Yüksek Faiz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yüksek Faiz

sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
17/06/2008 :  14:39:26 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar merhaba,
elimde 25 bin € nakit para var. En iyi sekilde nasil degerlendirebilirim. Yurt disinda kaldigim icin sürekli ilgilenmem mümkün degil, borsaya falan düsünmüyorum. YTL, yemi cevireyim yoksa € dami kalayim. Her iki durumdada en yüksek faizi su an kim veriyor. En fazla bir yil vadeli düsünüyorum.
Önerileriniz icin tesekkürler.

Yerleşim : ALMANYA / Frankfurt  |  Meslek : Satış / Pazarlama
hsfhasan
Üye

Toplam 237 yazı
17/06/2008 :  16:03:29  Alıntı
Arkadaşım, ben bu faiz işlerini sevmem ama YTL faizi en yüksek getiriyi sağlar. Hazine Bonosu olarak da değerlendirebilirsin. Geçen hafta yazsaydın, mutlaka İMKB'ye girip Ereğlide değerlendir derdim. Ancak ereğli bu hafta çok yükseldi o yüzden tavsiye etmiyorum şu anda. Sanırım sana yıllık YTL faizi 7.000,00 YTL civarında getiri sağlar.
HSN

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
17/06/2008 :  16:52:31  Alıntı
hasfhasan,
yorumunuz icin tsk.
Borsa ile simdiye kadar hic ilgilenmedim, pek niyetimde dogrusu yok. Faiz benim icin su an parayi degerlendirebilmek icin en kolay yol gibi gözüküyor. Parayi bozup YTL ye gecerken deger kaybediyor, sonra mecburen yine € ya gecmem lazim ve yine deger kaybedecek. YTL ye arastirdim % 17 ye kadar yillik faiz veriyorlar, yukarda bahsettigim deger kaybi + YTL nin € karsisinda deger kaybina ragmen, parayi € olarak % 3-5 arasi faizle yatirmaktan yine karli olabilirmi? Para bana her halukarda € olarak lazim.
syg..

sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
17/06/2008 :  17:30:46  Alıntı

Arkadaslar!
Lütfen bosuna heveslenmeyin, ne minare gölgesine yatirim yaparim, nede davul tozu alirim. Burayi ciddi bir yer olarak bildigim icin bir sorumuz oldu, konu basliginda enayi oldugummu yaziyor yoksa..zt zt...

hsfhasan
Üye

Toplam 237 yazı
18/06/2008 :  08:43:37  Alıntı
sanırım özel mesaj olarak sefercan'a mesaj atanlar oldu. yüzden böyle bir tepki vermiş olabilir. kendi yazıma baktım, böyle bir tepki için benden bir sorun yok sanırım:) arkadaşım ytl'nin enflasyon arınmasından sonra bile euroya oranla daha değerli olacağını tahmin ediyorum. şu anki konjonktür buna müsait. enflasyon önümüzde 6 ayda biraz yüksek seyrettse de düşme trendi içerisinde olur. tabi ekonomik kriz olur mu onu bilemem. bence aklından çıkarma. ama sen paranı faize yatıracağın için her halükarda karda olursun.
HSN

hsfhasan
Üye

Toplam 237 yazı
18/06/2008 :  08:51:42  Alıntı
bi de daha garanti bir getiri elde etmek istiyorsan paranı sepet halinde bankaya yatır, başka ne diyeyim...
HSN

ttr911
Üye

Toplam 305 yazı
18/06/2008 :  11:16:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
uzun bi vade dönemi düşünüyorsan devlet tahvillerine yatırabilirsin paranı, risksiz, uzun vadede iyi gelir getirir...
Hediyelik Lezzetler - Cezerye, Kerebiç ve Lokum Çeşitleri
www.hediyeliklezzetler.com
Hızlı, kaliteli, online sipariş.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
18/06/2008 :  11:47:10  Alıntı
pcked,
tepkimin özelden gelen mesajlara oldugu herkes tarafindan anlasilabilir sanmistim! Ortakliktan tutunda faizle borc istiyenlere kadar cesitli teklifler var. Hic gereksiz yere bu kadar celallenmenize sebep oldugum icin üzüldügümü belirteyim.
syg...

sefercan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
18/06/2008 :  12:01:32  Alıntı
hsfhasan,
önerileriniz icin tsk. tepkimin sizin ile tabiiki alakasi yoktu. Sepet halinde derken, degisik bankalara yatirmayi kastediyorsunuz sanirim.
syg..

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.53 saniye.
18:18:38, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım