıyordu şimdi tek ihale yapılıyor mesala araç satış bedeli 10 bin lira alıcı cikmassa 7500 düşer yine teklif veren olmazsa 5000 düşer yine alıcı cikmassa teklif toplarlar biri 2000. der. biri 3000 der en yüksek vereni dosyaya koyup merkeze yollarlar merkez kabul ederse 1 ay sürmeden evinize zarf gelir kabul edildiyse gidip bedeli öder vergi öder aracı alırsınız hepsi bu kamu araçları veya kacakta yakalanıp el konulan araçların satışlarında sadece. kdv eklenir. yani satış bedeli ve kdv birde ufak tefek ambar ücretleri iş zevkli ama dikkat ister birde cok kurt var. yinede zevkli hadi kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
yunusemree
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
04/12/2014 :  14:23:08  Alıntı
Arkadaslar bnde bi araba almak istiyom yurtdisindan orda ucuz imis nasil alabilirim yardimci olurmysunuz

Yerleşim : Türkiye / Turkiye  |  Meslek : Serbest meslek

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.56 saniye.
03:06:53, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım