Kazakistan Ne Üretimi Yapılır? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kazakistan Ne Üretimi Yapılır?

serline
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
16/06/2013 :  16:33:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selam Arkadaşlar Kazakistan da üretim olarak ne üretilir ?
Fikirleri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
Nimet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
üsküdarlı
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
19/06/2013 :  22:58:07  Alıntı
koltuk mobilya
üsküdar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mobilya
FelixTek
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
20/06/2013 :  15:26:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
türkiye de üretilen beyaz ekmek üretebileceğiniz bir fırın iş yapar hemde deli...

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
serline
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
02/07/2013 :  11:20:18  Alıntı

arkadaşlar hammadesini ordan temin edebilecegimiz ne olabilir?
Nimet

yasimi_yaman
Üye

Toplam 135 yazı
02/07/2013 :  14:40:46  Alıntı
serline...kazakistanda üretilcek illaki bişi bulursun bi arkadaş yazmış mesela beyaz ekmek..plastik veya temizlik ürünleri üretebilirsin acayip bi pazarı var... 10 senedir kazakistana gidip gelen biri olarak söylüyorum..akıllı hareket edersen ektiğini bicersin..mesela türkiyede gıda üretimi üzerine marka olamassın ama kazakta örneğin ketçap üretsen kısa bi süre içinde tüm kazakistana yayılırsın...adamlar herşeye aç... kafana bişi takılırsa yaz kardeşim cevaplarım yasimi_yaman@hotmail.com
aaaaaaaaa

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
nefertum
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
09/07/2013 :  02:31:39  Alıntı
Kazakistanı pek bilmiyorum ama Kırgızistanda yapabileceğiniz çok kazançlı işler mevcut. Özellikle Unlu mamüller burada da onemli bir kazanç kaynağı. Türkiyede yayılan Simit Sarayı tarzında yerler burada henüz yok. Bu alanda burada hem üretim hem satış yaparak piyasada markalaşan ilk girişimci parayı gözünden vurur. Çünkü burada inanılmaz bir fast-food alışkanlığı var, kahvaltı kültürü de ayrıca yok. Bir çay, samsı (poaça) ile geçiştiriyorlar birçok öğünü neredeyse. Menüyü kalabalık tutarsanız inanılmaz kar edersiniz. Pastasından, türk tatlılarına, türlü börek poaçasına kadar ne varsa üreteceksiniz. Yine de başka bir alanda iş yapmayı düşünüyorsanız temizlik ürünleri, inşaat malzameleri, tıbbi cihazlar, mobilyacılık, süt ürünleri de kar yapabileceğiniz belli başlı iş alanları olabilir. Ama ben yine de unlu mamüller piyasasını öneririm size, kar marjı çok yüksek burada bu işin..

Bunun dışında profesyonel anlamda bir seracılık faaliyeti de yapılabilir. Kırgızistan sınırları içinde üretim yapıp, Kazakistanda satabilirsiniz. Sebze fiyatları arasında kış aylarında önemli fiyat farkı var. Kırgızistan kullanabileceğiniz doğal kaynaklar ve iş güçü açısından daha ucuz olması sebebi ile bence uygundur ayrıca Kırgızistanda da bu piyasada önemli kar elde edebilirsiniz.

Yerleşim : Kırgızistan / Bishkek  |  Meslek : Bankacılık-Finans
dulat
Üye

Toplam 252 yazı
09/07/2013 :  09:23:05  Alıntı
sa. cikolata ve tatli urunlerini uretin. sehirinizdeki dukkanlara kolay dagita bilirsiniz. hangi sehirde kaliyorsunuz?

Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Esnaf
alex1580
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
09/07/2013 :  18:26:15  Alıntı
unlu mamüller işine gir.almaty da yaşayan biri olarak söylüyorum.pişman olmazsın.birazcık anlasam ben giricem )

Yerleşim : Kazakistan / Alma Ata  |  Meslek : Esnaf
biay
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
09/10/2013 :  01:32:22  Alıntı
merhaba..

kimya ile ilgili olarak, boya, deterjan, tutkal, gres yağı
motormakina yağları, antefrez, vb işleri yapmak istersen
danışmanlık hizmeti verebilrim..

teşekkürller
Cih.Veldet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
serline
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
21/02/2014 :  13:03:03  Alıntı
Arkadaşlar merhaba,

Bebek bezi üretimi için makina ihtiyacı vardır.

Üretim hattı olduğu gibi yurtdışına gönderilecektir.

Emaillerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,
Nimet

ozi38
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
14/08/2017 :  10:54:18  Alıntı
Bebek bezi, yetişkin hasta bezi danışmanı olarak fabrika kurulumunda liderlik yapabilirim
yardımcı olabileceğim konular
üretim standartlarının oluşturulması
operatör eğitimlerinin verilmesi
ürün reçetelerinin hazırlanması
makina üzerine ar-ge çalışmalarının yapılması
makina montajı ve devreye alınması
proses, mekanik,tutkal ayarları
tekrarlayan sorunların araştırılması ve elimine edilmesi
üretim degişikliği süresinin kısaltılması (bebek bezi ,hasta bezi,hijyenik pet ve ıslak mendil )
hammadde azaltımı ve kullanım şekli
iletişim:aydin0138@hotmail.com
aydın

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Danışmanlık
metronom
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
12/03/2018 :  13:57:03  Alıntı
kirgizistan adina yardimci olabilirim, her hangi bir yatirim konusunda. 10 yildir kirgizsistanda yasiyorum 5 yildir da ozel bir sirkette yoneticiyim.

Yerleşim : Kırgızistan / Biskek  |  Meslek : Satış / Pazarlama
alfa16
Üye

Toplam 433 yazı
13/03/2018 :  11:25:35  Alıntı
sa üsküdarlı, ısı yalıtımlı hafif beton blok tuğla üretebilirsiniz__
msbalfa@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Marmara  |  Meslek : Emekli
yün
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
16/03/2018 :  18:06:35  Alıntı
beceri işi .o . burda yapamayan iş . hic biryerde yapamaz
a

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
KADİR YILDIZ
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
06/04/2018 :  16:08:50  Alıntı
TEKSTİL HAZIR GİYİM ÜRÜNLERİ OLARAK MERTER DEN NE İSTERSENİZ YARDIMCI OLABİLİRİM

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Hazır giyim
investelin
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
09/12/2018 :  11:06:40  Alıntı
Türkiye’nin, Orta Asya’da yatırımlarının en fazla olduğu ülkelerden birisi de Kazakistan’dır.

Kazakistan’da faaliyet gösteren Türk firmalarının inşaat, gıda, petrol, otelcilik, sağlık, ilaç-kimya sanayi ve savunma sanayi alanlarında artan yatırımlarının toplam değeri 2 milyar dolar civarlarındadır.

Türkiye, Kazakistan’da yaptığı yatırımlarla ülkenin 17. büyük yatırımcı dış devleti konumundadır. Enerji yatırımlarını saymazsak 4. sırada yer almaktadır. Kazakistan’da kayıtlı Türk sermayeli işletmelerin sayısı 600’den fazladır.

Kazakistan’da, Türk müteahhitleri tarafından bugüne kadar yaklaşık 18 milyar dolar değerinde 400’ün üzerinde proje gerçekleştirilmiştir.

Başta Türk inşaat firmaları ve yatırım yapmak isteyen girişimciler için cazip bir pazar konumundadır.

Ülkede iyi yetişmiş ve eğitimli iş gücü eksikliğinden dolayı dış ülkelerden beyin göçü oldukça fazladır. İnşaat şirketlerinin Türklerin elinde olması, petrol kaynaklarının Avrupa devletlerinin elinde olması, doğalgaz kaynaklarının Çinli firmalar tarafından işletilmesi bunun en büyük örneklerindendir.

Yasal düzenlemeler
Büyükelçi Saparbukly, Kazakistan’ın Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi 2019 sıralamasında 28’inci sırada yer almasını yatırım yapmak için üçüncü neden olarak göstererek, “Ülke kapsamlı yatırım koruma sistemi ve yatırım anlaşmazlıklarının çözümü için ayrı yasal işlemlere sahiptir. Bunun yanı sıra Astana Uluslararası Finans Merkezi (AUFM)’nde sivil ve ticari uyuşmazlıkların çözümü için en yüksek uluslararası standartlara sahip AUFM Mahkemesi ve Uluslararası Tahkim Merkezi faaliyet göstermektedir” dedi.
Kazakistan’a yatırım için dördüncü neden olarak, Astana Uluslararası Finans Merkezi’ni göstererek, sermaye piyasaları, varlık yönetimi, özel bankacılık, FinTech, İslami Finans ve Yeşil finans alanlarındaki gelişimlerden söz etti.

Yerleşim : Kazakistan / Almaata  |  Meslek : Danışmanlık
koeln
Üye

Toplam 131 yazı
28/12/2018 :  20:26:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kazakistan Bayilik, ilginize:

https://www.turk5.com/forum/konu/kazakistandan-urun-talepleri/
Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform. https://www.turk5.com/forum/

Yerleşim : ALMANYA / Köln
ozi38
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
18/06/2019 :  14:58:22  Alıntı
Bebek bezi, yetişkin hasta bezi danışmanı olarak fabrika kurulumunda liderlik yapabilirim
yardımcı olabileceğim konular
üretim standartlarının oluşturulması
operatör eğitimlerinin verilmesi
ürün reçetelerinin hazırlanması
makina üzerine ar-ge çalışmalarının yapılması
makina montajı ve devreye alınması
proses, mekanik,tutkal ayarları
tekrarlayan sorunların araştırılması ve elimine edilmesi
üretim degişikliği süresinin kısaltılması (bebek bezi için,hasta bezi,hijyenik petve ıslak mendil )
count degişikliklerinin düzenlenmesi standartın saglanılması
hammadde azaltımı ve kullanım şekli
iletişim:aydin0138@hotmail.com
aydın

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.58 saniye.
22:29:27, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım