Neden Türkiyede Yok? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Neden Türkiyede Yok?

hokiri
Üye

Toplam 140 yazı
23/08/2013 :  12:34:22 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selam arkadaşlar

Ben hollandada yaşıyorum birçok avrupa ülkesinde amerika ve kanadayı bilmiyorum, alışverişi güvence altına alan firmalar var. Bir mal alırken veya satarken firmaya soruyorsun o sana güvenilir yada güvenilmez olduğunu söylüyor.

Mesela güvenilir dedi malı sattın adam güvenilmez çıktı hemen firma borcu üstleniyor ve ödüyor. Bu işlem yapılırken toplam mebladan alışveriş durumunda % 5 mi ne bir mebla alıyor. Türkiyedede olsada piyasa sağlama binse fenamı olur diye düşünmeden edemiyor insan ???

Yerleşim : Hollanda / Rotterdam  |  Meslek : Serbest meslek
istanbulluwm
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
23/08/2013 :  14:27:23  Alıntı
İnsanlar o firmaya nasıl güvenip sorcak türkiyede insan artık babasına güvenmiyor tutmaz o iş bence artı olarak öyle bir firma olsa bile parayı veren için iyi der vermeyen için kötü der... Avrupada bulunmuş biri olarak malesef onlar bizlerden daha dürüst ve açık sözlü.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
24/08/2013 :  15:02:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Harika bir fikir neden olmasın ? sistem oluşturduktan sonra işler teşekkür ederim paylaşılmasından dolayı
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Danışmanlık
hokiri
Üye

Toplam 140 yazı
25/08/2013 :  18:52:59  Alıntı

Valla bu olan birşey ve avrupada yaygın adamlar sormadan büyük çapta mal alıp satmıyorlar o açıdan bencede güzel

seloceza
Üye

Toplam 554 yazı
25/08/2013 :  22:47:11  Alıntı
bunun yapılması icin herseyin kagıt üzerinde ve gercek rakamlar verilerek yasal islemler olması gerekir.
Türkiyede kagıt üzerinde yapılan islemlerle gercekte yapılan islemlerin yüzde kacı uyur?
adam 2bin maas veriyor asgari ücret gösteriyor,10liraya mal dikiyor 2lira göstertiyor o yüzden o is burada sıkıntı.

Yerleşim : Türkiye / İstabbul  |  Meslek : Grafiker
hokiri
Üye

Toplam 140 yazı
26/08/2013 :  10:01:15  Alıntı
Bende onu diyorum zaten bu iş Türkiyede sıkıntı, bu sıkıntı aşılsa diyorum....

bakanbakan35
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
09/10/2013 :  13:25:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar ben gsm sektorunun içerisindeyim.Daha öncelerde bu bahsedilen garantiler vardı.Ve çokda sattı.Nacizane yorumum insanımız o firmalara para kazandırmamaya başladı ve zaman geçtikce firmalar zarar etmeye başladı bu yuzdende tamamen piyasadan çekildiler.Avrupadan bahsetmişsiniz avrupada insanlar telefonlarını alıp 1 yıl kullandıktan sonra sıkılıp denize atıp sonrada bu firmadan bir talepte bulunursa bu firma ne yapar?Kapatır gider ki öylede oldu zaten.
www.annevebebekbakimi.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
13/12/2013 :  01:14:58  Alıntı
Arkadaslar avrupa ile turkiye siyah ve bayaz gibi . Yukaridaki konularda calisan kurumlar var turkiyedeki meslek odalari gibi eger bir isletme acacaksan oyle kurulusa uye oluyorsun hakkindaki tum bilgileri veriyorsun o kurulusta seni vergi dairesinden,bankalardan, arastiriyor kredilerine filan bakiyo senden her ay mali kaynaklarini aliyo belli bir aidat aliyor ne zaman ki sen buyuk sirketlerden mal alirsan yada satarsan uye oldugun kurulus senin hem alimda hemde satimda garantin oluyor sistem tam anlamiyla gercek guven dogruluk uzerine turkiyede yurumez turkiyede fakiride zengini de sabah evinden cikarken o gun ne yapsamda yolumu dogrultsam diye cikiyor ve parayi bulda her sey mubah .haberlere bakin sahte kanser ilaci, hileli sucuk, salam,gunu gecmis her turlu gida,sahte icki,sahte dilenci,dolandiriciliktan sabikali bankaci, liktan sabikali milletvekili,olmuyan anormallik yok birde buraya ( hollandaya) bak 25 senedir burdayim boyle bir suc duymadim gormedim okuduysaniz kendiniz karar verin bizler inancli musluman hollandalilar kafir acaba ne kadar dogru....?....??????
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
turi
Üye

Toplam 205 yazı
13/12/2013 :  01:28:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar bu firmaların çoğu Danışmanlık şirketleri, sundukları hizmet ise - "Accelerator Partners" . Bu bizim ülkede ana sorun Danışmanlık sektörünün gelişmemesi.
Her bir kuresel stratejide, birbiriyle iliskili bir dizi strateji daha vardır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
nochrreq
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
27/12/2013 :  15:32:10  Alıntı
bir suru cevap yazilmis, bir allahin kulu da bahsetmemis. bahsettigin hizmet; FAKTORING olarak adlandiriliyor ve Turkiye'de de bunu yapan bir cok faktoring firmasi var.

Bu kadar ismi gecen bir seyin (reklamlarda, tvde, bankalarda v.s) ne oldugunu bir kere bile arastirmadiniz mi? bilmeden bir suru cevap yazmissiniz, bir de girisimci olacaksiniz. biraz gozunuzu acin, arastirin, yazik.

Yerleşim : Türkiye / Bodrum  |  Meslek : Ticaret
turi
Üye

Toplam 205 yazı
28/12/2013 :  22:19:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - nochrreq
bir suru cevap yazilmis, bir allahin kulu da bahsetmemis. bahsettigin hizmet; FAKTORING olarak adlandiriliyor ve Turkiye'de de bunu yapan bir cok faktoring firmasi var.

Bu kadar ismi gecen bir seyin (reklamlarda, tvde, bankalarda v.s) ne oldugunu bir kere bile arastirmadiniz mi? bilmeden bir suru cevap yazmissiniz, bir de girisimci olacaksiniz. biraz gozunuzu acin, arastirin, yazik.

Yazıklar olsun! Karşı tarafın güvenilirliği Faktoring ile ölçülüyor ise.....Kaldı ki Faktoring'i bilmeyen yok zaten!
Her bir kuresel stratejide, birbiriyle iliskili bir dizi strateji daha vardır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.27 saniye.
05:16:54, 30 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım