Gürcistanda İş Kurmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gürcistanda İş Kurmak İstiyorum

ertuğrulgüzel
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
04/01/2014 :  11:06:49 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

herkese selamlar, ben istanbulda demir çelik ticareti ve plastik ve metal eşyaların kalıp üretimini yapmaktayım , aynı zamanda bu sektörlerde üretim yapan çok sayıda üretici firma ile alış veriş yapmaktayım örnek olarak , oto yedek parça,banyo aksesuarları, kapı kolu, madeni ve plastik mutfak eşyaları,yani aklınıza gelebilecek tüm branşların kalıp ve üretiminin merkezindeyim,19 yıldır bu sektördeyim,yani bu bilgi ve tecrübemle gürcistanlı yatırımcılarla ortak iş yapmak istiyorum kalıbını ve üretimini yapamayacağım hiç bir ürün hemen hemen yok gibi birşey bu konu ile ilgilenenler varsa benimle temas kurabilirler.ayrıca bu düşüncelerimle ilgili gürcistanı tanıyan arkadaşlardanda yorum almak isterim.herkese teşekkürler.
istanbul

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
kinstd
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
05/01/2014 :  16:29:56  Alıntı
iş yapacak başka bir ülke bulamadın mı?
içeriye atılan suçsuz türkleri duymadın sanırım gürcistan'da...

ve ayrıca ekonomisi bitmiş bir ülke ile ne derecede iş yapabilirsin ki...

git rusya'ya açıl...git ukrayna'ya açıl...olmadı git avrupa....

kesinlikle iş yapmanı tavsiye etmem...içeri atılacağından değil...sadece insanların ekonomisi çok kötü...

mesela bir rusya'ya gittiğinde öyle değil...insanların parası var...ekonomisi de güçlü bir ülke...

gürcistan azerbaycan ve ermenistan'da iş yapmanı kesinlike davsiye etmem...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
ertuğrulgüzel
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
05/01/2014 :  22:50:09  Alıntı
uyarınız için teşekkürler kinstd kardeşim,aynı uyarıyı özelden başka bir kardeşimde yapmış bu uyarıları dikkate alıcam .
istanbul

yavuz tiflis
Üye

Toplam 303 yazı
17/01/2014 :  11:19:37  Alıntı

arkadaşlar biliyorsunuz bilmiyorsunuz oturdugunuz yerden fikir veriyorsunuz nerden biliyorsun türkleri içeri atıyorlar giibi örnekler veriyorsun.ben 10 yıldır gürcistan da iş yapıyorum ve a türk rkadaşlarımızda yapıyor sen dünyanın neresinde yanlış işler yaparsan her yerde sıkıntı olur.uzatmayacagım kimse kimsenin ticaretine mani olmasın lütfen..

Yerleşim : Gürcistan / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
mck55
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
17/01/2014 :  14:16:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
biz de gürcistanda uluslararası nakiyat yapacağız , amcam 25 senedir bu işi yapıyor avrupa,gürcü ve azeride...içeri atılmayı bırak servetini 50 ye katladı.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğrenci
cn.design
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
18/01/2014 :  17:31:29  Alıntı
Gürcistanda butiğim var öyle içeriye atılan yok ciddisen yazarsın palavraysa burda kalır

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
msdrnc
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
20/01/2014 :  14:35:20  Alıntı
benim babam annemle birlikte 2 senedir gürcistanda dükkanımız var gittiklerinde 1 dükkan vardı şimdi 2 dükkan var tekstil üzerine öyle içeri atma falan yok eğer rahat durmazsan zaten burdada içeri atarlar adamı rahat duracan kardeş
ya hudey

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
croket
Üye

Toplam 906 yazı
21/01/2014 :  00:16:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
selam ertuğrul
öncelikle gürcistana gittinmi hiç bahsetmiş olduğun iş konuları için gidip tifliste batumda kobuletide kutayside
potide buralarda gezip analiz yapman gerek
gürcistan mantıklı iş yaparsan güzel pazar
ama dediğim gibi öncelikle analiz şart
eğer gidersen safa yat çok paralı vs oldugunu belli etme
genelde batumda simsarlar çoktur
türkiyeden gelen ufak yatırımcıları dolandırmakta bire birler
bunları yapanlarda turkler genelde dikkat etmen gereken konular boyle
git ve kendin gözlemle
orada vergini özellikle satış fişi faturanı kestikten sonra sıkıntı yok gittiğinde araştır göreceksin zaten
oraya gitme amacın ortamsa bilemem
neyse hakkında hayırlısı olsun .
miagayrimenkul.net

Yerleşim : Türkiye / Bursa Gürcistan  |  Meslek : Emlakçı
Reşat1985
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
28/01/2014 :  11:31:27  Alıntı
Gurcistanla ilgili bilgi veririm. rashad.rashad1985@gmail.com

Yerleşim : Kazakistan / Kostana Astana Almaati  |  Meslek : Diğer
cn-design
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
28/01/2014 :  15:56:29  Alıntı
bu iş kurcam yazısı tam palavra

Yerleşim : Gürcistan / Tblisi  |  Meslek : İthalat / İhracat
fikret şahin
Üye

Toplam 130 yazı
28/01/2014 :  23:31:50  Alıntı
gürcü de yaşayan arkadaşlar, oradaki yerli halkın ne gibi zevkleri vardır ne yerler ne içerler ne olmazsa yapamazlar türkiye de severek yeyip de orada olmayan bir şey varmı mesela lokum pişmaniye şekerleme vs vs

Yerleşim : Türkiye / Ordu  |  Meslek : Satış / Pazarlama
aligunasti
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
29/01/2014 :  11:28:21  Alıntı
Merhabalar e ticaret sitemi satıyorum ilgilenirseniz 0533 0216279

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
ertuğrulgüzel
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
01/02/2014 :  01:16:49  Alıntı
cn-design , palavradan bahsediyosunda kardeşim senin yazılarını okudum bir yazında mobilya uzmanısın aynı yazında nakliyeci tarafın var almanyadan nakliye yapıyosun,bir yazında canta merakın var ,bir yazında takı işiyle ilgilisin ,bir yazında cüzdan eşarp işiyle ilgilisin,bir yazında pizza işinde birilerine yardımcı olmak istiyosun , iyide kardeşim sendede on parmakta on marifet sendeki bu yeteneklerin bu bilgi patlamasının sırrı nedir .
istanbul

croket
Üye

Toplam 906 yazı
02/02/2014 :  21:03:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Guzelim siteyi seviyesiz yorumlara maruz birakmayalim
Arkadaslar konu hakkinda bilgisi olmayan arkadaslarda
Yorum yazmasin
Gurcistan hakkinda benim yorumu okuduysan ertugrul bey
Lutfen dediklerimi dikkate alin
Gidip mekani gormedikce buradan her turlu yorumlara maruz kalirsiniz.
Iyi aksamlar
miagayrimenkul.net

Yerleşim : Türkiye / Bursa Gürcistan  |  Meslek : Emlakçı
hakanbas
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
04/01/2016 :  14:16:57  Alıntı
arkadaşlar Gürcistanda iş yapmak istiyorum
bununla ilgilide bu ay içinde gidip görüp gezecem
siz ne önerirsiniz ne yapıla blir çok bir sermayem yok
fikir verirseniz sevinirim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
gunaydin
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
06/01/2016 :  11:20:54  Alıntı
Hakan hangi sektörü düşünüyorsun bütçen ne kadar ??

Yerleşim : Gürcistan / Batumı  |  Meslek : Ticaret
jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
06/01/2016 :  12:16:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gürcistan da iş kurmak isteyen Müslüman arkadaşlar,orada yeme içme kültürü içki kültürü üzerine kurulu mezeler ile yemekler karışmış,pastalar amerikan kültürü hakimiyetinde güvenlik Türkiye den daha üst düzeyde,orada işçilik,enerji,giderleri Türkiye nin yarı fiyatı,orada oranın yerel ürünlerinden üretim yapıp Türkiye ye değil başka ülkelere satış yapmayı düşünmek en doğrusu.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Ticaret
f.karasoy
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
18/02/2016 :  19:29:13  Alıntı
yaklaşık 6 aydır gürcistan da bakmadığım iş gezmediğim yer kalmadı.. bir kaç önerim var dikkate almak isterseniz alırsınız istersiniz gider yaşarsanız. ben beceremedim diye size de aynısı olacak değil tabi ama tek örnekle özetlemek gerekirse 24 yıldır orada iş yapan uzak akrabam kesinlikle gelme yapma demesini dinlemeyip yaklaşık 8.000 dolar iş yapmak üzere kaybedince ne demek istediğini anladım. 1. si orada tanıştığınız her 10 türk ün 9 u burada işledikleri suçlardan dolayı oraya kaçan insanlar (özellikle cinayet ve dolandırıcılık suçluları) ve ilginçtir tanışdığım tüm türk ler burada ki türk lere güvenilmez diyerek başladılar cümleye. tabi sizi bu arada oradaki fırsatlar ve fiyatlar cevbetmeye devam ettiği için uyarıları kulak arkası etmeye devam ediyorsunuz. örneğin araba ve yedek parça ucuzluğu, et ve mamullerinin ucuzluğu gibi. yada inşaat sektörünün ne kadar aktif olduğunu görünce vay arkadaş bizimkiler neler yapmış büyüsüyle uyarıları unutuyorsunuz. gürcü arkadaşların hepsi aynımıdır bilmem ama şuna eminim özellikle batum da sizin kadar iyi türkçe konuşan gürcülerden kaçınmanızda fayda var. !! türkiye de yaşayan gürcüler dahi orada dolandırılıyor . ufak bir örnek daha burada büyük bir özel hastanenin genel kordünatörü abim orada 30 yıllık ilkokuldan beri arkadaşı olan gürücü 40 bin dolar dolandırmış. çok uzattım kısacası durum şu ;
- fırsatlar kesinlikle mevcut ama o fırsatları yakalamanın yolu büyük sermayeli büyük işler. ve kayıp yaşayacağınız bir mebla olacağına emin olabilirisiniz
- iki tarafta birbirine hiç güvenmiyor ve haklılarda
- ticari ateşelik ve konsolosluk size doğru bilgileri vermekte fakat bazen sakladıkları bilgiler mevcut
- hiçbir gürcüyle ortak olmayın sakın şirket kurmayın. şirket kurulum hakkınız mevcut bir ortağa gerek yok çünkü kanuni olarak orada ortaklıktan çıkmak çok zor hatta neredeyse imkansız
- araba ,yedek parça, gıda, alkol ve sigara gibi buraya göre çok uygun fiyatlı sektörlerin riskleri çok büyük karar sizin
aklıma gelmeyen çok şey var yardımcı oldum mu bilmiyorum. anlayacağınız o kadar yoruldum ve kaybettim ki kafam karma karışık. İnşallah herşey istediğiniz gibi olur.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
Ahmet4259
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
19/02/2016 :  19:40:01  Alıntı
Arkadaşlar ben Gürcistan falan değilde böyle afrika da gelişmekte olan yeni ülkelerde Türk restoranı gibi bir iş yapılabilir.Bu tip yazıları burda çok okudum F.Karasoy arkadaşımız çok güzel açıklamış.Genelde bu türk devletleri tarafında veya Gürcistan rusya gibi yerlere büyük hayallerle gidip çarpılıp gelenleri burda çok okuyoruz.Ama afrika öyle değil bence düşünülebilir.Türk yemek kültürü dünyanın her yerinde kabul görmüştür.Çok büyük bir sermaye ihtiyacıda olacağını sanmıyorum böyle bir düşüncesi olan arkadaş varsa ortak olarak yapabilirim.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Gıda
jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
24/02/2016 :  16:45:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşım Gürcistan da çok ciddi işler var,doğru adamlar aramanı tavsiye ederim,şu anda orada bizim irtibatımız olan israilli ve gürcüler var,paramız orada olmasakta hesabımızda oluyor,anlatılan  lar her ülkede var,bizi de oralarda dolandırdılar,dolandıranlar Türkler di şimdi çok memnunuz,palavralara kulak asma,ciddi ve doğru insanları ara,güvenlik olarak bizim ülkemizden öndeler,kaçak işleri düşünme,kumar ve kadın düşkünlüğün varsa sakın gitme,tavsiyelerime uy ve beni ara,gerekirse,selamlar..

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Ticaret
erdal0658
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
27/06/2016 :  23:41:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar herkesin başından olaylar geçmiş batum la alakalı hele bi arkadaşımız diyorki burada türklere güvenme diyerek başlarlar ama onlar asıl dolandırıcı diye evt doğru ama şöyle bir durum var. buraya ilk gelen türkler salatalık ve tuz ilişkisi hesabı türk sokağına gidiyor. Recep ivedik hesabı orada amele kaynıyor. 1 senedir buradayım 2. gidişimde o sokağa ne halt olduğunu anladım ve gitmiyorum. ortağım 6 senedir burada eşi gürcü ayrıca avukat ve muhasebeci. yani tek başıma gelmiş olsam ben bile dolandırılırdım.Ayrıca dolandırıcılıgın burada affı yok bizdeki gibi, 7 seneden başlıyor ve kurtarma şansın yok. akıllı insan fzibiliteyi iyi yapıp her işi burda ***ürür. buraya gelip 5 senedir 10 senedir esnaflık yapan kişiyi bile ortğımın eşi sayesinde öğrendiğim bilgilerle katlarım. tefeciliğin yasal olduğu bir ülkede sizce zarar edilirmi? üretimin olmadığı ve bir çok sektörde açıklar olan bu ülkede. neyse iş yapmak isteyen versa web sitemi ziyaret edebilir

Yerleşim : Gürcistan / Batum  |  Meslek : Danışmanlık
Besener
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
15/10/2017 :  09:25:46  Alıntı
Ertuğrul Güzel ben önümüzdeki günlerde Batum'a ordanda Tiflis'e geçeceğim. Senin konjnları la ilgili araştırma yapacağım. Ben zaten iş kurmak için gidiyorum. Olumlu bir konu olursa paylaşırız. Bana cepten ulaşın. 0506 028 75 28
003E

Yerleşim : Türkiye / Antalya

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.28 saniye.
09:56:02, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım