Makedonya Da İş Kurmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Makedonya Da İş Kurmak İstiyorum

xanaokulu
Üye

Toplam 170 yazı
02/07/2013 :  12:47:04 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba lar fazla butcem yok zira mekadonya yi bu yüzden tercih ettim elimde kısıtlı bütçeyle hem çocuğumu okutmak hemde iş kurmak istiyorum daha once düğün salonu islettim çok güzel bir iş kültür de benziyor ne dersiniz
Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki beni satmayacak yürekleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
decorativist
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
02/07/2013 :  14:32:28  Alıntı
detayları zaferyenidunya@hotmail.com adresine gönderiniz ne iş yapmak istediğinizle ilgili..
Takva Insaat

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akinevim
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
08/07/2013 :  13:06:24  Alıntı
Ben makedonya'da ne iş yapmak istediğinizi bildirirseniz size detaylı bilgi verebilirim.
akinevim@yahoo.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
yasinberat
Üye

Toplam 146 yazı
08/07/2013 :  19:13:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

İMALATTAN..........iç giyim çıtçıtlı badi..fiyat 2,35 TL. ---penye kumaş(30/1), likralı, çekme solma yapmaz, bedenler SM-L-XL, ürünümüz 7 renk 3 beden 4 çeşittir...ürünümüzü tanımak isteyenlere 100 tl lik numune paket hazırlanıp gönderilir.

https://www.facebook.com/imalattanhalkasatis

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
aybar1726
Üye

Toplam 189 yazı
09/07/2013 :  03:24:21  Alıntı
Makedonya da çalışmak ve ticaret yapmak hakkında bilgisi olanlar burada paylaşabilirmi?özelden değil lütfen.
Örnek oturum hakkı almak iş kurarken çıkan zorluklar ve kolaylıklar küçük çapta bir ticarethane düşünülse ne tür işler yapılabilir.
edv

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
kosovalı
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
10/07/2013 :  13:04:34  Alıntı
merhaba ben Makedonya Üsküplüyüm su an bursada ıkamet edıyorum son 3 yılımı orda gecırdım bır ınsaat fırmasına danışmanlık yaptım.

orası cok ıyı bır pazar ve ab uyelıgı olan bır ulke orada cıddı bır bırokrasım ve çevrem var ama tam ne ıs yapmak ıstedıgınızı ve nekadarlık bır bütçeyle gırmek ıstedıgınız cok önemlı bu konuda sıze yardımcı omak ısterım
bana mail olarak dönüş yapabılırsınız

ıyı calısmalar dılerım

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
s_reis_a
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/07/2013 :  18:09:05  Alıntı
bende makedonyada işyeri açmayı düşünüyorum.
hazır giyim üzerine düşünüyorum. üsküp bu konuda zannediyorum ki doyuma ulaşmıştır.
3 avm olduğunu öğrendim.
hangi şehirleri önerirsiniz. makedonya ile ilgili finansal bilgilere nasıl ulaşabilirm.
giyim ile ilgili makedonya fiyatlarını bulabileceğim siteler mevcut mudur.

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Tekstil
erkantekin
Üye

Toplam 567 yazı
12/07/2013 :  14:14:02  Alıntı
Makedonya Balkanların en fakir ülkesi. 150 - 170 euro aylık alanlar varsa da ortalama maaş 200 euroyu geçmez. Üsküp'te 3 AVM var yakında Türk firmasının yaptığı Capitol AVM ve önümüzdeki yıl Cevhair Holdin'in yaptığı AVM'de açılacak. Koç grubunun yaptığı Ramstore AVM'de kiralar iyice düştü MCdonalds ve Arzum Ev aletleri oradaki şubelerini kapattılar. Kapanan başka mağazalarda var. Mcdonalds iş olmadığı için Makedonya'yı terk etti bu yıl. Daha açılalı bir yıl olmayan Üsküp'ün en büyük AVM'si Skopje Pall Mall AVM 'de işyeri açan çok sayıda esnaf aylardır kirasını veremiyor. Diğer 2 AVM açılırsa hepten zarar edecekler. Makedonya ve Balkanlarda iş olur ama yapacağınız işi ve sektörü çok iyi araştırmanız lazım. Bu ülkelerde büyük kazançlarda beklemeyin. Zaten hem fakir hemde küçük ülkeler. Makedonya ve Kosova'nın 2 milyon civarında nüfusu var.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ
erkantekin
Üye

Toplam 567 yazı
12/07/2013 :  14:21:10  Alıntı
KOSOVALI rumuzlu arkadaş oralar çok iyi pazar ve AB üyeliği var demiş. Gerçekle alakası yok. İnanmayan başta dış ticaret müsteşarlık bilgileri olmak üzere google'da araştırma yapabilirler. Fakirlik ve işsizlik Makedonya'da yaygın. milli geliride ortada. En iyisi siz google'da araştırın gerçekleri göreceksiniz. AB üyeliği ise yok. İsteyen her Türk vizesiz Makedonya'ya gidebilir. AB üyesi olsa vizesiz girmek mümkün değil. Birde oralarda dolandırılma şansınız çok fazla. Orada herkes çevresinin çok iyi olduğunu ve ne iş söylerseniz tamam zaten o işle uğraşmıştık der. Amaç ne koparabilirim mantığıdır. Başta Bulgaristan, Arnavutluk ve Makedonya olmak üzere oralarda parasını ya kaptıran yada yeyip gelen çok Türk var.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ
Omersk
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
03/01/2014 :  15:35:02  Alıntı
Merhabalar ,

Turkiye tabanli bir firmanin 2006 yilindan bu yana yoneticiligini yaptim ve halen Uskup'te ikamet etmekteyim.Erkan arkadasimizin dedikleri dogrudur.Makedonya avrupa birliginde falan degildir ,eger burda is yapmak istiyorsaniz buranin MUZ CUMHURIYETI olmadigini bilin ve kesinlikle herkese guvenmeyin.Herkese kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Yöneticilik
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
03/01/2014 :  18:17:46  Alıntı
makedonya ya bavul ticareti yapabilirmiyiz acaba?
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
Real78
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/11/2015 :  01:27:54  Alıntı
öncelikle Makedonya Konslosluğu tarafından az buçuk yönlendirilerek geldim
Yasal kalma sürem 3 ay 90 gün her 6 ayda bir oturumsuz olarak
gidiş dönüş uçak biletiyle geldim
kara yoluyla gelecekler <bulgar yada <yunanistana geçiş vizesi parası ödemek zorundasınızev tuttarak kaldım tam bır fıyasko dipoxitinizi aynen gazpediyorlar okuma amaçlı ögrencilerde bu konudan çok muzdarıpler ev kiraları acaıp pahalı otellerde eh idare edr 17 euro gecelık en asagı 15 falanda var
uzaklık mesele degıl otobüs bol her hatta 3,5 denar 360 denar 5 euro değişken rakam
makedonyada yemek ucuz ama her istediğiniz yok parmak köfte bol türklerin esnaflıgı Yeni çarşida çok yani köken olarak bura ve Balkan ülkeliler
iş kurmak tam bir hayal felaket iş sıkıntısı var yüzlerce batan geri zor giden mevcut öncelikle tekstil asla ne iş yaparsanız yapın elemanlarınız bır gun kendi aralarında para bahanesiyle anlaşarak ertesi gün ayazda kalabılırsınız ne meslek olursa olsun kesinlikle iş kurmayı düşünmeyin kısın eksi 25 lere dayanan gelsin bu sene iyidı soguk olmadı bu gune kadar asla ve kesinlikle kimseye güvenmeyin asla çok nadir iyi insanlarda var ama asla bılemezsınız unutmayın
iş konusunda en buyuk darbeyi öncelikle konsolosluk tan gördum İst.
holding çapında parası olan belkı iş yapar kebapcıdan ayakkabıcıya tekstilden çantaya hiç bir işte basarılı olan yok ıkı kısımvar makedon ve Tr bilenler az malum kesim refah devlet onlara çalısyo en fazla 1200 euro maaş alan bır tek kişiyi duydum yoksa en iyi maaş 200+250+300 euro kiralarda 250+300+450 euro
sebze ucuz yerinden alırsanızkarın doyurmak ucuz ama sınrlı köfteden nefret eder oldum . iş yok çalışanda yok dagdakı kestaneyi toplayan bıle yok vallahi çalısanda yok işsizlikte o derece arada bagı da anlayamazsınız 100 milyarı batıranıda duydum geri zor kapagı atanıda milletin alım gücü sıfır makedonlar da problem yok iş kurmak tam bır fıyasko yanı imamla cemaat fıkrasını bılırsınız ben en güvenilir konsoloslukan bıle sıkayetçiyim gelin çok az bir kalın anlayın dönün
bırer hafta diğer balkan ülkelerinide
anlayın na göre makedonyaya puan sıfır hangı konuda isterseniz cevap yazarım
real78

Yerleşim : Türkiye / İst . Pendik  |  Meslek : Bankacılık-Finans
jenerator
Üye

Toplam 223 yazı
06/10/2016 :  14:43:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar,Montenegro hakkında bilgisi olan var mı?Şirket kuruluşu ve oturma izinleri ne kadardır.Paylaşın lütfen.Çarşı pazar bilgileri verin.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Ticaret
archiles
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
07/10/2016 :  17:03:58  Alıntı
erkan arkadaşımızın dedikleri doğrudur makedonya avrupa birliğinde değildir. ticari riske gelince insanın her yerde dikkat etmesi lazım. tavsiyem her nerde işyeri açarsanız açın iş yerini kendi üzerinize açmanız ***üreceğiniz ürünler bu vesile ile sizin olmuş olur yanlış bilgilendirme sonucunda az bir zarar la yırtmış olursunuz. hiç zararsız da çok zor muafak olunur. yani demem oki yeni bir ülkede yeni bir iş başlangıcında biraz zarar görmeniz kaçınılmazdır. ama tabiki bunu minimuma indirmiş olursunuz şirket açılışı ve mallar sizin üzerinizde ülkeye ithal edilmiş olursa.

jenerator. montenegro da şirket açılışı ile alakalı bir tecrübem olmadı ben sırbistan ve hırvatistan da şirket sahibiyim, sırbistan da şirket açılışı tüm evrak işleri ile 500€ yu geçmez oturum için hatırladığım kadarıyla 50€ gibi bir masraf var yani çok büyük bir masrafı yok. büyük ihtimal montenegro da aynıdır çünkü geçen güne kadar aynı ülkeydi. kanunları çok farklı deildir.
suskunluğum asaletimdendir. Her lafa vericek bir cevabım var lakin bir lafa bakarım laf mı diye birde söyliyene bakarım adammı diye.

Yerleşim : Yugoslavya / Sırbistan  |  Meslek : Danışmanlık
alfa16
Üye

Toplam 433 yazı
07/10/2016 :  17:56:09  Alıntı
slm
makedonyada çarşıda cephesi geniş yani teşhiri gösterebilecek küçük bir ekonomik dükkan kiralayıp bir ürün tanıtımı yapabilirsiniz.hem dekorasyon işleri yapanlara satabilir,hem de uygulama işleri alarak karlılık oranınızı artırabilirsiniz.

[url=http://hizliresim.com/LQXkOa][/url]

[url=http://hizliresim.com/nEazJ5][/url]

[url=http://hizliresim.com/vZlkJm][/url]

[url=http://hizliresim.com/1N31GY][/url]

[url=http://hizliresim.com/rEaWJV][/url]

size bir evden uygulanmış kesitler ve showroom teşhir görselleri yükledim.
bu ürünümüzün 10 ayrı desende - 30 ar renk çeşidi mevcuttur,evde; perde ve halıya,koltuk döşemelerine konbin renkler mevcuttur
son derece beğenilen bir duvar kaplama sıvasıdır,uygulanması son derece kolaydır,
% 50 ısı yalıtımı ve % 40 ses yalıtım özelliği ve antistatik olup toz tutmaması üstün özelliğidir.
daha fazla detay için arayabilirsiniz
05051202200
mustafa sadık
bursa

Yerleşim : Türkiye / Marmara  |  Meslek : Emekli
Yigitpolat29@ho
tmail.com

Yeni Üye

Toplam 12 yazı
29/03/2017 :  11:10:01  Alıntı

yurt dışı gönderileriniz için bizden fiyat almadan göndermeyiniz. iddia ediyoruz en uygun fiyat bizde
whatsapp 0541 429 89 29-0541 367 62 11

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Kadirphp
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
30/03/2017 :  12:08:32  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - kosovalı
merhaba ben Makedonya Üsküplüyüm su an bursada ıkamet edıyorum son 3 yılımı orda gecırdım bır ınsaat fırmasına danışmanlık yaptım.

orası cok ıyı bır pazar ve ab uyelıgı olan bır ulke orada cıddı bır bırokrasım ve çevrem var ama tam ne ıs yapmak ıstedıgınızı ve nekadarlık bır bütçeyle gırmek ıstedıgınız cok önemlı bu konuda sıze yardımcı omak ısterım
bana mail olarak dönüş yapabılırsınız

ıyı calısmalar dılerım

1.Makedonya Ab üyeliği olan bir ülke değil Avrupada olan her ülke AB Üyesi değildir.Makedonya Avrupa Birliğinde değil.Yanlış bilgi vermeyin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Et Ustası
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
05/10/2018 :  10:40:25  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinevim
Ben makedonya'da ne iş yapmak istediğinizi bildirirseniz size detaylı bilgi verebilirim.
akinevim@yahoo.com

Merhaba,

Ben kebap ustasıyım, kasap olarakta çalışabilirim, makedondaya'da Üsküp'te çalışmak istiyorum, iş bulmam mümkün müdür

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
Volga
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
14/10/2018 :  14:39:20  Alıntı
Güncelleme Tarihi : 14 - 10 - 2018

Makedonya'da şirket kurma konusunda detaylı bilgidir.

Şirket kurulumu : 1500 Euro (+- %10 Oynar) (Avukat + Tercümeler + Noter + Tüm resmi giderler dahildir.)
Şirket Sermayesi : 5000 Euro (1 yıl içerisinde yatırabiliyorsunuz.)
Şirket ortağı oturum Ücreti : 1500 Euro (Avukat + Tercümeler + Noter + Tüm resmi giderler dahildir.)
Şirket ortağı Eş ve çocukları oturum Ücreti - Her kişi için : 250 Euro
Kimlikler için ödeyeceğiniz tutar : 35 Euro (Oturum onaylanınca kimlik için fotoğraf çekilirken ve parmak izi verilirken ödeniyor)

Aylık Sabit Giderleriniz (Şirket için)

Aylık SGK ödemesi 90 Euro (1 Kişi için) - Yatırdığınız sermayeden SGK ödemesi otomatik yatıyor.
En düşük maaş : 196 Euro (1 Kişi için) - Şirket sahibi kendine maaş belirtmeli - Yatırılan Sermayeden her ay maaş otomatik yatıyor.
Muhasebe ücreti : 50 Euro (1 veya 2 işçili firma için)
Tabela Vergisi : 110 Euro (Belediye'ye yıllık yatırılıyor)

DİKKAT : Şirket kurulumu 5 iş günü ve Oturum alma işlemleri 20 iş günü sürüyor.

DİKKAT : Şirket kurulumu ve Oturum için Adresler göstermek zorundasınız

DİKKAT : Bazı sektörlerde Ev Adresinizi işyeri Adresi olarak gösterebiliyorsunuz.

DİKKAT : 5000 euro sermaye yatırıp parayı hemen çekerseniz - Ekonomi bakanlığı görür - şirket notu eksilir - Oturum yenilemeniz zorlaşır

DİKKAT : Sigorta ve Maaş her ayın 1 ile 15 arasında yatar. Gecikirseniz Ekonomi bakanlığı görür - şirket notu eksilir - Oturum yenilemeniz zorlaşır.

DİKKAT : Oturum yenileme başvurunuzu oturumunuz bitmeden 1 Ay önce yapmalısınız. Gecikmeler yaşanırsa Oturumunuz iptal olabilir.

DİKKAT : Evliler için ilk oturum 6 Aydır AMA Avukatınız iş bilen biri ise +250 Euro harcama yaparak 1 Yıla çıkarabilirsiniz.

DİKKAT : Bekarlar ilk oturumu 6 Aydan fazla süre ile alamazlar (1 Yıl çok zor)

DİKKAT : Oturumunuz ilk 5 yıl 1 er yıl dilimler halinde yenilenir Sonra süresiz oturum alabilirsiniz.

DİKKAT : İstedikleri evraklar vardır. Eksiksiz temin etmeniz gerekir. (Evrak listesi isteyen taner.cinaz@yandex.com adresine mail atsın)

DİKKAT : İş dairesinden onay çıkması biraz zaman alabiliyor. Bu beklemeye hazır olun.

DİKKAT : Evliyseniz eş ve çocuklar (18 yaşına kadar) otomatik oturum alıyorlar.

DİKKAT : Üniversite diplomanız varsa mesleki yeterlilik belgesi istemeyebilirler

DİKKAT : Yılık 16.000 Euro fatura kesene kadar KDV olmadan çalışabilirsiniz. KDV ve Vergi oranları düşüktür.

DİKKAT : Düzenli geliriniz varsa sadece sigortanızı yatırarak, şirket kurmadan burada yaşayabilirsiniz.

Gelelim Bilişim Sektörü ve Bizim yaşadıklarımıza

Bizim Makedonya'da 6. Yılımız. Bilişim Teknolojileri işindeyiz.
Çok fazla bir iş yok, Halkın %50 si Türkçe %70 i ingilizce biliyor.
Avrupa'nın birçok kurumuna taşeron yazılım üreten firmalar var.
Türkiye'den birçok firma vergi avantajlarından dolayı Makedonya'da firma kurup Türkiye'ye Makedonya'dan fatura kesiyor
taşeron yazılım İngilizce biliyorsanız bunu kısmen aşıyorsunuz
İşinize güveniyorsanız AB ülkelerinden taşeron yazılım işleri alabilirsiniz.
AB Ülkelerinde tüm ihaleler internet üzerinden yapıldığı için Türkiye'de ihalelere giremeyen firmalar Makedonya'da Firma kurup ihalelere giriyorlar. Makedonya firmaları Avrupa'daki ihalelerde kabul görüyor.

Diğer Bilgiler

* Suç oranı çok düşük ve güvenli ülkedir.
* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Makedon halkı tarafından sevgi ve saygı görmektedir.
* Kışın 45 gün soğuk, yazın 45 gün sıcaktır. Genelde bahar havası hissedilmektedir.
* 1 Kg Dana Biftek 5-6 Euro
* 1 Kg Kıyma 4 Euro
* 1 Kg Koyun veya Keçi peyniri 4 Euro
* 1 Kg Pirinç 0.8 Euro
* 1 Ekmek 0.3 Euro
* 3 kişilik ailenin 1 aylık elektrik gideri 35 Euro (Elektrikli fırın, Elektrikli ocak, Termosifon dahil)
* 3 kişilik ailenin 1 aylık su gideri 10 Euro
* Merkezde bulunan dairenin aylık kirası ortalama 5 Euro/m2 (Eşyalı)
* Merkeze 5 Km uzaklıkta bulunan dairenin aylık kirası ortalama 4 Euro/m2 (Eşyalı)
* Evlerin %80'i 60M2 altındadır.

internet üzerinde bir yazı okumuştum çok iyi bir yazıydı

Hayatta tüm tecrübeleri yaşayamazsınız bunun için
Başkalarının tecrübelerinden yararlanın.

İnternet'in her yerinde bir dolu yazı okursunuz;

* Mail at sana bilgi atayım
* Şirket kurayım
* Mail at sana oturum alayım
* Ne işin var oralarda
* Felaket bir ülke

Falan Filan

* O kadar biliyorsan yaz insanlar faydalansın
* İşini bilen insanlar Afrika'nın balta girmemiş ülkelerinde bile para kazanıyor, Makedonya'da mı kazanamayacak.

İnternet, Hayatı boyunca gitmediği ülkeden ahkam kesenler veya oturum almaya kalkışanlar
veya
Kendi şirketi bile olmadan şirket kurmaya kalkışanlarla doludur.

AMA

Bolca paranız, Bolca zamanınız varsa veya Macera filan yaşayayım, değişiklik olsun diyorsanız tabi ki söyleyecek hiçbir sözüm olamaz...

DİKKAT

* Doğru bir araştırma yapmışsanız
* Doğru bir iş planınız varsa
* Doğru bir hedef belirleyip ona göre strateji geliştirmişseniz, Başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok

Çünkü Makedonya Stabil bir ülke.

Yinede detaylara ihtiyacınız varsa taner.cinaz@yandex.com adresine mail atarsanız, isterseniz mail üzerinden veya isterseniz size WhatsApp bilgimi yollarım ayrıntıları sorabilirsiniz.

Saygılarımla

Yerleşim : Makedonya / Üsküp  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
14/10/2018 :  15:07:20  Alıntı
Herhangi bir ülke hakkında şu forumlarda okuduğum en doyurucu, en bilgi içerikli yazı.
Teşekkürler hocam.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.27 saniye.
17:53:26, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım