Merterde Mağaza - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Merterde Mağaza

tonisjeans
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
18/11/2013 :  23:52:24 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Öncelikle selamlar merterde mağaza açmayı düsunuyorum mal yapacak gucumuz var ancak tek korkumuz ürettigimiz kot pantolonlarin elimizde kalmasi sizce ne yapmalıyım?
zgeniş

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
tonisjeans
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
19/11/2013 :  21:17:41  Alıntı
Günceldir.
zgeniş

ruzgar77_77
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
19/11/2013 :  21:49:28  Alıntı
merhaba bu işi iyi bilen biri iseniz bence korkmayın ayrıca merter için iyi düşündünüzmü çünkü yüzlerce mağaza toptancı olan bi pazar yani oradaki rekabete dayanabilecekmisiniz bide imalatçımısınız

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
tonisjeans
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
19/11/2013 :  22:41:50  Alıntı

Evet imalatçiyim rekabettende korkmamda işlerin kötü gitmesi beni zor duruma düşürür ondan çekiniyorum.
zgeniş

AydinAltan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
20/11/2013 :  00:14:46  Alıntı
merter dedıgın yer tıcaretın aktıgı yer kardeşim orda hiç bir şekilde aç kalacağını dusunmuyorum Lk &Jeans orda yenı bır magaza actı aylık 200.000 tl cıvarı bır cıroya ulastı suanda ve urun kalıtesızlıgı hakkında da bilgin vardır . Eğer sağlam bir bütçeyle giriyorsanız öneririm girmenizi faydasını goruceksınız

benim de bir kaç sorum olucak

Arkadaşlar kendim şuanda Bir giyim firmasında mağaza müdürü olarak çalışmaktayım ve yaklaşık 5 senedir de satış elemanlığı yapıyorum artık kendime ait bir mağaza açmak istiyorum . Ama bazı çekincelerim var erkek tarz giyim satıcaz malum tutmama ıhtımalı var tabı her işte olduğu gibi ama herkezden yeni bir bilgi öğrenmek adına sizlere bağzı sorularım olucak

1. Müşteri çekmek için ne gibi yollara başvurmalıyız
2. Mağazada sizlere göre hangi tarz müzikler çalmalıyım
3. Parfüm vs. kokularda neler seçmeliyim
4. Personel derdim yok eşimle beraber çalışacağım 20.000 tl bu iş için yeterlimi
5. Şuan da bulunduğumuz sezon uygunmu başlamak adına
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Tekstil
hokiri
Üye

Toplam 140 yazı
20/11/2013 :  11:06:25  Alıntı
Bende hollandadayim arkadaslarim var Turkiyeden imitasyon kot getirip satiyorlar karli is. Bir baglanti yakalarsan yurur gidersin

Yerleşim : Hollanda / Rotterdam  |  Meslek : Serbest meslek
ruzgar77_77
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
20/11/2013 :  14:29:49  Alıntı
benim Moldova ile bağlantılarım var bu ülkedede kot çok pahalı moldovada bu işi toptan veya parekende yapmak isteyen varsa bana özelden msj atabilir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
tonisjeans
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
21/11/2013 :  14:17:12  Alıntı
Güncel
zgeniş

yukseltuncay
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
04/12/2013 :  17:58:17  Alıntı
Allah utandırmasın kardeşim
yuksel

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
berkant_02
Üye

Toplam 122 yazı
05/12/2013 :  12:48:38  Alıntı
6 yil piyasanin icindeyim .1 kez gidip firmafan kot almadim tari fiyatina hep spot aldim . tum firmalarin spot urunlerini kolaylikla bulabiliyorum
kendı haline biri işte

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Rosedays
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
18/12/2013 :  11:11:28  Alıntı
Sayın tonisjeans merter çok farklı tarzlara hitap eden geniş bir pazar. Merter de 15 TL' ye de kot pantolon bulursunuz, 40 TL' ye de. Hepsi farklı bölgelere ve farklı tarzlara hitap eder. Endişelerinizde yersiz değilsiniz. Üretip satmaktan öteye Sattığınızın parasını almak daha da önemli. Zira siz peşin çalışıyorsunuzdur. Bir müşteri gelir peşin alım yapar. 3-5 den sonra güven oluşur vadeli de verirsiniz. Bir süre sorun da çıkmaz gün gelir batak vermişsiniz. Sağlam bir pazarınız varsa bu işe girin derim.
Sayın AydinAltan LK&JNS 200.000 TL ciro yaptı demişsiniz. Lütfen kimse bu durumu kıstas kabül etmesin. Zira LK&JNS üretirken kazanan bir firma. Normal bir üreticinin 20 TL' ye ürettiğini LK&JNS 12-13 TL' ye üretiyor. Sezonda bir kotu 35-40 TL' ye satıyor. Bir modelden 50.000 Kot üretiyor, bunun 35-40 binini sezonda satıyor. Modelin rengi serisi kırılınca merter gibi yerlerdeki mağazalarında kotu 15 TL' ye satıyor. O mağazayı sezon sonu ürünlerini eritmek için kullanıyor. Ürün kalitesine gelince 12-13 TL' ye üretebilen varsa daha kalitesini yorumsuz kalabilirim...
Bende kot üretiyorum. Maliyetlerim 17-18 $ civarında. Fark var. Kalitesiz mal diye bir şey yoktur. Maliyete göre kalite söz konusudur.

Sorularınıza gelince cevap vermek seçtiğiniz lokasyon, kira durumu, cadde/sokak yoğunluğu gibi durumlara göre farklılık göstermekle birlikte konuyu çok fazla irdelemeden;

1. Müşteri çekmek için ne gibi yollara başvurmalıyız
Vitrin en önemli konudur. Her zaman yeni ürünler koymalısınız. Eğer işlek bir yerde ayaküstü bir mağaza açıyorsanız vitrini 2-3 günde bir yenilemelisiniz. Zira mağazanın önünden geçen potansiyel müşteriler her zaman yeni ürün göreceklerinden dikkat çekici olacaktır. (Yeni ürün demek sürekli yeni ürünler almak demek değildir. Mağaza içinden de o güne kadar koymadığınız ürünleri koyabilirsiniz.) Mağaza da ürünlerin görselini de en az hafta da bir değiştirmelisiniz. Mağazanız her zaman tertemiz olmalı. Değişik bir dekorasyon yapmalısınız. Değişiklik her zaman iyidir. Müşteri memnuniyeti ve Güleryüz her zaman önemlidir. El ilanı bastırıp dağıtmak her zaman fayda getirir. Özel günlerde (açılış dahil) palyaçolu etkinlik düzenlemeniz yararlı olur.

2. Mağazada sizlere göre hangi tarz müzikler çalmalıyım
Kesinlikle yabancı pop çalmalısınız. Çok aşırı hareketli yada slow asla olmamalı. Kesinlikle Türkçe müzik asla çalmayın. Hele ki yöresel müzik. Sakın !...

3. Parfüm vs. kokularda neler seçmeliyim
Hafif kokular tercih edin. Çiçek kokuları olabilir.

4. Personel derdim yok eşimle beraber çalışacağım 20.000 tl bu iş için yeterlimi
20.000 TL asla yetmez. En az yarısı depozit, raflar, dekorasyon gibi harcamalara gider.

5. Şuan da bulunduğumuz sezon uygunmu başlamak adına
Sezon şu an için uygun değil. Tekstil sektöründe sezon başında işe girmek her zaman daha makuldür. Ancak sezon başında da istediğiniz lokasyonda yer bulamayabilirsiniz. Mart sonu Nisan başı yaz sezonuna başlamak, Ağustos sonu Eylül başı kış sezonuyla başlamak için idealdir. Tabii ki 4 günde normal bir ayın cirosu kadar satış yapacağınız Bayram arefelerini unutmayın.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Çetin GÜLGÜN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
ilkermemis
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
22/04/2014 :  17:11:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
PROFESYONEL REKLAM VE TANITIM FAALİYETLERİ HAKKINDA YARDIMCI OLABİLİRİM BİR REKLAM ŞİRKETİNDE REKLAM PAZARLAMA MÜDÜRÜYÜM MAİLDEN ULAŞIRSANIZ KONU HAKKINDA YARDIMCI OLABİLİRİM SİZE MARKANIZI GENİŞ KİTLEYE DUYURMANIZ SİZE SAĞLANACAK EN KOLAY YOLDUR

ilker@renori.com
Renori Digital Solution INC
(Advertising Marketing Manager)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
23/02/2017 :  15:19:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Konuyu hortlatıyorum, merterde kapalı bayanlar için tunik vs almak için hangi firmaları önerirsiniz Merter'de
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.42 saniye.
11:39:35, 16 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım